Była przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego PiP będzie się ubiegać o mandat poselski. Z listy SLD. Żeby tylko w sejmie była pani przewodnicząca nie zajmowała się sprawami pielęgniarek i położnych. Jak skutecznie zajmowała się sprawami naszego środowiska zawodowego odczuwamy codziennie na własnej skórze. Czy w ławach sejmowych będzie siedziała także w czepku?

Związek zawodowy pielęgniarek i położnych.

 .

Z

Szczegóły . . . .

.

2 czerwca 2011 roku - Dorota Gardias rezygnuje z funkcji przewodniczącej związku pip. To dobra wiadomość dla polskiego pielęgniarstwa. 78 KOMENTARZY.

.

Komentarze użytkowników

#1  2011.06.17 12:36:51 ~123

Jak żaba ze stołka na stołek, obyś tylko nie spadła żaboskoczku na pysk, bo będzie bolało .

#2  2011.06.17 14:25:56 ~~~

Tak postępuje każda osoba -myślimy tylko o tym aby nam było dobrze.

#3  2011.06.17 15:54:28 ~piel...

I tak to koleżanki robi się w naszym kraju karierę! Gdzie honor, ambicja i szanowanie swojej godności? Panie Ziobro ratuj Pan nasz kraj!

#4  2011.06.17 16:36:07 ~lek

No dawajcie czadu mielcarkowe wrony. Wasz guru wrzucił temacik w sam raz dla was. Można krakać, gdakać,wylewać pomyje, bo się jest anonimowym.Wyżyć się proszę na tym portalu, bo na dyżurze trzeba się podlizać lekarzowi,pościelić mu łóżko i zrobić kawkę.A do łóżka proszę się nie pchać bo z głupimi się nie zadaję.

#5  2011.06.17 16:50:58 ~ pigułka

Cieszę się,że p.Gardias wystartuje,może ona nie zapomni w Sejmie,że jest piel,a czemu p.Mielcarek nie skrytykował p.Szczypińskiej,która zajmuje się nie wiadomo czym,bo jest zakochana w Sami Wiecie Kim.

#6  2011.06.17 17:13:25 ~żabka

Redyktatorze mielcarku ! Żal ci d--ę ściska,że to nie ty masz możliwość kandytowania? Zazdrość niedobra! Oj! Niedobra i odbiera rozum.

#7  2011.06.17 18:25:03 ~marzena

DO ~lek. Nie wiem czy jesteś lekarzem,jeżeli tak,to wiedz że pielęgniarka nie podlizuje się lekarzowi, nie robi mu kawy i nie ściele łóżeczka! A dlaczego? Bo takie czynności poniżają jej godnośc, nie należą do jej obowiązków. A tak na marginesie, kto to słyszał żeby miec swoją pościel i spac będąc w pracy na dobrze płatnym dyżurku!

#8  2011.06.17 19:10:17 ~Rad

Nie rozumiem kretynek, które po Panu Mielcarku jeżdżą jak po burej. Coś się nie podoba TO WYPISZ SIĘ Z MAILINGU! Żal czytać takie żabki i inne pokrewne dusze broniące PAŃ W CZEPKACH.

#9  2011.06.17 19:34:00 ~pielęgn

Do lek.Jesteś na pewno lekarzem, bo takie głupawe wypowiedzi właśnie z lekarskimi się kojarzą.Nie będę ci tu wypisywać swoich racji,bo urągało by to mojej godności schylać się do tak niskiego poziomu jaki prezentujesz.Jedynie kolejny raz możemy przekonać się co tak naprawdę prezentuje sobą taki lekarzyna jak ty.

#10  2011.06.17 21:53:04 ~lek

Krakać,krakać ! Tyle potraficie! Jedna drugą w łyżce wody by utopiła.Póki nie będziecie solidarne, póty będą wami pomiatać jak szczotką,wszyscy począwszy na rządzie a skończywszy na lekarzach.A wiecie,dlaczego? Ano dlatego,że manipulują wami tacy jak mielcarek,wrony,kopaczowe, wmawiajac wam,że to dla waszego dobra.Żrecie się między sobą, i oto im chodzi, bo motłochem można rządzic jak się chce.Chwilami to nawet mi was żal.

#11  2011.06.17 22:31:39 ~lek

Do marzenki ! A tak na marginesie.Pościel mam szpitalną,wymoszczoną przez pielęgniarkę,(często przez bardzo ładną),dyżurek, owszem dobrze płatny.Ale słyszałem, że inni mają jeszcze więcej.

#12  2011.06.17 23:09:13 ~Jan

Do ~lek.To co napisałeś to przykre ,ale prawdziwe.

#13  2011.06.18 09:14:31 ~renis

OOOJJJ widzę, że robi sie forum, istnie erotyczne! , może przejdzie na inną strone, tam się pochwalicie swoimi wyczynami Panie i Panowie, jestescie żałośni!

#14  2011.06.18 10:01:50 ~piel...

Do ~lek.A co na to wasze zakompleksione żony, które na siłę starały się mieć mężów lekarzy! Po nocach płaczą, nie śpią, wąchają drogie perfumy z waszych ubrań po skończonym dyżurze( niejednokrotnie kupowane ze wspólnego budżetu rodzinnego-moja koleżanka panienka tak wycyckała jednego doktorka,ustawiła się nieźle, zwiedziła pół świata i dała jemu DUŻEGO KOPA. Do tej pory cieknie mu ślina na jej widok! )

#15  2011.06.18 11:14:22 ~Do Rad

Najlepiej polizać i drwiny z naszych koleżanek oklaskiwać. Jedna myśl i wyrocznia, a reszta nie może mieć innego zdania, tego chcesz? Zagłosuję na każdą pielęgniarkę, która wystartuje w wyborach na dobrym miejscu bo jest to jedyna szansa na cokolwiek dla naszego środowiska. Sprawdźcie ilu lekarzy jest na takich stołkach, skutki znamy.

#16  2011.06.18 13:26:40 ~piel.

Uważam,że najgorszym zawodem w Polsce jest pielęgniarstwo. Tutaj realizuje się wszystko to, co poniża kobietę,co sprawia ,że kobieta przestaje być kobietą, która ma prawo do godności. Pielęgniarstwo jest na dnie moralnym,główną przyczyną jest tu bieda. Patologia-rodzi patologię.Młodzieży odradzam ten zawód.

#17  2011.06.18 13:52:23 ~piel.

A tak w nawiasie znam przypadki,gdzie między pielęgniarkami dochodzi już do rękoczynów. To już nie jest tylko krakanie. Naprawdę ,usiąść i płakać,zachowują się jak biedny plebs,tylko patrzeć jak wezmą kosy chłopskie.Obserwując pielęgniarki wezmą je przeciwko sobie. To jest tzw. ,mieszanie w worku ze szczurami,-jedna z metod zarządzania.W środowisku pielęgniarskim się sprawdza.

#18  2011.06.18 17:43:38 ~lek

Im więcej lekarzy w rządzie, tym grupa zawodowa lekarzy ma coraz lepiej.Jedna z was się wychyliła, chce iść w politykę, zaraz się odzywa grupaka "mądrych inaczej" i chce ją uwalić.Wykańczacie się nawzajem,a powinno być zupełnie na odwrót.Na dodatek wasz guru redyktator podjudza a wy jak te muchy łapiecie się na lep.Potem się oburzacie, że inni robią se z was jaja.Baby ogarnijta się.

#19  2011.06.18 18:13:37 ~do lek

Czy grupa "mądrych inaczej" to też te osoby, które w niebywały sposób liczą normy zatrudnienia personelu?

#20  2011.06.18 21:27:20 ~ja

Bardzo się cieszę ,że Dorota startuje, zawsze ciężko pracowała dla grupy zawodowej, i napewno o nas nie zapomni, a mielczarek najprawdopodobniej nie wcisnął się na żadną z list, a już zaczął Dorotę zastępować i wnioskować do kopaczowej,no mielczarek wstyd przynosisz grupie zawodowej -fuj

#21  2011.06.19 09:21:31 ~piel

Hej niedouczony lekarzyno tylko nie sikaj do zlewu przed snem nawet wam się nie chce do toalety wyjść uczcie się na tych studiach leków zero wiedzy wstyd ! hej Mielcarek gdzie gratulacje dla Pani Doroty Gardias? Jak najwięcej pielęgniarek do Sejmu! ŻENADA 2 PIELĘGNIARKI W SEJMIE ! TAA.LEKARZE,NAUCZYCIELE I PRAWNICY TO SEJM POLSKI JAK ŻADEN NA ŚWIECIE I POD SWOJE INTERESY UCHWALAJĄ USTAWY I ŻŁOPIĄ Z KORYTA ILE SIĘ DA ! MIELCAREK ODEJDŻ W NIEBYT MASZ DUŻO GŁOSÓW NA NIE CO TY TUTAJ ROBISZ? TYLKO SKŁÓCASZ ŚRODOWISKO !

#22  2011.06.19 09:30:45 ~PIEL

Jak wyżej widać to Mielcarek ukręcił bat na siebie a nie kij w mrowisko ! PRECZ Z MIELCZARKOWYM PORTALEM !

#23  2011.06.19 12:24:22 ~dd piel

Bywa, że skłócanie, to działanie" do myślenia środowisko pielęgniarskie pobudzanie". Może już dosyć porażek intelektualnych typu specjalizacja w pielęgniarstwie na poziomie osób bez matury, nie rozróżniania ("daltonizm"),różnic w ogólnym wykształceniu w tej grupie, itd.

#24  2011.06.19 19:25:54 ~zachód

Chyba nic nie napiszę bo po co ?

#25  2011.06.19 21:50:24 ~kala

No to redaktorzyna zaszalał.Biedaczek już nie wie jak podjudzić to całe towarzystwo skupione wokół niego więc wrócił do hasła cyt:Czy w ławach sejmowych będzie siedziała także w czepku? Niech siedzi w czepku czy bez byle siedziała.Im więcej tam będziemy mieć ludzi tym powinno być lepiej.Od czegoś trzeba zacząć Tak zaczynali lekarze.Efekty są

#26  2011.06.19 22:09:28 ~kukur

Dajcie spokój nie piszcie o tej kwoce , skończy jak kazdy drób w rosole .a rosól jak wiadomo to odpad biologiczny

#27  2011.06.19 22:19:18 ~do kukur

Popisałaś się inteligencją,no cóż gdy masz ptasi móżdżek co innego możesz napisać.Tylko ci współczuć,bo na leczenie za póżno.

#28  2011.06.19 22:46:32 ~gość

Myślicie ,że w tych wyborach SLD będzie czarnym koniem, bo Kalisz ze śp. Blidy chce zrobić świętą, tylko nie ma jej kto wynieść na ołtarze. Szkoda że tak szybko zapomniał o dochodzeniu w sprawie śp.Olejnika za co powinien iść pod Trybunał Stanu. Osobiście uważam, że żadnej pielęgniarce nie powinno być po drodze z tą partią. Popis działania dla naszej grupy zawodowej mieliśmy w okresie przystąpienia do Unii, do teraz ponosimy tego konsekwencje w postaci pomostówek , dublowania naszych dyplomów, i wysłuchiwania, że nic nie jesteśmy warte. Towarzystwo lubi się bawić, za kołnierz też nie wylewa i na pewno o naszych interesach zapomni zaraz po wyborach. Kiepski wybór w/w Pani.

#29  2011.06.20 02:04:25 ~piel

Kukur jakaś ty prosta lub jakiś do lasu idż i tak,że umiesz posługiwać się klawiaturą !

#30  2011.06.20 02:09:34 ~mgr

Wielokrotnie powtarzam i będę powtarzać PIELĘGNIARKI DO SEJMU W ELEGANCKICH GARSONKACH A W CZYM TA PRAWNICZKA CZY LEKARKA JEST LEPSZA OD PIELĘGNIARKI PYTAM SIĘ W CZYM ? A JAK CHCE TO MOŻE I W STROJU SŁUŻBOWYM WAŻNE,ŻEBY PIELĘGNIARKI TAM BYŁY ! TYM SIĘ JUŻ OD DZIŚ ZAJMIJCIE A NIE BZDETAMI !

#31  2011.06.20 02:28:45 ~ups

Do gościa-przypominająCi się baronowie SLD, BIEDA PIUELEGNIARSKA, POPARCIE DLA Porozumienia Zielonogórskiego, przy jednoczesnym niszczeniu pielęgniarstwa środowiskowego i wiele, wiele innych spraw!

#32  2011.06.20 09:26:43 ~jojo

Pielęgniarki pielęgniarkom zgotowały ten los - wystarczy popatrzeć na to co dzieje się na specjalizacjach (blok ogólnozawodowy, jest po to by tym niespełnionym zawodowo i siedzącym na wacie i grzebiącym w picie magisterkom załatwić jakieś posadki, wiele przepisów które zmuszają nas do dziwnych kursów są też po to samo, pielęgniarka żeruje na pielęgniarce, samo odejście Gardiasowej nic nie zmieni, trzeba tam nowych, młodych ludzi z wizją i pomysłem a nie stary układ psiapsiułek w czepkach.

#33  2011.06.20 15:26:08 ~piel

Poziom zero 32 kiepsko merytorycznie PIELĘGNIARKI DO SEJMU MARSZ,UPRAWIAĆ POLITYKĘ (W KOŃCU KAŻDY MOŻE) A NIE JAKIEŚ TAM GRZEBANIE W PICIE.ŻENADA ! KTO TO PISAŁ JEŚLI PIELĘGNIARKA TO MASAKRA ! OMIJAĆ Z DALEKA ZA SMRÓD,BRAK KULTURY !

#34  2011.06.21 11:53:38 ~Inez

Dla mnie P.Gardias może startowac z list muminków, wasze wylewanie pomyj na nią, to odpowiedż dlaczego my pielęgniarki mamy pod górę. Jak śmie startowac NIE NIE POZWOLIMY, ŻEBY PIELĘGNIARKA ZOSTAŁA POSŁEM mamy godniejszych przedstawicieli np.braci lekarzy , którzy bronią naszych interesów ,że .hoo. PANI DOROTO TRZYMAM KCIUKI, !

#35  2011.06.21 12:49:18 ~silesia

Fakt, Dorota wielokrotnie swoimi działaniami się nie popisała. Choćby wtedy kiedy organizowała białe miasteczko. Już wówczas jako członek SLD (choć może wielu nie wie o tym fakcie) odstawiała szopkę polityczną, i dała się wycyckać ówczesnej przewodniczącej sejmowej komisji zdrowia Ewie Kopacz. Jedyne co jej wtedy wyszło, to podzielenie środowiska pracowników ochrony zdrowia. To fakt. Ale z drugiej strony, Mielcarek wszystkie te rzeczy wykorzystuje dla swoich prywatnych celów. W dupie ma pielęgniarstwo, mając ciepłą posadkę inspektora, w wielkopolskim urzędzie wojewódzkim.

#36  2011.06.21 18:11:27 ~Renata K

Szanowna Pani Doroto. p.w. dziękuję za podjęte odważne decyzje.Mam nadzieję,że to od Pani działania jako Posła RP PIELĘGNIARSTWO POLSKIE zacznie być traktowane z szacunkiem i należnym prestiżem. Będę na Panią GŁOSOWAŁA. ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI I POWODZENIA.POZDRAWIAM :)

#37  2011.06.27 21:31:45 ~socjolog

Wnioskuje o rozwiązanie tego portalu,który szkodzi naszemu środowisku.Dziwię się tak wulgarnym wpisom i manipulacji jaką uprawia administrator.Panie Mielcarek może zgłoszonko do policji i zamknięcie portaliku.

#38  2011.06.28 23:06:00 ~`masakra

Socjolog masz rację,to jest poziom naszego pielęgniarstwa należy ten portal zamknąć

#39  2011.06.30 21:54:28 ~gość

Podobno mamy demokrację, każdemu wolo się wypowiadać tak jak potrafi.Poziom wypowiedzi jest taki jaki reprezentujemy sobą na co dzień. Wulgaryzmy są wszechobecne w wypowiedziach elity rządzącej, nauczycieli, rodziców, młodzieży i dzieci. Słyszymy je w telewizji i na ulicy, teatrze, kinie i nic z tym nie robimy. Czemu nagle przeszkadza nam to na portalu? Przecież promuje się obecnie ,śmieciową kulturę". Do rządu wybieramy analfabetów, którzy nie potrafią nas w kulturalny sposób reprezentować i tak naprawdę nic sobą nie reprezentują , poza chęcią władzy i stołka.Czemu nagle pielęgniarka ma być ta naj, naj, naj i to pa psie pieniądze, w stosunku do drugiego człowieka? Chcesz kultury zapłać za nią, koniec kropka.

#40  2011.07.02 18:01:37 ~Gonia

Rzeczywiście,P.Dorota często niezbyt pomyślne podejmowała działania.Jednak jest pielęgniarką,i chciałabym,żeby było jak najwięcej pielęgniarek w sejmie.Dlaczego tak się oburzacie na jej decyzję? Im nas więcej w sejmie to szansa na to,że te wszystkie postulaty,petycje i inne inicjatywy pielęgniarskie kiedyś się doczekają głosowania.Nie rozumiem tej zawiści z waszej strony.Co do ubioru:jest on bardzo ważny,nie mogę znieść widoku pielęgniarki ubranej w fartuch,idącej na spotkanie z dyrektorem szpitala.Taki ubiór natychmiast ją dyskwalifikuje w jego oczach! A już nie daj Boże jeśli idzie na rozmowę o pieniądzach,ale tu się kłania troszkę wiedzy o negocjacjach.Pochwalam garsonki,szpilki i należytą oprawa takich rozmów.

#41  2011.07.03 16:48:44 ~GONIU

OCENA CZŁOWIEKA PRZEZ UBIÓR, A NIE INTELEKT STAŁ SIĘ PEWNĄ IDEĄ ROZPOWSZECHNIANĄ PRZEZ PEWNE ŚRODOWISKA W DUŻYM NATĘŻENIU JUŻ NA POCZĄTKU LAT 90-TYCH. PODOBNIE JAK PRZEBUDOWA OBYCZAJU WEDŁUG NP.SERIALU "MODY NA SUKCES" I INNYCH OBYCZAJOWCÓW PRZYBLIŻAJĄCYCH NAM "WIELKOŚĆ I SŁUSZNOŚĆ" KULTURY AMERYKAŃSKIEJ.Czy w przypadku p. Gardias nie mogła wydarzyć się taka historia, że pralnia nie zdążyła z wypraniem jesionki, p.Dorotę dodatkowo korzonki połamały, więc kobieta złapała to co ciepłego wisiało w szafie-futro, mogło być też tak, że jej się tak podobało, nikogo tym nie krzywdziła, i tyle.WKRÓTCE ODEZWAli SIĘ LUDZIE A NAWET CAŁE ŚRODOWISKA, HOŁDUJĄCE DULSZCZYŹNIE. TO ZJAWISKO MA DOŚĆ SZEROKI KRĄG WIELBICIELI BEZ WZGLĘDU NA POZYCJĘ SPOŁECZNĄ, CZY POLITYCZNĄ.

#42  2011.07.04 12:34:15 ~jaga

Nie jestem zwolenniczką SLD,chociaż, jak patrzę na to co się dzieje w kraju i za czyją przyczyną,to nie jest istotne jaka opcja lecz interesy wspólne się liczą.Pani Gardias do Sejmu, TAK! jak najwięcej pielęgniarek, każdą poprę,nie jesteśmy gorsze od innych. Jesteśmy wykształcone, świadome,czas wyjść z zaścianka. Nie dajmy się sprowokować panu redaktorowi M. by ograniczyć dyskusję do stroju (czy Pawlak w Sejmie siedzi w stroju siermiężnym? , a może powinien? itp.).Zacznijmy dyskusję merytoryczną,poruszajmy problemy zawodowe,wnioskujmy,zgłaszajmy postulaty,a nie narzekajmy. Ten portal powinien dla Nas pracować.

#43  2011.07.07 07:46:47 ~mgr piel

DO jaga : świetna i merytoryczna wypowiedz tylko tak wypowiadające się osoby mają szansę na poważne zmiany w polskim pielęgniarstwie ,bo jak na tą chwilę politycy,posłowie decydują bez NAS! A JEST NAS PONAD 200 TYSIĘCY !

#44  2011.09.05 19:58:39 ~ewa

Co wy tutaj wyprawiacie,czyto po pielęgniarsku,