Dorota Gardias rezygnuje z funkcji przewodniczącej związku pip. To dobra wiadomość dla polskiego pielęgniarstwa.

1 min czytania
AktualnościZwiązkowy zakaz kontraktów
Dorota Gardias rezygnuje z funkcji przewodniczącej związku pip. To dobra wiadomość dla polskiego pielęgniarstwa.

.Z

                                                    Drogie Koleżanki i Koledzy,

.

Przez ostatnie sześć lat miałam zaszczyt kierować Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych. Nie ukrywam, że było to dla mnie olbrzymie wyzwanie, ale też i satysfakcja. Jestem daleka od tryumfalizmu, jednak uważam, że w kilku kwestiach odnieśliśmy wspólne zwycięstwa.

Udało nam się poprawić zarobki pielęgniarek i położnych, podnosząc także prestiż oraz szacunek wobec naszego zawodu. Nie zawsze odnosiliśmy spektakularne sukcesy, jednak zdecydowanymi i systematycznymi działaniami zmusiliśmy naszych partnerów do liczenia się z naszym zdaniem.

Zdaje sobie sprawę, że do pełnego zadowolenia jeszcze długa droga, jednak wspólnie udało nam się wykonać kilka ważnych kroków.

Ze swojej strony pragnę podziękować za zaufanie, którym Państwo mnie obdarzyliście i wsparcie, którego często doświadczałam. Świadomość Waszego zaangażowania w każdym zakładzie pracy dodawała mi sił w chwilach zmęczenia i zwątpienia.

Jestem przekonana, że moi następcy zaangażują Państwa do jeszcze wielu wygranych batalii, kierując się wspólnym interesem naszej grupy pracowniczej i zawodowej. Nowe spojrzenie i pomysły z pewnością pomogą, w ścisłej współpracy z Państwem, wiele osiągnąć.

                                                           /-/ Dorota Gardias

.

.

 

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8167 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

MZ wskazało winnego braku realizacji obietnicy wyborczej względem pielęgniarek z grupy 5 i 6.

2 min czytania
Ministerstwo zdrowia wskazało winnego braku realizacji obietnic wyborczych wobec środowiska pielęgniarek Ministerstwo zdrowia ustami wiceministra pana Marka Kos oznajmiło, że „zwłoki nie…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Kolejne pielęgniarki zdały pozytywnie egzamin specjalizacyjny.

2 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego ma na celu przygotowanie pielęgniarki, położnej do podejmowania działań promujących…
Aktualności

Praca w punkcie pobrań krwi - blaski i cienie

3 min czytania
W poszukiwaniu zawodu, który łączy w sobie pasję z możliwością realnego wpływu na życie innych, warto zwrócić uwagę na profesję, która może…
Komentarze