Dorota Gardias rezygnuje z funkcji przewodniczącej związku pip. To dobra wiadomość dla polskiego pielęgniarstwa.

1 min czytania
AktualnościZwiązkowy zakaz kontraktów
Dorota Gardias rezygnuje z funkcji przewodniczącej związku pip. To dobra wiadomość dla polskiego pielęgniarstwa.

.Z

                                                    Drogie Koleżanki i Koledzy,

.

Przez ostatnie sześć lat miałam zaszczyt kierować Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych. Nie ukrywam, że było to dla mnie olbrzymie wyzwanie, ale też i satysfakcja. Jestem daleka od tryumfalizmu, jednak uważam, że w kilku kwestiach odnieśliśmy wspólne zwycięstwa.

Udało nam się poprawić zarobki pielęgniarek i położnych, podnosząc także prestiż oraz szacunek wobec naszego zawodu. Nie zawsze odnosiliśmy spektakularne sukcesy, jednak zdecydowanymi i systematycznymi działaniami zmusiliśmy naszych partnerów do liczenia się z naszym zdaniem.

Zdaje sobie sprawę, że do pełnego zadowolenia jeszcze długa droga, jednak wspólnie udało nam się wykonać kilka ważnych kroków.

Ze swojej strony pragnę podziękować za zaufanie, którym Państwo mnie obdarzyliście i wsparcie, którego często doświadczałam. Świadomość Waszego zaangażowania w każdym zakładzie pracy dodawała mi sił w chwilach zmęczenia i zwątpienia.

Jestem przekonana, że moi następcy zaangażują Państwa do jeszcze wielu wygranych batalii, kierując się wspólnym interesem naszej grupy pracowniczej i zawodowej. Nowe spojrzenie i pomysły z pewnością pomogą, w ścisłej współpracy z Państwem, wiele osiągnąć.

                                                           /-/ Dorota Gardias

.

.

 

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7698 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSklep Pielęgniarek i Położnych

Polecamy torbę z krzyżówką z zawodami medycznymi.

1 min czytania
Torby na zakupy, do pracy W asortymencie Sklepu Pielęgniarek i Położnych znajdziemy kilak wzorów toreb bawełnianych. Są one dedykowane pielęgniarkom i położnym….
Aktualności

Izby pielęgniarek – czas skończyć z patologią. Rzecz o zarobkach i składkach.

1 min czytania
Pielęgniarka o zarobkach w izbach pielęgniarek i składkach ściąganych przez izby Witam Serdecznie. w środowisku pielęgniarek tematem numer jeden są obecne problemy…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płac

Związek pielęgniarek - wyższa grupa od razu po podniesieniu kwalifikacji.

3 min czytania
Związek pielęgniarek o wynagrodzeniu w kontekście podnoszenia kwalifikacji zawodowych W projekcie ustawy autorstwa pani Krystyny Ptok skierowanej do sejmu napisano: 4. „Podmiot…
Komentarze