Zawód pielęgniarki i położnej cieszy się bardzo niską rangą w opinii . . . . izb pielęgniarskich. Taki wniosek można wysnuć po zapisie w ustawie, że "za wykonywanie zawodu uważa się również sprawowanie funkcji z wyboru w organach samorządu pielęgniarek i położnych lub wykonywanie pracy na rzecz samorządu". Równie absurdalnie brzmiałby zapis, że jeśli w danym bloku mieszka pielęgniarka, to uznaje się że wszyscy jego mieszkańcy wykonują zawód pielęgniarki!

Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych.

Z

.

Poseł .

W projekcie ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej zapisano:

"Za wykonywanie zawodu pielęgniarki, położnej uważa się również sprawowanie funkcji z wyboru w organach samorządu pielęgniarek i położnych lub wykonywanie pracy na rzecz samorządu".

W innym miejscu w ustawie zapisano, że:

"Pielęgniarka lub położna, które nie wykonują zawodu łącznie przez okres dłuższy niż 5 lat w okresie ostatnich 6 lat, a zamierzają podjąć jego wykonywanie, mają obowiązek zawiadomić o tym właściwą okręgową radę pielęgniarek i położnych i odbyć trwające nie dłużej niż 6 miesięcy przeszkolenie ...".

Z powyższego wynika, że władze izb pielęgniarskich załatwiły sobie w nowej ustawie przywilej polegający na tym, że w przypadku rzeczywistego nie wykonywania zawodu, to i tak z prawnego punktu widzenia wykonują zawód.

Nowa ustawa o zawodach pielęgniarki i położnej  w zakresie zapisów definiujących pojęcie wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej (bardzo istotnych zapisów, bo od ich treści zależy kto będzie musiał przejść przeszkolenie po przerwie w wykonywaniu zawodu!) są kuriozalne i niesprawiedliwe. To legislacyjny potworek! Wzbudzający kontrowersje interpretacyjne. I niesprawiedliwy!

Jaka to sprawiedliwość kiedy jedną pielęgniarkę - zatrudnioną w sklepie obuwniczym ustawodawca wysyła na przymusowe przeszkolenie, a na drugą "sprawującą funkcję z wyboru w organach samorządu pielęgniarek i położnych lub wykonywanie pracy na rzecz samorządu" nie nakłada takiej sankcji? Kto będzie rozpatrywał i wydawał osąd co to znaczy  "wykonywanie pracy na rzecz samorządu". Czy pielęgniarka pisząca artykuły do biuletynu okręgowej izby pip zgodnie z nową ustawą będzie zawód pielęgniarki? 

Takie postawienie sprawy śmierdzi z daleka korupcją!

Zastanówmy się jaka jest idea przeszkolenia po przerwie w wykonywaniu zawodu pielęgniarki i położnej? Odpowiedź jest krótka. Dbałość o bezpieczeństwo pacjenta.

Zapraszam autorów nowelizacji ustawy na lot samolotem, który będzie pilotował pilot, który od lat "wykonuje pracę na rzecz samorządu" pilotów, a ostatni raz siedział za sterami dziesięć lat temu.

Proponowane przez MZ zapisy ośmieszają instytucję wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce i idealnie wpisują się w nurt myślenia o niskiej randze zawodów pielęgniarki i położnej.

W tej sytuacji należy zlikwidować instytucję przeszkolenia po przerwie w wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej. Czy dokonano analizy czy powyżej cytowane regulacje są konstytucyjne? Są natomiast bezsprzecznie niczym nieuzasadnionym przywilejem. Przykładem hipokryzji samorządu pielęgniarek i położnych w kontekście ustawowego obowiązku dbania przez tą organizację o poziom wykonywania zawodu.

Mariusz Mielcarek

Komentarze użytkowników

#1  2011.07.10 23:51:04 ~!!!!!!

Te same panie z samorządu prowadzą kursy dokształcające i inne my za nie płacimy a one mają posady! wymyślając kolejne absurdy odnośnie zatrudnień norm itp a my mamy 25 złotych brutto za magistra! wywalczyły nam izby:):):)a szanowne panie koleżanki oddziałowe ze średnim mogą dalej bujać się w fotelikach do 2020 :):)

#2  2011.07.11 08:38:39 ~#2

Widać są równi i równiejsi.

#3  2011.07.11 09:33:53 ~gość

Przecież to logiczne ( dla nich) musi być taki zapis bo jak paniusia siedzi w izbach dwie kadencje to co z prawem wykonywania zawodu? Pójdzie odnawiać?

#4  2011.07.11 11:30:13 ~kol

Ogolnie sie zgadzam, lecz co do przykladu pilota mam obiekcje bo tenze pilot nie pracuje za darmo okolo pol roku zeby odnowic licencje i to wykonujac prace ( dotyczy pielegniarek, ktorych tak naprawde nic nie wniosa do nauczenia sie czegos nowego po przerwie ) chodzi mi o to ze uczy sie obslugi nowych aparatow itp. wykonuje najczarniejsza robobe i potem idzie po otrzymaniu potwierdzenia ze moze idzie do pracy a tam kolezanki musza ja tam dopiero nauczyc wszystkiego wiec nie rozumiem po co ten okres ? ktory tak naprawde byl straconym czasem no i kogo z pielegniarek stac na to by pracowac za darmo?

#5  2011.07.11 11:41:22 ~kol

Nie rozumiem wiec po co ten zapis skoro chca chronic siebie nie wogole zniknie i nie bedzie czegos takiego wogole wtedy wiadomo one tez beda miec spokoj bo co to za pielegniarki ktore pracuja w izbach i co je to nie bedzie dotyczyc one beda ktore caly czas maja aktywne prawo wykonywania zawodu przeciez wiadomo ze one nie beda tez po takiej przerwie wstanie samodzielnie pracowac przy pacjencie wiec, moim zdaniem lepiej zlikwidowac ten zapis w ustawie wilk syty i owca cala! A wiadomo ze pracodawca nie da pielegniarki na samodzielne stanowisko tylko ma okres ochronny i po tym okresie pracuje samodzielnie przeciez tak jest w kazdej placowce prywatnej i panstwowej.

#6  2011.07.11 11:58:57 ~kol

A tak naprawde czy pielegniarka jest az tak wszechstronna i pracujac np: w DPS przenosi sie na OIOM i ona odrazu odnadzie sie w tej nowej sytuacji super obsluzy aparature i wogole . ? Dla mnie ten przepis to chora sytuacja i tyle , drugi przyklad czy pielegniarka pracujaca z doroslymi zostanie przeniesiona na odzial dzieciecy lub sama znajdzie sobie etat na tym odziale gdzie wiele lat pracowala na internie bez przerwy zadnej, odrazu odnajdzie sie na oddziale dzieciecym ze nie powiem patologii dzieciecej czy ona tez nie potrzebuje 6 miesiecznego darmowego przeszkolenia wczesniejszego ? Przeciez to chore , ta ustawa wogole jest chora i godzi w godnosc pielegniarek i tyle !

#7  2011.07.11 12:00:58 ~kol

Przepraszam za literowki i ogolnie emocje szybkiego pisania :))

#8  2011.07.11 12:36:52 ~piel

Coś trzeba z tym zrobić, tylko jak? Przecież to dyskryminacja i podział na pielęgniarki lepsze, które pracują w izbach (one nie tracą prawa wykonywania zawodu przez kilka kadencji),oraz podział na pielęgniarki gorsze,które pracują w różnych zakładach pracy (i po 5 latach nie wykonywania zawodu tracą go ). W końcu trzeba coś z tymi niesprawiedliwymi rozwiązaniami, które nam same od lat naczelne i okręgowe izby wymyślają i wprowadzają zrobić. Ja jestem za likwidacją ich.

#9  2011.07.11 12:53:22 ~kol

Ach i dodam gdyby panie pielegniarki byly cwane to likwidacja tego zapisu w ustawie uratowaly by siebie i dodatkowo zyskaly by w oczach pielegniarek ktore faktycznie zobaczyly by troske tez o interesy maluczkich no ale do tego trzeba toche sprytu :))))

#10  2011.07.11 15:14:01 ~Obserwator

Proponuję zlikwidować nie tylko zapis, a całe Izby,które przez cały czas działalności wprowadzały same szkodliwe zasady dla własnej grupy.

#11  2011.07.11 15:58:35 ~piel

Koleżanki w samorządzie wiedzą ,że już nigdy nie pójdą do pracy przy łóżku chorego ,więc sprawa przeszkolenia po przerwie i tak traci na aktualności

#12  2011.07.11 17:02:11 ~kol

Losy ludzkie naprawde roznie sie ukladaja na ktore naprawde niekiedy nie mamy wplywu wiec nigdy nie mow nigdy :)))

#13  2011.07.11 18:23:18 ~położna

A poco wam ten zapis i tak jak będzie ktoś was potrzebował, to was zatrudni i zapewni wam osobę która was zapozna ze stanowiskiem pracy i tak stanowiska pracy różnią się czynnościami , np stanowisko instrumentariuszki - stanowisko w sterylizatorni, stanowisko na pediatrii, stanowisko na internie. z każdym stanowiskiem zapoznajesz się jesteś wprowadzana, to robiła oddziałowa, a potem odcinkowa.tak było zawsze .zapis ten to darmowa praca ,niewolnictwo, .same sobie to fundujecie .głupota jak by umiała fruwać to.

#14  2011.07.11 18:36:08 ~Ewka75

Do kol Oczywiście ze żadna pielęgniarka nie jest wszechstronna ale droga klo. pielęgniarka z DPS moze i nie zna sprzętu ( czego mozna sie nauczyć i problem znika) ale w przeciwieństwie dopań z izb zna zasady pielęgnowania pacjentów i jest mimo wszystko pielęgniarką praktykiem. a to ogromy atut. Zapis w ustawie uwazam za ewidentny zapis pod panie na wygodnych stołeczkach. tak samo jak kuriozalny dla mnie zapis o wykształceniu.wyzsze inne przydatne .itd" paniusiom nie chciało się studiowac pielegniarstwa ( czyżby za trudne? ) więc liczą się nam równiez pedagogiki,promocje zdrowia i inne wyzsze. To jedyny znany mi zawód z tak kretyńskimi zasadami. Jakos lekarzom liczy się TYLKO medyczne wykształcenie i nic innego. A u nas jak zwykle cuda-wianki.

#15  2011.07.11 18:42:09 ~Ewka75

Do położnej ciągle piszesz was was czyżbyś nie czytała ustawy o zawodzie? Dla przypomnienia Mamy izby Pielęgniarek i POŁOŻNYCH. a ustawa jest o zawodzie pielęgniarki i POŁOŻNEJ, więc nie WAS kochana tylko NAS. bo zapisy dotyczą obu grup zawodowych. Pozdrawiam.

#16  2011.07.11 19:14:23 ~kol

Tymi przykladami nie chcialam nikogo obrazic a napewno nie pielegniarki ktore pracuja w DPS-sie. To byl przyklad tylko, ich praca jest rownie wazna i ciezka, chyle czola. Ale chcialam tyko wykazac ze rozne sa sytuacje. Np. moja kolezanka pracuje w prywatnej przychodni i wpisane ma ze na stanowisku pielegniarki a wykonuje czynnosci strikte biurowa trwa to juz 10 lat i sama powiedziala ze ten zapis jest chory bo ona ma aktywne prawowykonywania zawodu ale jakby miala pracowac naprzyklad w karetce jako pielegniarka ratunkowa czy chocby pielegniarka na internie to byloby jej cizko. Dlatego to jest nieadekwatny zapis i to tylko przyklady nikogo nie chce obrazic a jesli ktos czuje sie tymi przykladami obrazony to przepraszam

#17  2011.07.11 21:10:54 ~qnus

A ja znam lekarkę, która nigdy czynnie nie wykonywała zawodu pielęgniarki, a ma nowe prawo wykonywania zawodu pielęgniarki, wydane bez wymaganego przeszkolenia.

#18  2011.07.11 22:15:37 ~piel. mgr

Myslę, że Pan trochę "przegiął". Jak Pan pracował w Samorządzie to wówczas nie przeszkadzało to Panu? Obłuda wieje z ust Pana. Pozdrawiam

#19  2011.07.11 22:38:14 ~Hm

Może czas zastanowić się DLACZEGO wcześniej np. (1996 r).w USTAWIE dnia 5 lipca 1996 r. o zawodach pielęgniarki i położnej,pojawiły się TAKIE ZAPISY, KTÓRE PRAWNIE SANKCJONUJĄ NIE PRAKTYKOWANIE ZAWODU ( w rozumieniu ART 4 UST.1), pomimo że państwo dało przywilej założenia samorządu zawodowego, czy prawo wykonywania zawodu.Udział w tym miały pewne: pielęgniarki,położne czy środowiska akademickie Przykłady: ART 4 ust3. Za wykonywanie zawodu pielęgniarki przez osobę, o której mowa w ust. 1, uważa się również: 1) nauczanie zawodu pielęgniarki; 2) prowadzenie prac naukowo-badawczych w dziedzinie pielęgniarstwa; 3) kierowanie pracą zawodową pielęgniarek i położnych;(.).Jak to się ma do KODEKSU ETYKI PIEL. I POŁ. RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ? Czy osoby merytorycznie przygotowane( naukowcy pielęgniarscy)NIE pracując NA CO DZIEŃ z pacjentem mogą o nim, jego problemach, możliwościach, uzyskać wiedzę wiarygodną dla pielęgniarstwa?

#20  2011.07.11 22:40:02 ~Hm CD.

Kto ma tworzyć grupę wzorcową dla praktykujących pielęgniarek i położnych( jest to grupa przeważająca)? Jaki wzorzec, pomimo deklaracji zawartej w Kodeksie Etyki, wzmocnił zapis o zachowaniu prawa wykonywania zawodu, wśród zarządzających-NIE PRAKTYKUJĄCYCH( administratorów)? Czy inne zawody zaufania publicznego stworzył choćby prawnie, administratorów praktyków? Jaka jest rzeczywista ranga pacjenta- pomimo deklaracji zawartej w Kodeksie Etyki, jeżeli osoby NIE ODPOWIEDZIALNE za jego zdrowie i życie, ZA ODEJŚCIE OD JEGO ŁÓŻKA mają większe gratyfikacje, niż te , które bezpośrednio pracują i odpowiadają za życie i zdrowie pacjenta? O CO TU CHODZI? DLACZEGO TE USTĘPY NIE ZOSTAŁY WYCOFANE Z USTAWY O ZAWODZIE PIEL I POŁOŻNEJ, po przyjęciu przez środowisko Kodeksu Etyki?

#21  2011.07.12 06:40:58 ~ja

Całe nasze medyczne środowisko jest chore! płace,obowiązki,wymagania.Nauczucielstwo to zawsze walczy o swój personel a nasze Izby o SIEBIE NIESTETY! Polska jest jednak chora

#22  2011.07.12 11:38:47 ~elka

Zaraz szlag mnie trafi. Panie z Izb mało że nic nie robią to jeszcze się podwieszają pod pielęgniarki. Te panie już zapomniały jak się pracuje przy chorym i z pielęgniarstwem mają tyle wspólnego co ja z baletem.

#23  2011.07.12 14:21:57 ~gość

Idea przeszkolenia po przerwie w wykonywaniu zawodu pielęgniarki i położnej-to praca za darmo przez 6 miesięcy-to w innych zawodach jest nie praktykowane- pracodawca i tak zatrudnia nas za najniższe stawki -jakie może zaproponować, dość że marnie płacą to- jeszcze pracować za darmo + opłacać z własnej kieszeni dojazdy do pracy, fartuchy i pranie ich,- pielęgniarkom liderkom w głowach się poprzewracało.

#24  2011.07.13 10:07:09 ~piel

Tak NAUCZYCIELSTWO TO MA SUPER POD KAŻDYM WZGLĘDEM JAK ŻADEN INNY ZAWÓD ! WCZORAJ POKAZYWALI 105-LATKĘ W WIADOMOŚCIACH BYŁA NAUCZYCIELKĄ

#25  2011.07.13 14:57:45 ~ta inna

Koleżanki czy wy kochacie swój zawód? Jeżeli tak to na pewno nie chcecie, żeby funkcje administracyjne w zawodzie pielęgniarki pełnił lekarz czy ktoś kto nie ma pojęcia o pielęgniarstwie. Jeżeli znacie historię zawodu to wiecie, że gdyby nie liderki nic byśmy nie osiągnęły. Trudno "coś" zrobić dla zawodu stojąc przy łóżku pacjenta. Więcej widać gdy się stoi obok i wtedy dla zawodu można zrobić wiele. Trzeba chcieć i umieć. Problem w tym, że może wybieracie niewłściwe osoby do reprezentacji waszych interesów w samorządzie. Życzę wszystkim zdrowego osądu każdej sytuacji, dokonywania właściwych wyborów i pozytywnego nastawienia do własnej grupy zawodowej. Ja nie krytykuję, nie narzekam tylko działam. Spełniam sie w zawodzie pielęgniarki nie stojąc przy łóżku. 20 lat temu zachwyciłam się przewodniczącą mojej izby. Dzięki temu rozwinęłam się zawodowo i dzielę się tym z innymi koleżankami. Staram się zarazić inne szacunkiem do siebie. Wtedy szacunek do innych pojawia się nie wiadomo skąd.

#26  2011.07.13 17:42:28 ~ona

Do ta inna .hahahahahaha:))))))) To dlaczego robicie lub one robia tylko cos dla siebie nie myslac o innych. Dlaczego zapis nie moze dotyczyc wszyskich pielegniarek tylko tych wybranych. Przeciez i tak kazda znas odpowiada osobiscie za swoje bledy a nie izby za nie odpowiadaja. Przypuszczam ze wiele dziewczyn wrociloby do zawodu, ale przekladaja to z roku na rok bo ich nie stac na to by pracowac za darmo!

#27  2011.07.14 20:27:03 ~Cezar

Post 25 "gdy się stoi obok i wtedy dla zawodu można zrobić wiele-ZNAMIONA BŁĘDU NATURALIZMU-nasilone zjawisko w byłej epoce(przed 1990 r.), utrzymuje się nadal.

#28  2011.07.14 21:53:18 ~irena

SAMORZĄD I NACZELNE IZBY - NIE SĄ NAM POTRZEBNE! SAME O WIELE LEPIEJ OBRONIMY HONOR TEGO ZAWODU NIŻ PIERDZĄCE W STOŁKI DURNE BABY ( BEZ PRAKTYKI CAŁE ŻYCIE). ZAMIAST STARAĆ SIĘ O ZABEZPIECZENIE MINIMALNYCH ZAROBKÓW DLA PIELĘGNIAREK ZADBAŁY O MAKSYMALNE KARY, IZBY ZAŚ BĘDĄ SIĘ ROZRASTAĆ, GDYŻ OSOBY TAM PRACUJĄCE NIE STRACĄ PRAWA WYK. ZAWODU ZAŚ W SZPITALU BĘDĄ PUSTKI. MOŻE SZANOWNE PANIE Z IZB ZAPROSIĆ NA KILKA DYŻURÓW TO SIĘ ŚLEPIA OTWORZĄ. NAUCZYCIEL MA KARTĘ NAUCZYCIELA WYWALCZONĄ POPRZEZ SWOJĄ KORPORACJĘ - WEŹCIE JĄ DO RĘKI TUKI(DO SAMORZĄDU) I PRZECZYTAJCIE CO ZAWIERA A POTEM POZWÓLCIE SOBIE COŚ ZABRAĆ

#29  2011.07.14 22:11:12 ~irena

Mam nadzieję, iż panie w Izbach będą chodzić w czepkach, asortyment medyczny będą miały w torbach, bez tytułu broń Boże mgr - tylko pielęgniarka- same tak wywalczyły, będą karane za złą postawę wobec wykonywania zawodu np. wydawanie zaświadczeń bez odbytych praktyk( poznańskie Izby np. są takie sprytne ),mowa o karze 10 000 zł ( dla nich to przecież pryszcz) i od czasu do czasu na dyżur, zeby wiedzieć jak obraca się strzykawką!

#30  2011.07.15 09:56:09 ~Zatroskana

Sprawę rozwiazaloby wprowadzenie kształcenia ustawicznego CPD osoby musiałyby wykazać ze coś ze sobą zrobiły ale na to nie ma zgody samorządu i jak tutaj młodym ludziom mówić ze maja takie same możliwości kariery jak w inych zawodach kształcą się i nic z tego nie maja kiedy to zrozumieją nasze koleżanki

#31  2011.07.15 16:54:40 ~piel R

Tak Irenko masz rację mądrze piszesz.Tak nauczyciele to WYBRAŃCY TUSKA.zresztą zawsze mieli dobrze.Znam to środowisko-pracuję dodatkowo w szkole(są teraz b.zmęczeni! ). Nauczyciele mają swoją Kartę a my co? dziobiemy się za wykształcenie! Mam nadzieję,że te ptasie móżdzki będzie łatwo odstrzelić ! IRENKO POZDRAWIAM CIEPŁO :) Napisz jak masz ochotę rmm@op.pl

#32  2011.07.17 12:07:03 ~jaa

Chcę zwrócić uwagę na taką sytuację. Kobieta zatrudniona w ZOZie przebywa na urlopach macierzyńskich, wychowawczych o ciągłej długości powyżej 5 lat. W tym czasie nie wykonuje zawodu rzeczywiście, ale jako zatrudniona w zawodzie wykonuje go. Wraca do pracy i ma większe braki wiedzy niż ta, co miała 5letnią przerwę. paradoks! . Co Wy na to? To przypadek z mojej pracy. Oczywiście nie mam do nikogo pretensji>

#33  2011.07.17 19:13:53 ~piel

Same pielęgniarki w naczelnych i okręgowych stwarzają i wymyślają nam ten los a my zwykłe pielęgniarki jeszcze im dajemy na to nasze składki - skandal!

#34  2011.07.17 21:49:23 ~do 17

Co ty za androny wypisujesz? Lekarka ma prawo wykonywania zawodu pielęgniarki?

#35  2011.07.17 21:59:40 ~do 31

Chyba jesteś z pisu i pi.sz takie same bzdury jak twój guru.Nauczyciele mieli dobrze od zawsze,od kiedy istnieje szkolnictwo a nie tylko za rządów premiera Tuska.Skoro tak bardzo zazdroscicie nauczycielom to na jaką cholerę pracujecie jako pielęgniarki.Won do szkół.Tylko kogo tam bedziecie gnoic skoro wszyscy nauczyciele są sobie równi bez wzgledu na szkołe i tytuły?

#36  2011.07.18 16:15:22 ~do 35

Kultury,troche kultury! Pielegniarko bez matury!

#37  2011.07.19 10:36:11 ~do36

To też kultura, czy z maturą, czy bez matury! DIABŁU OGAREK, BOGU PIELGRZYMKĘ!

#38  2011.07.19 11:09:33 ~do 35

Czytaj ze zrozumieniem : napisane było o aktualnym rządzie.Więcej kultury-won w jakim to słowniku ? Nie znalazłam ,widać więc kto pisał ! Udajesz,że nie rozumiesz kontekstu a może rzeczywiście nie masz wiedzy ? To proszę wymień co najmniej 1 przywilej pielęgniarki i szczegółowy zakres obowiązków pielęgniarki.Zapewne będzie to trudne dla ciebie,odysłam więc do odpwiedniego żródła ew.odpiszę.I jak widać to ty gnoisz też dziwne to słowo,pielęgniarki tak się nie wyrażają,proszę o tym pamiętać.

#39  2011.07.21 10:39:42 ~ja

Tak 38 pisze dobrze.A pewnie 35 to jakiś tam peowiec.Więc go nieco wyedukuję.Tak nauczyciele się nie gnoją nawzajem ,bo rząd kiedyś tam uporządkował sprawy dotyczący jednolitego wykształcenia a tym samym stabilizacji zarobków,kroczących wynagrodzeń.A co uczyniono z Pielęgniarkami ? Odsyłam do żródeł ew.odpowiem gdy znajdę chwilę czasu ale sądzę,że politykierów nie trzeba edukować.

#40  2011.07.21 16:17:56 ~do ja

Rząd kiedyś uporządkował płace też i pewnym pielęgniarkom : nauczycielom zawodu, przewodniczącym izb.Zarządzające-poradzą sobie.

#41  2011.07.26 21:53:04 ~do #40

Przewodniczącym Izb nie RZĄD ,uporządkował" płace ale my same! Wybieramy delegatów a oni głosują! Oni właśnie ustalają wynagrodzenie dla przewodniczących Izb. Zastanówmy się dobrze zanim mandat delegata oddamy w TAKIE ręce, które nadają się jedynie do klaskania na sygnał. Same jesteśmy sobie winne!

#42  2011.07.27 17:32:59 ~do41

A co zrobisz z takimi osobami, które co innego deklarują, później co innego mówią(dotyczy to też kształcenia położnych)? Patrz na pedagogikę w kształceniu pielęgniarek.Deklarowana jest troska o pacjenta, przy jednoczesnym braku, bądź sporadycznym kontakcie z pacjentem, często w podobny sposób przebiegają badania naukowe, bądź nie dotyczą obszaru w którym jest wymagane prawo wykonywania zawodu, a jakie jajca są z zarządzaniem-obecny stan zatrudnienia pielęgniarek(poza możliwościami percepcyjnymi człowieka) nie gwarantujący bezpieczeństwa pacjentowi i pielęgniarce(nieświadome błędy)!

#43  2011.07.27 22:10:17 ~42

POWINNO BYĆ"co innego deklarują, później co innego ROBIĄ".Przepraszam.

#44  2011.07.28 14:18:08 ~gość

Swietnie 35 zrozumiał nie odstrzelimy . ha,ha,ha !

#45  2011.08.08 21:03:18 ~owczar

Ja to bym w cholere izby zlikwidowała, w naszej w Gdańsku siedzi najgłupszy element środowiska pielęgniarskiego. Zero pracy dla środowiska - tylko bezsensowne odznaczenia, dyplomy uznania i załatwianie stanowisk. Nie wiem czemu ktos kto wykonuje de facto zawód sekretarki w izbie ma isc po przerwie do szpitala bez przeszkolenia. Zeby kogos zabic?

#46  2011.10.29 11:07:12 ~xxx

CYT/te same panie z samorządu prowadzą kursy dokształcające i inne my za nie płacimy a one mają posady! to nie robcie zadnych kursow.Same jestescie sobie winne.Latacie na studia,robicie kursy za wlasna kase i zarabiacie 1000PLN.a ja sie zdenerwowalam,spakowalam walizki i bez zadnych bzdurnych kursow siedze za granica w zawodzie.Zacznijcie byc praktyczne a nie ucisnione w mysleniu.