Organizacja przetargów na dofinansowane studia pomostowe powoduje, że często jej ofiarami są ... pielęgniarki i położne. Np. w piątek pielęgniarki w Poznaniu dowiedziały się , że są studentkami nie bezpłatnych studiów pomostowych lecz PEŁNOPŁATNYCH - 4 900 zł za rok. A pierwszy zjazd w środę. Najbliższą.

Dofinansowane studia pomostowe 2011.

               .Z

.

Poniższy komunikat opublikowano na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w dniu 15 września 2011 roku:

Informujemy, że Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu nie otrzymał dofinansowania dla studiów pomostowych z Projektu systemowego pn. „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w związku z czym zajęcia będą odpłatne.
Wysokości opłat za studia niestacjonarne pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo roku akademickim 2011/2012:
- I rok - 4.900 zł/rok
Opłata w danym roku akademickim powinna być przez studentów studiów
niestacjonarnych wniesiona w formie opłaty jednorazowej nie później niż przed rozpoczęciem roku akademickiego, semestralnej lub formie 4 rat.
W przypadku wniesienia opłaty w formie jednorazowej przysługuje 5% bonifikata.
Opłatę semestralną student wnosi w terminie:
- do 23 września każdego roku akademickiego za semestr zimowy,
- do 15 lutego każdego roku za semestr letni.
Opłatę w formie 4 rat student wnosi w terminie:
- pierwsza – przed rozpoczęciem roku akademickiego, nie później niż do 23 września,
- druga – do dnia 15 grudnia,
- trzecia – do dnia 15 lutego,
- czwarta – do dnia 15 kwietnia,
O formie wnoszenia płatności student zobowiązany jest poinformować dziekanat nie później niż do 23.09.2011r. 

W innych miastach i uczelniach są podobne sytuacje? Ilu pielęgniarek i położnych dotyczą powyżej opisane sytuacje? Proszę o info w komentarzach.

Mariusz Mielcarek

Zobacz nieprawidłowości w przetargach na dofinansowane studia pomostowe

Zobacz wykaz uczelni

Komentarze użytkowników

#1  2011.09.20 09:14:30 ~o!

To było do przewidzenia.

#2  2011.09.20 09:16:31 ~jola

U nas w Tarnowie dokładnie taka sama sytuacja, 15 września poinformowano nas o tym ze nie ma dofinansowania i w 3 dni mamy się zdecydowac czy chcemy studiować. To jest totalna porazka tego systemu. Najpierw rządy wylały nas jak dziecko z kąpielą pozwalając na dyskryminacje pielęgniarek po liceum a teraz zabieraja pomoc w postaci dofinansowania (bo nie wiezą, że to tylko problemy natury formalnej, po prostu oszczędności kryzysowe na mikro skalę), jak widac oszczędzanie najlepiej zacząć od najbiedniejszych ! Jestem rozgoryczona i zdegustowana

#3  2011.09.20 10:11:58 ~ewka

Zgadzam się to jest absolutna porażka tego systemu, Rzeszów jak zwykle się nie popisał!

#4  2011.09.20 10:18:51 ~Margo

Warszawski Uniwersytet Medyczny również nie otrzymał dofinansowania do studiów pomostowych.

#5  2011.09.20 11:50:51 ~limka

Radomska Szkoła Wyższa również nie otrzymała dofinansowania.dowiedziałyśmy się o tym 16 września na pierwszym zjeżdżie.oszustwo i niestety kolejny raz okazało się że środowisko pięlęgniarek nic nie znaczy i nikt się z nami nie liczy w naszej Polsce

#6  2011.09.20 12:17:12 ~irka

W Lublinie WSEiN też nie dostała dofinansowania i do dnia dzisiejszego nie raczyła nawet poinformować o tym fakcie na swojej stronie - a rozpoczęcie roku w piątek 23.09. Liczą na to że zdesperowane pielęgniarki i tak mimo wszystko opłacą z własnych środków studnia (2300 za semestr płatne do 30.09).

#7  2011.09.20 15:37:21 aufnal@op.pl

Najskuteczniejsza metoda to zbojkotować wszystkie uczelnie ,które nie dostały dofinansowania.Zrezygnujcie to szybko przemyślą i wiosna dostaną dofinansowanie do studiów.Odwagi dziewczyny i nie płaćcie kasy naprawdę szkoda

#8  2011.09.20 16:48:00 ~iwa

Nie dałabym ani złotówki. Ja zrezygnowałabym ze studiów.i tyle! Nalepiej wszystkie! Wtedy to już będzie problem Akademii czy Szkoły Wyższej.

#9  2011.09.20 19:57:10 ~Piła

W Pile ta sama sytuacja, info 17.09. - uczelnia łaskawie dopłaca różnię 650 zł, wabi kwotą 1700 zł za semestr i chyba chętnych nie zabraknie ( ta nasza słynna "solidarność" zawodowa i chęć bycia lepszą (? ) niż koleżanka . )

#10  2011.09.20 21:19:20 ~ostrowiec

Ostrowiec świętokrzyski też bez dofinansowania. można iść na odpłatnie 1700 zł/ sem.

#11  2011.09.20 22:06:04 ~anusia

Kilka sprostowań- to nie uczelnie zawaliły tylko Ministerstwo Zdrowia dało dofinansowanie dla 38 sposród 70 Szkół Wyższych posiadających akredytacje na prowadzenie tego typu kierunku studiów. Z tego co wiem to p. minister Ewa Kopacz wystąpiła z projektem o uznawanie automatyczne kwalifikacji zawodowych pielęgniarek po liceach medycznych, teraz Polska przewodniczy Unii wobec tego może jest szansa na wprowadzenie zmian w umowie akcesyjnej. Gdyby rząd Leszka Millera w sposób kompetentny poprowadził rozmowy i dopilnował odpowiednich zapisów w Dyrektywach unijnych nie byłoby teraz tych wszystkich szopek. Oczywiście środowisko pielęgniarek i położnych powinno upominac sie o swoje bo z tego co wiem to spośród ostatnio przyjętych krajów do Unii tylko polskie pielęgniarki są 'niedokształcone " i musza studiować.Może w tym kierunku powinny pielęgniarki i położne pójść? Może powalczyć o swoje a nie tak łatwo się poddać?

#12  2011.09.21 00:22:27 ~e

Jak wam się nie podoba to nie płaćcie - nie ma obowiązku studiowania, wszyscy studiujący w weekendy płacą a wy hrabianki chciałybyście wszystko za darmo, co za ludzie !

#13  2011.09.21 00:34:50 ~polozna

Pielęgniarki i położne z Poznania i innych miast z Wielkopolski nie mają źle - blisko i z dobrym dojazdem do Kalisza, gdzie tamtejsza PWSZ dostała dofinansowanie. Dzisiaj do nich dzwoniłam - nie mają jeszcze list osób przyjętych, więc cały czas można się starać. A na położnictwo mają jeszcze trochę zupełnie wolnych miejsc :)

#14  2011.09.21 10:54:12 ~***

No i proszę , Ministerstwo ogłosilo przetarg na nabór wiosenny, ciekawe jak poczują się te dziewczyny które zdecydowały się płacić od października w tych szkołach które nie dostaly finansowania , a koleżanki na wiosnę zaczną za darmo bo tym razem uczelnia pieniążki dostanie . czy to w tym kraju jest normalne ?

#15  2011.09.21 12:31:57 ~ewka

Do e, no wlasnie nam się nie podoba, więc nie będziemy placic bo takie z nas hrabianki a tobie nic do tego ,spadaj na swoj portal !

#16  2011.09.21 20:17:30 ~e

Do ewka, no to nie zapłacisz i będziesz dalej pomywaczką, proste :P

#17  2011.09.22 13:55:57 ~xxx

Po studiach tez jestescie pomywaczkami wiec o co szum,z taka roznica ze przelew na konto o stowke wiekszy

#18  2011.09.22 17:58:00 ~xyz

Do xxx, jakiś głupkowaty jesteś ?

#19  2011.09.22 17:58:03 ~xyz

Do xxx, jakiś głupkowaty jesteś ?

#20  2011.09.22 20:13:13 ~ewka

Do e ,tak prymitywie nie zaplace bo wole za te 4200 poleciec na 2 tyg do Egiptu , no bo my hrabianki w przeciwinstwie do ciebie placimy tylko za to co chcemy!

#21  2011.09.22 21:42:30 ~e

Do ewka, korekta : płacicie za to na co was stać :P poza tym gratuluję hrabiance ambicji - wolisz siedzieć 2 tygodnie w Egipcie niż posiąść wiedzę na całe życie za tę samą kwotę, nie wiem kto tu jest większym prymitywem.

#22  2011.09.22 21:43:35 ~halo!!

Hrabianki,pomywaczki i te inne O co chodzi?

#23  2011.09.22 21:44:05 ~e

A w zasadzie wiem :P

#24  2011.09.22 21:44:05 ~e

A w zasadzie wiem :P

#25  2011.09.22 23:40:29 ~Alina

Szczecin też zawalił ,dowiedzieliśmy się w dniu ogłoszenia list rekrutacyjnych . Już teraz wiadomo , że część dziewczyn na nie po prostu nie stać i rezygnują.

#26  2011.09.23 17:27:08 ~Polozna

Nie rozumiem dlaczego w sierpniu uniwerytet warszawski informuje mnie,ze oczywiscie ma dofinansownie a we wrzesniu ze nie. zastanawiam sie gdzie to zadenuncjowac, zeby organy odpowiednie UE dowiedzialy sie co sie dzieje w Polsce z unijnymi pieniedzmi Ktos sie w koncu musi za to wziasc.

#27  2011.09.23 19:45:56 ~ewka

Do e posiasc wiedze na cale zycie, he he doprawdy prymityw

#28  2011.09.23 20:26:44 ~ewka

I jeszcze ukoronowałaś swoją głupotę :P, nieźle !

#29  2011.09.25 23:02:34 ~głos

Nie ośmieszajcie się! Dość, że licencjat możecie ,zrobić" w 1 rok to jeszcze chcecie ,zrobić" go za darmo? A może powinni wam jeszcze dopłacić, że łaskawie pozwolicie w swoje natapirowane blond głowy trochę aktualnej wiedzy implantować? Wszyscy inni - normalni - w normalnym toku studiują i jeszcze słono za to płacą! Wiedza kosztuje ale zapewniam was - nie boli!

#30  2011.09.26 17:36:49 ~e

Wreszcie jakiś głos rozsądku ! Ale Ewka i tak woli jechać na wycieczkę na 2 tygodnie niż wbić trochę oleju do głowy. Głupota przebijająca dno i drążąca od spodu !

#31  2011.09.27 17:02:42 ~ela

WZamosciu podobna sytuacja zostałam przyjęta. W piątek miał być pierwszy zjazd a ja dzisiaj się dowiaduje że nie ma dofinansowania.

#32  2011.10.27 09:01:19 ~KK JG

NA pwsz w jeleniej górze kolegium karkonoskie też bez szans niestety.

#33  2011.11.26 20:51:14 ~Sister

W Łomży na PWSIP identyczna sytuacja ! Zobaczę co się będzie w lutym !