Organizacja przetargów na dofinansowane studia pomostowe powoduje, że często jej ofiarami są … pielęgniarki i położne. Np. w piątek pielęgniarki w Poznaniu dowiedziały się , że są studentkami nie bezpłatnych studiów pomostowych lecz PEŁNOPŁATNYCH – 4 900 zł za rok. A pierwszy zjazd w środę. Najbliższą.

1 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostoweStudia pomostoweStudia pomostowe - fikcyjne praktyki
Organizacja przetargów na dofinansowane studia pomostowe powoduje, że często jej ofiarami są … pielęgniarki i położne. Np. w piątek pielęgniarki w Poznaniu dowiedziały się , że są studentkami nie bezpłatnych studiów pomostowych lecz PEŁNOPŁATNYCH – 4 900 zł za rok. A pierwszy zjazd w środę. Najbliższą.

 

Poniższy komunikat opublikowano na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w dniu 15 września 2011 roku:

Informujemy, że Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu nie otrzymał dofinansowania dla studiów pomostowych z Projektu systemowego pn. „Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w związku z czym zajęcia będą odpłatne.
Wysokości opłat za studia niestacjonarne pierwszego stopnia na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo roku akademickim 2011/2012:
– I rok – 4.900 zł/rok
Opłata w danym roku akademickim powinna być przez studentów studiów
niestacjonarnych wniesiona w formie opłaty jednorazowej nie później niż przed rozpoczęciem roku akademickiego, semestralnej lub formie 4 rat.
W przypadku wniesienia opłaty w formie jednorazowej przysługuje 5% bonifikata.
Opłatę semestralną student wnosi w terminie:
– do 23 września każdego roku akademickiego za semestr zimowy,
– do 15 lutego każdego roku za semestr letni.
Opłatę w formie 4 rat student wnosi w terminie:
– pierwsza – przed rozpoczęciem roku akademickiego, nie później niż do 23 września,
– druga – do dnia 15 grudnia,
– trzecia – do dnia 15 lutego,
– czwarta – do dnia 15 kwietnia,
O formie wnoszenia płatności student zobowiązany jest poinformować dziekanat nie później niż do 23.09.2011r. 

W innych miastach i uczelniach są podobne sytuacje? Ilu pielęgniarek i położnych dotyczą powyżej opisane sytuacje? Proszę o info w komentarzach.

Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8271 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Gazeta Pielęgniarek i Położnych - wydanie czerwiec 2024 r.

2 min czytania
Czerwcowe wydanie miesięcznika branżowego dla personelu pielęgniarskiego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce….
Aktualności

Wyczerpanie nerwowe

2 min czytania
W języku potocznym mówi się, że ktoś jest wyczerpany po ciężkim dniu w pracy, długiej podróży czy nieprzespanej nocy. Jednak nie zawsze…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Odszkodowania dla pielęgniarek – wzór uzasadnienia pozwu.

3 min czytania
Uzasadnienie pozwu sądowego pielęgniarki przeciwko pracodawcy w sprawie nierównego traktowania w zatrudnieniu… W związku z licznymi zapytaniami do redakcji Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze