Według ministerstwa zdrowia pielęgniarka, absolwentka Liceum Medycznego posiada wykształcenie nie średnie lecz ....PONADGIMNAZJALNE!

Działalność ministerstwa zdrowia.

.
Google Analytics
Portal Pielęgniarek i Położnych w 2012 roku to:
Prawie 3 miliony odsłon,
Prawie 1 milion odwiedzin,
Ponad 400 tysięcy unikalnych użytkowników.
Ponad 6 tysięcy KOMENTARZY!!!
 
 
Otóż, tak wynika z dokumentu, który prezentuję poniżej. Jest to fragment podania, które będzie musiała wypełnić pielęgniarka / pielęgniarz aby móc uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach finansowanych przez UE. O tych szkoleniach informacja na portalu w dniu jutrzejszym.
Na pytania w zakresie rodzaju posiadanego wykształcenia pisałem: średnie. Teraz okazuje się, że według urzędników ministerstwa zdrowia pisałem nieprawdę, a wykształcenie moje to: PONADGIMNAZJALNE.
Natomiast informacja, że według ministerstwa zdrowia absolwenci Liceum Medycznego posiadają wykształcenie PONADGIMNAZJALNE, budzi szczególną irytację w kontekście prawie dzisięcioletnich starań o uznanie przez Komisję Europejską kwalifikacji zawodowych absolwentów Liceum Medycznego. Ma to nastąpić w maju bieżacego roku. Może to tak długo trwało, gdyż strona polska starała się o uznanie kwalifikacji dla osób, które posiadją według ministerstwa wykształcenie PONADGIMNAZJALNE!
Natomiast warto zauważyć, że w obowiązującej ustawie o systemie oświaty nie ma wykształcenia PONADGIMNAZJALNEGO!
 
.
USTAWA
z dnia 7 września 1991 r.
o systemie oświaty
-wyciąg-
Art. 11a.
1. Wykształcenie podstawowe posiada osoba, która ukończyła szkołę podstawową lub ukończyła podstawowe studium zawodowe.
2. Wykształcenie gimnazjalne posiada osoba, która ukończyła gimnazjum.
3. Wykształcenie zasadnicze zawodowe posiada osoba, która:
1) ukończyła zasadniczą szkołę zawodową, szkołę zasadniczą lub inną szkołę równorzędną, albo
2) ukończyła zasadniczą szkołę zawodową, o której mowa w art. 9 ust. 1 pkt 3 lit. a, albo
3) zdała egzamin, o którym mowa w art. 10 ust. 3 pkt 2 lit. a, oraz:
a) ukończyła kwalifikacyjne kursy zawodowe w zakresie wszystkich kwa-lifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie, lub
b) uzyskała dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.
4. Wykształcenie średnie posiada osoba, która:
1) ukończyła szkołę ponadpodstawową, z wyjątkiem szkół wymienionych w ust. 3 pkt 1, lub
2) ukończyła szkołę ponadgimnazjalną, z wyjątkiem szkoły wymienionej w art. 9 ust. 1 pkt 3 lit. a i e.
 
Poniżej prezentuję skan przedmiotowego dokumentu. Warto podkreślić, że prezentowany dokument jest autorstwa Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie.
Mariusz Mielcarek

Komentarze użytkowników

#1  2013.03.25 16:19:51 ~jola

To jakas bzdura to po co mature zdawałam a jestem po liceum chory kraj i ci co nim rzadza pozdrawiam piguła z podkarpackiego

#2  2013.03.25 16:36:22 ~gość

Jestem bardzo oburzona takim postępowaniem. Mam wykształcenie średnie z maturą a nie ponadgimnazjalne. Gdy kończyłam liceum nie istniał taki twór jak gimnazjum, więc wypraszam to sobie. Może państwo pracujący w Centrum i Ministerstwie mają wykształcenie ponadgimnazjalne, bo ja takiego nie mam!

#3  2013.03.25 16:37:08 ~mina

,Niekompetentne osoby pracują w ministerstwie, kto ich zatrudnia .Takie buble są produkowane przez niedouczonych pracowników.

#4  2013.03.25 17:24:55 ~gość

Nie wierzę,że to się dzieje! Jak długo jeszcze pielęgniarki będzie się traktowało jak SZMATY! brak mi słów! jestem oburzona!

#5  2013.03.25 17:48:07 ~Edyta

Całe lata należałysmy do personelu średniego,a teraz okazuje się,że nim nie jestesmy! To jakiś ABSURD! Może za parę lat okaże się,że uznają nasze DYPLOMY PIELĘGNIARSKIE jako wyksztalcenie podstawowe-już nic nie jest w stanie mnie zdziwić!

#6  2013.03.25 17:49:59 ~z

Ot i cała. Warszawka, kogo my tam mamy! Skandal!

#7  2013.03.25 17:54:21 ~ola

A co kończyły te panie w Centrum? Gdyby głupota miała skrzydła autorki tego załącznika powinny fruwać jak gołębice! Szkoda że to pielęgniarki !

#8  2013.03.25 18:50:57 ~ela

Nie bardzo rozumiem, jak mogę mieć wykształcenie ponadgimnazjalne, gdy do gimnazjum nie chodziłam i nie mam świadectwa ukończenia gimnazjum. Czy ktoś umie to wytłumaczyć?

#9  2013.03.25 19:05:36 ~maria

Czytam,czytam i nie wierzę. jestem ciekawa kiedy inne licea np.liceum ekonomiczne zostanie tak sponiewierane jak nasze pielęgniarskie. WSTYDZCIE SIĘ państwo na stołkach ministerstwa zdrowia bo to naprawdę jest jakiś absurd.

#10  2013.03.25 19:44:12 ~Jolanta

Doprawdy to jakieś nieporozumienie ucząc się pięć lat w liceum zdając maturę dojrzałości wszystko w świetle prawa ma teraz przez czyjeś" widzi mi się "być utracone! JAKIM PRAWEM pytam się. To jakaś totalna bzdura. Głupota urzędnicza sięga już zenitu! Czy znajdzie się jakiś prawnik,żeby nas bronić! Liceum Medyczne wymagało od nas niebywałego trudu,żeby połączyć naukę zawodu z wiedzą ogólnokształcącą. Czy ktoś w urzędzie poniesie konsekwencje takich idiotycznych decyzji. Skoro to tylko pogimnazjalne wykształcenie to dlaczego pozwolono nam studiować? Przecież aż brak mi słów żeby wyrazić swoje oburzenie.

#11  2013.03.25 20:08:00 ~iwona

JJeżeli ukończone liceum medyczne jest równoznaczne z wykształceniem ponadgimnazjalnym to ukończone studia powinno sie zakwalifikować nie jako wykształcenie wyższe, tylko policealne! Dobre hehe

#12  2013.03.25 20:08:16 ~jola.

Całe to ,nasze ministerstwo zdrowia" o kant d. potłuc. ani rządzić nie umieją ani dbać o nasze interesy. zachowują się jak ,nasz" rząd przy korycie. czytałam inne komentarze i uważam, że są za łagodne. robią z NASZĄ grupą zawodową co chcą. ustawę o pracy aż do 70-dziesiątki też nam zafundowali.

#13  2013.03.25 20:33:26 ~hoho

Jakie oburzenie! A pisałem nie raz żeby sie kształcic ! mgr zazdroszczom a teraz wielkie halo.

#14  2013.03.25 20:52:27 ~sari

WITAM Proszę zróżnicować wykształcenie medyczne średnie na os z maturą - pomaturalne i bez ponadgimnazjalne. Jak moga Panie w izbach ze szkołą srednią tworzyć coś o czym nie maja pojecia -Hura na obywatela . a trzeba wnioskować o 1. szkodliwość zawodową - obsady 1 dyżurowe,przekroczone normy bezpieczeństwa, zakażność, 2. prawo do psychologa zakładowego - stres, funkcjonariusz publiczny 3. odszkodowania dla personelu za złe warunki pracy 4.do UE O permamentny mobbing na naszej grupie zawodowej przez wszystkie opcje polityczne i niekorzystne prawo -a przedewszystkim manipulownie nim (co nie tylko stresuje ,ale pociąga też finanse z kieszeni dokształcanie które jest nieważne

#15  2013.03.25 21:26:18 ~do 13

Kżda z nas ma wykształcenie wiec nie rugaj nas za jego brak.Wykształcenie pielęgniarskie to nie tylko mgr ale KAŻDE zdobyte w szkole pielęgniarskiej,obojętnie czy dawniejszej czy obecnej.

#16  2013.03.25 21:27:30 ~do 13

ZazdroszczĄ a nie zazdroszczOM,kształcona a głąb

#17  2013.03.25 22:15:02 ~gość

Zgadzam się ,wykształcona/y a pisze z błędem ortograficznym.Ja nie mam magistra ale kursy kwalifikacyjne których bez matury nie mogłabym zrobić.Obecnie pracuję za granicą i nie mogę zrozumieć ciągłych bezsensownych kroków naszych koleżanek z pip a minister zdrowia to musi też mieć wykształcenie ponadgimnazjalne skoro zezwala na wydanie dokumentu w takiej formie.Nawet się nie oburzam , gdyż na cyrk nie można się gniewać.

#18  2013.03.26 07:23:34 ~ina

W pełni popieram sari.Najmądrzejsza wypowiedż!

#19  2013.03.26 08:04:09 ~PIEL.

Zadziwia mnie brak wiedzy, że osoby kończące studium NIE muszą mieć matury,bo to nie są studia,jak więc może to być wykształcenie pomaturalne? ; teraz pracę dostają tylko po znajomości,dołączmy do oburzonych!

#20  2013.03.26 09:25:04 ~do 19

Od wielu lat nie ma Studium.Obowiązkowo trzeba było mieć mature,zdawało sie też egzaminy wstępne i wcale to nie było łatwe(np.fizyka,chemia, biologia).Tego typu szkół było mało,wiekszość z nich miała prestiż,renomę.Dopiero po roku 1985 kilka Studium w Polsce(zwłaszcza połoznicze, krótko przed ich likwidacją)z Pomaturalnych zrobiło sie Policealnymi,wówczas zrezygnowno z egzaminów wstępnych(ale było konkurs świadectw i b.trudna rozmowa kwalifikcyjna)i konieczności posiadania matury.Ja dyplom zdawałam w 1982. Rano,kilka minut przed egzaminem praktycznym losowało sie oddział,a juz na nim pacjenta.Na sali byłam sama,musiałaam zajc sie nie tylko wylosowanym pcjentem(były to zawsze najcięzsze przypadki)ale takze pozostałymi pięcioma.

#21  2013.03.26 09:31:01 ~do 19

Nie było mozliwości zapytania sie o cokolwiek pielegniarki z oddziału bo po prostu ich nie było w czasie dyplomu.Była tylko oddziałowa,lekarze, instruktorki.W trakcie 6 godzinnego dyżuru trzeba było porobić toalety,prześcielic lóżka, porozkładać i podać leki i porobic iniekcje(sprzęt był wielokrotnego uzytku a nie jak teraz 1 razowy)a w między czasie pisać pracę dyplomową nt.swojego pcjenta.Po dyzurze szlo sie bronic pracy przed komisja.Dopiero po jej zaliczeniu było sie dopuszczonym do dyplomu ustnego na następny dzień.Ustny zdawło sie ze wszystkich przedmiotów.

#22  2013.03.26 09:36:05 ~do 19

Po zdaniu dyplomu dostawało sie nakaz pracy a najlepsze dyplomantki dostawały 3 propozycje pracy do wyboru.

#23  2013.03.26 10:35:47 ~gość

Ale jaja .

#24  2013.03.26 11:04:29 ~Aśka

To chyba jakiś żart.

#25  2013.03.26 11:13:19 ~gość

Czy kogo tu pogięło mówiąc kolokwialnie.

#26  2013.03.26 11:27:18 ~daria

Ktoś powinien odnieść się w tej absurdalnej sprawie.Może Izby zabiorą stanowczy głos i wystosuja pismo do ministerstwa.

#27  2013.03.26 11:37:57 Redakcja Portalu

Korespondencja w przedmiotowej sprawie została wysłana. Wyniki przedstawimy na Portalu.

#28  2013.03.26 14:17:44 ~222

Ale to znów pielęgniarki pielęgniarkom kłody pod nogi kładą.Nic sie nie zmieni w naszym zawodzie,my same siebie nie szanujemy wiec dlaczego ktoś inny miałby nas szanować.Jestesmy słabym,strachliwym i naiwnym zwiazkiem, dlaczego nauczyciele potrafią wywalczyc podwyżki,maja roczne płatne urlopy zdrowotne a my dalej nic.no może nie wszyscy ale wiekszosc pracuje za marne pieniadze.moze czas i pora pokazac ile sa warte przychodnie,szpitale i etc.bez tej ponadgimnazjalnej pielegniarki.STAŃMY SIE JEDNOSCIĄ I WALCZMY.

#29  2013.03.26 14:35:37 ~Jolka

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 lipca 2011r. w sprawie wymaganych kwalifikacji zawodowych w/g taryfikatora kwalifikacyjnego pielęgniarka po licencjacie ma status starszej pielęgniarki a ratownik medyczny z tym samym wykształceniem to młodszy asystent. Jak zwykle pielęgniarki zostały "docenione". I bardzo dobrze, że za moment ich zabraknie. Może wtedy ktoś w końcu puknie się w pustą główkę. Oby nie było za późno. Ministrowi Zdrowia należy życzyć zadowolenia i dalszych sukcesów w pracy.

#30  2013.03.26 15:23:42 ~gość

do "19"-W 100% potwierdzam Twoją wypowiedź co do sposobu zdawania dyplomu ja przechodziłam to w 80r.

#31  2013.03.26 16:00:33 ~hhh

Pielęgniarki muszą wybrać prężne związki zawodowe,które działałyby w ich sprawie,bo to co jest ,to tragedia.

#32  2013.03.26 16:12:53 ~gosc

A wy panstwo ,nadal się kłóćcie i wytykajcie sobie jakieś bzdurne rzeczy.Wy się krytykujcie , a inni się śmieją i wykorzystują to.Kiedy pielęgniarki dojrzeją zeby mądrze walczyc o swoje? Szkoda ,ze ten zawód schodzi na psy.

#33  2013.03.26 17:26:07 ~beta

Niezły banał, zmieniono system szkolnictwa i pojechano po wykształceniu pielęgniarką a mnie się wydaje że jeśli ktoś takie bzdury wprowadza to niech mi wytłumaczy jakie wykształcenie mają ci co w latach istnienia LM kończyli technika czyli też pięć lat nauki, licea ogólnokształcące kończące się maturą po 4 latach, czyli tak jak wyglądał system w LM, po 4latach matura a potem dyplom.Oni mają średnie a my nie ? , może ktoś prawnie powinien się za to wziąć. Jak długo będą prowadzone takie kpiny wobec pielęgniarek.

#34  2013.03.26 17:49:34 ~do 29

Kiedyś tytuł starszej pielęgniarki dostawało sie po co najmniej 5 latach stażu,bez względu na to czy skończyło się LP czy SM.Ja taki tytuł mam od 30 lat,jestem po Pomaturalnym SM.Ponieważ od kilku lat podstawowym wykształceniem pielegniarskim jest licencjat to po nim,po przepracowaniu kilku lat mozn dostać tytuł strszej pielegniarki.Nic on nam nie daje w hierarchii zawodowej.

#35  2013.03.26 18:23:07 ~pigułka

Cudownie nas rozgrywają środowiska lekarskie. Brawo, dajmy się jeszcze obwymiotować, obkupkać i każmy to same po sobie posprzatać. Mam wzdęcie idę odpuścić gazy.

#36  2013.03.26 22:06:29 ~ja

Jak mogę mieć wyksztalcenie ponadgimnazjalne jesli w zyciu do gimnazjum nie uczęszczalam! Hahahhahaha,debile!

#37  2013.03.27 06:26:51 ~ada

I o to chodzi, następny temat ,aby wywołać spory i kłótnie.Manipulacja naszym środowiskiem kwitnie.

#38  2013.03.27 07:16:28 ~oo

Nie ma co komentować bzdur.Prawnik powinien się wypowiedzieć w tym temacie,a Izby interweniować w Ministerstwie.

#39  2013.03.27 08:42:25 ~vika

I to jest głupota pielęgniarek, sama czytałam tu na portalu zdania typu "po co ci ten licencjat, po co ci magister". a teraz ja mówię do owych tłumoków : TRZEBA SIĘ BYŁO UCZYĆ !

#40  2013.03.27 09:43:58 ~do vika

Nie potrzebny twój komentarz.To jest portal do merytorycznych wypowiedzi.Dość sporów o wykształcenie!

#41  2013.03.27 09:47:30 ~oo

DO 39To już się znudziło

#42  2013.03.27 10:21:03 ~vika

Do 40: czyż ten temat to nie spór o wykształcenie ? do 41: odpowiedź niewygodna to się znudziło :P

#43  2013.03.27 13:04:17 ~fabian

TO WSZYSTKO JEST PO TO ROBIONEEBY ZAWOD PIELEGNIARKI W POLSC ZOSTAL ZLIKWIDOWANY NA TO ZAPRACOWALY SOBIE SAME PANIE PIELEGNIARKI I TERAZ DOJDZIE JUZ W NIEDLUGIM CZASIE DO TEGO ZE CZYNOSCI PIELEGNIARSKIE ZOSTANA PRZEJETE PRZEZ LEKARZY A CZYNNOSCIAMI PIELEGNIARSKIMI ZAJMA SIE OPIEKUNKI MEDYCZNE PANIE PIELEGNIARKI CZY NIE PRZYCZYNILYSCIE SIE SAME DO TEGO PROSZE MI POKAZAC GDZIE I ILE PRACUJE MLODYCH PIELEGNIAREK KTORE MAJA JUZ INNE PODEJSCIE DO ZAWODU NIE KTORE NIE ZAWSZE PODPORZADKOWUJA SIE PANIOM ODDZIALOWYM NACZELNYM TYCH MLODYCH NIE MA BO NIE DOPUSZCZACIE ICH DO PRACY NAWET JAK JAKAS SIE ZATRUDNI TO JEST TAK MOBINGOWANA WYSMIEWANA PRZEZ STAESZE PIELEGNIARKI ZE MUSI ODEJSC PLACAC CZESTO ZA TO ZDROWIEM SMIEJECIE SIE Z MLODYCH NAWIAZUJECIE RAZEM Z ODDZIALOWA PRZECIWKO NM TZW RUCH ODPORU TWIERDZAC ZE TYKO WY WZSTKO UMIECIE A ONE NIC ZAPOMINAJAC O TYM ZE WY JAK PRZYSZLISCIE DO PRACY BYLYSCIE TAKIE SAME

#44  2013.03.27 13:33:07 ~FABIAN

CD ODDZIALOWE NACZELNE BARDZO LUBIA RZADZIC SKLOCONYM PERSONELEM USMIECHAJA SIE DO WAS A WY NISZCZYCIE SIE NAWZAJEM GODZICIE SIE NA TO ZEBY SIE DO WAS ZWRACANO NA TY KRYSKA ZOSKA A PRZECIEZ WY JESTESCIE PANIA ZOSIA I TYM PODOBNIE POZWALACIE SOBIE NA TYKANIE M NOSICIE BAENY ZEBY PRZYPODOBAC SIE ODDZIALOWEJ LAMIAC PROCEDURY ALE CO TAMPROEDURY WAZNIEJSZE JEST PODLIZANIE SIE ODDZIALOWEJ PANI ODDZALOWA ZNISZCZY MLODA PIELEGNIARKE JUZ 1 DNIA BO TANIE BEDZIE SIE DO NIEJ USMIECHAC NIE ZYCZY SOBIE BY MOWIC JEJ A TY I NIE BEDZIE WYKONYWAC BZDURNYCH POLECENP ODDZIALOWEJ ILE RAZY JUZ TWORZYLISCIE RUCH OPORU PRZECIW MLODYM Z P ODDZIALOWA ZEBY SIE POZBYC MLODYCH BO STALY SIE DLA WAS NIEWYGODNE A TO WLASNIE LACZNIE Z TYMI MLODYMI ZMIENILI BYSCIE PIELEGNIARSTWO ALE DLAWAS BYL WAZNIEJSZY USMIECH ODDZIALWEJ ZAPOMNELISCIE ZE MLODA MOZE WYJECHAC ZA GEANICE A WAM ERAZ POZOSTANIE TYLKO DEPRESJA I RENTA I DOBRZE WAM TAK

#45  2013.03.27 14:05:05 ~mgr p-arz

? To banda przypadkowych debili minisrantow w tym Ministerstwie z ministrem lekarzem na czele . magister pielegniarz ( pisze na niemieckiej klawiaturze ):

#46  2013.03.27 17:15:51 ~oo

Fajnie się nakręcacie.Dalej ,aby więcej.ha ,ha ,ha

#47  2013.03.27 17:18:46 ~oo

Brawo Ministerstwo! jest wrzutka! jęzory do roboty!

#48  2013.03.27 17:27:38 ~do 44, 43

Ja nie mogę, co to za bełkot. Jeśli nasz zawód tworzą osoby o pokroju i mentalności jak osoby z postu 43, 44, to czego my oczekujemy. Złośliwy, butny pieniacz, który ma pretensje o wszystko, do wszystkich, tylko nie widzi swoich wad. Jeśli "młoda" może wyjechać za granicę, to ja pytam - CO TU JESZCZE ROBI? Życzę jak najlepiej - jedź i korzystaj z życia, jeśli oczywiście za tą granicą będą chcieli osobę o mentalności człowieka z ery "wczesnego człowieczeństwa". Tam przynajmniej ten bełkot "Piętaszka" może ujść za niedostateczne opanowanie języka "zagranicznego". Jeśli poziom wypowiedzi jest obrazem poziomu inteligencji dyskutanta, to zachowaj nas Panie, kimkolwiek jesteś i jakiekolwiek Twe imię. Do 39 - VIKA - podpisuję się oburącz pod Twoją wypowiedzią. Pozdrawiam wszystkich "za i przeciw".

#49  2013.03.27 18:18:34 ~jola

A ja się nie podpisuję .WESOŁYCH ŚWIĄT!

#50  2013.03.27 19:47:29 ~Ja ;D

Jak tak dobrze przemyśleć sprawę, to wydaje mi się, że organizatorzy kursu, na tym wskazanym formularzu, podnieśli nieco nasz prestiż i dowartościowali, "zawyżając" posiadane przez nas wykształcenie. Zważywszy na to, że pominięty został u nas etap gimnazjalny, jesteśmy albo niewiarygodnie zdolni posiadając w większości wykształcenie licealne bez gimnazjum (! ), albo wręcz odwrotnie, posiadając wykształcenie PONADPODSTAWOWE (! ). Ale czad ;D

#51  2013.03.27 20:17:52 ~vika

Do 48 : dziękuję, cieszę się, że są wśród nas myślący podobnie, również pozdrawiam :)

#52  2013.03.27 22:06:06 ~piel

Taki podział istnieje od kilku lat wprowadzony przez Ministerstwo Szkolnictwa>Również wszystkie Istniejące w ówczesnym czasie Technika w obecnym systemie to wykształcenie ponadgimnazjalne.

#53  2013.03.28 21:45:11 ~13

A mówiłam że ZAZDROSZCZOM! HA HA HA

#54  2013.03.29 10:50:07 ~re Fabian

Jesteś chory - masz jakieś urojenia idź do lekarza.

#55  2013.04.01 09:51:04 ~fabian

mgr fabian pyta KOMU PRZESZKADZAJA MOJE PRAWDZIWE I KRYTYCZNE WYPOWIEDZI NAPEWNO NIE UCZCIWYM PIELEGNIARKOM KTORE PRACUJA POD PRESJA MOBINGU ALE ROZWSCIECZONYM ODDZILOWYM NACZELNYM I INNYM KIEROWNICZKOM Z WYKSZTALCENIEM PONADGIMIAZIALNYM BARDZO DOBRZE ZE WREZCIE KTOS W MINISTERSTWIE TAK POSTAPIL O OKRESLIL KWALIFIKACJE O TERAZ MOZE WRESCIE MLODE ZACZNA ZMIENIAC ZAWOD BO DO TEJ PORY NIE BYLO MOY GDYZ LICZYLO SIE DO TEJ PORY ZNAJOMISCI LIZUSOSTWO TERAZ ZACZNIE SIE LICZYC - MLODOSC I WYKSZTALCENIE NO DALEJ UJADAJCIE KIEROWNICZKI Z BOZEJ LASKI KTORE ZAMIENILYSCIE PIELEGNIARSTWO W NIEWOLNICTWO MOBING I FALE JAK W WOJSKU MOZECIE NA MNIE PLUC ALE JA I TAK BEDE PISAL PRAWDE I TYLKO PRAWDE MGR FABIAN

#56  2013.04.02 10:15:58 ~do fabiana

Kogo obchodzą kwalifikacje ,było i będzie tak samo ,nic się nie zmieni.Młode chcą być od czystych zabiegów pielęgniarskich,ale są ogromne braki personelu i nie pomoże nawet odejście na emeryturę starszych.Szpitale ograniczają jak mogą zatrudnienie.Pomagają im naczelne,oddziałowe,Izby,to jedna wielka sekta,która niszczy pielęgniarstwo.Piel. muszą nauczyć się odmawiać czynności do nich nie należących,ale boją się utraty pracy i ryją za trzy,nawet młode.

#57  2013.04.02 10:37:01 ~hh

Znam młode,które biegają na 3 etaty,to tzw.singielki lub nie posiadające jeszcze dzieci,zmuszone spłacać kredyty mieszkaniowe.Są drapieżne,chciwe,robią świństwa koleżankom,aby utrzymać się.Starsze też .

#58  2013.04.02 10:43:40 ~oo

Chamówa równa po obu stronach.To prawda! Młode nie zmienią nic ,bo za każdy grosz pójdą orać za trzy,aby tylko przyjęli.Nie są takie skore do zmian,to wynika z obserwacji.Ważna kasa !

#59  2013.04.05 11:50:59 ~Ewka75

Do fabiana po jadzie zawartym w Twoich wypowiedziach można wnioskować że jaki s konkursik na stanowisko się przegrało co? i teraz dalej na kadrę kierowniczą:) ja jestem mgr pielęgniarstwa kierownikiem bloku operacyjnego i wiele oddałabym za młodą krew chętną do pracy na bloku. Ale tej krwi niestety nie ma młodzież kończy studia i ucieka za granicę bo tam ma wyższe zarobki i lepsze warunki pracy. A takie stanowisko jakie Ty reprezentujesz też nie wpływa zachęcająco na młody narybek po co mają się uzerac w skłóconym środkowisku które samo nie umie sobie poradzić z własnymi problemami i ciągłymi konfliktami.

#60  2013.04.05 11:51:29 ~Ewka75 dc

A co do kadry kierowniczej to różnie bywa są lepsze i gorsze oddziałowe, są uczciwie harujące i takie co mobingują i niszczą każdego kto moze stanowic dla nich zagrozenie. Nie tylko w naszym środkowisku tak jest. Smuci mnie, ze w takich sytuacjach gdy sfera rządząca pluje nam w twarz my zamiast zjednoczyć się i walczyć o swoje ujadamy na siebie jak sfora psów. Tak się nie zwycięża. Niestety.

#61  2013.04.07 10:02:40 ~fabian

DO EWKA 75 SLUCHAJ EWKA ZADNYCH KONKURSOW NIE PRZEGRALEM PISZE TYLKO PRAWDE I TYLKO PRAWDE OBECNIE ROBIE DZIENNY DOKTORAT I NEDZNA GNIDO NIE OOWIADAJ GLUPOT MLDYCH W POLSCE NIKT NIE CHCE BO SA ZAGROZENIEM OPROCZ MGR KTORYM SIE SZCZYCISZ MAJA STUDIA PODYPLOMOWE KURSY ITP TY MASZ NAPEWO MGR ZROBIONEGO ZAOCZNIE DLA MYSLACYCH INACZEJ I JESTES WIELKA KIEROWNICZKA BLOKU A WYSZTALCENIE PIELEGNIARSKIE MASZ NAPEWNO POGIMNIAZIALNE CZYLI LICEUM MEDYCZNE A TEGO MAGISTRA MASZ MOZE Z SOCJOLOGI ITP PEDAGOGIKI MGR FABIAN

#62  2013.04.07 10:38:52 ~oo

Fabian to osoba robiąca zamęt .Chwali się ,ze robi doktorat , poziom prezentuje zerowy.Taki to doktorant.Łapie wiadomości i klepie to, co ktoś poruszy na forum.Obecnie szkaluje wykształcenie ponadgimnazjalne, o którym była mowa.Ciekawe jak napisze pracę ,na pewno ściągnie,bo pod sufitem ma nietęgo.Wątpliwy ten doktorat z potrzaskanym mózgiem,ale jak nie przyjęli do pracy ,to trzeba się wyżyć ,pochwalić się tym ,czego nie ma .Jutro napisze ,że robi profesurę!

#63  2013.04.07 20:37:57 ~ja

A jak ja mogę mieć wykształcenie ponadgimnazjalne,jeśli skończyłam podstawówkę,a po niej liceum i pomaturalne studium? Gimnazjów wtedy nie było.To musiał wymyślić jakiś niedouk z ministerstwa,który swoją edukację zakończył na poziomie gimnazjum.

#64  2013.04.07 21:20:32 ~Jolpod

Człowiek o pseudonimie FABIAN sprawia wrażenie osoby będącej w niepełnej sprawności umysłowej. O prestiżu "mędrców" nie świadczy słowotok, lecz wręcz przeciwnie powściągliwość i przemyślenie w słowie, gestach, mimice i gestykulacji. Fabian sprawia wrażenie rozstrojonego "człowieka orkiestry", któremu niezbędna jest pomoc specjalistyczna. Jego styl wypowiedzi sprawia, że w wątpliwość można poddać jego przechwałki odnośnie doktoratu. Chociaż jeśli byłoby to prawdą, to nie sądzę, że będzie on zdolny do samodzielnego wyrażenia w formie pisemnej wyników przeprowadzonych badań i czy w ogóle jest zdolny do przeprowadzenia jakichkolwiek badań. Chociaż jeśli np. studia doktorancie są z zakresu "góralskich tańców i śpiewów" czy "mniemanologii stosowanej", to może byłby w stanie wybełkotać coś na ten temat.

#65  2013.04.07 21:21:27 ~Jolpod

Dobrze też, że obraca się w kręgu "nieszkodliwego" zawodu, bo będąc np. generałem w jakimś państewku na końcu świata, były jeszcze w stanie rozpętać III wojnę światową. Ale pomijając już takie kwestie uważam, że swoim zachowaniem i wypowiedziami Fabian ubliża większości Forumowiczów i może Administrator zechciałby nieco zdyscyplinować tą osobę. Pozdrawiam wszystkich "za i przeciw". ;D

#66  2013.04.08 12:46:02 ~grazia

O grozo jak postępuje się obecnie z pielęgniarkami, dziwie że jeszcze są osoby które za marne grosze wykonują ten niewdzięczny zawód. Zgadzam się tylko z tezą że jesteśmy tylko siostrami miłosierdzia,bo inaczej tego nie można ująć,przy takim traktowaniu i poniżaniu władz.Nie możemy dać się tak poniewierać.Należy walczyć o swój status społeczny i to powinny robić i bronić za nas izby za to biorą kase

#67  2013.04.11 09:32:31 ~fabian

DO JOL POD ORAZ--OO-- SLUCHAJCIE KIM WY JESTESCIE ZEUJADACJE NA WSZYSTKICH KTORZY PISZA PRAWDE NAPEWNO NIE PIELEGNIARKAMI PRACUJACYMI BEZPOSREDNIO Z PACJENTEM NAPEWNO JESTESCIE TYMI DARMOZJADAMI Z IZB LUB ODDZIALOWYMI Z BOZEJ LASKI I CHCECIE ZAKRZYCZEC WSZYSTKO CO DZIEJE SIEZLEGO W POLSKIM PELGNIARSTWIE ALE TO WAM SIE JUZ NIE UDA MLODE NIE POZWOLA SIE WAM PODPORZAKOWAC DOSC MOBINGU DOSC ZASTRASZANIA DOSC PONIZANIA DOSC FALI JAK W WOJSKU DOSC ZEROWANIA I ZYCIA Z NASZYCH SKLADEK MY TERAZ POTRZEBUJEMY ODDZIALOWYCH MENADZEROW A NIE PAN STARSZYCHZ WYKSZTALCENIM PONADGIMNAZJALNYM I LICENCATACH ZROBIONYCH W 1 ROK DLA MYSLACYCH INACZEJ DOSC WYZYSKU POD KAZDYM WZGLEDEM PIELEGNIARSTWO TO ZAWOD A NIE POWOLANIE MGR FABIAN

#68  2013.04.11 11:56:53 ~ do fabian

Mie licz na młode ,te co sa, to leniwe jak cholera,a między sobą walczą o lepsza pozycję, nic sie nie zmienia.

#69  2013.04.11 15:48:20 ~fabian

do 68 a co myslisz ze beda pracowac za 1500 zl choc ja nie widze mlodych pielegniarek w szpitalu wiekszosc mlodych wyjechala i wyjedzie za granice to choc wie za co pracuje sa mlode umieja jezyki wec po cholere beda tu siedziec w polsce i czekac na rzucony ochlap pozostaja tylko te ktore po znajomosciach wslizgnely sie za 1500 zl do pracy pozdrawiam mgr fabian

#70  2013.04.12 20:03:49 ~Jolpod

Do Fabian - chyba pilnie potrzebujesz pomocy SPECJALISTYCZNEJ !

#71  2013.04.13 19:49:58 ~oo

Fabian to znany gośc co do znajomosci ma rację,

#72  2013.04.14 10:49:34 ~fabian

DO JOLPOD TY SLUCHAJ DO SPECJALISTY TO TY SIE UDAJ NIE WYSTARCZY CI JUZ PSYCHIATRA NIE ZAKRZYCZYSZ JUZ RZECZWISTOSCI MY MLODZI CHCEMY PRACOWAC INAZEJ TAK JAK PRACUJA PIELEGNIARKI W UE BO MY JUZ JAK WIESZ TEZ JESTESMY W UE CHCEMY BYC PATNEREM W ECZENIU A NIE NOSIC BASENY TOBIE TO MOZE NIE PRZESZKADZA ALE MNIE TAK I BEDE PISAL PRAWDE I TYLKO PRAWD A TY MYJ DUPY NOS BASENY ZA 1500 ZL Z WYSLUGA I ALUJ PO REKACH TYCH CO CIE ZATRUDNIAJA JA NIE MUSZE ZNAM JEZYKI JESTEM MLODY ROBIE DOKTORAT I WUJADE ZA GRANICE I BEDE SIE ROZWIJAL A TY TY TU SIEDZ MARNOTO I TAK NIKOGO NIE PRZEKONASZZE JEST CI DOBRZE CHYBA ZE JESTES Z IZB I ZERUJESZ NA BIEDNYCH PIELEGNIARKACH ZEGA ORANICZONA MIERNOTO MGR FABIAN

#73  2013.08.24 21:36:37 ~gosc

To co piszecie jest chore. Moim zdaniem zawód pielęgniarki to jeden z najbardziej niedocenianych zawód w kraju. Zresztą dobrze opisuje o ten artykuł: http://www.careego.pl/2475/pielegniarka-zawod-praca-pielegniarki-kariera/

#74  2014.02.26 14:37:43 ~Milena P.

Dokładnie ! Ja tez zgadzam sie w 100 % z FABIANEM! WYWALIC TE WSZYSTKIE NACZELNE PIELĘGNIARKI BO TO MOBBING TYLKO I TYLE I CHORE UKŁADY! U NAS PIELĘGNIARKI NIGDY NIE BEDA MIAŁY SZACUNKU-WŁASNIE PRZEZ NASZE NACZELNE I TA CAŁA SMIETANKĘ I KLITKĘ ZWIAZKOW-CO SIE WIDZI NA TYCH WSZYSTKICH ZJAZDACH, OBŁUDA I ZAKŁAMANIE!

#75  2014.03.29 14:36:18 ~ja

O co chodzi? Obecnie pielęgniarka kształci się na studiach wyższych licencjackich lub wyższych magisterskich ( tzw. wyższe I i II stopnia). Nie ma się co obrażać - każdy może iść na studia i być naczelną i oddziałową. Nie leczcie swoich kompleksów na forum ! Szkoły średnie i ponadgimnazjalne już dawno nie istnieją, trzeba się dostosować do wymogów UE.

#76  2015.06.13 13:31:42 ~2 ja

Popieram "ja". W czym jest problem? Należy się uczyć i dostosować do wymogów a nie narzekać i biadolić ! Uwierzcie w końcu , że mgr ma o niebo większą wiedzę od was i koniec, kropka. Tak się złożyło - miałam możliwość oceny pracy pielęgniarek ze średnim wykształceniem, po kontroli NFZ. Ufff makabra !