BOMBA! Szkolenie dla menadżerów i "sióstr oddziałowych" - jak wychwycić i ukrócić proceder, gdy pielęgniarki unikają pracy, wiecznie niezadowolona i demotywująca współpracowników pielęgniarka, jak zakończyć współpracę w sytuacji gdy pielęgniarka grozi sądem. Koncentrujemy się na sprytnych i unikalnych rozwiązaniach.

Pielęgniarstwo 2014.

..........................................................

W informacji o szkoleniu pt.

 

JAK MOTYWOWAĆ I DYSCYPLINOWAĆ

PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE?

.

czytamy miedzy innymi:


Uczestnicy szkolenia - Lekarze, siostry oddziałowe,  menadżerowie klinik i przychodni,  osoby zarządzające personelem medycznym

Program szkolenia:

  • Wypracowany zestaw 15 argumentów dyscyplinujących pielęgniarki, które unikają pracy, popełniają błędy  i obcesowo traktują chorych,
  • Podpowiemy jak wydawać i opisywać zalecenia lekarskie, tak aby pielęgniarki wiedziały co mają zrobić i nie przychodziły do Ciebie z każdym problemem,
  • Wskażemy argumenty jakich możesz użyć, aby przekonać pielęgniarki i położne do założenia własnej działalności i świadczenia usług na rzecz Twoje placówki,
  • Wskażemy jak wychwycić i ukrócić proceder, gdy pielęgniarki unikają pracy, zrzucają swoje obowiązki i odpowiedzialność na praktykantów i młodsze koleżanki,
  • Jak radzić sobie z plotkami rozsiewanymi przez zespół i negatywnymi komentarzami po każdej decyzji  kierownictwa placówki,
  • Wiecznie niezadowolona i demotywująca współpracowników pielęgniarka - wskażemy po jakie środki prawne i dyscyplinarne możesz sięgnąć zanim stracisz kontrolę nad całym  zespołem,
  • Jak przygotować się i przeprowadzić rozmowę dyscyplinującą z pielęgniarką, która zwróciła uwagę lekarzowi w obecności pacjenta, popełniła błąd w dokumentacji, czy wykazała się niekompetencją podczas zabiegu – case study,
  • Jak zakończyć współpracę w sytuacji gdy pielęgniarka grozi sądem lub rozpowszechnieniem negatywnych opinii o pracodawcy,
  • Strajk - jak przygotować się i poprowadzić rozmowę z przedstawicielami związków lub organizacji pielęgniarskich w Twojej placówce ....

.... koncentrujemy się na sprytnych i unikalnych rozwiązaniach.


Szczegóły ...

.

P.S.

Po wielokrotnych próbach kontaktu z decyzyjnymi osobami w firmie organizujacej powyższe szkolenie i rozmowach z pracownikami w zakresie formy oraz treści tematyki szkolenia, które w ewidentny sposób poniżają grupę zawodową pielęgniarek i położnych, uzyskałem informację od dyrektora wydawnictwa Forum. Pan dyrektor poinformował telefonicznie, że ogłoszenie zostało opublikowane "bez autoryzacji". Zostanie ono w ciągu kilku godzin usunietę ze strony internetowej. Natomiast w poniedziałek zostanie opublikowana nowa forma ogłoszenia. Pan dyrektor wyraził także opinię, że nie było intencją nikogo, aby obrażać czy poniżać grupę zawodową pielęgniarek i położnych. Wyraziłem w tym zakresie daleko idące wątpliwości. Za całą sytuację przeprosił.

Teraz "piłka jest po stronie" organizacji, która ma ustawowy obowiązek ochrony naszych zawodów - izby pip.

Mariusz Mielcarek

godz. 12.32; 28.03.2014

.

O godzinie 12.45 ogłoszenie o szkoleniu zostało usunięte.

.

Zobacz komentarze na facebooku

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2014.03.28 08:21:08 ~Bomba!

Ciekawe kto z nas zareaguje? Zabrakło mi Pana komentarza, a uwielbiam je czytać, bo trafia Pan w samo sedno!

#2  2014.03.28 08:22:25 ~DNO!

5 LAT DZIENNYCH STUDIÓW, DWA LATA SPECJALIZACJI, DODATKOWE KURSY ZA WŁASNE PIENIĄDZE I W PRYWATNYM CZASIE I PO CO TO WSZYSTKO? BY ZOSTAĆ BIAŁYM MURZYNEM W POLSKIM SZPITALU! I TO ZA 2000 ZŁOTYCH MIESIĘCZNIE! LUDZIE NIE WYBIERAJCIE TEGO ZAWODU!

#3  2014.03.28 08:22:36 ~położna

TO SKANDAL I JAWNA DYSKRYMINACJA GRUPY ZAWODOWEJ PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH. NIESTETY FAKT, KTÓRY WINIEN SPOTKAĆ SIĘ Z OSTRĄ ODPOWIEDZIĄ ŚRODOWISKA. TU JUŻ NIE MA MIEJSCA NA DYWAGACJE. KONIECZNY OSTRY , ZAUWAŻALNY SPRZECIW.

#4  2014.03.28 08:23:15 ~aga

Prima Aprilis już wkrótce, więc żart z Takim szkoleniem się udał. Gratuluję pomysłu.

#5  2014.03.28 08:24:38 Redakcja Portalu

Tak, ręce mi opadły. Widzę co by się działo gdyby słowo "pielęgniarka" w temacie powyższego szkolenia zastąpić słowem "lekarz". Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#6  2014.03.28 08:27:31 ~:(

Odebrało mi mowę. co za poniżenie

#7  2014.03.28 08:33:48 ~!!!

Już podjęłam działania i to ostre. Piszę do pani prezes tej firmy i jak trzeba będzie rozpocznę postępowanie sądowe za naruszenie dóbr i godności pielęgniarek i położnych. Anna Wonaszek

#8  2014.03.28 08:37:26 ~ami

W zawodzie pracuję od 8 lat. Warunki pracy pogarszają się z każdym rokiem. Coraz więcej obowiązków i wymagań za tą samą pensję. Coraz większa presja. Od jakiegoś czasu mam zamiar zrezygnować z zawodu a po lekturze programu tego "szkolenia" dla sióstr i lekarzy podjęłam ostateczną decyzję - BASTA! Dość poniżenia za grosze! Mając dzisiejszą wiedzę NIGDY NIE WYBRAŁABYM TEGO ZAWODU PO RAZ DRUGI! W tym czasie warunki pracy polskie za to wymagania pracodawcy, pacjentów, rodzin iście europejskie. z roku na rok jest coraz gorzej. Od jakiegoś czasu zaczęłam się

#9  2014.03.28 08:38:26 ~ami

W zawodzie pracuję od 8 lat. Warunki pracy pogarszają się z każdym rokiem. Coraz więcej obowiązków i wymagań za tą samą pensję. Coraz większa presja. Od jakiegoś czasu mam zamiar zrezygnować z zawodu a po lekturze programu tego "szkolenia" dla sióstr i lekarzy podjęłam ostateczną decyzję - BASTA! Dość poniżenia za grosze! Mając dzisiejszą wiedzę NIGDY NIE WYBRAŁABYM TEGO ZAWODU PO RAZ DRUGI!

#10  2014.03.28 08:39:37 ~położna

APEL DO OZZPIP , NRPIP : SZTANDARY NA ULICĘ.

#11  2014.03.28 08:39:41 ~Nieeeeeeee

Czuję,że to nie jest dla oddziałowych tylko wykoszą taką funkcję z regulaminów organizacyjnych i wstawią na ludzi po takich szkoleniach np. po zdrowiu publicznym,by pielęgniarki nie artykuowały siebie. Np. koordynator ds opieki medycznej.I szafa będzie grała. Już przecież w wielu miejscach oddziałowe nie nazywają się oddziałowe-to był pierwszy krok.

#12  2014.03.28 08:41:28 ~ela

Koleżanki! Obudźmy się! Ile poniżenia możemy jeszcze znieść! Czas zacząć walczyć o godne warunki płacy i pracy! Czas się zjednoczyć! Bądźmy w końcu solidarne!

#13  2014.03.28 08:54:30 ~a.plak

Drogie koleżanki. Jednoosobowo nie ma szansy na nic. Wiem coś na ten temat. Pracodawca próbował wyeliminować zespół pielęgniarski pod firmę outsorcingową. Obroniła personel i zapłaciłam za to utratą pracy z wilczym biletem. Usunięto mnie w porozumieniu i bez sprzeciwu WOIPiP - układy. W Sądzie wygrałam - Wyrok prawomocny i co. Nic, bez reakcji; niszczycielski preceder wobec mnie trwa !

#14  2014.03.28 09:03:37 ~a.plak

Do: Anny Wonaszek. Proszę, o podjęcie działań również w mojej sprawie. Szczegóły: www.agnieszkaplak.pl ( Wywiad, Wyroki Sądu, Listy Otwarte ). Kontakt na stronie. Pozdrawiam A. Plak.

#15  2014.03.28 10:04:37 ~on

Jak to dobrze że już z Polakami nie pracuje w takiej ilości jak kiedyś :-) szczególnie mam na myśli panie z kadr i wszelkiego rodzaju urzędasów w szpitalu podszywających się pod pielęgniarki i ich stosunek "z góry". Teraz ja ich olewam bo nawet do pięt mi nie dorastają te "maszyny do pisania" i "brudasy od fioletowej kalki". w kadrach powinny siedzieć pielęgniarki które są przed osiągnięciem wieku emerytalnego a nie "brudasy od fioletowej kalki" które znają życie szpitala tylko od strony premii z budżetu na pensje pielęgniarskie. Jaka patologia w tych instytucjach szpitalnych panuje.

#16  2014.03.28 10:09:09 ~on

Pamiętam że ludzie w Polsce koncentrowali się na wielu sprawach które przeszkadzały im w pracy i wkurzały działając demotywująco. Przykładowo oddziałowe dostawały premie rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy a pielęgniarki nic. Jakieś medale sobie przyznawały od dyrekcji i inne cuda. Dzisiaj to mnie śmiech ogrania jak sobie to przypominam ale wtedy ostro mnie denerwowało i motywowało do wyjazdu.

#17  2014.03.28 10:45:55 ~pielęg

Proponuję cykl szkoleń - Jak dyscyplinować lekarza, którego ciężko dobudzić.

#18  2014.03.28 10:47:05 ~rilla

Skandal! Gdzie są Izby Pielęgniarskie?

#19  2014.03.28 10:51:52 ~piel1

Co zrobic by pielegniarka nie miala swojego zdania! skandal.

#20  2014.03.28 11:16:49 ~piel.

Gdzie tu jest wolność tak obiecywana po upadku komuny.Szok,co to za ustrój ? Weźmy to pod uwagę przy okazji wyborów.Chociaż już trudno uwierzyć,że coś się zmieni.Rezygnujmy z dodatkowych etatów,chociaż na jakiś czas.Już sama nie wiem,zdemotywowali mnie całkowicie do pracy,do zawodu.

#21  2014.03.28 11:29:31 ~agi

"Jak przygotować się i przeprowadzić rozmowę dyscyplinującą z pielęgniarką, która zwróciła uwagę lekarzowi w obecności pacjenta" ale jak lekarz bezpodstawnie zrównuje nas z błotem przy nie jednym pacjencie to jest dobrze? ZACZYNAM SIĘ WSTYDZIĆ TEGO ZAWODU!

#22  2014.03.28 11:30:01 ~,,,,,

Zaczną nas wyłapywać z tego portalu i -pod mur! . Metody Stalina.Wrócił gorszy twór od komuny. Czasy powojenne-ktoś opowiedział żart,W Warszawie wstrzymano ruch,bo Rokosowski uczy się jeździć na rowerze,po donosie,ten człowiek przesiedział za żart 1 rok w więzieniu,Może My też.

#23  2014.03.28 11:32:14 ~polozna

"co zrobic gdy pielegniarka zwroci uwage lekarzowi przy pacjecie? " a to juz pielegniarka nie ma swoje go zdania i wiedzy. W anglii gdzie pracuje zdanie poloznej/pielegniatki jest tak samo wazne.

#24  2014.03.28 12:03:33 ~piel

Twórcom takiego szkolenia chciałabym zwrócić uwagę na fakt, iż w sposób haniebny łamią prawo. Fragment treści dyrektywy unijnej podpisanej przez Polskę W dniu 27 XI 2000 Rada Unii Europejskiej przyjęła Dyrektywę 2000/78/EC w sprawie równego traktowania w zatrudnianiu i pracy zawodowej i dyskryminacji w zatrudnianiu i pracy zawodowej Zgodnie z Dyrektywą wszelka dyskryminacja w zatrudnieniu i pracy zawodowej jest zabroniona i nielegalna. Dotyczy to zarówno dyskryminacji bezpośredniej i pośredniej. Ta pierwsza przejawia się w mniej korzystnym traktowaniu jednej osoby niż innych osób. Dyskryminacja pośrednia może przejawiać się natomiast w nie stwarzaniu osobom równych szans. Dyrektywa dotyczy zatrudnienia i pracy zawodowej zarówno w sektorze publicznych, jak też i prywatnym.

#25  2014.03.28 13:03:32 ~skandal!

Skandal! Gdzie są Izby Pielęgniarskie? Co zrobic by pielegniarka nie miala swojego zdania! skandal.TO JEST WASZA WALKA-pisanie na forum słowa SKANDAL.Nic poza tym. A! jeszcze dodam -obrzucanie się wzajemnie błotem. Chcecie mieć lepiej to walczcie. Ani izby ani związki same tego nie załatwią. Bo strajk czy protest w ilości 50 osób nic nie zdziała. Jakby do protestu przystąpiło 250000 tys. pielęgniarek i położnych myślę, że w ciągu 3 dni byłoby po sprawie.

#26  2014.03.28 14:03:37 grzechow

No i jest efekt. Szkolenie właśnie zniknęło z oferty nie wiem jak inni ale ja napisałem e-meil do tej firmy rano z groźbą wytoczenia sprawy z powództwa cywilnego za naruszenie dóbr osobistych. Wiem że zrobiło to więcej osób w naszej jedności siła koleżanki i koledzy! Nikt o nas nie zadba, musimy dbać o siebie sami! Jak widać Pan Mariusz zadzwonił, przyszło kilka e-meili i być może telefonów. Powiem tylko, że nie możemy chyba tego tak zostawić mimo wszystko. I jestem jak najbardziej za tym że jeśli istnieje taka możliwość Naczelna Rada lub Okręgowa Rada działająca w miejscu funkcjonowania tej firmy powinna wystąpić do Sądu z powództwem o naruszenie dóbr Naszej Grupy Zawodowej!

#27  2014.03.28 15:46:27 ~pielęg

Wystąpienie z pozwem o naruszenie dóbr osobistych i podżeganie do nieetycznych zachowań uważam za słuszne. Bardzo proszę kierownictwo naczelnej rady o konkretne działania w tej sprawie. Nie znam nikogo kto by tego nie poparł.

#28  2014.03.28 17:12:44 ~ania

Oczywiście po przeczytaniu tego ogłoszenia o mało mnie szlak nie trafił.Pracuję w zawodzie 35 lat i od samego początku zawsze mi obiecywano , że kiedyś będę zarabiać normalnie, czyli tak żeby się utrzymać. Niestety dalej czekam jak ta głupia, skończyłam studia jedne , drugie , specjalizację i inne kursy złotówki nie dostałam więcej. Uważam , że czas rozpocząć strajk ogólnopolski. To nie może być tak , że lekarz śpi całą noc a ja za niego czuwam i doglądam pacjentów zarabia wielokrotność mojej pensji. Uważam , że to skandal bo przecież on też jest w pracy nie po to aby spał tylko pracował. Czas to zmienić

#29  2014.03.28 17:16:47 ~ania

Jestem oburzona , że Naczelna Izba i Okręgowe nie protestują. Plują nam w twarz a one nic nie robią. Oto do czego doprowadziłyśmy. Wybrałyśmy osoby , które nas mają głęboko w . Zależy im tylko na tych stołkach i ciepłych posadkach bez żadnej odpowiedzialności. Mam nadzieję, że w przyszłych wyborach wszystkie zostaną zmieniona.

#30  2014.03.28 17:29:57 ~monika

Wszystko fajnie. też rano wysłałam email do tej firmy ( z Poznania). brakuje nam jakiegoś lidera, który by pociągnął protest. No po tej akcji ze szkoleniem to już musimy zadziałać. Panie Mielcarek liczę na Pana.

#31  2014.03.28 17:41:09 ~Izba

Za chwilę pojawi się oficjalny monit jak ZADZIAŁAŁA Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku na czele z Przewodniczącą Anną Wonaszek, już wczoraj podjęto działania na rzecz obrony Naszej godności zawodowej. Nie wystarczy cieszyć się z wycofania oferty szkoleń, należy walczyć o przeprosiny. Polecam: www.oipip.gda.pl

#32  2014.03.28 17:50:17 ~monika

MOŻE BY TĄ SPRAWĄ ZAINTERESOWĆ MEDIA? CO O TYM MYŚLICIE? PROGRAM "uwaga" czy EWA DRZYZGA? MOGĘ SPRÓBOWAĆ TAM ZADZWONIĆ ALE PROSZĘ OWASZE ZDANIE NA TEN TEMAT

#33  2014.03.28 18:07:16 ~mono

No nie wierzę! co to było za szkolenie?

#34  2014.03.28 18:41:33 ~do Moniki

Super pomysł! Działajmy i pokażmy naszą siłę, ja też już u siebie w Gdańsku media uruchamiam!

#35  2014.03.28 18:43:32 ~Anna W.

Powiedzmy wreszcie wszystkim i mediom itd,że lekarze to nie są nasi przełożeni!

#36  2014.03.28 18:45:11 ~skandal

Już w trybie pilnym powinna działać w tym NRPiP a niestety jest mocno boląca nas cisza!

#37  2014.03.28 18:46:54 ~ZZ

Wiem,że Związki Zawodowe oraz niektóre Izby: Gdańsk i Słupsk już działają! Dziekujemy!

#38  2014.03.28 18:47:04 ~do 32

Jestem za , ale sądzę, że lata upodlenia stlamsily pilegniarki i pozbawiły woli walki i dlatego u większości nie wywołuje to juz emocji. Ot , następna dawka zniewolenia i tyle. Młodzież ma jednak świadomość ,ze wybierając ten zawód skazują się na biedę i wykluczenie społeczne. Dlatego ten zawód w Polsce zaczyna wymierac.

#39  2014.03.28 18:49:03 ~,,,

Uważam,że można zainteresować media,niech świat zobaczy kim w Polsce jest pielęgniarka.Jak jest traktowana,nie tylko jako pielęgniarka,ale jako matka,jako kobieta.Jest to najbardziej zaniedbana grupa zawodowa.Czy z tego powodu,że tu pracują prawie same kobiety?

#40  2014.03.28 18:57:25 ~do Moniki

Nie wachaj się. To super inicjatywa. STÓP upadlaniu grupy zawodowej. To rzenujące, jak traktowane są pielęgnierki i położne w systemie opieki zdrowotnej. Niskie płacę, brak szacunku, przedmiotowe traktowanie i ośmieszanie. Podłość ludzka nie zna granic.

#41  2014.03.28 19:44:31 ~elama

I wcale bym się nie zdziwiła gdyby prelekcje na szkoleniu prowadziły panie z IPiP

#42  2014.03.28 19:44:47 ~Bartek

Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego w szkoleniu mają wziąć udział"siostry oddziałowe"- czyli zakonnice zatrudnione na stanowisku oddziałowej, a Świeckie pielęgniarki oddziałowe nie. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo wytrwałości w promowaniu zawodu i uzmysłowieniu wielu osobom, że czasy sióstr minęły bezpowrotnie, a pielęgniarki to osoby wykształcone; często posiadające tytuł magistra lub nawet doktora.

#43  2014.03.28 19:47:17 ~delegat

Dziś śląscy delegaci na OZPiP podjęli decyzję, że to pielęgniarki zapłacą podatek za kursy a nie Izba- zapytaj swojego delegata jak głosował - link do listy delegatów: http://www.izbapiel.katowice.pl/oipip-w-katowicach/organy-oipip/okregowy-zjazd-pielegniarek-i-poloznych

#44  2014.03.28 20:24:02 ~MONIKA

MOŻECIE MI WIERZYĆ, ŻE NA PEWNO TEGO TAK NIE ZOSTAWIĘ. POZDRAWIAM WSZYSTKIE PIELĘGNIARKI I ZACHĘCAM DO WALKI( O NAS I NASZĄ GODNOŚĆ)

#45  2014.03.28 20:38:20 ~pati

Koleżanki czas na zmiany należy jak najszybciej zawalczyć o nie ,ale do tego potrzebna solidarność zawodowa której pielęgniarki nie mają,wystarczy że każda zadba aby pracować na jednym etacie w normie miesięcznej ,zobaczyłybyście dopiero za jakie pieniądze byłybyście zatrudniane dodatkowo i jaki ogólnie występuje brak pielęgniarek wystarczy wytrzymać trzy miesiące spróbujcie ! rynek sam to wymusi tylko WY wytrzymajcie

#46  2014.03.28 20:39:13 ~:)

Pozwalanie na to, aby Oddziałowymi, Naczelnym. były osoby mianowane przez Dyrekcję powoduje, że te rzekomo jeszcze pielęgniarki stają się wrogami swych koleżanek i tańczą, jak Dyrekcja czy lekarz zagra. To świadome działania przeciwko grupie zawodowej. To wstyd, że osoby te zatracają swą tożsamość i szkodzą środowisku. To samo przedstawiciele IPiP.

#47  2014.03.28 20:55:14 ~piel.dumna

Żyć mi się chce! Przeczytajcie jak rewelacyjnie zadbała o Naszą Godność Izba Piel. i Położnych w Gdańsku. Czytajmy polecam: www.oipip.gda.pl

#48  2014.03.28 21:16:56 ~ewa

Mamy niedouczonych lekarzy , widzimy to codziennie i jak takiemu nie zwrócić uwagi, gdy szkodzi na naszych oczach pacjentowi. jak nie zareaguję to będę współwinna, gdy popełni błąd. niestety ten zawód-lekarza nie cieszy się już takim szacunkiem jak kiedyś.

#49  2014.03.28 21:33:54 ~do 48

SUPER ! STRZAŁ W 10.

#50  2014.03.28 22:19:33 ~a propo..

To jest całokształt jak wszyscy nas traktują, jak niewolni/ce/ków/, proponuję ogólnopolski protest! Pan Mielcarek Liderem! , który zwołuje i organizuje formę strajku i zwycięstwo: natychmiast podwyżki płac o 300%/średnia najwyższa/,gwarancje zatrudnienia,ochronę prawną jak dla urzędników państwowych,urlopy zdrowotne,emerytura w wieku 55lat,przestrzeganie kodeksu pracy, wolność wyboru rodzaju zatrudnienia, gwarancja zarobków,potem zagwarantowanie płac na poziomie średniej najwyższej krajowej.Myślę, że można to zorganizować, podobnie jak majówkę w Krakowie. Należy się zabezpieczyć pod względem prawnym! ! Myślę,że internet ma wielkie możliwości! Do walki! Przyłączcie się! Potrzeba nam Lidera!

#51  2014.03.28 22:58:41 ~żenada

Dziwię się,że "ktoś"proponuje dziwne szkolenia myśląc, że oddziałowe to głupie kobiety, które nie wiedzą jak sobie poradzić z agresywnymi i nieposłusznymi pielęgniarkami.Prawda jest taka,że pielęgniarki oddziałowe powinny przejść szkolenie:Jak sobie radzić z manipulacją! Znam mądre piel.oddziałowe i mam doświadczenie.bolesne. będąc pod władzą, że nie są one wrogami pielęgniarek, lecz często same są ofiarami chorego systemu i same mają schizofrenię.Mam przyjaciółki oddziałowe,często same są bezradne.To system jest chory, najwyższy czas, aby to zmienić! Zróbmy to!

#52  2014.03.28 23:01:17 ~bizNurse

„Jak ustalić zakres obowiązków pielęgniarkom tak, aby odciążyć siebie, a pielęgniarki zmobilizować do 100% zaangażowania…” lub „Jak zdjąć ze swoich barków większość męczących i czasochłonnych obowiązków, wykorzystując w 100% potencjał zespołu pielęgniarek&rdquo, czyli podsumujmy, jak wysługiwać się pielęgniarkami, jak zamykać im buzię i sprawić, by siedziały cicho i robiły, co im każemy. Jestem pielęgniarką i jednocześnie absolwentką studiów podyplomowych psychologia w biznesie. Mnie na studiach nie uczono tego typu technik „motywowania” personelu. Niestety, tak właśnie nas traktują i teraz już wiadomo, kto ich tego uczy. Zapraszam do mnie na bloga, przedstawiam w nim techniki mówiące o tym, jak prawdziwie i z korzyścią dla nas, powinno się motywować pracowników. Dla przykładu, oto jeden z moich artykułów: http://biznurse.pl/satysfakcja-zawodowa/biznes-sukces-i-kariera-zawodowa-w-pielegniarstwie

#53  2014.03.28 23:07:39 ~bizNurse

Szok, po prostu szok! To ogłoszenie można by potraktować jak jakiś zły sen, koszmar, ale niestety, jest ono prawdziwe, napisane całkiem na serio! To okropne, że prelegent, o którym mowa, jak pisze o nim w treści ogłoszenia mgr inż, wieloletni kierownik, coach, wykładowca, doradca biznesowy itd. może podpisać się pod takim uwłaczającym ogłoszeniem!

#54  2014.03.28 23:31:19 ~ktoś

No tak. 5 lat studiów, studia podyplomowe z zarządzania w opiece zdrowotnej, przygotowanie pedagogiczne, kurs kwalifikacyjny, kursy specjalistyczne obecnie w trakcie specjalizacji. I to wszystko po to, zeby móc być NIKIM. za 1600 zł.

#55  2014.03.29 06:47:35 ~delegat

Wczoraj śląscy delegaci na OZPiP podjęli decyzję, że to pielęgniarki zapłacą podatek za kursy a nie Izba- zapytaj swojego delegata jak głosował - link do listy delegatów: http://www.izbapiel.katowice.pl/oipip-w-katowicach/organy-oipip/okregowy-zjazd-pielegniarek-i-poloznych

#56  2014.03.29 07:44:28 ~rk

Przede wszystkim WIELKIE PODZĘKOWANIA DLA PANA MIELCARKA szkoda, że nie podał pan dokładnego adresu strony, zapewne to nie prowokacja i tak już bardzo poniżonej polskiej grupy zawodowej pip ! KIEDY STANIEMY W CAŁEJ POLSCE ? KOLEŻANKI CZAS NAJWYŻSZY ! co taki inżynierek może wiedzieć o pielęgniarstwie, śrubki w głowie, zimny drań i tak do nas przyjdzie ! ja tego zawodu już się dawno wstydzę,nie rozumiem są wakaty, biegacie od pracy do pracy i nie walczycie ! a programów tv na nasz temat zero, podobno od dziś lub jutra coś tam ma być na polsacie o pielęgniarkach oby nie śmichy-chichy !

#57  2014.03.29 07:47:51 ~nurse

CIESZY MNIE, ŻE DOBRZE PISZECIE ALE BARDZO MARTWI BRAK SILNEGO I WYTRWAŁEGO PRZYWÓDCY !

#58  2014.03.29 09:21:04 ~smutna

No cóż Mielcarek nie Putin. Rewolucji na siebie nie weźmie.

#59  2014.03.29 12:25:28 ~:)

Majdan nie miał przywódcy lecz niezadowolone masy wykorzystanych obywateli. To oni przeciwstawili się rządzącej finansjerze. Nie ocekujcie przyzwoitości od władz, które są świadome naszej sytuacji i głuche na nasze wołanie. Tu potrzebny jest ryk większości ( bez tych, którzy utracili tożsamość zawodową i sprzedali się za marne srebrniki. Zawsze znajdą się Judasze; to widać nawet po reakcji na rozpatrywany wątek . ). Jeśli oczekujecie poprawy sytuacji i należytego szacunku. Zawalczcie o nie.

#60  2014.03.29 13:02:19 ~do 59

Zamiar jak najbardziej słuszny. Nasze przedstawicielki wiedza ze nie maja poparcia mas,rząd też o tym wie , a mimo wszystko nadal działają w naszym imieniu i wprowadzają niekorzystne dla nas zmiany . Pojedyncze glosy oburzenia na tym portalu nie wystarcza. Z całym szacunkiem, ale biegać z pracy do pracy i walczyc ? To nie może się udać. A nikt nie zrezygnuje z pracy,dlatego ze to dla większości skończyłoby się tragedią. Komornicy eksmisje za niezapłacony czynsz itd.

#61  2014.03.29 13:27:33 ~:))

Tydzień rezygnacji z prac dodatkowych i już sytuacja oraz postrzeganie kadry piel. się zmienia. Idąc rokiem 60 brak szans na zmiany. Pracując jak dotychczas niebawem dokładną Cię problemy zdrowotne i flustracja. Kredyt będzie nadal. Myślcie dalekosiężnie. O swych rodzinach i życiu prywatnym. Czy wam się nie należy szacunek i godność. Podejście do Nas jest karygodne. Od lat traktują Nas jak margines społeczny. Pielęgniarki nie ma w systemie. Nie ma w mediach; ewentualnie w postaci Hanki K. A obecne zamiary to zastosowanie najnowszych technik i trędów w upodlaniu i terroryzował NAS.

#62  2014.03.29 14:21:52 ~Selin

Jestem wstrząśnięta tym szkoleniem! Ludzie, jeśli czegoś nie zrobimy, to za chwilę będą nas popędzać za pomocą dyscyplinki! Jestem co prawda pielęgniarką oddziałową- nie "siostrą", ale nie wyobrażam sobie uczestniczyć w takim szkoleniu! To jest oburzające! Odbieram to jako policzek dla pielęgniarek. W naszym miejscu pracy reagujemy natychmiast na niestosowne zachowania lekarzy, którym się wydaje, że jesteśmy tylko wykonawcami ich zleceń. Wiem też, że problem tkwi w nas samych. Nie jesteśmy solidarne, zbyt często pozwalamy sobie na ich naganne zachowanie. Podstawa, to mieć wsparcie mądrych przełożonych, którzy nie chowają głowy w piasek i odpowiednio reprezentują nasz zawód. Obecnie mamy taką pielęgniarkę naczelną- mamy nadzieję na pozytywne zmiany Pytanie do p. Mariusza- gdzie możemy złożyć swój protest? Czy mogę poprosić o jakiś link?

#63  2014.03.29 14:33:39 ~do Selin

Do MINISTRA ZDROWIA poproszę

#64  2014.03.29 14:47:59 ~rk

I ja dorzucę kamyczek. nawet nowy serial PIELĘGNIARKI w polsacie emitują o godz. 12 ! kto to będzie oglądał ? nie pomnę, że gniot z krzykiem i fabułą to jeszcze o tej porze! Na sygnale też sztuczne, ale przynajmniej wieczorem w tvp 2 ! ZA CO NAS WSZYSCY MAJĄ ? WSTYD W TYM KRAJU BYĆ PIELĘGNIARKĄ ! Nawet w reklamie telewizyjnej to pielęgniarka ma bardzo dużo bakterii w jamie ustnej - nie LEKARZ. No cóż konowały chcą nas dyscyplinować, bo widzimy na dłoni ich LICZNE BŁĘDY I LENISTWO, BRAK SZACUNKU DLA NAS !

#65  2014.03.29 15:07:06 ~RK

I W TYM ROKU TEŻ NIKT NIE NAPISZE I NIE POWIE 12 MAJA,ŻE DZIŚ ŚWIĘTO PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH. DZIEŃ STRAŻAKA BĘDZIE, NAUCZYCIELA ITD!

#66  2014.03.29 15:08:48 ~piel

To może zacznijmy od 12 maja ? czas najwyższy na zmiany ! OBUDŻMY SIĘ !

#67  2014.03.29 15:15:18 ~poł.

Popieram. W tym dniu Nasze Władze będą się odznaczać za zasługi zamykania NAM ust. Dobry czas dać upust oczekiwaniom środowiska. Miejsca w poszczególnych miastach będą wiadome.

#68  2014.03.29 20:49:57 ~razem

12maja razem w W-wie róbmy akcje przeciw upodlaniu zawodu-veto min.zdr.i pamiętajcie przy głosowaniu kto ma pomysły o dowalaniu nam pracy na garba,a lekarzom premii za diagnozę!

#69  2014.03.29 22:33:33 ~MZ

Jak to kto? To ja jestem MINISTREM ! Oł. Lekarzem też . No cóż. Obowiązuje mnie Kodeks Etyki Lekarskiej. Przysięgałem . Nie umiem inaczej ! .

#70  2014.03.29 23:31:06 ~di MZ

Rozumiem, że to parodia. Inaczej nie umiem inaczej? .

#71  2014.03.30 00:01:09 ~gość

Polityka i Politykierstwo zniewoliły wszystko. Rozum jak chcesz. Nic wypływa z niczego. Albo jestem pielęgniiarką, albo nie. Godzę się lub nie. 12. 05. 14 WORSOŁ CENTER. BĄDŹ.

#72  2014.03.30 09:11:22 ~medale

Piel.tzw. z władz będą sobie wzajemnie medale wręczały więc u nich będą piel. na uroczystości zapewne,a nie na dworcu w W-wie by robić tłumy i mówić o naszej godności i tym co się stało z tym zawodem. Akcja musi być zorganizowana.Ale ZZ milczy coś.

#73  2014.03.30 09:14:41 ~głos euro

A D.Gardias też milczy? A tak chciała nasze głosy do Europarlamentu. Tak widzi naszą godność czy boi się Komuś narazić?

#74  2014.03.31 17:53:42 ~gość

Jestem pielęgniarką i działam w Związkach w małym prowincjonalnym szpitalu .DZIEWCZYNY ! o tych szkoleniach wiem już od OKOŁO ROKU.W związku z bardzo sprytnym i przechytrzającym Związki działaniem dyrektora szpitala ,tylko dla siebie wiadomy sposób otrzymałam informacje o tych szkoleniach .Przekazałam wszystko swoim koleżankom ( nie uwierzyły, uznały że je straszę ,że jest to niemożliwe,bo dyrekcja jest o krok przed związkami) . Zastanówcie się? Jak my na peryferiach wiedziałyśmy o tym ,to o co ,kruszyć kopię, Co o takich szkoleniach nasze wszystkie struktury pielęgniarskie nie wiedziały? Śmiechu warte! PS. Jest to fragment zakresu szkolenia i nie prawda że uczestniczą tam oddziałowe .Są to szkolenia dla dyrektorów d/s pielęgniarstwa i dyrektorów szpitali ,menadżerów. To nie bomba to kapiszon.

#75  2014.03.31 21:03:05 ~do 74

Bożena to Ty?

#76  2014.04.01 08:35:11 ~do gość

To skandal,że wiedziałaś i nigdzie oficjalnie nie zgłosiłaś! Ja natychmiast larum zrobiłam i zgłosiłam do NRPiP, ZZ oraz jak widać skutecznie do Pana MariuszaM. Efekt jest i trzęsienie ziemi, w mediach i Izby stanowcze stanowiska w tej sprawie piszą. Nawet będąc w prowincji mogłaś zadziałać, a Ty Koleżanko TYLKO WIEDZIAŁAŚ i jeszcze się tym chwalić. Wstyd! Jestem oburzona! A może się mylę-więc napisz imiennie do kogo zgłosiłaś te skandaliczne szkolenie? Anna

#77  2014.04.01 20:09:51 ~gość

Najlepiej teraz się oburzać Teraz wszyscy wody w usta nabrali ,nikt nic nie wiedział. Z Marsa przyleciałaś! .Ciekawy jestem czy ktoś jeszcze się przyzna -chyba nie ,bo to by było trzęsienie ziemi w naszym środowisku i wstyd ,bo wszyscy wiedzieli a teraz udają wariata. Milczenie władz-czy nie wydaje Ci się to dziwne

#78  2014.04.01 20:23:51 ~do 76

Po pierwsze nie chwaliłam się.Wstyd to taki, że nikt nie reaguje na wiele rzeczy które zgłasza się w Izbach.Wstyd i jestem także oburzona brakiem stanowczego reprezentowania naszej grupy zawodowej przez Nasze władze.Często czytam ten portal ponieważ tylko tutaj można dowiedzieć się prawdy i realnego komentarza .Dziękuje Ci koleżanko za zwrócenie uwagi Następnym razem zwrócę się do Pana Mielcarka -jest skuteczny

#79  2014.04.03 15:48:28 ~bety

Nasz zjazd w Poznaniu też zareagował,więc nie piszcie że tylko Gdańsk

#80  2014.04.07 09:46:43 ~woipip

Warszawska Okręgowa Rada wyraziła swój protest 26 marca 2014 roku patrz - woipip@woipip.pl (aktualności)

#81  2014.08.19 17:17:22 ~Anna

Pracuję 29 lat w zawodzie. Jest coraz gorzej; dowalanie obowiązków salowych,lekarzy, dietetyczek,tragarzy,oddziałowych,sprzątaczek.Do tego papierologia,redukcja etatów(skandaliczne normy zatrudnienia od 1kwietnia)przykręcanie śruby : zastraszanie,dyscyplinowanie,kary,mobbing,inwigilacja,wzmożona obserwacja,dzielenie zespołu celem autokratycznego nim zarządzania. Do tego brak sprzętu pomocniczego do podnoszenia i transportu chorych,pacjent leżący pod ścianą z dostępem z jednej strony. Praca pielągniarki do 67 lat.

#82  2014.08.26 16:54:42 ~graza

Pielęgniarka jestem od 38 lat. Po drodze jedne studia na uniwersytecie potem akademia medyczna studia podyplomowe szkolenia kursy i zarabiam 1700 zl na reke. Pracy coraz wiecej a szacunek dla naszego zawodu coraz mniejszy. Ale ciesze sie że za 2 lata pożegnam się ze Służbą Zdrowia bo odchodze na emeryture. Nie polecam tego zawodu maturzystkom chyba że bardzo zdeterminowanym .