Minister zdrowia: "Naprawdę pielęgniarki mamy świetnie wyszkolone".

Rząd dzieli pielęgniarki na lepsze i gorsze!

...............................................................

.

Zobacz także: List redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych do posłów, członków Sejmowej Komisji Zdrowia.

.

Poniżej publikuję wypowiedz dotyczącą "recept pielęgniarek", która padła podczas obrad sejmowej komisji zdrowia w dniu 8 lipca 2014 roku. Kolejna część materiałów z tego posiedzenia niebawem.

Mariusz Mielcarek

.

Minister zdrowia:

"Bardzo chciałem podziękować środowisku pielęgniarskiemu za, pomimo kilku uwag oczywiście, za wsparcie tego projektu dotyczącego recept. Ja pani przewodniczącej z całego z oddaniem i sympatią myślę, że warto zaufać środowisku które pani reprezentuje. Naprawdę nie trzeba trzech lat aby pielęgniarki z wyższym wykształceniem mogły pisać recepty więcej zaufania bo naprawdę pielęgniarki mamy świetnie wyszkolone ja wierzę i trzymam kciuki bardzo za to aby to się udało ..."

Zobacz komentarze na facebooku

Na podstawie zapisu telewizyjnego wybrał:

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także:

Intelektualny koszmarek! Ministerstwo zdrowia sprowadza pielęgniarkę z tytułem licencjata do roli "sekretarki lekarza", która będzie musiała odbyć "specjalistyczny kurs" za 450 zł z własnej kieszeni, aby mieć uprawnienia do "wypisania" recepty na leki "zaordynowane przez lekarza"!

Kwestia finansów w kontekście "recept pielęgniarek i położnych". Jak sprawę postrzega ministerstwo zdrowia?

Komentarze użytkowników

#1  2014.07.09 20:28:28 ~agaJ

Skoro tak świetnie wyszkolone to poco mają wprowadzać punkty edukacyjne?

#2  2014.07.09 21:17:12 ~mn

Takie wyszkolone a nie ma im kto godziwie zapłacić!

#3  2014.07.10 02:28:08 ~pil

Słodzi nam pan Arłukowicz słodzi - bardzo to miłe przyznaję, ALE nasze poparcie pan minister zdobędzie dopiero po wprowadzeniu wysokich podwyżek dla pielęgniarek. Jestem pewna, że po takim posunięciu całe nasze środowisko stanie za nim murem :) No, to powodzenia. heh :|

#4  2014.07.10 08:06:08 ~piel

Pan Arłukowicz niech się weżmie za organizowanie naborów pielęgniarek z innych nacji my już się wykruszamy ! MY WEŻMY SIĘ ZA WALKĘ O SWOJE ZA GODZIWE PŁACE A NIE JAK NIEWOLNICE W 3 PRACACH KOSZTEM RODZINY !

#5  2014.07.10 08:10:36 ~irka

Pomysł recept - to ułatwienie dla pracy lekarza. Pacjent przewlekle chory, który wciąż przychodzi do przychodni podobno blokuje kolejki - liczy się każdy nowy pacjent - bo to kolejne pieniądze z NFZ. Dziś Judyma nie znajdziesz, częściej słyszy się wypowiedzi, np: a co nie jesteśmy przecież altruistami.Stąd rzuca się tych pacjentów w ,objęcia'' pielęgniarek, wraz z jego problemami zdrowotnymi, receptami itd. Chcąc przybliżyć się do modelu państw zachodnich, trzeba przede wszystkim zmienić mentalność dot. zawodu pielęgniarek a nie traktować je na poziomie sekretarek.

#6  2014.07.10 09:33:44 ~....

P.minister opowiada bzdury,pielęgniarki znają swoją wartość,żadnej takie słowa nie są potrzebne.Natomiast domagamy się właściwego wyngrodzenia.Zamiast tych słów,realne czyny,czyli odpowiednia pensja za pracę,która wymaga wiedzy. A za wiedzę i wykorzystywanie jej płaci się.

#7  2014.07.10 10:55:35 ~elab-s

Wyszkolic to mozna na kursie kilkugodzinnym. Pielegniarki sa chyba wyksztalcone. Chyba ze sie myle. Jezeli ktos uwaza ze studia to szkolenie to faktycznie jeszcze trzeba oskubac z pieniedzy te wyszkolone pielegniarki.

#8  2014.07.11 17:44:13 ~nn.

Psa też można wyszkolić,może o takie szkolenie tu chodzi ?

#9  2014.07.12 18:16:52 ~gienia

Ja jestem pielęgniarką- jestem świetna od pielęgnacji, na tym się znam, to lubię i chcę robić. wypisywanie recept to leczenie- a od tego są lekarze, i niech oni to robię. nie chcę się szkolić dla papieru- mam swój pielęgniarski mózg, biorę współudział w leczeniu, ale nie chcę odpowiedzialności za nieudolną diagnostykę, byle jakie leczenie. pod tym się nie podpiszę.i już.