Głos w sprawie zabierają pielęgniarki. A sprawa (nagłośniona przez ogólnopolskie media) dotyczy zarzutów wobec pielęgniarek, które opiekowały się dzieckiem na oddziale szpitalnym.

Pielęgniarstwo 2015.

 

 

Zobacz także:

11 marca 2015 roku - Materiał TVN 24 - sprawa zarzutów wobec pielęgniarek, które opiekowały się dzieckiem na oddziale szpitalnym. Ponad 40 KOMENTARZY!

 

Obecnie głos w sprawie zabierają pielęgniarki .... wypowiedzi pielęgniarek od 6 minuty poniższego materiału tv.

 

 

 

Zobacz komentarze na facebooku 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.03.14 12:44:38 ~ewa

WIELKIE BRAWA dla koleżanek Pielęgniarek. Nareszcie kobiety mówią jak jest.

#2  2015.03.14 14:51:46 ~plg

Szacunek dla pani Naczelnej Pielęgniarki za postawę do swoich pielęgniarek tak powinno być w całej POLSCE, nie dajcie nas zgnoić wszystkie panie rządzące na stołkach.

#3  2015.03.14 15:26:12 ~takaprawda

Niestety nie wszystkie NADAJA się do pełnienia funkcji Naczelnej czy Przełożonej. Przeważnie są to majty ciągnace się za ordynatorami i dyrekcją:)

#4  2015.03.14 16:39:03 ~majka

Brawo Pani Naczelna. Szacunek dla Pani i całego zespołu, którym Pani kieruje. Pozazdrościć takiej przełożonej.

#5  2015.03.14 17:05:01 ~renata

Wielki szacunek dla pani naczelnej,koleżanki nauczmy się ogólnopolskiej solidarności od lukowa ! wielka sprawa, precedens !

#6  2015.03.14 18:13:15 ~mm

Brawo! Uczmy sie solidarnosci i szacunku od kolezanek z Lukowa. Jesli bedziemy stanowic taka sile to wreszcie inni zaczna sie z nami liczyc. A jesli zarzuty sie nie potwierdza podac troskliwe mamy innych dzieci o odszkodowanie.

#7  2015.03.14 18:40:36 ~ii

Chciałabym i życzę sobie i moim koleżanką, takiej dyrekcji jak jest w łUKOWIE! Brawo! jeszcze raz Brawo! Dosyć wylewania wiadra pomyń na ŚRODOWISKO PIELĘGNIARSKIE!

#8  2015.03.15 00:31:31 ~ja

Jak są 2-3 pielegniarki na dyzurze majace po kilkudziesieciu pacjentów i setki papierów do wypełnienia nie ma mozliwosci żeby wszystkim naraz sie zajac

#9  2015.03.15 01:14:24 ~ktoś

Pięlęgniarka Naczelna, widać, że jest kobietą na poziomie. Mało takich się spotyka. A i Pan Dyrektor ma odpowiednią postawę. U mnie to już. byłby wylot dyscyplinarny dla tych pielęgniarek.nie ma żadnej dyskusji. A tu proszę bardzo. Super ludzie

#10  2015.03.15 05:33:37 ~iwa

Witam kolezanki, chcialam troche na inny temat a chodzi o kontrakty. Rozumiem ze czesc piel woli kontrakt poniewaz chca wiecej zarobic czyli beda braly duzo wieksza ilosc dyzurow, ja tylko nie moge zrozumiec sposobu myslenia. Mnie sie zawsze wydawalo ze chyba lepiej jest pracowac standardowa ilosc godzin z umowy o prace tyle co normany czlowiek w kazdym innym zakladzie wypracowuje a zarobic wiecej. Przeciez o to chyba chodzi a nie o to by pracowac 400 godzin na miesiac i pasc na pysk z wycieczenia !

#11  2015.03.15 07:42:26 ~pacjent

Brawo dziewczyny-taka solidarność powinna być zawsze. Trudno natychmiast przyjść do pacjenta jak się jest zajętym przy innych pacjentach. A dla tej mamusi co żądała telefonu do dyrektora-wystarczy wejść na stronę Lukowskiego szpitala i już można go znalezć, albo przeczytać na tablicy informacyjnej. Ale może to za duży wysiłek dla tej pani

#12  2015.03.15 08:06:12 ~@@@

Bo może ma problem z "czytaniem". Bo raban na oddziałach przeważnie robią takie osoby- pisząc delikatnie.

#13  2015.03.15 14:39:46 ~Łuków

Jestem z Łukowa i dziękuję za wsparcie koleżanek z innych miast!

#14  2015.03.15 15:08:11 ~ewka

Wielki szacunek do naczelnej i przewodniczącej-klasa .Trzymajcie się dziewczyny

#15  2015.03.15 16:14:36 ~nikt

Proponuję żeby na oddziałach dziecięcych otworzono przedszkola i przyjęto nianie żeby mamy mogły w spokoju wypić kawę poplotkować z mamami z innych sal wyjść na miasto na zakupy,a przy okazji pozarażać dzieci z innych sal, bo nie wystarczy ze dziecko ma zapalenie płuc zawsze od drugiej matki może dostać biegunkę w bonusie

#16  2015.03.15 16:37:39 ~położna

Na naszych grzbietach ryją się wyśrubowane normy zatrudnienia i także żadnego zrozumenia ze strony dyrekcji. Cztery położne na 34 położnic, w tym obsługa sali pooperacyjnej ( średnio 3-6 świeżo po cięciu cesarskim) + obsługa od 30 do 60 noworodków ( czyli łącznie od 60-90 pacjentów ) bo choć dla matki miejsca już nie ma na oddziale to dziecko musi do nas trafić - dla niego małe łóżeczko zawsze się znajdzie. A jak po wypisach dojdą nowe położnice po porodzie i nowe noworodki to dochodzi średnio do obsługi następna grupa 14 pacjentów w ciągu tego samego dyżuru. Mówi się , że nasz oddział jest z gumy. Tylko personel się nie klonuje w czasie dyżuru w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjentów! Podwyżki z prawdziwego zdarzenia nie ma od 4 lat a ceny rosną. Średnia wieku pielęgniarek i położnych to 48 lat ! Na jaką wydolność przy takim wieku i normach zatrudnienia liczycie wy pacjenci i ty dyrekcjo? Trzymajcie się dziewczyny!

#17  2015.03.15 17:45:44 ~iwa

I wlasnie takie informacje powinny byc upubliczniane jakie przekazala mniedzy innymi polozna . Pora uswiadamiac ludzi opinie publiczna jak wyglada praca pielegniarki i poloznej ile osob jest na dyzuze ilu jest pacjentow i co konkretnie musi byc wykonane by nie narazic pacjentow zdrowia i zycia lacznie z cala wypelnianiem calej dokumentacji . Ludzie powinni sie dowiedziec poniewaz dziala to uswiadamiajaco. Moze wtedy widzac pielegniarke siedzaca ktora cos pisze zrozumia ze wypelnia stosy dokumentow do ktorych jest zobowiazana

#18  2015.03.15 18:36:54 ANOZEB

Wielki szacunek dla Pana Dyrektora,Pani Naczelnej-życzyłabym sobie podobnego wsparcia u siebie w zakładzie(chyba nierealne! )Jestem pewna ,ze problem sie wyjaśni,ale "złą "opinię nikt nie sprosyuje i to jest przykre. Puki nie bedzie norm zatrudnienia,godnych zarobków i wyceny pracy pielegniarki to MY zawsze bedziemy dostawać po glowie! Starczy tego! Chcemy wykonywać zawód ,który kochamy i, być doceniane i szanowane!

#19  2015.03.16 10:09:31 ~Ula

Mam wrażenie, że media nagłaśniają wszelkie możliwe "potknięcia" a rządzącym jest to bardzo na rękę. Najlepiej zniszczyć reputację naszej grupy zawodowej w oczach opinii publicznej. Przecież w kasie nie ma pieniędzy na podwyżki dla nas, aby nie dopuścić do strajku pielęgniarek, najlepiej je szkalować. Dobra taktyka.

#20  2015.03.16 13:49:52 ~monia

Oj i niczego nie nauczyła dziennikarzy afera z Durczokiem.

#21  2015.03.16 16:56:53 ~ada

Te osoby ,które fałszywie oskarżyły pielęgniarki powinny mieć proces sądowy o znieawienie.

#22  2015.03.16 16:58:05 ~jm

Szacunek dla Naczelnej i pielęgniarek z Łukowa. Taka solidarność jest rzadko spotkana. Tylko pozazdrościć. Właśnie tak powinno być, powinnyśmy brać z was przykład.

#23  2015.03.17 09:41:17 ~ewa

TA NACZELNA wygląda jak gestapowiec z twarzy. Jestem zbulwersowana po zobaczeniu materiału w Uwaga TVN. Powiem tak kiedy odbywałam praktyki w dziecięcym szpitalu,nigdy bym nie mogła tam pracować. Aby tam być nie można mieć serca, tam sa pracownicy bez serca, a było to 20 lat temu. Nawet raz uciekłam z praktyki

#24  2015.03.17 10:00:43 ~gajewska

W zawodzie pielęgniarki pracują twarde baby, kto po nocce leci szybko na wykłady a po wykładach leci na następny dyżur po czym babcie opiekują się ich dziećmi. wrażliwe, ciepłe delikatne się tam nie odnajdą

#25  2015.03.17 10:03:17 ~gajewska

I najlepiej jak nie będziesz grzeszyła urodą i ładnymi ubraniami, bo cię będą chciały wyskubać jak kury w kurniku.

#26  2015.03.18 08:39:19 ~ir.

To co usłyszeć można było w Uwadze TVN, BEZDYSKUSYJNIE dyskwalifikuje organizacje pracy w tym szpitalu. Poziom wiedzy pań.wiele do życzenia.

#27  2015.03.20 19:38:23 ~też piel.

Zgadzam się z wypowiedzią -19-,niech media zajmą się rzeczywistym problemem-jak naprawdę wygląda praca pielęgniarki.Godzina po godzinie przez 12 godzin dyżuru.Dlaczego rząd jest głuchy na to,że ciężko pracuje się pod takim pręgierzem.A jak słyszę w mediach"służba zdrowia" to szlag mnie trafia.Dalej będziemy postrzegane jak służba, której już dawno nie ma.Panie Mariuszu jak pan ma kontakty w mediach proszę zwrócić na to uwagę.Przecież służba nie może godnie zarabiać. Mentalność nas samych i społeczna musi się zmienić pod tym względem.NIE MA JUŻ "SŁUŻBY ZDROWIA",NA BILBORDY TO HASŁO NIE MA "SŁUŻBY ZDROWIA " Jest ochrona zdrowia i wykształcone pielęgniarki.To określenie i myślenie należy najpierw wyplenić z umysłów społeczeństwa i rządzących. '

#28  2015.03.21 09:04:08 ~ela

Edukacja oddziałowej zakończyła się 40 lat temu w polecealnym studium psychiatrycznym dla pielęgniarek, a od kilku nastu lat jest oddziałową. przyjaźń z dyrektorem a nawet ordynatorem się "opłaciła' naszej koleżankce.wszystkie się jej boimy,czujemy zastraszenie,jesteśmy zaszczute.pielęgniarstwo na naszym oddziale nie istnieje,pielegniarka wrogiem drugiej pielęgniarki.

#29  2015.03.21 09:18:48 ~ja

Do ela rozprawić się z tym g. bo pisanie nic nie daje natomiast póżniej po akcji głos jak najbardziej pożądany !

#30  2015.03.22 10:09:43 ~ktoś

Taki ważny temat a tak mało komentarzy, żenada !

#31  2015.03.22 23:53:55 ~ja

Media podają,ze dziewczynka była z Domu Dziecka, nikt z opiekunów z nią nie był ale siedziała z nią matka.To mamusi granat raczki urwał przy samej du.e,ze nie mogła własnemu dziecku pampersa zmienić? No tak,przecież nie po to oddała dziecko do bidula zeby teraz sie w g.e babrać.Po prostu cwaniara chce coś ugrać dla siebie,wybębnić odszkodowanie.

#32  2015.03.23 09:57:20 ~ir.

Do ela. Dostrzegłam właśnie waszą atmosferę na oddziale, poprzez bardzo dziwaczną wypowiedź pielęgniarki -czyli oddziałowej! rozumiem że reszta miała milczeć. Może czas najwyższy żeby coś z tym zrobić?

#33  2015.03.24 19:28:09 ~zoska44

Szkoda ze moja oddziałowa nie jest tak mądrą kobietą jak Naczelna pielęgniarka

#34  2015.03.24 19:32:15 ~olaska

Pielęgniarki z Dęblina wspierają koleżanki z Łukowa

#35  2016.02.10 16:23:35 ~kosmedik

Pani Naczelna to bardzo miła kobieta ,znam ją osobiście .Stanęła murem za pielęgniarkami co rzadko się zdarza w tym środowisku.

#36  2016.02.10 16:31:00 ~kosmedik

Skoro służba zdrowia to należy zrównać stawki jak w służbach mundurowych skoro taka nomenklatura.

#37  2016.02.10 16:37:24 ~kosmedik

Dopóki były uczennice szkół pielęgniarskich na oddziale panował porządek aż tu nagle zabrakło rąk do pracy i doskonale to rozumiem co wyszło.W tym szpitalu dużo się nauczyłem [miałem tam praktyki]