Zaledwie jeden procent pielęgniarek z Zachodniopomorskiego chce przejść szkolenia upoważniające do wypisywania recept.

Recepty pielęgniarek i położnych.

 

 

 

Zobacz materiał prasowy w sprawie recept pielęgniarek

 

 

Zobacz także:

Za jaką najwyższą cenę oferuje się pielęgniarkom i położnym odbycie kursu specjalistycznego "ORDYNOWANIE LEKÓW I WYPISYWANIE RECEPT"?

 

Treść rozporządzenia w sprawie recept wystawianych przez pielęgniarki i położne

 

Więcej informacji w sprawie recept pielęgniarek 

 

Zobacz informacje o receptach pielęgniarek w ostatnim wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych nr 6  - nakład 50 tysięcy egzemplarzy!

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.02.11 17:50:27 ~:)

ZALEDWIE 1% pielegniarek ma tytuł magistra:) w Polsce.

#2  2016.02.11 17:55:50 ~gość

1% to dobrowolna darmowa siła robocza

#3  2016.02.11 19:37:15 ~do 1 i 2

Wcale nie chodzi o to czy ma mgr, czy darmowa siła robocza. Chodzi o kasę. Kursy powinny być darmowe, a nie płatne, bo niby czemu pielęgniarki mają za wszystko płacić. Podwyższenie kwalifikacje również wiąże się z dodatkowym wynagrodzeniem. Bo niby czemu pielęgniarki uprawnione do tego kursu dość że mają za to zapłacić, dodawać sobie roboty i odpowiedzialności, to wynagrodzenie ich będzie takie samo jak koleżanek które nie mogą przystąpić do tego szkolenia.Skoro taka sama płaca to po co podnosić swoje kwalifikacje? .

#4  2016.02.11 20:00:38 ~aga

Ja się właśnie zastanawiam, skąd się biorą te chętne na kursy? Jakieś masochistki? Nie mają co z czasem robić, woda sodowa uderza do głowy od nadmiaru pieniędzy?

#5  2016.02.11 20:51:46 ~3

I taka to solidarność między pielęgniarkami. Magisterki , Specjalistki i Licencjatki. Firmy szkoleniowe tylko na was zarabiają- a wy? . Wasza kasa, wasz czas, więcej roboty, duża odpowiedzialność, śledzenie nowości farmakologicznych i ZERO KASY. Ambicją się nie najem. Za wczasy w Tylmanowej ambicją nie zapłacę.

#6  2016.02.12 00:12:06 ~iza

No i tu się budzi solidarność zawodowa, oddajemy Bogu co boskie a cesarzowi , co cesarskie. Piszcie lekarze swoje recepty ze szczególną starannością, przecież tyle lat nauki też musi czemuś służyć. Słuchawki na szyi, bloczek i długopis w kieszonce- to atrybuty jakby związane z tą grupa zawodową, czyż nie?

#7  2016.02.12 01:33:29 ~Gościu

W UK aby zdobyć uprawnienia do wypisywania recept trzeba odbyć kurs farmaceutyczny trwający 1 rok-ale pielęgniarka może wtedy wypisać prawie wszystkie leki jak lekarz a u nas się proponuje kurs 5 dni za 500 zł.Co to jest? strasznie się dziwię że znalazł się ten 1% pielęgniarek chętnych.Panowie oraz Panie opamiętajcie się co Wy robicie.Te 5 dni to chyba powinno być na wypisywanie pieluchomajtek ,maści,suplementów.

#8  2016.02.12 08:22:21 ~do gosciu

Zadam pytanie a jaki jest program ksztalcenia na studiach w UK , bo jesli taki sam jak w Austrii czyli 3 letnia szkola to ja rozumiem dlaczego 1 rok ma by kurs Farmaceutyczny. Np w Szwajcarii sa tylko studia pielegniarskie wiec tu tkwi szkopul ! Pielegniarki Polskie maja zarowno farmakologie i badania fizykalne w toku studiow wiec nie rozumiem twojego podejscia !

#9  2016.02.12 09:12:50 ~gość

Co wy porównujecie polskie pielęgniarki do szwajcarskich lub austriackich? Może polskie polskie mają więcej wiedzy teoretycznej,ale porównajcie wobec tego dochody i na tym się skupcie,a nie na bezsensownym filozofowaniu

#10  2016.02.12 11:43:07 ~ela

Myślę że te recepty poróżnia pielęgniarki, a lekarze właściciele POZ-etów będą przyjmować pielęgniarki tylko z tymi kursami, a panie które nie będą posiadać tego kursu będą pracować pod presją ale nie czasu tylko właściciela lekarza i koleżanek po kursie. Zobaczycie,ZERO KASY ZERO SZACUNKU tylko presja i zysk dla lekarzy!

#11  2016.02.12 13:09:57 ~do 8

Do wystawiania recept w UK są uprawnione pielęgniarki tylko po studiach może to być licencjat bądź magisterskie z pielęgniarstwa ale również po odbyciu rocznego kursu farmaceutycznego.Zaznaczam -po studiach a nie po 3 letniej medycznej.

#12  2016.02.12 15:04:36 ~ewa

Pani D.K.ma przyjaciela dyrektora szpitala :) i ma IPHONA, i dziwi się czemu ten świat jest taki.ja też sie już nie dziwię czemu tak jest.

#13  2016.02.12 20:08:48 ~3

Dajcie spokój pielęgniarkom po LM. Taki był wtedy system kształcenia-te panie się dokształcają na kursach i specjalizacjach-po co im licencjat? po co im drugi dyplom? . W obecnym w systemie kształcenia jest to samo co kiedyś w Liceum w przedmiotach zawodowych.Natomiast teraz jestem zdania że studia licencjackie powinny uzupełnić kształcenie tak, aby wychodzące w tym roku absolwentki miały już uprawnienia do kontynuacji recept, a nie żeby znów firmy szkoleniowe chciały nabijać sobie kabzy.

#14  2016.02.12 20:42:42 ~Do ela

Przestań dziewczyno straszyć- jeszcze chwila i nie będzie KOGO do pracy przyjmować, a nie jeszcze wybrzydzać!

#15  2016.02.12 22:37:41 ~Warto...

Przeczytanie na FB Komitet Obrony Pielęgniarek i Położnych jak lekarze się zgrali i na biedaczka piszą jak to jedynie 200 zł za dyż.zarabiają choć wszyscy wiemy że przynajmniej po stówę na godz.zarabiają.To jest zgranie! Brawo! Jednogłośnie prawdę ujawniają przez KOPiP chcą obalić!

#16  2016.02.15 12:42:15 ~Agnieszka

Drogie Koleżanki ,nie wiem po co ten hałas,jeśli nie chcecie odpowiedzialności to nie róbcie kursu,róbcie to co do tej pory.Koleżanki ,które znają realia i własne możliwości ''podniosą rękawice''i wezmą odpowiedzialność ZA SIEBIE.Pozdrawiam.