Panie w czepkach podpisały porozumienie w sprawie tzw. podwyżek pielęgniarek. Zobacz co osiągnęły w kwestii "norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych"?

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

 

 

Kwestia norm zatrudnienia była poruszana wielokrotnie przez negocjatorki porozumienia. 

Co ostatecznie załatwiono?

Oto fakty! 

W projekcie rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, które ma regulować kwestię "norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych" zapisano... datę 31 grudnia 2017 roku

Czego dotyczy data?

Sprawdźmy w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia, w którym czytamy:

"Dla świadczeniodawców posiadających umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, niespełniających w dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia wymagań określonych w załączniku do rozporządzenia, w części dotyczącej wprowadzonych wymagań kwalifikacyjnych i etatowych dla pielęgniarek lub położnych, wprowadzono okres dostosowawczy do dnia 31 grudnia 2017 r." 

Rozporządzenie czeka na podpis ministra. 

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

 

 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład - 50 tysięcy egzemplarzy.

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.02.26 13:43:55 ~iza

Trzeba było wpisać - 2030 r.- wtedy już nie będzie w tym temacie problemu, gdyż zakonnice bedą w szpitalach

#2  2016.02.26 18:51:51 ~Hania poz

Po co te kobiety poszły na to spotkanie niczego nie załatwiły zagmatwały wszystko skłóciły środowisko pielęgniarek .Te panie udowodniły że to nie pielęgniarki skoro podpisały same bzdury ! zapomniał wół jak cielęciem był"Po prostu oszukali nas kolejny raz.

#3  2016.02.27 17:19:46 ~do Hani

No to Haniu , do roboty, związek czeka z otwartymi ramionami na takich jak Ty: najlepszych, najmądrzejszych, wszystkowiedzących, najbystrzejszych aha i będących prawdziwymi pielęgniarkami ( a nie tam . w czepkach . ). OGARNIJ SIĘ I NIE PIEPRZ JAK ROZŻALONY MARIUSZEK !

#4  2016.02.27 18:50:36 ~piel

Do 3 Nie atakuj słusznych wypowiedzi! Babska,które mają dochody wielokrotnie przewyższające pielęgniarskie powinny działać na rzecz pielęgniarek,a nie przeciwko nim.

#5  2016.02.27 19:42:43 ~niki

Do 3. Kobieto za nasze, tak! żyją za nasze pieniądze pieniądze ze składek i tak skłóciły i sponiewierały pielęgniarki. Podwyżka to jałmużna a normy to marzenie.

#6  2016.02.27 20:45:26 ~Gościu

Ten Kraj nigdy nie będzie normalny,to jest tragikomedia ,społeczeństwo coraz starsze i coraz większe zapotrzebowanie na opiekę a norm zatrudnienia dla pielęgniarek brak.Czy naprawdę tak trudno wprowadzić je do systemu! i dlaczego odkładać ich wprowadzenie w nieskończoność! Mnóstwo pytań pozostawianych bez odpowiedzi.Strach się bać na starość.

#7  2016.02.28 09:33:29 ~pielę.

I tak właśnie. Będą odwlekać w nieskończoność, bo gdyby były normy, to trzeba by było zamknąć sporo szpitali. A że jest coraz gorzej, jeśli chodzi o liczbę pielęgniarek, więc norm nie wprowadzą nigdy. Taka prawda. Koniec złudzeń. Zmieńcie kraj zarobkowania. Pozdrawiam z Berlina.

#8  2016.02.28 10:19:24 ~piel

Tak premier Szydło w podsumowaniu swoich 100 dni mówiła tylko o braku lekarzy w Polsce ! O pielęgniarkach nie wspomniała - a co tam pielęgniarka, co tam od nie zależy ? a poz tym może harować jak wół ! Nie umiemy walczyć o warunki pracy i płacy (dobry przykład : nauczyciele i lekarze) oni nie kłócą się publicznie jak my tutaj.inteligentnie walczą. no niech by ktoś nauczycielom w Polsce odebrał przywileje !

#9  2016.02.28 10:44:38 ~Gosciu

I tu znów wracamy do punktu wyjścia to nasze pielęgniarki będące u szczytu naszych władz powinny za nami stać murem ,a My ciągle wychodzimy na ulice,ośmieszamy się,protestujemy,etc.i nic tym nie osiągamy,czy widział ktoś lekarzy na ulicach -bo ja nie pamiętam.Oni kulturalnie w zaciszu gabinetów ministerialnych biorą co chcą-zawsze.Gdzieś tu jest popełniany kardynalny błąd w tym protestowaniu ,marnowany jest nasz cenny czas,i pieniądze związkowe na dojazdy do protestów.

#10  2016.02.28 13:52:01 ~do 3

Idziecie do wyborów po co się pytam? Chyba nikt was nie krepuje i nie wlecze tam na siłę ! To dlaczego potem nie wywiązujecie się z obowiązków? Czy może jedynym waszym zajęciem po wyborach jest przesiadywanie na forum i obrażanie uczciwie pracujących pielegniarek? To wy się OGARNIJCIE bo niedługo nie będziecie miały z kogo ściągać składek!

#11  2016.02.29 05:10:25 ~piel

Nasze wkurwienie sięga zenitu.Nie jesteśmy górnikami,ale jeszcze moment i wywiezienie naszych kosmicznie drogo opłacanych przedstawicielek na taczkach to będzie bardzo łagodna forma naszego protestu

#12  2016.02.29 16:28:14 ~HAHAHAHA

HAHAHAHA.TEN CAŁY K O P i P JE ONO PO TO,ABY DOSTAĆ BOBROM SZYCHE,HAHAHA,SPÓJRZCIE DO CZEGO DOSZŁA ANIA I SEBA,HAHAHAHAHA,OD KORYTA SIE NIE CHCE ODEJŚC,HAHAHAHAHA,A NA BIEDZIE MOZNA DOBRZE ZARABIAĆ,HAHAHAHAHA

#13  2016.02.29 17:07:11 ~HAHAHAHA

JO JUSZ TAK MOM,ŻE UMIE DOBRZE LICZYĆ,HAHAHAH,A INNI MOGĄ LICZYC NA ETAT W URZENDZIE,HAHAHA,U TATUSIA,HAHAHAHA,ALBO NA WIELKI PLUS U ŁONDYNATORA,ZA KAPUSIOSTWO,HAHAHA,NA SIOSTRY,HAHAHAHAH

#14  2016.02.29 17:28:37 ~gość

Do12 i 13 To nie jest forum dla ćpunów!