Pracodawcy do ministra zdrowia: wielu pracodawców zapewnia pielęgniarkom bardzo dobre wynagrodzenie, dlatego podwyżki dla pielęgniarek spowodują, że będą miały wyższe wynagrodzenie od lekarzy!

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

W ramach konsultacji publicznych do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w "sprawie 

tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych" Pracodawcy RP zgłosili swoje uwagi. Poniżej cytuję fragment zgłoszonych uwag:

 

"Wielu świadczeniodawców odpowiedzialnie podchodzi do wynagradzania personelu pielęgniarskiego i oferuje im bardzo dobre wynagrodzenie. Podmioty te wg. naszej wiedzy nie były zainteresowane środkami z NFZ, gdyż ich przyjęcie oznaczałoby, że wynagrodzenie pielęgniarek przewyższyłoby wynagrodzenie lekarzy."

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

(6) TV.pielegniarki.info.pl Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych w Sejmie - obecnie nie ma żadnej woli ze strony ministerstwa zdrowia , aby tzw. podwyżki pielęgniarek objęły "podwykonawców" (poz - /około 10 tysięcy pielęgniarek/ oraz w ratownictwo medyczne).

 

Miesięcznik Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 5 - Jeśli pielęgniarka otrzymała dodatek, to jest tylko 400 zł brutto brutto na pielęgniarkę. Czyli 231 zł na rękę. Gro pielęgniarek dodatku nie otrzymała w ogóle.

 

 

Zobacz także artykuły w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych. Nakład - 50 tysięcy egzemplarzy.

 
'
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.07.05 20:37:56 ~Martuch

Trzymajcie mnie, bo zaraz wyjde z siebie.

#2  2016.07.05 21:32:07 ~majka

a gdzie była NSZZ Solidarność gdy rosły wynagrodzenia lekarzy a pielęgniarki tyle lat pracowały za grosze wtedy nikt nie mówił o jakimkolwiek ładzie !

#3  2016.07.05 22:27:15 ~Paulina

Oj Ci biedni lekarze

#4  2016.07.06 12:13:33 ~pielęgniar

Z tego wynika że kłamią wszyscy. To jest jak łańcuch pokarmowy.

#5  2016.07.06 13:26:40 ~piel

A o dupę to wszystko otłuc

#6  2016.07.06 15:55:14 ~CUDA

Tylko nad Wisłą mamy do czynienia z takimi "cudami"i kłamstwami, które przekazywane są przez pracodawców-najczęściej lekarzy, kierowane do społeczeństwa i MZ, co w mojej interpretacji pretenduje do beznadziejnego kłamstwa, dna moralnego i etycznego. Dlaczego kierujący takie stwierdzenia, robią z ludzi kompletnych idiotów. Wystarczy dotrzeć do wynagrodzenia lekarzy za dyżury 1500-2000zł za 48h, kwoty otrzymywane z kontraktów lekarzy poz.

#7  2016.07.06 16:20:43 ~cudak

W mojej interpretacji to jo pretenduje do 500+ i zapomogi na parę flaszek,bo z roboty pożytku żodnego ni ma

#8  2016.07.06 16:28:20 ~piguła

Ja może wstrzymam się od komentaża,bo brak słów

#9  2016.07.06 17:33:58 ~do piguły

Jeśli już to komentaRZa

#10  2016.07.06 18:02:52 ~Obserwator

W naszym szpitalu-spółce na Woli pielęgniarka na etacie dostaje 2000zł brutto + wysługa lat i od niedawna 230zł "od Zembali". Dlaczego brak kontroli,kto ustala wys. wynagrodzeń pielęgniarek.Dlaczego od lat w środowisku pielęgniarki traktowane są jako pomoc lekarza.One mają jedynie inny zakres wiedzy medycznej,inne obowiązki,inną odpowiedzialność.Powinny zajmować się pacjentami,a nie papierami i komputerami.Lekarze to inteligencja-zgoda,ale pielęgniarki to nie klasa robotnicza.Praca z człowiekiem chorym wymaga szczególnych predyspozycji i wiedzy,szerokiej - szanowni decydenci !

#11  2016.07.06 19:17:06 ~gość

Kto i po co wybiera zawód pielęgniarki-masochistki?

#12  2016.07.06 23:49:13 ~gośka

Boże Święty w jakim kraju ja żyję! czym różniła się komuna od rządów PISu kłamstwo i propaganda. a mury runą runą runą i pogrzebią stary świat (mam nadzieję że doczekam)

#13  2016.07.07 07:28:21 ~do gośka

A to za PO było dla pielęgniarek bogato i prawdomównie wg ciebie? Bo ja nie zauważyłam.Pamiętam tylko,że Arłukowicz zlikwidował jakiekolwiek normy zatrudnienia i wprowadził kontrakty,dzięki którym koleżanki tyrają na okrągło za grosze jak chłopki pańszczyźniane.

#14  2016.07.07 08:55:23 ~do gościa

30 lat temu pielęgniarstwo wyglądało inaczej,nikt nie miał wyobrażenia,że nastaną paskudne czasy dla pielęgniarek.Jeżeli ktoś ma 10 lat do emerytury,to co może zrobić.Stara się walczyć o "coś podobnego" do normalności.W swoich zakładach nic nie słyszy,jak tylko nie ma pieniędzy na nic/na leki,sprzęt,środki czystości,itd.itp,słowa te są powtarzane jak zdarta płyta od lat.A ma być zrobione,nikogo nie obchodzi jak.Personel,+czasami pacjenci/nie zgodnie z prawem/za własne pieniądze kupuje wiele rzeczy dla oddziałów.O czym nikt nie ma pojęcia,lub udaje,że tego problemu nie ma. Obecnie,z tego powodu już nie ma chętnych do tego zawodu,a te które mogły wyjechać,są za granicą,a wiele wyjedzie. Bo właśnie nikt nie jest masochistą.To nie pielęgniarki,to chory system prowadzi do takiej patologii.

#15  2016.07.07 09:47:37 ~piel

W tym roku jest sporo chętnych na pielęgniarstwo i właśnie się zastanawiam co to za ludzie,bo chyba rozum im odebrało

#16  2016.07.07 16:57:27 ~Pela

A gdzie tak jest to ja jadę . Tam gdzie pracuje lekarze zarabiają po 50 tys/ miesiąc to chyba nie grozi mi przebicie tej kwoty! Ja nawet nie mam nadgodzin bo ,oszczędzamy " . Boże kto takie bzdury mówi i wypisuje na temat zarobków . 25 lat jestem w zawodzie , pielęgniarki to niewolnice wykorzystywane na maksa przez dyrekcje , wielka odpowiedzialność za nędzne pieniądze ale to tez jest nasza Wina - niestety . Pozdrawiam i życzę nam siły .