NIE WIERZĘ! Przewodniczący izby pielęgniarek: "Byłem ostatnio na targach edukacyjnych w Kijowie, by zachęcać do kształcenia się w Polsce. Rozdałem 6 tysięcy ulotek, nikt się nie zgłosił".

Pielęgniarki z Ukrainy.

      

 

Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie

 

Zobacz także:

Ciekawe jak my polskie pielęgniarki, przyjmiemy w naszych szpitalach ukraińskie pielęgniarki? Urząd Marszałkowski w Poznaniu: "już wkrótce grupa 30 pielęgniarek z Obwodu Czernihowskiego rozpocznie w Wielkopolsce studia licencjackie, których ukończenie umożliwi podjęcie pracy w zawodzie na terenie naszego kraju". Czytano 9 000 razy. 28 KOMENTARZY.

26 Ukraińców podjęło w grudniu studia licencjackie w Polsce. Mają opłacone noclegi, wyżywienie, otrzymują niewielkie kieszonkowe. Po uzyskaniu tytułu licencjata pielęgniarstwa zobowiązani zostaną do pracy przez okres trzech lat w poznańskim szpitalu.

Komentarze użytkowników

#1  2017.03.12 19:29:53 ~ana

Komedia!

#2  2017.03.12 19:50:31 ~piel.

Bo oni są mądrzejsi, nie chcą zarabiać śmiesznych pieniędzy. mają swój honor i nie dadzą sobą pomiatać ani zapychać dziur

#3  2017.03.12 20:06:33 ~Anka Z.

Naiwni! Polska pielęgniarka nie utrzyma się ze swojej pensji a myślą że ukraińska da radę. Znam pielęgniarkę za wschodniej granicy,która pracuje na dwóch etatach ,bo wynajęcie pokoju kosztuje pół pensji

#4  2017.03.12 21:27:40 ~ja

No może w końcu zawalczycie o swoje no ico koniec kłótni o wykształcenie ?

#5  2017.03.12 21:45:18 ~Grażyna

Powiem wprost! Pielęgniarki nie potrafiä zorganizować porządnego strajku! Zrobiłyście sobie przechadzkę po ulicach Warszawy, a potem wszystkie oczekują że Zembala zaproponuje godną podwyżkę, stało się inaczej, a to wszystko przez nas wszystkie! Kto widział w innych krajach, żeby pielegniarka pracowała na dwóch etatach, albo na kontrakcie 300 godzin? Powiadam Wam. Nie będą szanować naszej pracy, ani kręgosłupów, ani tym bardziej nas!

#6  2017.03.12 23:17:56 ~I29

Święta racja pani nr 5.tylko wina jest naszych izb.

#7  2017.03.13 07:48:13 ~Kas

Zaproponowano mi 2100 na oddziale chirurgii, gdzie w tym samym mieście sklepowa zarabia 2400, a od tego roku minimalna to 2000 brutto. Więc ja się pytam. Naprawdę? Mają szpitale deficyt, ale zamiast godnie dać zarobić i zachęcić pracodawcę to plują w twarz i piszą, że deszcz kropi Pracując na ulotkach zarabiałam 2100. Myślałam, że skończę studia pielęgniarskie to będę chociaż 2800 zarabiać brutto, ale widzę, że się nas nie szanuje. Wszyscy niskie płace argumentują "a bo mieszkasz blisko", "a bo to biedny szpital", albo "a bo to nie Kielce/Warszawa/Łódź więc nie musisz za dojazdy płacić", a w samym mieście proponują tyle samo "bo więcej nie mogą". Błagam dziewczyny. Przestańcie brać nadgodziny. Nadgodziny można brać jak dziecko zachoruje, albo pogrzeb będzie w rodzinie, ale NIE CAŁY CZAS!

#8  2017.03.13 08:26:25 ~ja

TO JEST NAJGŁUPSZA GRUPA ZAWODOWA W POLSCE! ZACOFANE NIEWOLNICE I POSŁUGACZKI

#9  2017.03.13 09:07:06 ~hanka

Gdybym była młodą dziewczyną to zamiast pielęgniarstwa wybrałabym najstarszy zawód świata.Praca lżejsza,pieniądze i szacunek społeczeństwa dla k-wy jest większy niż dla pielęgniarki.

#10  2017.03.13 09:31:50 ~mala

No to robię sama zastrzyki i nic poza tym. albo pójdę do znajomej na przyuczenie na kasę fiskalną .spróbować warto.

#11  2017.03.13 10:51:24 ~PIEL.

TAKIE DZIAŁANIE PRZEWODNICZĄCEGO TO SKANDAL! DZIAŁA NA NIEKORZYŚĆ POLSKICH PIELĘGNIAREK! POWINIEN ZRZEC SIĘ STANOWISKA I SCHOWAĆ W GŁĘBOKIEJ DZIURZE ZE WSTYDU!

#12  2017.03.13 11:53:21 ~motyl

Ale cyrk , chyba POCZULI SIĘ NAPRAWDĘ ZAGROŻENI ŻE WKRÓTCE NIE BĘDZIE KTO MIAŁ NA NICH PŁACIĆ SKŁADEK Z KTÓRYCH ŻYJE SIĘ LUKSUSOWO BEZ CIĘŻKIEJ PRACY PRZY CHORYCH , BEZ STRESU I PONIŻENIA . TONĄCY I BRZYTWY SIĘ CHWYCI !

#13  2017.03.13 15:24:10 ~gg

Ojej zaskoczeni brakami pielegniarek jak drogowcy zima za takie marne pieniądze brak chętnych samo zycie

#14  2017.03.14 02:28:44 ~M.K

Tu nawet nie ma co komentowac.wedlug dyrektora jednego ze szpitali.na zapytanie dlaczego nie ma podwyzek-powidzial tak.a co ja mam zrobic? a poza tym jestescie tak zaradne ze pracujecie na 2-3 etatach to zarobicie sobie,szkoda slow totalny brak szacunku.z tego wynika ze my rodziny miec nie powinnismy.tylko do roboty! duzo mozna mowic.prywaty.ponizania itp.gdybym mogla cofnac czas to napewno nie zostalabym pielegniarka!

#15  2017.03.14 12:28:45 ~monia

Dla pielęgniarek nie ma pieniędzy, a lekarze zaczynają dostawać w niektórych szpitalach podwyżki za godziny dyżurowe o 250%, ponieważ ograniczają swoją pracę tylko do ilości dyżurów wynikających z kodeksu pracy i dyrektorzy nie mają kim obstawiać dyżurów.Jak powiedział jeden z dyrektorów szpitala: nie mówcie tylko nic pozostałemu personelowi, bo dla was znalazłem pieniądze, ale dla reszty już nic nie znajdę.Smutne.

#16  2017.03.14 12:45:02 ~piel

Przewodniczący izby piel. zachęca Ukraińców do kształcenia się w Polsce . Tzn dba o interes rządu a nie polskich pielęgniarek . To jest przedstawiciel pielęgniarek czy przedstawiciel rządu ? .

#17  2017.03.14 12:55:19 ~piel-ka

Ten przewodniczący to jakiś totalny młot bo nie dość ,że działa na niekorzyść środowiska to jeszcze się tym chwali. Obalmy te izby bo to są nasi najwięksi wrogowie.

#18  2017.03.16 11:54:02 ~Ola

Kretyn tylko nie chce izby.pieleg. Kazda Grupa zawodowa inne ma Izbe. Wyjezdzajcie jak ja dziewczyny. Zyje godnie na Etat i man wszystko. Pieniadze Co m-c odloze na urlop wymarzony. Nie wierzcie rzadowi- klamali i beda klamac!

#19  2017.04.07 14:24:10 ~Yana

Jestem z Ukrainy, mieszkam w Wiśle. W Ukrainie pracowałam jako położna 3,5 lata. Chcę pracować w Polsce w swoim zawodzie.