Ile powinna zarabiać ponad 30-letnia pielęgniarka? Swoje stanowisko w tej sprawie prezentuje wiceminister zdrowia (z wykształcenia pielęgniarką).

Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)

       

Poniżej prezentuję projekt okładki najbliższego wydania (kwietniowego) Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy - wydawnictwo bezpłatne.

 
Przeczytaj: Ile powinna zarabiać ponad 30-letnia pielęgniarka? Pielęgniarka w ministerstwie. Rozmowa z Józefą Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia
 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.20 22:17:05 ~H.M.

A ile powinna zarabiać pielęgniarka z ponad 30-letnim stażem pracy ?

#2  2017.04.20 23:03:10 ~piel

Gładkie słówka i dalej nic nie wiadomo.

#3  2017.04.20 23:11:37 ~gość

Powinna po 30 latach zarabiać 10 000 netto i płatny roczny urlop zdrowotny jak nauczyciele.

#4  2017.04.20 23:27:53 ~ad

Im większa idiotka tym bardziej czerwone ma paznokcie.

#5  2017.04.21 08:35:05 ~do 4

:) coś w tym jest

#6  2017.04.21 10:42:58 ~mOnia

Powinna zarabiać minimum 2x najniższa krajowa czyli 4tys brutto i byłoby jak w cywilizowanym świecie. Na zachodzie tak jest. Później już zarobki powinny rosnąć w srosunku do stażu pracy, wykształcenia, ilości zdobytych uprawnień, kursów szkoleń itd. wtedy byłoby sprawiedliwie i normalnie. Bo puki co jest nienormalnie.

#7  2017.04.21 12:26:38 ~Obserwator

Śmiechu warte - do : Szczurek- Żelazko brak aktualnych norm zatrudnienia , są bardzo duże braki pielęgniarek - ukryte wakaty - o jakim ty kobieto bezrobociu mówisz ? a poza tym te jej wredne oczy.jakie tam zainteresowanie młodych dziewcząt (chyba dziewczęta z twojej wsi) wystarczy porozmawiać z gimnazjalistami ! A poza tym kobieto dlaczego nie promujesz zawodu pielęgniarki w telewizji ? Dlaczego nie jesteś do niej zapraszana ? Co jak problem braku personelu to co ? - najlepiej śmieci pod dywan ? Odpowiedz dlaczego nie mamy 13-tek ? Dodatek za noce w smrodach i bakteriach to nie łaska - to szkodliwość dla pielęgniarki ! Nauczyciele mają za chrypkę rok płatnego urlopu i nie tylko to !

#8  2017.04.21 12:29:49 ~my

Teraz to już nic nie wolno pielęgniarkom nawet podać do telewizji info o proteście czy strajku, ładnie "dobra" zmiana potraktowała pielęgniarki w Polsce nie dając im od stycznia 2017 r ustawowego minimum w wys. 2000 zł - jak wam nie wstyd ? a gdzie wyrównanie ?

#9  2017.04.21 12:57:20 ~ja

Do 7-8 prawda

#10  2017.04.22 08:11:27 ~Anka

Tyle aby ją było stać na kupno nowego samochodu bez kredytu choć raz w życiu.I aby można było pojechać na 2 tyg na Kanary -tak oderwać się od rzeczywistości.

#11  2017.04.22 11:14:40 ~jaja

Może która pielęgniarka doktorat napisze z tego ile powinna zarabiać pielęgniarka.Będzie z tego doktoratu taki pożytek jak z gadania wiceminister,ale tytuł i duma siostry z tytułu pozostaną.

#12  2017.04.22 17:57:26 ~piel

Co z tymi na górze- szaleju pojedli czy popili prymuchy. Skąd ono wydzierają takie pomysły. szczurek-żelasko who are you dla polskiej pielęgniarki?

#13  2017.04.22 23:56:48 ~do 11

A ty, to pewnie jakiś doktoret znudzony na dyżurze jesteś,bo się nabijasz z pielęgniarek-za naukę się weż,bo wokół pełno konowałów,już normalnego lekarza co ma jakieś pojęcie o leczeniu to ze świecą trzeba szukać.

#14  2017.04.24 15:38:16 ~motyl

To WIELKA HANBA ABY TAKA OSOBA - Was panie reprezentowala . Praktycznie to nie odpowiedziala ani na jedno zadane jej pytanie . Zaslania sie tylko etosem zawodu ( niech wsadzi pani sobie ten etos tam gdzie kura znosi jaja .Dobrze ze szczurek jest usmiechnieta i zadowolona ze swojej GAZY a co jej tam Panie . Etos sie liczy i pacjent ( bo daje dobre lapowki konowalom - to ma byc zaopiekowany bez wzgledu na wszystko inne . Umie liczyc ile jest tez bez pracy a czy zapytala dlaczego ? moze wola nie ponizac sie za bezcen i liczy sie bardziej honor . Praktycznie to nie miala co powiedziec o obsadach i normach - zero . CZY WIEC TAKA OSOBA MOZE WAS WOGOLE REPREZENTOWAC I JESZCZE O TYM WOGOLE MOWIC? TO HANBA DLA SZCZUREK I TYLKO TYLE ALBO AZ TYLE .

#15  2017.04.25 04:50:43 ~Iw

Kolejna złotousta !

#16  2017.04.25 04:52:52 ~Iw

Niczego dobrego po tej pani sie nie spodziewałam ! Kiedy ta pani opiekowała sie ostatnio pacjentem ! Jakie ma pojęcie o pracy ! Bo mówić można wszystko ! Smutne

#17  2017.04.25 04:55:26 ~Iw

26 lat pracy przy łożku chorego liczne kursy studia pielęgniarskie ukończone 11 lat temu i zasadnicza pensja 2720. Pozdrawiam wszystkie ciężko pracujące piekegniarki , szanujmy sie i wspierajmy .