Ukrainkom i Białorusinkom sfinansujemy studia pomostowe..., ... a polskie bezrobotne pielęgniarki skierujemy do DPS.

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

       

Zobacz także aktualności według działów - Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Komentarze użytkowników

#1  2017.05.17 19:12:08 ~piel

Krew mnie zalewa.

#2  2017.05.17 19:15:28 ~Ama

Cyrk!

#3  2017.05.17 19:52:56 ~mm

To mają być sposoby na promocje zwodu w społeczeństwie.

#4  2017.05.17 19:55:18 ~piel

Czy My mamy władzę traktować jak Oni Nas?

#5  2017.05.17 20:05:01 ~meel

Za koszty tych działań lepiej dajcie godziwie zarobić polskim pielęgniarkom. naiwnością albo głupotą jest sądzić ze ukraińskie lub inne pielęgniarki zechcą pracować za 2000.

#6  2017.05.17 20:26:19 ~funia

Żenada.Polskim pielęgniarkom jakoś ministerstwo nie zamierza finansować szkoleń! Polską pielęgniarkę trzeba upodlić,poniżyć,ewentualnie do dps-u się nadaje! Tak jak wcześniej-do takiej roboty którą wykonują polskie pielęgniarki to potrzebne są traktory! P.mINISTRZE ! pozdrawiam.

#7  2017.05.17 20:28:42 ~piel

W FAKT24.pl jest taki artykół- "W Polsce na tysiąc mieszkańców przypada mniej niż 6 pielęgniarek. Jednym z największych problemów jest brak zastępowalności kadr. Co piąta pielęgniarka jest w wieku emerytalnym, zaledwie 5 proc. to osoby młode. – Wyzwań dla pielęgniarstwa jest bardzo dużo. Cały ubiegły rok pracowaliśmy nad tym, by skupić się na problemach pielęgniarstwa, a przede wszystkim na luce pokoleniowej. Tego się obawialiśmy i ta luka już nadeszła. Po części zbiegło się to z wcześniejszym przejściem na emeryturę, mamy ogromną grupę pielęgniarek i położnych, których to świadczenie będzie dotyczyło. Zależy nam na tym, żeby jak najmniejsza liczba pielęgniarek mających świadczenie, przestała być czynna zawodowo, ponieważ szkoda pacjentów – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych." - zbiegło się z wcześniejszym przejściem na emeryturę? "- pracować do 60 r.ż. dla pielęgniarki na zmiany to przedwcześnie? Czego my dożyłyśmy! I kto to się tak wypowiada! Czy oni rozum pozjadali?

#8  2017.05.17 20:57:28 ~maria

Pani Rafalska nie sama się zatrudni w DPS jej chory mózg już ,aczyna być lekko nieczynny nie wiem czy będzie się tak nadawać ,może jako pacjenctka. życzę jej dobrej opieki od Ukrainek całkiem im się w głowach poprzewracała od tej władzy ,ale jeszcze trochę i będą nowe wybory. L

#9  2017.05.17 21:02:03 ~Ana

My same czynne zawodowo pielęgniarki mamy lekarstwo na obecną sytuację. PRACA NA JEDEN ETAT, NA KONTRAKTACH I UMOWACH LICZBA GODZIN RÓWNOWAŻNA ETATATOWI.50 zł za godzinę minimum.Wyspiać się odpoczywać po dyżurze,szaleć z dziećmi na rowerze a męża zabrać na randkę.Uśmiechać się do siebie i tych co wokoło po prostu żyć a nie gonić z przychodni do szpitala i rano z powrotem do kolejnego kołchozu.Całkiem niedługo to wszystko przepraszam za słowo rypnie ale to nie nasza wina. I niech mi się żadna nie waży dać złapać na powołanie I takie tam bzdety którymi nas karmiono do tej pory widać z jakim efektem Przyszła pora że to my będziemy dyktować warunki zwyczajne prawo rynku.I żadne tam Ukrainki z całym dla nich szacunkiem nam nie zagrożą Damy radę bo nie mamy wyjścia przecież wszystkie nie wyjedziemy to raz a dwa nas też trzeba będzie pielęgnować i kto to zrobi .Baby do boju kto jak nie my kiedy jak nie dziś.

#10  2017.05.17 21:08:07 ~piel.

Nie ma co sobie podnosić adrenaliny, nie ma Ukrainek i nie będzie.

#11  2017.05.17 21:10:36 ~piel.

A jeśli chodzi o 1 etat to, to niestety nie dociera do Tych imbecyli co latają z dyżuru na dyżur, szkoda to ciągle powtarzać już dawno by był krach żeby nie nasze koleżanki "Halinki Kiepskie"

#12  2017.05.17 21:12:09 ~mona

Tak trzeba sfinansować studia ukrainkom ponieważ polskie pielęgniarki świetnie sobie radzą same.Za własne pieniądze robią kursy ,specjalizacje, magisterki.Po ogłoszeniu słynnego współczynnika pracy zaczyna brakować miejsc na specjalizacjach- wykładowcy zacierają ręce bo kasa płynie strumieniami.Podobno głupich nie sieją sami się rodzą!

#13  2017.05.17 22:08:07 ~pacjent

To w końcu przestańcie pracować na pięciuset etatach za marne grosze.

#14  2017.05.17 22:13:11 ~alina

Ają w des przepracowalam34 lata i nie narzekam na ciężką pracę chociaż czasami niewdzieczna

#15  2017.05.17 22:53:38 ~piel-ka

Kapochamy

#16  2017.05.17 23:06:03 ~do 6

Polskie pielęgniarki robią jak traktory i ciągle udowadniają ,że są w stanie tak dalej zapierdalać . Takie pielęgniarskie Ursusy. Stąd pomysł matołów decydentów ,żeby Ursusy pchnąć do DPS bo tam potrzeba siły Ursusa i kompetencji pielęgniarki. Będzie dwa w jednym i tanio za obie usługi.

#17  2017.05.17 23:15:45 ~Sp

Ale już nie będzie studiów pomostowych o co ta walka

#18  2017.05.17 23:32:56 ~piel do 12

No niestety.Najwięcej odsłon mają wpisy dotyczące szkoleń. Polska "siostra" to najlepiej wykształcony (za własą kasę) robol i najniżej opłacany . Coraz bardziej sprowadzany do roli wielofunkcyjnego robota od którego wymaga się empatii . Ale roboty nie są empatyczne.Są maszynami do wykonywania zadań.

#19  2017.05.17 23:46:13 ~Pielęgniar

A ja tyle płaciłam za studia, kursy a ukraińskie pielęgniarki za darmo się będą kształcić. Izby składki zebrały to ok.800 zł rocznie NICH ŻYJĄ IZBY PIELĘGNIARSKIE. DEBATY, DEBATY I JESZCZE DEBATY lizustwo przedwyborcze. Skutek: pielęgniarki polskie do DPS za grosze a młode , bląd ukraińskie pielęgniarki do szpitala za konkretne płace. Trzeba się pokazać.

#20  2017.05.18 04:09:54 NOWHERE MAN

Nie mam nic przeciwko pielęgniarkom z Ukrainy lub Białorusi. Ale chcę wiedzieć jakie będzie miała uprawnienia na stanowisku asystentki ? W Polsce potrzeba PIELĘGNIAREK, a nie tworów "pielęgniarkopodobnych", lub "pielęgniarkozastępczych". Jeżeli dojdzie do sytuacji, że na dyżurze będę miał tylko asystentkę (bez kompetencji) - to ja się wypisuję, znajdę sobie coś innego do roboty w życiu :) Niech kształcą pielęgniarki, a nie asystentki, a lojalka nie 5 a, min. 7-10 lat za wykształconą pielęgniarkę. do #9 Ana " .Wyspać się odpoczywać po dyżurze,szaleć z dziećmi na rowerze a męża zabrać na randkę.Uśmiechać się do siebie i tych co wokoło po prostu żyć a nie gonić ." POPIERAM, ja nie gonię :) POZDRAWIAM

#21  2017.05.18 08:05:34 ~Pielęgniar

Brawo 11 ja pracuję 40 lat i żadnej nadgodziny

#22  2017.05.18 08:11:22 ~funia

Polecam lekturę artykułu na WP Ewy Rycerz -PIELEGNIARKI ,PROSZĘ ZWOLNIJCIE SIĘ Z PRACY! wraz z komentarzami.

#23  2017.05.18 08:43:19 ~ala

Tej Rafalskiej to się już całkiem pod kopułą poprzestawiało ,biorąc pod uwagę wszystkie ich pomysły z ostatnich tygodni odnoszę wrażenie że postanowili dać nauczkę pielęgniarkom i brną w coraz to głupszych pomysłach byle by nie mówić o pieniądzach dla pielęgniarek .Ale myślę że nic tym postępowaniem nie osiągną a wręcz przeciwnie pielęgniarki zapamiętają i pięknie podziękują za dwa lata .I to wtedy pani Rafalska będzie miała czas zrobić sobie wraz z tymi Ukrainkami pomostówkę i zatrudnić się w DPS za najniższą średnią krajową .

#24  2017.05.18 13:14:08 ~Aqua

Zastanawiam się czy nie widać dookoła Nas pielęgniarek , które przeszły na emeryturę i potem pracuję na umowę zlecenie . Większość jęczy przez całą swoją pracę zawodową , a następnie zamiast odpocząć pracują na skoczka . Można dorabiać w inny sposób , niekoniecznie zatykać dziury , co utrudnia nam wyegzekwowanie normalności w naszej branży .

#25  2017.05.18 15:37:26 ~@@@

I cóż takie zdziwienie ! polskie pielęgniarki w większości są już takie "stare",że rzeczywiście zasilą DPS -y tylko jako rezydentki pni minister! :) a do opieki proponuję tą wykształconą kadrę " z góry"- będą wiać gdzie pieprz rośnie i opieka już nie będzie potrzebna:)

#26  2017.05.19 17:28:40 ~do funi

Przeczytałam i zrobiło mi się bardzo przykro.

#27  2017.05.20 03:35:16 ~donna

Tak trzeba sfinansować studia ukrainkom ponieważ polskie pielęgniarki świetnie sobie radzą same.Za własne pieniądze robią kursy ,specjalizacje, magisterki.Po ogłoszeniu słynnego współczynnika pracy zaczyna brakować miejsc na specjalizacjach- wykładowcy zacierają ręce bo kasa płynie strumieniami.Podobno głupich nie sieją sami się rodzą! No to po co to robicie? Wiedzac ,ze nic z tego i tak nie bedziecie mialy! Wiem.zaraz mi ktoras odpisze,ze obowiazek doksztalcania sie i.t.d,i.t.p.ble,ble,ble. Bzdury. Wiedze mozna uzupelniac rowniez w inny sposob,zeby byc na biezaca tak jak to sie robi wlasnie na zachodzie. Pacowalam w Niemczech a od 12 lat we Wloszech i tutaj nie ma na szczescie takiego porypanego systemu jak w polskim pieleg. Tutaj tez dziewczyny studiuja,ale wiekszosc wybiera specjalizacje no i wszystkie bierzemy udzial w kursach,szkoleniach ,ktore sa tutaj powszechne. Nie ma znaczacych roznic placowych,a kazda pielegniarka na oddziale robi to samo!

#28  2017.05.23 17:11:56 ~motyl

Pani minister Rafalska - tak lekką ręką wysyła Pani te PANIE PIELĘGNIARKI do DPS a może lepiej by tak rząd ( w końcu PIS zająłby się tym jakie stawki dostawały Panie z Opieki Długoterminowej w tym roku .Właśnie do opieki nad osobami starszymi ( także w DPS ) . Dlaczego Panie musiały składać odwołania i protesty przy kontraktowaniu tych świadczeń ? Czyżby rządzący w Pani ministerstwie ( Pracy itp ) byli ślepi ? głusi ? a MOŻE NIE CHCĄ WIDZIEĆ PROBLEMÓW PAŃ ? Jeżeli by tak było TO jest ŻENUJĄCE i nie rządy PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI a odwrotnie rządy PRAWA ALE DLA SWOICH ! a innym wara od koryta . Może powinna pani posłać do DPS panie z IZB PIELĘGNIARSKICH ( aby odpracowały składki PAŃ PIELĘGNIAREK , które dostają za FRIKO NIE ROBIĄC NIC DLA TYCH PAŃ . ) To by było słuszne posunięcie ale nie Panie do DPS za , tyle ile zarabia osoba na kasie w biedronce . Jeżeli macie Pieniądze na kształcenie Ukrainek i Białorusinek to , bez jaj " trzeba PANIOM GODNIE ZAPŁACIĆ za opiekę nad chorymi .Bo to proszę Pani praca NIE NA KASIE ale PRZY CHORYM ( odpowiedzialność proszę Pani i inny charakter pracy .Narażenie na zakażenia , dźwiganie , ciężka praca na nogach JAKBY PANI O TYM NIE WIEDZIAŁA - Więc dla przypomnienia . Tutaj powinien być JUŻ DAWNO WPROWADZONY PŁATNY URLOP ZDROWOTNY ( jak u nauczycieli ) bo praca jest o wiele bardziej wymagająca i OBCIĄŻAJĄCA ( nie tylko kręgosłup ale i nogi , stres , odpowiedzialność ) ALE GO NIE MA - bo PANIE Z IZB ŚPIĄ i patrzą ABY TO IM BYŁO SUPER A CO INNI ? A NO FIGA I ODRUCH KOZAKIEWICZA .

#29  2017.05.24 21:49:50 ~Pielegniar

Problem leży również w następujących samych. Pracując na 2 etatach latamy dziury za18zl godzina. Śmiech na sali po co te studia i kursy. Szanujmy się jak lekarze stawiają warunki i nie narzekają. Poza tym gdzie związek zawodowy pytam. Ta instytucja to jakiś żart. Kto się dorwie trzyma się rękoma i nogami byleby doić. Bierzemy przykład z zachodu. Tam pielegniarka to jest ktoś. A u nas heh szkoda gadac

#30  2017.06.08 19:44:22 ~Piel

Pozdrawiam serdecznie z UK:) Oddział Intensywnej Terapii w małym, spokojnym miasteczku. 37.5 godz na tydzień, 1850£ na rękę, szacunek i prestiż wykonywanego zawodu. Standard opieki 1:1 i asystentki do pomocy. Od czasu do czasu któraś z koleżanek przywozi wiadomości w czopku. wtedy lektura tego szacownego periodyku utwierdza mnie w przekonaniu, ze to był dobry wybór. Może zamiast narzekać czas wziąć los we własne ręce?