Protest pielęgniarek i położnych w Jędrzejowie. Zapowiedziano "podwyżki". Wychodzi 340 zł brutto na osobę.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

       

Kliknij w poniższą grafikę, aby zobacz materiał telewizyjny w przedmiotowej sprawie:

NIŻSZY CZYNSZ SZPITALA, WYŻSZE PENSJE PIELĘGNIAREK

 

Zobacz także:

Aktualności według działów - Podatek od "bezpłatnych szkoleń" izby pip

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.01 12:40:24 ~???

Szopka to jest dopiero w Mielcu- dyrektor pod patronatem cudownego starosty daje personelowi po 150 zł przez 3 MIESIĄCE po czym zabiera tą powalającą kwotę- zrywa porozumienie płacowe sprzed dwóch lat i wręcza wypowiedzenia z pracy- bagatela 700 osób. Nic dodać, nic ująć.

#2  2017.06.01 13:42:07 ~Piel

A niech wręcza! Tylko kto mu to podpisze? Niech zwalnia i niech sam zapier.a za te ochłapy na zmianę ze starostą! Niech to wszystko w końcu szlag trafi! Ile można znosić tego upodlenia! Nie musimy pracować w Mielcu! I nie musimy całe życie tkwić w tym zasranym zawodzie!

#3  2017.06.01 14:00:21 ~li

Żenada! Wyrównanie do 2000 brutto. Pielęgniarstwo w Polsce to dno totalne.

#4  2017.06.01 14:04:19 ~piel

Podejrzewam, że to próba wprowadzenia za chwilę kontraktów. Dziewczyny z Mielca idźcie do sądu i sprawę macie wygraną na 100%. Nawet jeśli chcą ogłosić upadłość i nadal funkcjonować po jakimś przekształceniu z przejęciem "inwentarza"to jesteście na prawie.

#5  2017.06.01 14:12:14 ~Kamyk

W Białej Podlaskiej i okolicach jest tak samo - wynagrodzenie zasadnicze brutto 1650zł

#6  2017.06.01 14:19:14 ~Amber

Dziewczyny! Właśnie nadszedł czas na działanie nie przewalanie wyrazów pod palcami i słów w ustach. Czas.

#7  2017.06.01 14:22:52 ~piel

To ja się pytam Wszystkie czynne zawodowo Koleżanki na co jeszcze czekamy . Bo mam dosyć czytania wpisów jak nas upadlają !

#8  2017.06.01 14:26:09 ~Amber

Co to da, ze popłaczemy wspólnie tutaj. Kupę żalu, śmiechu, zniechęcenia i? Nic? Nic. Pora wziąć sprawy w swoje ręce. Teraz jest najlepszy czas, żeby coś osiągnąć. Szacunku nie buduje się siedząc jak myszka pod miotłą Jeśli cała brać pielęgniarska nie odejdzie (dosłownie) od łóżek w szpitalach , nie usiądzie w gabinetach zabiegowych protestując w ten sposób będzie tylko znowu pomiotłem za zupę stęchłej zupki. Może czas zmienić nazwę z pielęgniarki na " murzynka do wzięcia za grosz, do prac wszelkich"? Uwierzcie, żadne izby pielęgniarskie, żaden minister, pani minister i czopki ministerialne nie ujma się za Nami jak my same. Pora zawalczyć? Nie uważacie? Że pora?

#9  2017.06.01 14:31:36 ~mm

Jeden etat. To jest szacunek dla siebie, swojego zawodu i swojej rodziny.

#10  2017.06.01 14:47:05 ~Nadzieja

Kiedy staje cała Polska. Kiedy odchodzimy od łóżek. Gdzie są nasze Związki Zawodowe Pielęgniarek i Położnych.

#11  2017.06.01 15:07:18 ~Brak sł&oa

Czyli złodzieje okradli nas po raz kolejny? Żenada! Kiedy pielęgniarki wreszcie zmądrzeją i odstąpią od dodatkowych etatów? Nie ma innej drogi, aby uzyskać podwyżki. Naprawdę dalej do Was to nie dociera?

#12  2017.06.01 15:09:09 ~JA

Po co o tym pisać jak walczą o ustawowe minimum które dawno już dostały sprzątaczki np. w szkołach nie walczyć jednostkami a masowo i nie tylko o pieniądze ale i o warunki pracy! CO ZA WREDNY RZĄD ŻEBY NIKT NIE ZŁOŻYŁ Z NICH ŻYCZEŃ PIELĘGNIARKOM W DNIU ICH ŚWIĘTA - 12 MAJA! PO CO TA WICEMINISTROWA PIELĘGNIARKA!

#13  2017.06.01 15:10:33 ~MY

DO 9 PRAWDA ALE Z PAZERNYMI BĘDZIE CIĘŻKO Z 3 ETATÓW - NIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z TAKIMI! ALE TAKICH GŁUPICH PAZERNYCH JEST WIĘKSZOŚĆ !

#14  2017.06.01 15:10:58 ~ners

12 racja

#15  2017.06.01 15:13:21 ~obserwator

Nauczycielom od września nic nie zabiorą żadnych dodatków a i jeszcze podwyżki szykują - i mają pracować tylko w ramach etatów a nie na dodatkowe zlecenia - by poprawić jakość!

#16  2017.06.01 15:47:50 ~gosc

O czym wy mówicie, o jakiej jedności, solidarności? Przez lata dawałyście się wykorzystywać rządzącym na przykład: ustawa 2003, zembalowe z 2015 roku. Oszukano was. Kto was reprezentuje w NRPIP, w związkach zawodowych? Panie w środku nocy podpisały porozumienie z Zembalą i szumnie ogłosiły sukces, tylko niestety nie wiedziały, co podpisały. Na prawnika związek nie było stać? A teraz i to brutto brutto wam zabiorą. Czytając te wasze komentarze to widzę tylko nienawiść, bo ta ma mgr, inna licencjat a jeszcze inna liceum. Gdzie wasza solidarność? Nigdy nic nie będziecie miały, bo jesteście chyba najbardziej skłóconą grupą zawodową. Jeszcze jedno miałam koleżankę Pielęgniarkę jej praca wyglądała tak: dniówka w swoim szpitalu, po dniówce nocka w innym szpitalu i od razu nocka w swoim szpitalu (miała tylko jeden dzień w miesiącu całkowicie wolny). Tak właśnie siebie szanujecie. Pozdrawiam

#17  2017.06.01 16:10:28 ~Położna

Pielęgniarki i położne nie będą walczyć o poprawę warunków pracy i płacy -nie mają czasu bo toczą walkę między sobą , a z resztą po co - można wziąść dodatkowe dyżury

#18  2017.06.01 16:26:54 ~Aqua

Nadgodziny , zlecenie , automaty na 2-3 etatach . BEZDUSZNE ISTOTY NIC NIE SŁYSZĄ , NIC NIE WIDZĄ . Robią krzywdę tym pielęgniarkom , które nie mają mocy robotów , a chciałyby godnie zarabiać . Tylko co je to obchodzi ! Pewnie czytają komentarze na tym portalu i maja niezły ubaw . Może należy postulować wprowadzenie ' KARTY PRACY PIELĘGNIARKI ' - zapisującą ilość przepracowanych godzin w miesiącu . Nie interesują nas kontrakty .

#19  2017.06.01 16:46:08 ~Lila

To co czytam przeraża mnie.28 lat pracuje w oddziale Neurologii.Myślalam że dopracuje godziwie do emerytury w tym zawodzie .Na tą chwile myśle poważnie o odejściu z tego porytego środowiska pielęgniarskiego.

#20  2017.06.01 19:12:41 ~Benek C

Nam nikt nie pomoże :ani Premier ani Prezydent ani Izby ani Ksiądz -może nas uratować zmiana zawodu amen

#21  2017.06.01 22:38:39 ~Mogę być s

Nic w tej materii się nie zmieni , a wiecie dlaczego? Bo dla mnie pielęgniarki, największym "przeciwnikiem" jest druga pielęgniarka. Chyba nie ma takiej grupy zawodowej która: 1) nie ma władz które za nią staną, 2) jedna drugiej wrogiem 3) zgnoją Cię na każdym kroku 4) zero jedności, porozumienia, wspólnego działania.

#22  2017.06.02 02:02:07 ~Megin120

Do 13 A może to nie pazerność a moze to przymus ? Ja dzięki drugiej pracy jeszcze mam gdzie mieszkać zanim osadzisz pomyśl

#23  2017.06.02 09:37:04 ~do 22

Twoja pazerność , zachowanie i Tobie podobnym przyczynia się upadlania i degradacji polskich pielęgniarek.

#24  2017.06.02 11:44:57 ~ja

Zeszmacony gówniany wsiowy pazerny zawód że aż wstyd być polską pielęgniarką!

#25  2017.06.02 11:47:12 ~piel.

Do 24 prawda no i uwielbiają się kłócić o wykształcenie

#26  2017.06.02 11:49:06 ~Ona

Wszystkim głupim pielęgniarkom, nie szanującym siebie, swoich pacjentów, rodzin, zawodu i koleżanek proponuję założyć tachometry. Góra 20% normy miesięcznej i bye bye na odpoczynek. Albo trzeba zacząć na nie donosić do PIP, niech ktoś policzy ilość przepracowanych godzin tym istotom bez rozumów. Inaczej nie ma szans, aby coś zrozumiały i choć na chwilę oderwały się od koryta.

#27  2017.06.02 12:23:03 ~do #26

Ale można to koryto znacznie odsunąć! trzeba tylko się nad tym zastanowić ;sposobów jest wiele,czas najwyższy je wykorzystać>

#28  2017.06.02 13:25:23 ~ja

Do 22 żaden przymus to tylko usprawiedliwienie tylko walka bo każda coś tu zaraz wymyśli wywalczysz dług oddasz zmiencie szybko mentalność!

#29  2017.06.02 13:26:03 ~erka

Do 23 wielka racja

#30  2017.06.02 19:04:04 ~mgr piel.

Do #21 nic dodać nic ująć. Takie są fakty. A co cwansze na stołkach wykorzystują taki stan rzeczy, bo skłóconymi łatwo się manipuluje. Jedne się zastrasza innym mówi jakie są wyjątkowe i niezastąpione i interes się kręci. A całość wygląda bardzo żałośnie i zmierza do nikąd. Trzeba poważnie rozważyć czy nie lepiej zmienić zawód.

#31  2017.06.03 08:52:52 ~Aqua

24 - zmieniłaś zawód ?