Poseł w sejmie do wiceministra zdrowia (pielęgniarki): Przecież niszczycie w ten sposób magistrów. (...) Przecież to jest niewyobrażalne.

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


20 czerwca 2017 

Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 90 KOMENTARZY!

Druga część informacji z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 16.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 50 KOMENTARZY!

21 czerwca 2017 

Zobacz sprawozdanie senackiej komisji zdrowia w sprawie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych dokonany tą ustawą, jeden z senatorów określił jako "niesprawiedliwy na chłopski rozum".


21 czerwca 2017 roku - PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE JESZCZE JEST CZAS... Senat na dzisiejszym posiedzeniu nie zajmie się ustawą o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia... a taki punkt był w porządku obrad.

22 czerwca 2017 roku - Projekt Radziwiłła o wynagrodzeniach spada z porządku obrad senatu, a marszałek sejmu kieruje do pierwszego czytania projekt (nie)porozumienia związków zawodowych, który w zdecydowanie uprzywilejowany sposób traktuje inne zawody medyczne, niż pielęgniarki i położne.

22 czerwca 2017 - Najwyraźniej PiS wprowadza w życie plan"B" w zakresie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych (w tym pielęgniarek i położnych). Można przypuszczać, że senat jednak wprowadzi poprawki do ustawy o wynagrodzeniach...

22 czerwca 2017 - Zobacz najnowsze wydanie internetowe (wydanie papierowe - nakład 30 tysięcy egzemplarzy) miesięcznika branżowego dla pielęgniarek i położnych - numer w całości poświęcony nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia.

Zapraszam do lektury, kliknij w poniższą grafikę lub kliknij tutaj.

Mariusz Mielcarek 


DZIAŁALNOŚĆ WICEMINISTRA ZDROWIA (PIELĘGNIARKI)

Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 7 czerwca 2017 roku

Przewodniczący poseł Bartosz Arłukowicz (PO):
Jeszcze pani poseł Gelert.

Poseł Elżbieta Gelert (PO):
Dziękuję bardzo. Ponieważ wydaje mi się, że nie do końca zrozumiałam pani odpowiedź, chciałbym usłyszeć konkretne wyjaśnienie. Proszę, żeby pani powiedziała, w którym miejscu tabeli znajdzie się magister pielęgniarstwa bez specjalizacji.

Przewodniczący poseł Bartosz Arłukowicz (PO):
Proszę o precyzyjną dopowiedź od razu.

Sekretarz stanu w MZ Józefa Szczurek-Żelazko:
W punkcie dziewiątym.

Poseł Elżbieta Gelert (PO):
Tak samo jak pielęgniarka z licencjatem albo ze średnim wykształceniem? Przecież niszczycie w ten sposób magistrów. Po co były te studia? Po co jest szkoła wyższa i pięcioletni tryb nauczania? Pielęgniarka zdobywa wyższe wykształcenie pięcioletnie i kończy licencjat, i jest w najniższej grupie 0,64. To jest chyba totalne nieporozumienie. Myślę, że izby pielęgniarskie i związki zawodowe powinny coś z tym fantem zrobić. Przecież to jest niewyobrażalne.

źródło: stenogram z posiedzenia komisji

Wybrał: Mariusz Mielcarek

Zobacz także:

Aktualności według działów:
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Dofinansowane specjalizacje
Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.27 19:01:15 ~Aqua

Czekamy na szybkie i skuteczne działania " pań ", które pobierają ustawowo/przymusowo składki i fundują sobie większe wynagrodzenia niż płaczący sędziowie.

#2  2017.06.27 19:39:55 ~służba

Czy do pielęgniarki z mgr zwracasz się per pani magister czy jest to pielęgniarka? już za parę chwil będą tylko takowe bo TAKI SYSTEM KSZTAŁCENIA-ZROZUMIANO! jesli NIE! to proponuję powtórkę w wykształceniu;coś się chyba przespało WSTYD:)

#3  2017.06.27 19:45:39 ~Aqua

Bzdury piszesz i jeszcze sama pewnie nie rozumiesz dlaczego.

#4  2017.06.27 19:46:51 ~Do 2

"TAKI SYSTEM KSZTAŁCENIA" powoduje że kształcimy pielęgniarki z tytułem licencjata, magister to tytuł po studiach uzupełniających (drugiego stopnia) - nie obowiązujących.

#5  2017.06.27 19:48:32 Redakcja Portalu

Do#2 Teza postawiona w komentarzu nr 2 jest fałszywa. Obecnie w Polsce tytuł pielęgniarki uzyskuje się nie po studiach magisterskich tylko licencjackich. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#6  2017.06.27 19:56:49 ~mgr specj

Nie ma to jak, ktoś coś głupiego napisze bo nie ma nawet odrobiny wiedzy w temacie.

#7  2017.06.27 20:01:37 ~piel

Niszczone jest całe pielęgniarstwo i nie ma znaczenia kto i jakimi argumentami jeszcze będzie to przedstawiał.

#8  2017.06.27 20:48:19 ~Obserwator

W pielegniarstwie to juz tylko starsze panie i kilka mlodych co sie wykonczy na 4 etatach

#9  2017.06.27 20:49:25 ~ana

MOJE DROGIE WŁASNIE TAKICH JUZ MAGISTRÓW NIE BĘDZIE JAK BYŁY PO TOKU NAUCZANIA 10 LAT {5 LAT LICEUM MED +5 LAT STUDIA MGR] LUB {2.6 STUDIUM MED.+ 5 LAT STUDIA MGR} TAKICH PIELEGNIAREK JUZ NIE BEDZIE ! BEDA ASYSTETKI! TO BYŁ BARDZO DOBRY I NA POZIOMIE TOK KSZTAŁCENIA A NIE PRODUKCJA TANIEJ SIŁY DO PRACY!

#10  2017.06.27 20:50:10 ~ana

A WY WSZYSTKO NISZCZYCIE!

#11  2017.06.27 20:58:29 ~magister p

Zniszczone magisterki ,dlaczego je tak krzywdzicie bez specjalizacji magisterki zrównane z pielęgniarkami bez matury wstyd ,jak wam nie wstyd ,po co te szkoły Uniwersyteckie to skandal

#12  2017.06.27 21:05:54 ~?

Wy? tzn. kto? Pielęgniarki które ukończyły Liceum Ogólnokształcące, następnie studia I stopnia ( licencjackie) , studia II stopnia (mgr) na Uniwersytecie Medycznym? Te panie które ukończyły specjalizację? O tych osobach mówisz?

#13  2017.06.27 22:44:36 ~a

Drogie Kolezanki, prosze popatrzec na całoksztalt naszej pracy: marne pieniadze, duze wymagania i praca czesto ponad sily. Darujcie sobie te tytuly , specjalizacje i kursy. Jak same widzicie to na codzien.to nie ma znaczenia. Zadnego. Mam 35 lat pracy, jestem zmeczona na 1 etacie. Pracuje na oddziale zabiegowym. Pozdrawiam :)

#14  2017.06.27 22:51:49 ~?

Dlaczego panie piszą bez matury? Jestem po maturze , po studium i po kursie kwalifikacyjnym trwającym pół roku.Mam 35 lat pracy i gdy ktoś ze świata przyjeżdża do naszego wojewódzkiego szpitala to lekarz prosi żebym asystowała z nimi bo mam według niego duże doświadczenie. Nie zwraca sie do magisterk czy specjalistek choć jest ich troche na moim oddziale tylko do mnie tej waszym zdaniem niedouczonej.Dlaczego tak? Bo w pracy pielęgniarki liczy sie doświadczenie a nie papierek! I tyle mam do powiedzenia. A za papierki panie maja dodatek i niczym nie błyszczą lepiej niż ta ich zdaniem niedouczona bez matury,a i dodam ze za staż pracy tez dostają tak jak i my dodatek. Pozdrawiam panie.

#15  2017.06.27 23:22:30 ~mgr piel

Bez matury - bo po LM nie trzeba było jej mieć. Nie była obowiązkowa.

#16  2017.06.27 23:31:51 ~mgr piel

. I szanowne koleżanki takowej nie zdawały. . za trudna była.

#17  2017.06.28 04:33:27 ~do 8

I tyle w temacie

#18  2017.06.28 05:08:42 ~piel

A co poseł z PO zrobiła dla magistrów,bo jakoś sobie nie przypominam?

#19  2017.06.28 07:53:44 ~Do 16

Ty glupia pizdo !

#20  2017.06.28 08:26:54 ~Pielegniar

I dalej to samo ta mgr ta specjalizacja a ta głupia bo tylko ML . Możecie sobielizna tak pisać świadczy to tylko o waszej inteligencji! Wszystkie pielęgniarki są równe bo uczylysmy się tego samego i wykonujemy taka sama prace w której nic się nie zmieni. A jak ktoś uważa się za mądrzejszego niech się pcha na stołki. Zarabiać powinnysmy WSZYSTKIE godnie a te z tytułami dodatkowo powinny mieć dodatki . Bo się chyba koleżanki zapomnialy ze te głupie po lm często je wprowadzamy do prac bo to co nam pokazywano na praktykach a rzeczywistość to dwie różne rzeczy!

#21  2017.06.28 09:21:43 ~Do 20

Miło przeczytać coś mądrego .Zadne srodowisko sie tak nie "żre" jak pielegniarki

#22  2017.06.28 10:01:22 ~*

Do 20 # każda pielęgniarka musi być wprowadzona rozpoczynając pracę, pani też była wprowadzana.nie znam pielęgniarki, która kończąc edukację odrazu wszystko potrafiła zrobić. Tez jestem tego zdania, ze każda z nas powinna zarabia tyle samo, a za ewentualne wykszatłacenie , specjalizacje , czy kursy powinny byc dodatki.

#23  2017.06.28 10:36:50 ~do # 19

Co ubodło matole.

#24  2017.06.28 10:37:37 ~psycholog

Cóż za poziom i elokwencja pani # 19

#25  2017.06.28 12:17:51 ~pielegnia

Pielegniarka po szkole uczy sie w pracy wielu czynnosci pod okiem starszych pielegniarek, dopiero w miare uplywu lat zdobywa doswiadczenie i je doskonali.szkola to powieść z ochronka a praca to już" reality show".

#26  2017.06.28 13:44:31 ~26

Kończyłam LM 30 lat temu. 30 koleżanek w klasie i wszystkie zdalysmy maturę. Nie rozumiem oskarżeń o jej brak

#27  2017.06.28 14:20:31 ~LM Kielce

Ml

#28  2017.06.28 14:32:02 ~Anna

LM 39 lat temu na około70 nie zaliczyły matury chyba 3a było trudniej niż obecnie, 3błędy i matury nie było

#29  2017.06.28 14:50:49 ~Aqua

CO I KOMU chcecie udowodnić tą licytacją ?

#30  2017.06.28 17:48:22 ~do #26

Twoja szkoła nie była jedyną w Polsce. To że u ciebie zdałyście wszystkie nie oznacza że tak było wszędzie. W moim liceum zdawalność mierna albo nie koleżanki nie podchodziły do matury w ogóle. W mojej klasie zdały 3 osoby na 18.

#31  2017.06.28 20:09:58 ~pielęgniar

Oj nie szanujemy się wzajemnie,więc czemu dziwi to,ze społeczeństwo nas nie szanuje

#32  2017.06.29 06:38:58 ~Piel

Po co oglądać walki w błocie, skoro wystarczy wejść na to forum? Tu jest dopiero bagno!