Poseł w sejmie do wiceministra zdrowia (pielęgniarki): Przecież niszczycie w ten sposób magistrów. (…) Przecież to jest niewyobrażalne.

1 min czytania
AktualnościDziałalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.
Poseł w sejmie do wiceministra zdrowia (pielęgniarki): Przecież niszczycie w ten sposób magistrów. (…) Przecież to jest niewyobrażalne.

 


DZIAŁALNOŚĆ WICEMINISTRA ZDROWIA (PIELĘGNIARKI)

Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 7 czerwca 2017 roku

Przewodniczący poseł Bartosz Arłukowicz (PO):
Jeszcze pani poseł Gelert.

Poseł Elżbieta Gelert (PO):
Dziękuję bardzo. Ponieważ wydaje mi się, że nie do końca zrozumiałam pani odpowiedź, chciałbym usłyszeć konkretne wyjaśnienie. Proszę, żeby pani powiedziała, w którym miejscu tabeli znajdzie się magister pielęgniarstwa bez specjalizacji.

Przewodniczący poseł Bartosz Arłukowicz (PO):
Proszę o precyzyjną dopowiedź od razu.

Sekretarz stanu w MZ Józefa Szczurek-Żelazko:
W punkcie dziewiątym.

Poseł Elżbieta Gelert (PO):
Tak samo jak pielęgniarka z licencjatem albo ze średnim wykształceniem? Przecież niszczycie w ten sposób magistrów. Po co były te studia? Po co jest szkoła wyższa i pięcioletni tryb nauczania? Pielęgniarka zdobywa wyższe wykształcenie pięcioletnie i kończy licencjat, i jest w najniższej grupie 0,64. To jest chyba totalne nieporozumienie. Myślę, że izby pielęgniarskie i związki zawodowe powinny coś z tym fantem zrobić. Przecież to jest niewyobrażalne.

źródło: stenogram z posiedzenia komisji

Wybrał: Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8178 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Rola hurtowni medycznych w poprawie dostępności opieki zdrowotnej.

3 min czytania
Hurtownie medyczne są bardzo ważnym ogniwem w skutecznej opiece zdrowotnej. Dostarczają niezbędne materiały, sprzęt oraz leki do placówek na całym świecie. Tym…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarka z grupy drugiej słyszy: "masz najwyższe wykształcenie, to pomykaj".

2 min czytania
Ustawa skłóciła pracowników W kwietniowym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych opublikowaliśmy wiadomość pielęgniarki skierowaną do Redakcji Portalu. Pielęgniarka „zaszeregowana do grupy…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia pielęgniarek – pani posłanka "nie ogarnia tej kuwety".

4 min czytania
Wypowiedź posłanki na posiedzeniu sejmowej podkomisji zakłamuje, rzeczywisty problem w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek… W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Komentarze