Poseł w sejmie do wiceministra zdrowia (pielęgniarki): Przecież niszczycie w ten sposób magistrów. (…) Przecież to jest niewyobrażalne.

1 min czytania
AktualnościDziałalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.
Poseł w sejmie do wiceministra zdrowia (pielęgniarki): Przecież niszczycie w ten sposób magistrów. (…) Przecież to jest niewyobrażalne.

 


DZIAŁALNOŚĆ WICEMINISTRA ZDROWIA (PIELĘGNIARKI)

Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 7 czerwca 2017 roku

Przewodniczący poseł Bartosz Arłukowicz (PO):
Jeszcze pani poseł Gelert.

Poseł Elżbieta Gelert (PO):
Dziękuję bardzo. Ponieważ wydaje mi się, że nie do końca zrozumiałam pani odpowiedź, chciałbym usłyszeć konkretne wyjaśnienie. Proszę, żeby pani powiedziała, w którym miejscu tabeli znajdzie się magister pielęgniarstwa bez specjalizacji.

Przewodniczący poseł Bartosz Arłukowicz (PO):
Proszę o precyzyjną dopowiedź od razu.

Sekretarz stanu w MZ Józefa Szczurek-Żelazko:
W punkcie dziewiątym.

Poseł Elżbieta Gelert (PO):
Tak samo jak pielęgniarka z licencjatem albo ze średnim wykształceniem? Przecież niszczycie w ten sposób magistrów. Po co były te studia? Po co jest szkoła wyższa i pięcioletni tryb nauczania? Pielęgniarka zdobywa wyższe wykształcenie pięcioletnie i kończy licencjat, i jest w najniższej grupie 0,64. To jest chyba totalne nieporozumienie. Myślę, że izby pielęgniarskie i związki zawodowe powinny coś z tym fantem zrobić. Przecież to jest niewyobrażalne.

źródło: stenogram z posiedzenia komisji

Wybrał: Mariusz Mielcarek

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7612 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Podwyżki dla pielęgniarek – głos zabiera autorka dyskryminującej siatki płac.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek wypowiada się autorka dyskryminującej siatki płac W kolejnym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych rozkminiamy wypowiedzi pani posłanki…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka: od dźwigania pacjentów "siadają stawy i kręgosłupy".

1 min czytania
Pielęgniarka o warunkach w jakich musi wykonywać zawód Siadają stawy, kręgosłupy, a pomocy dalej nie widzimy z żadnej strony. Pani Prezes na…
Aktualności

Pielęgniarka o pracy pielęgniarek: non stop jesteśmy na lekach przeciwbólowych.

1 min czytania
Pielęgniarka o skutkach podnoszenia pacjentów Pielęgniarka Wioletta: W odniesieniu do wszystkich wypowiedzi, które już padły, chciałam na przykładach oprzeć, jak wygląda nasza…
Komentarze