Zobacz odpowiedź na pierwsze pismo redakcji portalu do ministerstwa zdrowia w sprawie nowej ustawy o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Pytaliśmy o przypisanie tego samego "współczynnika pracy" magistrowi pielęgniarstwa oraz opiekunowi medycznemu.

Deprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.


Poniżej publikuję propozycję okładki najbliższego wydania branżowego miesięcznika Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Wyraź swoja opinię. Proszę o sugestie.

Mariusz Mielcarek 

 


Komentarz redakcji portalu:

Bardzo mnie cieszy treść odpowiedzi uzyskanej od ministerstwa zdrowia. Odpowiedzi nie udzieliła pani wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko (pielęgniarka) lub dyrektor departamentu pielęgniarek i położnych. Odpowiedzi udzielił rzecznik prasowy ministra zdrowia. Myślę, że to dobry znak...

A treść otrzymanej odpowiedzi jest znamienna i bardzo interesująca!

Tak mi podpowiada doświadczenie z pracy w administracji rządowej...

Myślę, że konkretnych odpowiedzi doczekamy się w ramach postępowania sądowego, które wymusi ustosunkowanie się do przedmiotowego zagadnienia nie podrzędnych pracowników ministerstwa zdrowia, ale urzędników decyzyjnych.  

Ciąg dalszy nastąpi jutro...

Mariusz Mielcarek

Drugie pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

Trzecie pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

Zobacz także:

Deprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.


Zobacz także:

22 lipca 2017 - Akcja pielegniarkicyfrowe@wp.pl - pielęgniarki i położne piszą do związków pip: Żądamy strajku oraz pozwu zbiorowego, a także postępowania przed sądem zawodowym wobec wiceministra zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko! Ponad 70 komentarzy!

20 lipca 2017 roku - Prawo i sprawiedliwość dla pielęgniarek. Prezydent w dniu 19 lipca podpisał ustawę o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, która deprecjonuje zawody pielęgniarki i położnej wobec innych zawodów medycznych. Ponad 120 komentarzy!

Czyli podział pielęgniarek i położnych pozostaje taki jak opublikowaliśmy w bieżącym numerze miesięcznika branżowego - Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy. 

Tylko w miesięczniku branżowym pielęgniarek i położnych (nakład 30 tysięcy egzemplarzy) - zobacz pełny tekst ustawy autorstwa ministra Radziwiłła o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego. W gazecie znajdziesz wiele informacji związanych z tym nowym aktem prawnym regulującym wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych. 

Mariusz Mielcarek 

                                Powiększ aby przeczytać tą stronę gazety

                                   Zobacz inne artykuły w tym numerze gazety

Komentarze użytkowników

#1  2017.07.25 18:29:19 ~Monia

Czyli pani rzecznik potwierdziła to o czym mówimy na tym forum,praca pielęgniarki i opiekunki jest na tym samym poziomie.Wszystko zależy od dyrekcji szpitala i funduszy jakie posiada,a że pieniędzy dla pielęgniarek nigdy nie było i nie ma,bo przede wszystkim lekarze muszą otrzymywać satysfakcjonujące wynagrodzenia,a pozostałe ochłapy rozdziela się między wszystkich ,czyli opiekunka nie może otrzymać mniej niż przewiduje ustawa,salowa i inni pracownicy również. I niech tyle zarabiają,ja im nie zazdroszczę,tylko dlaczego praca pielęgniarki jest tak nisko oceniana,czy naprawdę nikt nie zauważa tego co robimy na co dzień i że nasza wiedza nie bierze się znikąd,to się samo nie robi . Reasumując; w moim szpitalu salowa -podstawa 2000 tys.-opiekunka 2100,a pielęgniarka 2200 , a po 30 latach pielęgniarka dorobiła się podstawy 2300-świetne porównanie,prawda,tylko gdzie w tym wszystkim jest nasza ciężka praca i odpowiedzialność. Jakie to jest porównanie ? A jakby tego było mało to lekarz za dyżur weekendowy (2 dni) otrzymuje tyle ile pielęgniarka za cały miesiąc pracy. Jest sprawiedliwie? I co ,będzie lepiej,nie sądzę.

#2  2017.07.25 18:32:29 ~wiola

Ciekawe, bardzo ciekawe to teraz rzecznik prasowy będzie prowadził z nami dialogi? Nic nowego, niż to co powtarzała jak mantra pani minister. Na drugie pismo odpowiedź będzie pewnie bliźniaczo podobna. Ale najciekawsza będzie odpowiedź na trzecie pismo, nie mogę się doczekać.

#3  2017.07.25 18:43:12 ~Mała

No i po cóż kształcić się w zawodzie pielęgniarki na długich, ciężkich studiach.chcesz pomagać ludziom i opiekować się pacjentami.zrób kurs opiekunki i pracuj za taką sama stawkę z nieporównywalnie mniejszą odpowiedzialnością.

#4  2017.07.25 18:48:01 ~Borsuk

A ja boję się komentować i choć jestem pielęgniarką obawiam się tego środowiska pełnego jadu i agresji -widać to właśnie w komentarzach szczególnie dotyczących płac i wykształcenia -ktoś kto myśli inaczej jest gnojony niestety

#5  2017.07.25 19:01:50 ~piel.

Racja, czyli wszystkie pielegniarki przeksztalcamy sie na opiekunki MOZE WTEDY SZANOWNA SZCZUREK I RESZTA dozna wstrzasu bo jak narazie to kpina . A moze my zaraz CV do pracy w rzadzie napiszemy bo jakos tak sie dzieje ze ze srednim ludzie na posady do rzadu sie pchaja to i moze dla nas jakies miejsce sie znajdzie? np. opiekun osobisty poslaX itd?

#6  2017.07.25 19:06:00 ~piel.dypl.

Borsuk pisz pisz nie booojjj sieee :D jak powiada wojt w wylkowyjach.KOZIOL

#7  2017.07.25 19:07:50 ~piel.dypl.

Borsuk a tak na marginesie ,kto nam zabroni popisac na inny temat?

#8  2017.07.25 19:16:38 ~do 5

To byłby pomysł, wszystkie mamy kwalifikacje do bycia opiekunem medycznym w sumie. Na zachodzie tak zaczynamy pracę w zawodzie pielęgniarki. To może warto złożyć wypowiedzenia i zostać opiekunem medycznym. A wenfloniki, cewniki, dokumentację, zestawiki, opatrunki, wydawanie leków, i cały szereg innych czynności pozostawmy reszcie, personelu przecież każdy lekarz medycyny ma taki przedmiot na studiach jak pielęgniarstwo, tosobie poradzą :) Ponadto nie będziemy musiały płacić składek na izby. Warte przemyślenia.

#9  2017.07.25 19:23:32 ~piel

Do 5 i 8 popieram

#10  2017.07.25 19:31:09 ~piel

Borsuk nie rozumie że agresja najczęściej bierze się z frustracji. Kury w ciasnej klatce dziobią się nie dlatego, że się nienawidzą ale ze względu na trudne warunki do znoszenia jaj i życia.

#11  2017.07.25 19:36:57 ~mm

Takiego piep.

#12  2017.07.25 19:36:58 ~mm

Takiego piep.

#13  2017.07.25 19:41:11 ~piel

Borsuk ma łatwiej niz kury z howu klatkowego a i tak zdarza się agresywny osobnik. Tyle,że jego agresja jest często bardziej zawoalowana.

#14  2017.07.25 19:43:41 ~mm

Takiego pie.slucham od 28 lat. Że dyrektor może dać ze nikt nie zabrania dać więcej itp bzdury. Tylko ze to nie działa. Szkoda ze inne grupy zawodowe nie muszą negocjować wyższych wynagrodzeń z dyrekcja tylko gwarantuje to ustawa. Jak zwykle pielęgniarki zostały uwalone. Nic nowego.

#15  2017.07.25 20:05:27 ~piel

Mogliśmy wyjść na demonstracje jak prawnicy może coś by pomogło ale co tylko pierdu pierdu i dalej na kolejny etacik taka niestety prawda. chciały byśmy, żeby coś się zmieniło ale większość zrobiła by to cudzymi rękoma bo przecież trzeba pracować na 3 etatach by kredyty spłacać

#16  2017.07.25 20:21:30 ~funia

Bełkot rzeczniczki obraża moją inteligencje.

#17  2017.07.25 20:21:40 ~piel

Im dłużej przychodzi kurom funkcjonować (znosić jaja) i egzystować w klatkowych warunkach ,tym bardziej nasila się ich frustracja i zwiększa agresja.Z czasem nie należy zatem liczyć na redukcję agresji wśród kur ale na jej eskalację .

#18  2017.07.25 20:55:51 ~eskalacja.

Wcale nie trzeba wychodzić na ulicę, wystarczy urlop na żądanie, L4, czy jeden etat w umówionym terminie.

#19  2017.07.25 21:36:44 ~piel

Do 18 ale ile tak zrobi może 1 w oddziale nie więcej za długo pracuję i znam do szpiku to środowisko, najgorsza grupa zawodowa: zazdrość, nienawiść, plotkarstwo i tak by można wymieniać. tylko nieliczne rozsądne ale same nic nie zdziałają

#20  2017.07.25 22:07:17 ~jot pie

Przez 37 lat mnie zwodzono, że za chwilę będę zarabiać więcej! Kochane KOLEŻANKI po tylu latach stwierdzam, że polskim szpitalom i nie tylko są potrzebne salowe za minimum, które zapewnia Pan Radziwiłł PIĘLEGNIARKA to w oczach lekarzy salowa! Jedna z pań dr powiedziała mi, że skrzywdzono pielęgniarki studiami, a One są od roboty!

#21  2017.07.25 22:25:25 ~Piel.dyplo

Trzeba zacząć od swoich oddziałów nie pozwolić zrównania z opiekunkami Może w tej kwestii piel.staną w jednym szeregu? a potem będziemy dalej się dziób o wykształcenie. , bo wszystko jest do bani.Cały ten podział .A dyrektorzy dadzą wiadomo najniższe stawki Bo im Ciągle brakuje pieniędzy To stały numer w cyrku P.Dyrektora.Może to jego Cyrk ale my nie małpy .

#22  2017.07.25 23:28:16 ~piel m

Powiedzcie mi. może trochę nie na temat, ale co stanie się z naszymi dodatkami brutto, brutto po 4 -ej transzy, ? czy my wrócimy do pensji netto poniżej 2 tys czy one nadal będą wypłacane jako dodatek w wysokości tych 4 dodatków brutto brutto, proszę o konkretne odp.

#23  2017.07.25 23:33:28 ~do 22

Kto to wie.

#24  2017.07.25 23:33:42 ~piel

Tu nikt konkretnie Ci nie odpowie, to wielka niewiadoma, w każdej placówce będzie inaczej zależy od dyrektora

#25  2017.07.26 00:58:09 ~piel

Tym co im się ustawowo należy podwyższą bruttami podstawę, a tym co nie, zostawią w formie dodatku, żeby za parę lat podnosić im tę podstawę jak im się już będzie należało, chyba , że dyrekcja coś uszczknie od najbiedniejszych, bo musi dosypać godniejszym, "albowiem kto ma temu będzie dodane, a kto nie ma, zabiorą mu nawet to co ma."

#26  2017.07.26 06:54:16 ~piel

Nie rozumiem jednej rzeczy,a mianowicie dlaczego była powszechna akceptacja dla wieloletnich działań Arłukowicza i spółki gdy likwidowali normy zatrudnienia pielęgniarek,wprowadzali kontrakty dające maksymalny wyzysk taniej,pielęgniarskiej siły roboczej,przyznające kosmiczne pensje lekarzom,a pielęgniarkom zero(w wielu miejscach pracowały za najniższą krajową).Natomiast teraz,kiedy obecna ekipa próbuje stopniowo przywracać normalność, słyszę oburzenie graniczące z agresją.Marzy wam się "postęp"w stylu PO?

#27  2017.07.26 07:33:54 ~do 26

Według Ciebie to jest normalnośc,wrzucenie do jednego worka pielęgniarki i opiekunki ? --i wierzysz w to że za 4 lata będziesz godnie zarabiać ? Za 4 lata będą inne rządy i o to chodzi rządzącym,żeby zamknąć nam buzie i dać puste nadzieje,kto chce niech wierzy.

#28  2017.07.26 07:41:21 ~Do 24

Niestety kolejny raz chce się wykorzystać pielęgniarki do walki politycznej. Formacje przeciwne rządowi wykorzystają każdego komu źle w tym kraju do protestów. Dziwię się że jeszcze nie organizowano na tym forum wycieczek autokarowych do W-wy, bo propaganda antyrządowa uprawiana tu jest pełną parą i to przez redakcję - niestety. Moim zdaniem prowadzący ten portal powinien być ponad podziałami, politycznymi też. Tak nakazuje chociażby dziennikarka moralność. No ale cóż redaktor nie jest dziennikarzem tylko pielęgniarzem i to skrzywionym na lewo, co przy każdej okazji podkreśla. Szkoda to był fajny portal, ale teraz przez tą polityczną stronniczość robi się niesmaczny.

#29  2017.07.26 07:46:05 ~Mgr spec.

Każdy wchodzący tutaj, mając inne zdanie niż anty-PIS jest obrzucany błotem. Nie wyłączając pana Mielcarka. A gdzie wolność ? Równość ? Demokracja ? O które wasi pupile tak zaciekle walczą?

#30  2017.07.26 08:16:24 ~piel.

A ja sie ciesze ze moge przejsc na emeryture w wieku55 lat jesli to sie utrzyma Bede wdzeczna PIS Uwazam ze kto chce i jest pazerny niech nawet pracuje do 100 lat ale ja chce nacieszyc sie zyciem i poznac mojego wnuczka miec czas dla rodziny Bo cale moje zycie do tej pory to praca na zmiane w swiatek piatek i niedziele . I nie mamy prawa narzekac bo CI powiedza Za psa sie dalas to szczekaj .

#31  2017.07.26 09:01:57 ~piel.

Jesli chodzi o kontrakty to tez za czasow PO mialam okazje sie przekonac jak to jest bo po 30 latach pracy bylam zmuszona przejscia na kontrakt i to bez mojej woli , wyzysk czlowieka przez Dyrekcje To bylo najgorsze co moglo mnie spotkac nigdy nie moglam sie z tym pogodzic , pomocy z nikad Wybrano PIS i moglam przejsc na etat Normalnie CUD dlatego ciesze sie . Slepo nie trzymam z nikim ale zawsze bede po stronie TYch co robia cos dobrego dla "zwyklych"ludzi. Teraz pracuje na etacie ,zaznaczam jednym , zasadniczej 2150brutto I JESTEM SZCZESLIWA .

#32  2017.07.26 09:03:46 ~do27

Za poprzedniej ekipy najniższą krajową w wielu placówkach przez wiele lat zarabiały pielęgniarki,salowe, opiekunki,sprzątaczki, dozorcy i było cacy i cicho sza,a teraz larum.Dajmy jeszcze chwilę,a potem osądźmy,a nie odwrotnie.

#33  2017.07.26 09:44:11 ~ola

W szpitalu gdzie pracuję jest wiele opiekunek są to byłe salowe,które ukończyły roczną szkołę zaocznie,jak można porównywać ich wiedzę z umiejętnościami i wiedzą pielęgniarek? Tylko w tym kraju jest to możliwe to degradacja zawodu pielęgniarki!

#34  2017.07.26 10:28:22 ~emer,piel.

Degradacja zawodu pielegniarka Przez KOGO Pielegniarke i to jest najgorsze ! Zwalic wszystkie stare baby i niech ida wrescie na zasluzone emerytury wnuki bawic Mloda krew potrzebna ,zmiany tylko beda jak mlodzi sie zato zabiora .

#35  2017.07.26 10:31:03 ~emer,piel.

Lepiej zbudowac NOWY dom niz remontowac stary .

#36  2017.07.26 10:44:49 ~pielg mgr.

Proponuje ,robic za opiekunke a cala reszte niech robia lekarze? odzialowe i ich wazeliny koordnujace Jak do tej pory to panie wczesniej piel. jak dosiada stolki to tez lampeczka odbija i zapomnaja ze ciagle sa pielegniarkami a funkcja to nie wyksztalcenie.Moze trzeba zaczac od nich? mialam kiedys w pracy takie cos ze jestem na sali przy pacjencie a koordynujaca drze sie na caly korytarz moje imie zebym podeszla i wyjela kaniule pacjetowi wychodzacemu ze szpitala .Lece i patrze przy gabinecie zabiegowym stoi ona i pacjent i czekaja na mnie.JA sioe Pytam czy ona ma zakaz wykonywania zawodu? koordynujaca nie moze wyjac kaniuli? czy moze koronka spadnie? i sie ponizy ? bo przeciez od gnebienia ludzi role otrzymala? a na koncu podsumowanie cyt. coty tam tak dlugo robilas ! a sama nic nie robila wyslugiwala sie nami jak tylko mogla nawet swoja prace zwalala na nas i mysle ze na tym oddziale jest tak do dnia dzisiejszego NAszczescie od 5 lat nie musze patrzec na te gebe JEJ i jeszcze gorszej ODDZIALOWEJ ta to dopiero kopnieta jest na swoim punkcie. Wymagala wstawania jak wchodzila do dyzurki . JAK w Sadzie Debilka . Jak nie wstalysmy TO MOWILA ZE TO BRAK SZACUNKU DLA JEJ OSOBY. Smiechy warte Pozdrawiam BYDGOSZCZ .

#37  2017.07.26 10:50:41 ~do 34

Co to znaczy ; zwalić wszystkie stare baby ; ? -czy ty jesteś zdrowa ?

#38  2017.07.26 11:02:00 ~do 28

Nie można zupełnie oddzielić polityki od pracy,bo to właśnie rządzący w dużej mierze decydują o tym jakie mamy warunki płacy i pracy. Dlatego dyskusja dotyczy też tego aspektu,a pielęgniarki powinne wykazywać wiedzę na ten temat,bo jak nic nie zrobimy to za chwilę pielęgniarstwo polskie osiągnie dno,a może to już nastąpiło ?

#39  2017.07.26 11:08:49 ~do 32

Larum -jak to nazywasz jest od dawna,tylko nikt nas nie traktuje poważnie,a nasze panie w pożółkłych czepkach nie potrafiły być konsekwentne,ani skuteczne. Ani poprzedni rząd,ani ten tego nie zmieni,nie bądź naiwna. Tu potrzebna jest rewolucja ,może brak pielęgniarek to sprawi,a do tego zmierzamy.

#40  2017.07.26 11:11:33 ~do37

A P. szczurek mloda ? Ja tez juz stara a trzymam kciuki za mlodych NAM juz za duzo nie pomoga a tym bardziej nie zaszkodza .Ale mlodzi to nasze dzieci wnuki Teraz za ich przyszlosc trzeba walczyc .A tak na marginesie JAKAS malo domyslna jestes .Wiec moze Ty pomysl raczej oswoim zdrowiu? moze zelaza za malo czy cos? :D

#41  2017.07.26 11:23:42 ~wieśka

Wyjście jest takie - wszystkie pielęgniarki składają wypowiedzenie z pracy na etacie pielęgniarki i równocześnie składają podanie o pracę jako opiekun medyczny. Jeżeli pracodawca będzie chciał zatrudnić je jako pielęgniarki musi się liczyc z tym, że pielęgniarka postawi warunki wynagrodzenia na wyższym poziomie niż przewidziano dla opiekuna medycznego. I nie ma się co unosić ambicjami, że ma się dyplomy mgr, specjalizacje - teraz jest czas walki o prestiż zawodu a nie o pierdoły. Jeśli mam pracować za te same pieniądze co opiekun medyczny to nie chcę mieć odpowiedzialności pielęgniarki. A myć pacjentów i tak myjemy - czy jako opiekun czy jako pielęgniarka. Niech dokumentację na oddziale, asystowanie przy zabiegach przejmą ratownicy med. - lepiej w końcu uposażeni. Problem zostanie dostrzeżony przez pracodawcę jak nie będzie spełniał kryteriów kontraktowania itd.

#42  2017.07.26 11:31:10 ~Piel.

Gdzies czytałam na forum, że lekarze też mają pretensje, bo im zrownali z pielegniarkami współczynnik. Taki paradoks. A ktora tyle dostanie to Bog jeden wie. To zwykła propaganda,zeby zachecac do zawodu. Opiekunki, bo będą zarabiać tyle co piel. i piel, bo niby tyle co lekarz. Najważniejsze, ze w eter poszło. Chcialam tez zauwazyc, ze wielu pielęgniarką z najnizszym wspolczynnikiem ustawa odpowiada ponieważ jakas patologia sprawia ,że teraz mają 2000 podstawy. Nie oszukujmy sie srodowisko zostało podzielone i raczej strajku nie będzie.

#43  2017.07.26 11:54:23 ~do 40

Szczurek i jej podobne tak ,ale mogą się obrazić starsze pielęgniarki,które ciężko pracują i nie doczekały się żadnej poprawy ,tak warunków pracy jak i płacy.

#44  2017.07.26 12:17:29 ~Do #34

Masz rację, powinnaś zająć się wnukami. W wolnych chwilach naucz się pisać bez błędów. Jest to portal pielęgniarek czynnych zawodowo, dla których twoje rady są całkowicie zbędne.

#45  2017.07.26 12:26:08 ~piel.dypl.

Dobrze niech lekarze sie wlacza do walki o Swoje moze wyjda wszystkie ZALE na swiatlo dzienne . NASZE i WASZE .Czas zeby lekarze zrozumieli ze My bez opiekonow dawalysmy rade zeby nie powiedziec i bez salowych bo i tak bywa , ale lekarz bez pielegniarki? Chcialabym to zobaczyc :D Nas bardziej skrzywdzic juz sie nieda My i tak dotykamy czesto dna w naszej pracy,pracujemy ponad sily ,tracimy zdrowie i motywacje Czesto pracujemy jak niwolnice bo boimy sie o utrate pracy i jesli tak jest to taki Dyr. ma nas w przyslowiowej garsci i moze stawiac warunki a oddzialowa stosowac metody ponizania i inne .MAM tu na mysli matki samowychowyjace dzieci, mlode rodziny z kredytami na mieszkanie itp. JESTESMY BEZWOLNI . Ale sa osoby w naszym srodowisku co moga pozwolic sobie nawet na zwolnienie i przetrzymanie pare miesiecy bez pracy BO potem ja znajada napeeewnooo.Mysle ze wlasnie takie osoby to liderzy i oby bylo NAS najwiecej .Zacznijmy od Naszego podworka OD NASZYCH ODZIALOW .

#46  2017.07.26 12:28:06 ~piel.dypl.

No i umowy na czas okreslony to dopiero jest hak na pielegniarke .

#47  2017.07.26 12:48:04 ~do WIEŚKA

Zapomniałaś dodać ,że 50% pielegniarek to pisówy,40% to jawnie popierające partię rządzącą a tylko 10% myślących inaczej,nowocześnie! Do nich nic nie dociera,etos zawodu jest ważny,powołanie ,wynagrodzenie się nie liczy przecież dostaną 500+ a za 5 lat będą bogate! Jak to powiedział Kurski :tępy lud to kupi! Pozdrawiam-była pielęgniarka.

#48  2017.07.26 13:24:43 ~Piel

Do 41 W ktorej grupie jesteś koleżanko wg nowej ustawy? Zakładam, że w 9, skoro proponujesz innym zwolnić się z pracy i zatrudnić się jako opiekunki. To może zaczniesz od siebie. Daj przykład, a potem napisz, co ugrałaś. Problem w tym, że gdybyś była w gr. 8, albo najlepiej w 7, to takie rozwiązanie w ogóle nie przyszłoby Ci do głowy. Mylę się? Myślę, że nie. Zapomnij o strajku czy odchodzeniu od łóżek. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a w naszym zawodzie ta zależność jest ewidentna.

#49  2017.07.26 13:36:39 ~Do 47

Ty oczywiście jesteś w tych 10 procentach, "inaczej myślących i nowoczesnych"? A reszta to tępaki i tumany, bo głosują na PIS, tak? Nie rozśmieszaj mnie kobieto! Ty to dopiero jesteś ograniczona i POplątana. Proponuję urlop na Maderze, najlepiej w święto 6 króli! Buahahahaha! Pozdrawia mgr spec, zwolenniczka PIS-u, pobierająca 500 plus.

#50  2017.07.26 13:47:13 ~piel.dypl.

Allo CO ZNACZY MYSLEC NOWOCZESNIE? moze kolezanka rozwinie temacik?

#51  2017.07.26 15:35:08 ~Do #49

Wystarczyło napisać "pobierająca 500 plus". I za to tylko ta partia ma zwolenników . A na urlop na Maderze autorkę komentarza będzie stać jak zostanie zatrudniona jako zwolenniczka twojej partii w radzie nadzorczej czy zarządzie państwowej spółki za 90 tys. miesięcznie.

#52  2017.07.26 16:02:42 ~Mądra

Do nowoczesnych. A ja nie mam 500 plus. A wdzięczna jestem za uruchomienie cywilizowanej i NOWOCZESNEJ ścieżki kształcenia i awansu jak w innych cenionych zawodach. Wchodzisz do zawodu i wiesz na co możesz liczyć kończąc specjalizacje czy magistra. NIKT, ŻADNA DOTYCHCZAS WŁADZA NIE UMOŻLIWIŁA NAM NOWOCZESNEGO TRAKTOWANIA ! ! ! Czy się ktoś starał czy nie był traktowany po równo. Jak w komunie. To wyjaśnia dlaczego właśnie ta grupa tak zajadle walczy. NIE BĘDZIE PO RÓWNO BĘDZIE SPRAWIEDLIWIE I NOWOCZEŚNIE. Te 10% nowoczesnych-inaczej to zatwardziałe obrończynie własnego koryta. Nic więcej.

#53  2017.07.26 16:20:30 ~do 52

Pożyjemy, zobaczymy :) obyś się nie zdziwiła:):):)

#54  2017.07.26 16:25:39 ~morelka

Masło maślane,wstyd Pani Minister wstyd,nawet nie umie Pani odpowiedzieć na zadane pytanie,żenada i jak nas mają doceniać. Młode pielegniarki wyjeżdżajcie bo tu nigdy dobrze nie będzie ,ja pracuję 30 lat i zawsze to samo słyszę nie ma pieniędzy ,jest remont -nie ma pieniędzy,jest budowa nowego szpitala nie ma pieniędzy,jest rozbudowa -nie ma pieniędzy ,a teraz jest zadłużenie nie ma pieniędzy ,dla lekarzy nie ma zadłużęnia pieniądze są.Pani minister ma posadkę i pieniądze ma to wszystko za nami nie będzie.

#55  2017.07.26 16:41:59 ~motyl

Już wcześniej pisałem ŻE TO TYLKO TABELKA A PRAWDZIWE PŁACE BĘDĄ TE W PRAKTYCE BĘDĄ MANIPULOWANE PRZEZ KONOWAŁÓW ( niby to wspólnie z tymi OSZUSTAMI ze związków co PIERDZĄ W JEDNĄ TRĄBKĘ ) więc wiadomo teraz kiedy mają na ręku także i aprobatę PREZYDENTA że OKROJĄ WAS Z PENSJI NA SWOJĄ KORZYŚĆ - tak będzie wyglądała PRAKTYKA NA CO DZIEŃ .Bo im przecież o to chodziło ( przecież pracowało nad tym Nieporozumienie Zawodów ( konowały ) główkowały jak tu by żeby było jak było .No i STAŁO się . Ze NADAL BĘDĄ PŁACIĆ ILE ZECHCĄ ( czyli najmniej i dlatego zabrakło MIEJSCA W TABELI DLA MGR >PIELĘG) Czy już teraz KUMACIE O CO TOCZYŁ SIĘ BÓJ . Bo jest zbyt dużo mgr i dlatego TAK BARDZO IM NA TYM ZALEŻAŁO ABY ZNALEŹĆ WYBIEG < coby WAS okroić .

#56  2017.07.26 19:30:01 ~Pielęg

Do 52 Popieram! O Do 51 Żal mi cię kobieto. Musisz być bardzo ślepa i niebywale ograniczona mówiąc, że PIS zawdzięcza tak duże poparcie jedynie 500 plus. Myślenie typowe dla nowoczesnych POpaprańców.

#57  2017.07.26 20:54:38 ~Do #56

Typowe dla zwolenników PiS jest obrażanie innych, którzy mają inne poglądy niż te reprezentowane przez "jedynie słuszną", twoją partię realizującą słuszny program - "co by tu jeszcze,co by tu jeszcze spieprzyć, panowie".

#58  2017.07.26 22:24:55 ~do 56

Trzeba trochę poszerzyć horyzonty,żeby zrozumieć politykę,wtedy nie pisałoby się takich głupot,wstyd pani pielęgniarko,nic tylko współczuć.

#59  2017.07.27 06:29:23 ~Pielęg

Do 57 Napiszę jeszcze raz, bo nie dotarło - myślenie typowe dla nowoczesnych POpaprańców! PIS przynajmniej realizuje to, co obiecało. A jaki program ma reszta poza ujadaniem, kwikiem i obroną elit? Poza tym, twoje przywoływanie słów tego "wątpliwego autorytetu" z problemami logopedycznymi i stawiającemu się ponad prawem, świadczy tylko o twoim ograniczeniu. Do 57 Ty się nie martw o moje horyzonty. Lepiej zrób rewizję swoich, bo chyba ci się gdzieś pogubiły, albo pomieszały, jak to u lewaków bywa. Gratuluję mądrości zrozumienia polityki. Pękam ze śmiechu!

#60  2017.07.27 06:30:41 ~Pielęg

Druga część komentarza oczywiście do politologa #58.

#61  2017.07.27 07:06:37 ~Do #59

" tego "wątpliwego autorytetu" z problemami logopedycznymi i stawiającemu się ponad prawem" . Jakież to piękne, katolickie, PiSowskie - o zmarłych powinno się mówić dobrze lub wcale, PiSowskie obrażanie innych ( "świadczy tylko o twoim ograniczeniu" ), też typowe dla osób o twoich poglądach. Zabrakło mi tylko typowego dla takich komentarzy zakończenia - buahaha . Pękasz ze śmiechu - powodzenia.

#62  2017.07.27 07:35:58 ~Do 61

Pisząc o "wątpliwym autorytecie" mówiłam o niejakiej pani Waltz, która poslużyła się słowami śp W. Młynarskiego przy okazji kolejnej, medialnej nagonki na PIS. Czy ta osoba nie stawia się ponad prawem i nie ma przypadkiem problemów z wysłowieniem się? A czy jej partia nie spieprzyła wszystkiego doszczętnie w tym kraju przez osiem lat rządów? Czy coś się nie zgadza? Więc nie wyjeżdżaj mi tu mądralo z wyimaginowanym tekstem, jakoby miałabym obrażać zmarłych, bo daleka od tego jestem. Typowy POwski bełkot i zaklinanie rzeczywistości. Widzicie, słyszycie i rozumiecie tylko to, co chcecie i w czy macie interes.

#63  2017.07.27 08:23:51 ~Do #62

"świadczy tylko o twoim ograniczeniu" , "mądralo" - i wszystko jasne jak w komentarzu #61- PiSowskie obrażanie innych. Bez odbioru.

#64  2017.07.27 09:00:06 ~Do 63

Szkoda czasu na polemikę z "kimś" takim, jak ty.

#65  2017.07.27 12:09:36 ~Ira

Tak tak, pracodawca wynagradza wyższe wykształcenie i kompetencje - dał mi za tytuł magistra i stanowisko specjalisty wynagrodzenie zasadnicze 1770 zł (a minimalna w moim podmiocie ustalona na 1750 zł) Brawo za interpretację. Dziękuję za duże możliwości pracodawcy

#66  2017.07.27 18:54:37 ~motyl

Do 65 - Macie DOWÓD NA TO JAK I O CO CHODZIŁO KONOWAŁOM . O TO ABY MGR zapłacić W/G JAK TO MÓWI MINISTERSTWO MOŻLIWOŚCI BUDŻETU I FINANSÓW PUBLICZNYCH . Bo przecież kasę WYŻSZĄ DOSTANĄ KONOWAŁY BEZ SPECJ i STAŻYŚCI a Z WAMI ,HUGO " tam . Taka jest CAŁA PRAWDA . A media cichutko i nic nie mówią o tej ustawie MOŻNA ? MOŻNA . Dużo o sądach i reprywatyzacjach a o tym CICHO SZA . Bo takie sprawy załatwiają PO CICHU . Panie Mariuszu - teraz to już musztarda po obiedzie . Niedługo opublikowana zostanie ta ustawa i TYLE . Wątpię w skutek Pana walki . TUTAJ POTRZEBA O WIELE WIĘKSZEJ SIŁY ( strajku generalnego wszystkich PAŃ i odmowy pracy na takich WARUNKACH . ) A wtedy pozostaje Białoruś albo z Ukrainy - te które nie są głupie i wiedzą że w Polsce nie nada iść tą drogą .

#67  2017.07.27 19:04:11 ~motyl

A te wychwalanie się ministrów w mediach na TEMAT ICH SUKCESÓW TO ŻENADA .Na temat PAŃ I poprawy WASZEJ SYTUACJI ANI SŁOWA . Tak wyglądają prawdziwe rządy PIS . Może gdyby Rydzyka Trzeba było wspomóc to INNA BAJKA I KASA ZAWSZE JEST albo gdyby o poprawę sytuacji prosiła ROMASZEWSKA co ma córkę w stacji BEŁSAT to już też inna bajka . Taka jest prawdziwa rzeczywistość .A najbardziej bolesne TO ŻE

#68  2017.07.27 19:06:12 ~Motyl

Ponieważ urwało to napiszę jeszcze raz -Te szpicle robią we własne gniazdo w imię własnych interesów .

#69  2017.07.27 19:07:30 ~motyl

A te wychwalanie się ministrów w mediach na TEMAT ICH SUKCESÓW TO ŻENADA .Na temat PAŃ I poprawy WASZEJ SYTUACJI ANI SŁOWA . Tak wyglądają prawdziwe rządy PIS . Może gdyby Rydzyka Trzeba było wspomóc to INNA BAJKA I KASA ZAWSZE JEST albo gdyby o poprawę sytuacji prosiła ROMASZEWSKA co ma córkę w stacji BEŁSAT to już też inna bajka . Taka jest prawdziwa rzeczywistość .A najbardziej bolesne TO ŻE

#70  2017.07.27 20:58:07 ~piel.

A wiecie, że Ukraińcy pracujący u polskich pracodawców mają płacone więcej niż Polacy? To jest szczyt!

#71  2017.07.27 23:20:21 ~do motyli

A wiesz jak sie na prawdę nazywa Tuskus albo Komorowski? Oj byś się zdziwiła:(

#72  2017.07.30 15:24:55 ~opiekunka

Drogie Panie Pielęgniarki, bardzo mi przykro, że system po raz kolejny Was wykiwał, ale swoimi wypowiedziami krzywdzicie opiekunów medycznych i same siebie. Jesteście grupą zawodową , w której brakuje solidarności zawodowej i szacunku do samych siebie. Macie swoje związki zawodowe, płacicie składki na izby. Może czas odciąć darmozjadów od koryta, może wtedy ruszą tyłki i zrobią coś pożytecznego dla grupy zawodowej,którą mają reprezentować. Zamiast wylewać swoją żółć na tym forum wyjdźcie na ulice. Weźcie sprawy w swoje ręce. Co ten "biedny" lekarz, pracujący na pięciu etatach i ciągle marudzący, że mu za mało płacą, będzie wstanie zrobić sam na oddziale, gdy Was zabraknie?

#73  2017.07.31 19:52:02 ~Do 72

Ja nie mam zamiaru wychodzić na ulicę, mam swoją godność JA właśnie zmieniam zawód.

#74  2017.08.01 22:45:50 ~Zuza

Tego nie ma nigdzie w UE.Nabywając tytuł pielęgniarki oraz prawo wykonywania zawodu w bardziej niż Polska cywilizowanym kraju,nie musisz się nawet kształcić dalej,możesz mieć wykształcenie średnie i nikt cię nie zdegraduje.W Polsce pielęgniarki zostały w mniej nagłośniony sposób poprzez zarobki zdegradowanw do poziomu opiekunek.Smutne ale prawdziwe.Chory system.Róbcie magisterke ktoś musi na was zarobić.

#75  2017.08.08 00:55:53 ~Do #54

Piszesz o nowoczesnej ścieżce rozwoju zawodowego , ok . Pamiętaj , że kiedyś inaczej kształcono pielęgniarki i nie wolno tych kobiet na końcu kariery zawodowej spychać gdzieś na początek , Cały czas były wyzyskiwane , okłamywane , tak leciały latka a one miały nadzieję, że coś się zmieni . Oczywiście zmieniło się , współczynnik 0,64 Moja znajoma w UK pracuje jako pielęgniarka , skończyła LM , inna też pracuje w UK ,skończyła LM i nikt ich nie degraduje , zarabiają tak samo jak inne. Zastanawiam , się skąd ta zawiść , podłość i takie okrucieństwo wobec swoich koleżanek , co tobie dolega kobieto , jak ty sobie radzisz w pracy , jaką ty jesteś pielęgniarką.

#76  2017.08.16 14:41:12 ~popieram #

Sedno sprawy!

#77  2017.08.16 14:41:57 ~racja- #75

Samo sedno.

#78  2017.08.27 19:56:10 ~IP

Jakoś te pielęgniarki z wyższym, które brały udział w budowaniu tej ustawy nie miały nic przeciwko, że będą grupy i ich koleżanki ze średnim będą zarabiały o połowę mniej od nich. Więc ludzie zastanówcie się do kogo macie teraz pretensje. Każdy ma prawo i dostęp do nauki. Są 50 letnie pielęgniarki z tytułem magistra i 20 kilku letnie panie magister. Żal można mieć do siebie i wciąż mało i mało a inni mają więcej. A co z tymi, którzy obecnie mają najniższą krajową? Mają średnie i dyplom jak koleżanka pielęgniarka po liceum. Czy któraś z nas chciałaby zasuwać na internie jako opiekun medyczny za najniższą krajową? Nie wydaje mi się.