Pielęgniarka napisała do izby pielęgniarek i położnych. W sprawie nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych pielęgniarek i położnych. Dostała odpowiedź... Zobacz pytania redakcji portalu.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

 

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 



Pytanie redakcj portalu:

Izba nic nie może? Tak? W takim razie jakim cudem prezes izby pielęgniarek o 2 w nocy podpisywał historyczne porozumienie w ministerstwie zdrowia, które dotyczyło dodatków brutto brutto dla pielęgniarek i położnych? Jeszcze jedna uwaga. Nic nie stało na przeszkodzie protestować (forma dowolna - okupacja, głodówka), kiedy uchwalano niekorzystne dla pielęgniarek i położnych regulacje płacowe! Gdzie były wtedy panie w czepakch? Gdzie są teraz? Na urlopach?

Mariusz Mielcarek 

Zobacz także aktualności według działów - Dodatki pielęgniarek brutto brutto po nowemu

Komentarze użytkowników

#1  2017.08.28 18:34:23 ~piel

To po co nam ten pasożytniczy twór! Za komuny nie było Izb a było nam zupełnie lepiej. Nie było potrzebne prawo wykonywania zawodu, bo tym prawem był dyplom. Można było pracować? Można było! I było super! Nie chcę IP!

#2  2017.08.28 18:54:55 ~piel.

Wszyscy się teraz wybielają a ustawa weszła w życie i maszyna poszła w ruch. Teraz to już nic nie można, po co te łudzenie się i kolejne nerwy?

#3  2017.08.28 19:09:15 ~piel spec

Czy w Waszych szpitalach, zaczyna się już coś dziać w sprawie ustawy czy nadal wakacje trwają i jest cisza ?

#4  2017.08.28 20:13:50 ~Do 3

No właśnie.Zawracanie kijem Wisły ogłaszam za skończone. Może zaczniemy wreszcie omawiać temat; JAK WYGLĄDA WPROWADZANIE USTAWY PODWYŻKOWEJ W TWOIM SZPITALU ?

#5  2017.08.28 20:17:16 ~dzieje się

W naszym szpitalu i w trybie natychmiastowym bez informowania związków zawodowych wręczanie angaży zgodnie z ustawą 10% podwyżki. Oburzenie pielęgniarek koordynujących bo mają za mało, myślą o powrocie na dyżury nocne, ale zwołały zebranie z dyrektorem, także coś dostaną, " Dodatek zembalowy" najpierw 130zł odjąć od każdej pielęgniarki i położnej. Ale skąd wezmą się pieniądze dla pań oddziałowych i koordynujących? Myślę że z naszego "zembalowego" P. oddziałowe oburzone bo dostały 5zł. podwyżki zgodnie z ustawą. Ciąg dalszy trwa?

#6  2017.08.28 20:35:52 ~a_

Panie z NIPiP zlamaly KAZDY pkt. . Przeczytajcie kolezanki i tez dojdziecie do tego samego wniosku. Kazdy punkt ze swojego statutu. Uzywajac skrotu myslowego: maja nas w glebokim .powazaniu.

#7  2017.08.28 20:43:38 ~piel

Oczywiście, też tak twierdzę.

#8  2017.08.28 21:16:26 ~Do 5

Te 10% to od dotychczasowej podstawy, czy od różnicy w nowej podwyżce?

#9  2017.08.28 21:46:13 ~motyl

Panie Mariuszu CZYŻBY NIE ZNAŁ SIĘ PAN NA STARYCH SZTUCZKACH .A w takim razie co mają do powiedzenia odnośnie pkt: 6 i 7 tzn- obrona godności zawodowej i pkt 7 : REPREZENTOWANIE I OCHRONA ZAWODÓW .Jakie to są PARSZYWE I KŁAMLIWE PSY to głowa mała . To zwykli WSZARZE za JUDASZOWY grosz .

#10  2017.08.28 21:46:15 ~motyl

Panie Mariuszu CZYŻBY NIE ZNAŁ SIĘ PAN NA STARYCH SZTUCZKACH .A w takim razie co mają do powiedzenia odnośnie pkt: 6 i 7 tzn- obrona godności zawodowej i pkt 7 : REPREZENTOWANIE I OCHRONA ZAWODÓW .Jakie to są PARSZYWE I KŁAMLIWE PSY to głowa mała . To zwykli WSZARZE za JUDASZOWY grosz .

#11  2017.08.28 21:46:17 ~motyl

Panie Mariuszu CZYŻBY NIE ZNAŁ SIĘ PAN NA STARYCH SZTUCZKACH .A w takim razie co mają do powiedzenia odnośnie pkt: 6 i 7 tzn- obrona godności zawodowej i pkt 7 : REPREZENTOWANIE I OCHRONA ZAWODÓW .Jakie to są PARSZYWE I KŁAMLIWE PSY to głowa mała . To zwykli WSZARZE za JUDASZOWY grosz .

#12  2017.08.29 00:33:47 ~miki

A u nas zembalowe które nie otrzymywały koleżanki na zwolnieniach lekarskich do tej pory szły do podziału na resztę koleżanek.ale od dwóch miesięcy nagle przestałyśmy te parę groszy dostawać.okazało .się że otrzymują ją ci co z zewnątrz biorą dodatkowe dyżury.z naszej kasy opłacają dodatkowy personel

#13  2017.08.29 00:50:55 ~piel

Jednak widzę, ze godzimy się z tą ustawą, każdy teraz ręce umywa od przyczynienia się do tego co z nami robią brawo. W pojedynkę nic się nie zdziała, tu tylko strajk generalny ale dla wszystkich i jednocześnie, szydło teraz ta "spracowanym"nauczycielom gdzie tu sens gdzie logika po prostu na to co się w tym kraju wyrabia brak słów

#14  2017.08.29 09:02:26 ~piel.dypl.

ZLIKWIDOWAC IZBY PIELEGNIARSKIE ZLODZIEJSKI TWOR TWORZACY WYGODNE POSADKI DLA PIELEGNIAREK TYLKO W NAZWIE BO JUZ DAWNO ZAPOMIALY JAK WYGLADA PRACA W ODDZIALE. Ciekawa jestem czy interesuja sie praca pielegniarek w Szpitalach ? jedno wiem , jak maja przystawic pieczatke to musza zwolac zebranie i zastanowic sie czy mi ja przystawic Przyklad , zmieniam prace i chce pracowac w woj. pomorskim.SMIECHU WARTE a juz bezczelne to to ze trzeba za wszystko placic ZA WPIS DO REJESTRU < ZA WYPIS Z REJESTRU itp.A JA sie pytam gdzie moje pieniadze ze skladek za 20 lat? a prawda , haracz to nie skladka.

#15  2017.08.29 12:20:32 ~paula

Jestem pielęgniarka pracujacą w NZOZ nie dostałam podwyżki ani tej brutto w zeszłym roku ani teraz mówia ze nam nie dadza chociaż jest ustawa. Czy jest to zgodne z prawem ?

#16  2017.08.29 15:55:02 ~Margaret

O podwyżkach cisza. Zembalowe tj. 470 zł na rękę ( za sierpień) 25 września ! Mają nas gdzieś. A nie ma kto pracować! Obozy pracy pozamykać !

#17  2017.08.29 16:38:56 ~a_

Zwiazki zawodowe, izby i inne pasozyty- nikt nie chce sie przyznac do "sukcesu" ustawy o placach minimalnych dla pracownikow med. Dlaczego? Mysle, ze lepiej bylo dac przyzwolenie aby nam zrobic kuku, niz utracic wlasne przywileje np. dotacje. Wstretne to i bulwersujace. Kolezanki! W kupie sila! / nie tej pampersowej! /

#18  2017.08.29 23:48:33 ~piguła

Trzeba się PRZEKWALIFIKOWAĆ na opiekunkę, TROCHĘ mniejsza odpowiedzialność.

#19  2017.09.17 18:57:23 ~kate

A u nas administracja dostała podwyżki wg tej tabeli, co jest dla pracowników medycznych. A przecież pisał Radziwiłł do prezydenta, że administracja ma być porównywana do pracowników w innych jednostkach np. urząd, szkoła a nie do medycznych. I tak np. informatyk, kadrowa ma 1,05 a pielęgniarka z magistrem 0,64. Każdy się boi odezwać, związki milczą. No jakieś jaja. Robią co chcą, bo to oni dzielą kasę. Sobie podawali wskaźniki jak najwyższe.

#20  2017.09.17 19:08:22 ~Dorka

Izby faktycznie niewiele mogły zrobić, przecież nie było wogóle miejsca na dyskusję. Złość kierowana jest teraz niepotrzebnie na związki i izby. Gniot pisowski, Józia Szczurek-Żelazko też jak koń nie do ustąpienia ze swojego stanowiska. Dobrze Wiecie ile pism było pisanych do MZ. I nic. Jak się PIS uprze to nic nie pomoże, przecież wiecie. Swoje pretensje kierujmy do Ministerstwa Zdrowia bo tylko MZ decyduje o końcowej formie ustawy. Przyjmą uwagi lub nie, tu nie chcieli. Chociaż ewidentne błędy a nic by nie kosztowało prawidłowe ustawienie wskaźników bo przecież idzie to z tych zembalowych. Nie rozumiem po co tkwić w błędzie i skłócać środowisko.