Pielęgniarki z Kalisza dogadały się z dyrekcją w sprawie płac. Zobacz w jaki sposób będzie wypłacane zembalowe i podwyżka wynagrodzenia zasadniczego...

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie: Pielęgniarki z Kalisza dogadały się z dyrekcją w sprawie płac. Zobacz w jaki sposób będzie wypłacane zembalowe i podwyżka wynagrodzenia zasadniczego...

 

Zobacz także aktualności według działów - Orzecznictwo sądowe w zakresie wykonywania zawodu pielęgniarki

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.22 16:18:01 ~motyl

Jak GRUNT POD NOGAMI PALI SIĘ SZPITALOM TO AŻ DZIWNE ŻE ZNALAZŁY SIĘ PIENIĄDZE DLA PAŃ . Oby WAS tylko NIE OSZUKANO - jak to zwykle bywało i bywa . PILNUJCIE KAŻDY RUCH BO BARDZO ŁATWO DAĆ SIĘ WPUŚCIĆ W tzw: maliny . Aby te zmiany , które są WAM proponowane były przejrzyste i klarowne i CO NAJWAŻNIEJSZE - NA WASZĄ KORZYSC .

#2  2017.09.23 08:38:13 ~pielęgniar

Każdy mógł się dokształcać ,były studia pomostowe unijne bezpłatne ,pielęgniarki mogły szczególnie te z długim stażem skorzystać z bezpłatnych licencjackich studiów.maturę też niektóre osoby uzupełniały,także po co ta zazdrość.Świat idzie do przodu , powinno doceniać się doszkalanie w stopniu studiów wyższych magisterskich ,ile to wyrzeczeń by skończyć i ile czasu ,pieniędzy .Dobre decyzje by doceniać finansowo osoby magistrów pielęgniarstwa

#3  2017.09.23 09:03:35 ~do2

Świat idzie do przodu,więc zgodnie z tą maksymą wszystkie obecne mgr szybko,żywo zapisywać się i dorabiać doktoraty,bo za kilka lat z waszymi mgr będziecie w czarnej d-pie.

#4  2017.09.23 10:09:47 ~magister p

Magister pielęgniarstwa powinien mieć więcej wszędzie liczy się wykształcenie

#5  2017.09.23 10:12:27 ~do4

Ja mam LM,a to wg ciebie nie jest wykształcenie?

#6  2017.09.23 10:37:52 ~Mgr spec

Do 5. Owszem, jest to wykształcenie, ale średnie, więc na pewno niższe w porównaniu ze studiami. Czy to jest takie trudne do pojęcia? Też jestem po liceum, mam długi staż pracy, ale zrobiłam mgr i specjalizację kosztem wielu wyrzeczeń. I co, uważasz, że w porównaniu ze mną masz takie samo wykształcenie i że nie mam prawa zarabiać więcej od ciebie? To tylko w pielęgniarstwie możliwe jest takie średniowieczne myślenie, zaklinanie rzeczywistości i zwykła zawiść.

#7  2017.09.23 11:31:13 ~#5

Do6 Zrób szybko doktorat,bo jak nie jesteś jeszcze bardzo stara to za kilka twoje wykształcenie będzie wycenione na najniższą krajową.Podobnie jak moje obecnie.

#8  2017.09.23 11:33:14 ~Piel m

Zebyscie w samozachwyt nie wpadly,myslisz ze wszyscy dostana ze specjal.te podwyzki ? myslisz ze jak masz specjalizacje paliatywna a pracujesz na ortopedii to dostaniesz podwyzke

#9  2017.09.23 11:54:46 ~Do 7

Zawiści i ironii ciąg dalszy. Może ci ulży.

#10  2017.09.23 12:58:29 ~lili

Prosze o konkrety na jakich warunkach to porozumienie

#11  2017.09.23 13:47:58 ~Piel

Nie podpiszą podwyżki finansowanej z zembalowego.

#12  2017.09.23 17:41:32 ~do 8

To jest temat do dyskusji, bo na ortopedii też może leżeć pacjent paliatywny.

#13  2017.09.23 18:18:33 ~Piel m

W ministerstwie sa wytyczne ile potrzeba personelu ze spec,my to mozemy sobie pogdybac.

#14  2017.09.24 14:30:04 ~wiadomo

Magister pielęgniarstwa i specjalizacja ,to dużo wyrzeczeń to licencjat,magisterka i do tego dwa lata specjalizacji,był czas studia unijne bezpłatne aż się proszono o studiowanie były równe szanse i co szkoda ,że pielęgniarki po liceum nie skorzystały ,ale jeszcze mogą iść na studia i za 5 lat po skończeniu też dorównają mgr ze specjalizacją

#15  2017.09.29 16:52:23 ~DANUTA

Licencjat to powielenie dyplomu który uzyskały pielęgniarki po Liceum Medycznym. Taki był wówczas system kształcenia. W okresie zmian po 1989 roku z pielęgniarkami rozwiązywano umowę o pracę min. po urlopach wychowawczych. W owym czasie kiedy się nie miało pracodawcy, nie można było uzyskać jakiegokolwiek kursu ( brak składek do Izby P i P). Chęć płacenia tej składki nie była zgodna z ówczesnymi przepisami prawa. Nie było wcześniej żadnych przesłanek prawnych, że kiedyś (a ma to miejsce dzisiaj ) podwyżki pielęgniarek będą uzależniane od tytułu a nie z tytułu wykonywania takiej samej pracy. Z POWAŻANIEM PIELĘGNIARKA Z DYPLOMEM

#16  2017.10.03 12:21:22 ~do 15

Niestety nie ma Pani racji, na licencjacie jest 5700 h zajec, nie ma szans aby tyle godzin przerobic w Liceum, gdzie poza zawodowymi przedmiotami sa te wymagane a sr.wykształcenia, licencjat=liceum med.+ st.pomostowe(one wlasnie powstały gdy zaczelo zgodnie z prawem unijnym kształcic na poziomie uniwersyteckim).prosze nie wprowadzac ludzi w błąd, szczegolnie, ze mowi sie o powrocie LM i mozliwocia pozniej zrobienia licenscjata, po LM to bedzie asystent pielegniarki z opcja pracy w zawodzie tylko w PL. Jednak młodziez głupia nie jest zrobi lic. i pojedzie pracowac w calej Unii

#17  2017.10.04 11:34:06 ~Agnieszka

Ja po LM zrobiłam licencjat,ponieważ straszono, że z moim wykształceniem zostanę asystentką( inaczej pomocą pielęgniarską),następnie( chyba robią to nasze koleżanki które na nas zbijają kasę) poszła informacja że bez kursów specjalistycznych nie będzie można pracować na np. Bloku Operacyjnym,Zrobiłam za własne pieniądze i całkowicie we własnym czasie(w moim szpitalu urlop szkolny dla pielęgniarki nie istnieje) taki kurs.Obecnie po trzeciej transzy zembalowego mam niższą pensje od pielęgniarek które po LM nie zrobiły nic więcej, mają 30lat pracy(ja 27lat).Jestem zawiedziona i oszukana takim załatwianiem sprawy.Mam teraz iść na specjalizacje 3500 zł 20 miesięcy i co dowiem się za chwilę, że dyrektor nie potrzebuje pani ze specjalizacją i zapłaci mi tylko minimum albo PA.

#18  2017.10.05 14:55:55 ~Do6

Mając wyższe wykształcenie ,masz prawo zarabiać więcej, ale pod warunkiem, że pracujesz na innym stanowisku pracy i wykonujesz pracę o innej wartości niż pielęgniarka ze średnim wykształceniem.Reasumując,powinnaś ,jeśli chcesz więcej zarabiać,wykonywać pracę dużo odpowiedzialniejszą ,na takim stanowisku pracy, gdzie twoje wykształcenie będzie miało zastosowanie.Jak sama dobrze wiesz,wykształcenie Twoje i koleżanki po LM mają takie samo zastosowanie w pracy pielęgniarki,bo Licea Medyczne, imbecyli nie kształciły.Nie jest prawdą,że w innych zakładach pracy jest inaczej.Na kasach w sklepach ,kasjerzy mają różne wykształcenie,jedni średnie,inni wyższe i wszyscy zarabiają tak samo,bo pracują na tym samym stanowisku pracy i wykonują pracę o tej samej wartości.Jeszcze jest dużo pielęgniarek bez magistra i specjalizacji,nim to się zmieni,to jeszcze trochę sobie poczekasz ,aż pielęgniarka po LM będzie pracować jako twoja pomoc.Tylko po co ci to .Masz jakieś problemy z poczuciem własnej wartości, coś ci dolega.Jak zobaczysz upodloną pielęgniarkę po LM to uważasz ,że lepiej się poczujesz ? Osoby inteligentne,operatywne potrafią znależć pracę po studiach, za dobre pieniądze,są konkursy na oddziałowe i pielęgniarki naczelne.Ja osobiście jestem za podziałem kompetencji i wówczas będzie ok. Pielęgniarkom,które mają najmniej zarabiać ,należy ująć obowiązków np. niech wykonują czynności,które są w zakresie opiekuna medycznego.Będzie sprawiedliwie.

#19  2017.10.09 09:38:02 ~Andzia

Kalisz 4 października przyjął zaproponowane rozwiązania płacowe dot realizacji ustawy z czerwca tego roku oraz rozporządzenia .MZ "Zembali", bierzemy co nasze, Dyrektor wydał zarządzenie. Stało się to dzięki tym na których wylewacie wiadra pomyj : związkowym, czapkowym jak zwał tak zwał,które wzięły sprawy w swoje ręce, a wy jedynie , że się układają, załatwiają NO NIE WSZYSTKIE TAKIE SĄ ! . Związki to MY to w Nas jest moc tylko nie potrafimy jej wykorzystać PRZECIWKO TYM KTÓRZY NAS OSZUKUJĄ KANTUJĄ , A MY czekamy, boimy się, narzekamy, nie czytamy .Zamiast poszukać nowej roboty te kolejne etaciki zlecenia są nie po to, abyśmy się zatyrały na śmierć to jest nasza nowa perspektywa nasz WYBÓR !