Dobra zmiana zmienia ochronę zdrowia w służbę zdrowia. Minister Radziwiłł zmienia przepisy tak, żeby zgodnie z prawem możliwe było pełnienie dyżuru przez jednego lekarza jednocześnie... na kilku oddziałach. Strach pomyśleć co w takim razie czeka pielęgniarki.

Zamiana ochrony zdrowia w służbę zdrowia.


W uzasadnieniu do poniższego projektu nowelizacji zapisano:

"Projektowane przepisy mają na celu umożliwienie świadczeniodawcom optymalnego względem potrzeb zdrowotnych hospitalizowanych pacjentów zaplanowania pracy personelu medycznego mając jednocześnie na uwadze zapewnienie dostępności do świadczeń gwarantowanych oraz intensywność realizacji świadczeń w poszczególnych komórkach organizacyjnych realizujących świadczenia w trybie hospitalizacji i hospitalizacji planowej. 

Świadczeniodawcy realizujący świadczenia gwarantowane w trybie hospitalizacji i hospitalizacji planowej będą mogli swobodniej planować zabezpieczenie całodobowej opieki lekarskiej przez ustalenie harmonogramu. Zmiana nie generuje dodatkowych kosztów dla podmiotów realizujących przedmiotowe świadczenia gwarantowane, polega na uelastycznieniu zasad organizacji pracy personelu w odniesieniu do pełnienia dyżurów medycznych, co może ułatwić zarządzanie podmiotem leczniczym oraz prowadzić do bardziej racjonalnego wydatkowania środków publicznych".

Warto podkreślić, że "w ramach konsultacji publicznych projekt został przesłany do opiniowania i konsultacji publicznych z terminem - 3 dni na składanie uwag...". 

Całe trzy dni...

A podpisane rozporządzenie wejdze w życie w dniu następującym po dniu ogłoszenia!

Witaj dobra zmiano w ochronie zdrowia...

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.12.20 19:06:28 ~GRAZA

Lekarze beda biegali do pacjentow od parteru po strych na kazdy oddzial , pielęgniarki takze z tym ze jeszcze w biegu beda miotłą zamiatac. Pacjenci odczuja dobra zmiane na swoich chorych organizmach.

#2  2017.12.20 19:54:27 ~Piel

Prędzej szlag ich trafi, niż będę w taki sposób pracować. Jak ktoś jest głupi, to niech tak zapier.a!

#3  2017.12.20 22:47:10 ~Mamuna

Pacjent jak najbardziej będzie miał dobrą zmianę w takim systemie. Przeniesie się na łono Abrahama czyli do krainy wiecznej szczęśliwości! Czego pragnąć więcej.

#4  2017.12.21 09:49:59 ~mm

Fantastycznie! Chirurg wyleczy zawał, umiarowi zaburzenia rytmu, a psychiatra zaintubuje i poprowadzi reanimacje. Niech żyje dobra zmiana!

#5  2017.12.21 13:14:50 ~funia

łelkam tu de fleczer! 1 pielęgniarka na cały szpital! można? można!

#6  2017.12.21 15:26:36 ~Do #5

Można - pod telefonem.

#7  2017.12.21 17:16:34 ~Piel

Dobrej zmiany juz nie ma

#8  2017.12.21 18:12:44 ~Do #7

I nigdy nie było. Każda zmiana to zmiana dojna, ta niestety w tym jest wybitna. Prawdę głosił filozof - Kiedy pewnego razu Sokratesa obsiadły muchy .siedziały sobie tak na nim i ucztowały.Zdegustowało to jego ucznia .Podszedł więc uczeń i zamachnął się ręką żeby przegonić spasione muchy."Coś ty zrobił wykrzyknął Sokrates.teraz przylecą nowe i znów będa musiały się najeść"

#9  2017.12.21 19:49:50 ~Dora

Koleżanki, nie troskajcie się o lekarzy, oni sobie poradzą, jak zwykle zresztą, martwmy o swoją grupę zawodową. Lekarze myślą tylko o sobie i krzywdy nie dadzą sobie zrobić.

#10  2017.12.22 08:25:49 ~mm

Masz racje, poprostu nikt nie będzie chcial dyżurować i wycofają sie z tego. Ja teraz czekam na rozporządzenie ze wystarczy jedna dyżurka pielęgniarek na caly szpital.

#11  2017.12.22 12:53:15 ~Meadow Dew

Tak sobie czytam I czytam info nt. ww pomysłu Radziwiłła i wg mnie to jezeli te idiotyczne rozporządzenie wejdzie w życie to wówczas lekarze powinni złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez narażenie na utratę życia i/lub zdrowia pacjentów . Jeżeli cos sie stanie to kto za to , beknie, , wiadomo że lekarz.

#12  2017.12.22 13:08:58 ~Do #11

Masz sporo racji, ale - czyja jest prokuratura ?

#13  2017.12.22 17:22:33 ~piel

Będziemy zgodnie z życzeniem pielęgniarskich "elit" samodzielnym zawodem.

#14  2017.12.22 20:49:56 ~Meadow Dew

Masz rację. .ręka rękę myje. .

#15  2017.12.23 22:17:28 ~Yxuz9

WESOŁYCH ŚWIĄT

#16  2017.12.23 22:52:51 ~Bajusia

Taaa jedna bedzie , na osiem pieter. A na osmym przyjdzie wilk i ja zje. Dobrej nocy

#17  2017.12.24 07:43:07 ~do16

Brzmi jak żart,ale dla nas wiele żartów kończy się realiami

#18  2017.12.24 14:30:19 ~ja

Jeśli służba to i przywileje jak w innych - natychmiast !

#19  2017.12.25 01:23:18 ~piel

Pielęgniarstwo to jest jedyny zawód będący prawdziwą służbą- bez przywilejów i za minimalne wynagrodzenie.

#20  2017.12.26 23:30:15 ~Anna

Od 1989r żadna partia, żaden minister chorób nie poniżył tak pielegniarek ja stało sie to za rzadu PiS! Nikt nigdy nie dał żadnej grupie zawodowej dodatku "brutto brutto"! Nikt nigdy nie dawał zeby potem odebrać ibezczelnie nazwać to podwyżka! Dzieje sie to teraz za cichym przyzwoleniem grupy zawodowej! Dzieje sie to łamiąc prawo i Konstytucje! Gdzie prawnicy, gdzie nasze władze pielęgniarskie, gdzie nasza godność, gdzie nasz bunt! Samorządzie obudź sie! Samorząd to wszystkie pielegniarki mające prawo wykonywania zawodu oprawo do godnych warunków pracy i płacy! Nie bądźmy fałszywie lojalne wobec pracodawców! Buntujemy sie, zadajmy, domagajmy bo pracodawca jest zawsze w sytuacji uprzywilejowanej!

#21  2017.12.27 00:57:38 ~do 20

I jak nikt przedtem-wartość pracy pielęgniarki zrownał z wartością pracy opiekuna.Pomysł powrotu do kształcenia na poziomie średnim to też inicjatywą tych Ministerstwa Choroby tego rzędu.

#22  2017.12.27 10:10:18 ~piel .

Obecny rząd na czele z Ministerstwem Zdrowia i prezesem od niezjedzonej kolacji ktora jeszcze nikomu nie zaszkodzila za przyzwoleniem i z poparciem przedstawicieli i władz p i p cofneli pielegniarstwo do epoki kamienia łupanego. Podnieśli prestiż opiekunów medycznych kosztem pielęgniarek a tych sprowadzili do roli wielofunkcyjnych i tanich roboli , obarczonych wielością obowiazkow i odpowiedzialnosci -popychadeł od wszystkiego .

#23  2017.12.27 16:46:29 ~.....

Masz rację,Jedna,dwie pielęgniarki służą 50 chorym,i nie tylko,bo nad nią cała masa nadzorców,np.przłożona,naczelna,epidemiologiczna,oddziałowa,zastepcy,dyrektor,lekarze,rzecznik praw pacjenta,który za wszystko obwinia pielęgniarki pracujące przy pacjencie,nie ministrów,dyrektorów,lekarzy ,wszelkich szefów pielęgniarskich,tylko pielęgniarki odcinkowe.taka prawda.

#24  2017.12.27 19:53:11 ~do 23

100/100

#25  2017.12.30 01:22:01 ~aga

Ale tak jest już od dawna w Anglii ! Wreszcie nie będą spać za grube pieniędze, tylko pracować. A co pielęgnierce po lekarzu na nocach na oddziale jak i tak zawsze ją przespał i nie waż się pana budzić. Myślę, że to bardzo dobry pomysł.

#26  2017.12.31 07:20:33 ~Popieram25

Po pierwsze - chodzi o dyżur, gdzie praca lekarza kończy się wieczorem, a potem w majestacie prawa idzie spać, u nas to co niektórzy przebierają się w piżamki. Po drugie - tu nie ma słowa o pielęgniarkach i być nie może - my nie mamy dyżurów.

#27  2018.01.01 17:20:04 ~motyl

Panom zawsze kasę znajdzie minister zresztą też lekarz . A Wasze pieniądze poszły na 500+ i obniżkę emerytur oraz podwyższenie kwoty wolnej od podatku oraz na podwyżki dla rezydentów ( bo tak mało przecież zarabiają ! ) No i żeby DOPIĄŁ się budżet i tak mocno napięty ( bo rodzi się coraz więcej dzieci ) więc komuś trzeba NIE DAĆ NIC ! A komu nic - tym najsłabszym , bo i tak pójdą pracować nawet za najniższą , na chleb powszedni " bo innego wyjścia nie ma . DAJCIE ODPÓR TAMU W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH .Nie głosujcie na PIS tylko albo na Kukiz 15 albo na partię Kornela Morawieckiego .Najlepsze to że mamy nowego premiera , z głową i zasadami oraz wartościami " .

#28  2018.01.01 20:44:49 ~siostra

Lubie cebule i czosnek a wy ? Lepiej polubcie na starość sie przyda .

#29  2018.01.02 06:02:13 ~Do #28

Pomimo pożegnania się z nami 2017.12.05 ( „paaa” ) niestety znów powracasz. Trochę zmieniły Ci się upodobania kulinarne – „pierś z kurczaka, ziemniaki i surówka” zastąpiły cebula i czosnek. Mam tylko nadzieję, że „ wspaniałe - nie tam jakaś bieda jak to u jednoetatowych&rdquo.

#30  2018.01.02 07:34:49 ~Do #29

Polecam zapoznanie się z komentarzami „siostry” na stronie http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/8234 i ponawiam umieszczony tam mój apel z 2017.12.06 06:04:48 „Proponuję wszystkim koleżankom ignorować idiotyczne komentarze "siostry". Niech fałszywie nadal śpiewa do znudzenia „sobie a muzom&rdquo.

#31  2018.01.02 22:49:11 ~do 29.30

Tutaj prawie każda to siostra,więc to nie ta siostra którą masz na myśli. Pozdro.

#32  2018.01.03 04:41:06 ~Do #31

Jeżeli, jak piszesz, to inna "siostra" to polecam ignorowanie wpisów tej innej "siostry" i pozostałych, które w komentarzach do absurdalnych rozporządzeń MZ będą przedstawiać na tym Portalu wyłącznie swoje upodobania kulinarne w zakresie warzyw. Autorka #30.

#33  2018.01.03 16:47:08 ~#33

Zapominamy o tym, że pomysł 1 pielęgniarki na kilka pięter zrodził się w czasie prywatyzacji szpitali kilka lat temu, podczas rządów PO/PSL. I nie martwmy się o lekarzy tylko o siebie. Lekarze zawsze wyjdą na swoje i każdy dyrektor czy prezes pomarudzi ale podwyżkę im da. Nazwą to inaczej, ale kasę dostaną. A my jak zwykle będziemy na końcu łańcucha pokarmowego, czyli wiadomo gdzie! Popieram #25 i #26.