Jak dobrać i pielęgnować rękawy limfatyczne Mobiderm?

2 min czytania
Aktualności
Jak dobrać i pielęgnować rękawy limfatyczne Mobiderm?

Panie, które po mastektomii cierpią na obrzęki limfatyczne rąk, dobrze wiedzą, jak długa i ciężka jest ich kuracja. Leczenie takich obrzęków odbywa się poprzez manualny drenaż limfatyczny, który poprawia odpływ zalegającej limfy, oraz stosowanie fachowego i precyzyjnego bandażowania kończyn, które ma na celu utrzymać uzyskane efekty podczas terapii. Obecnie niekomfortowe bandaże można zastąpić zakładaniem gotowych produktów medycznych, takich jak kawy limfatyczne. Są one wygodne, dyskretne i łatwe w użyciu. Należy tylko dobrać odpowiedni rozmiar i właściwie o nie dbać. Nie wiesz, jak? Podpowiadamy.

Rękawy na obrzęk limfatyczny – jak właściwie dobrać i gdzie kupić?

Jeśli chcemy zamiast mało komfortowych bandaży użyć gotowego wyrobu medycznego, takiego jak rękaw uciskowy na obrzęk limfatyczny, to przed zakupem należy dokonać odpowiednich pomiarów chorej kończyny. Musimy zmierzyć obwód nadgarstka, łokcia, a także ramienia w okolicy pachy. Dodatkowo trzeba wziąć miarę długości kończyny od nadgarstka do pachy. Pomiary warto zdjąć, gdy obrzęk jest najmniejszy, po nocnym odpoczynku, rano – najlepiej po sesji masaży wykonywanych w fazie redukcji. Po zdjęciu pomiarów możemy zakupić odpowiedni rękaw na obrzęk limfatyczny. Do wyboru mamy stacjonarny albo internetowy sklep medyczny, który w swoim asortymencie posiada rękawy uciskowe. Możemy też zwrócić się bezpośrednio do producenta. Ważne jest, by wybierać produkty wysokiej jakości, opatrzone certyfikatami. Mamy wówczas gwarancję, że będą odpowiednio wspierać naszą codzienną terapię.

Jak właściwie pielęgnować rękaw uciskowy?

Jeżeli chcemy, by wybrany przez nas rękaw na obrzęk limfatyczny służył nam przez maksymalny okres przydatności, to musimy o niego właściwie zadbać. Produkty tego typu można prać na dwa sposoby: ręcznie i w pralce. Podczas prania ręcznego rękawy limfatyczne należy namoczyć w zimnej wodzie z dodatkiem niewielkiej ilości mydła, następnie pocierać je czystą gąbką, wypłukać i delikatnie wycisnąć. Jeżeli wybierzemy pralkę, to należy użyć programu do prania wełny (z zimną wodą), z niewielkim dodatkiem płynu piorącego niezawierającego substancji zmiękczających. Następnie rękaw uciskowy należy włożyć do siateczki, by uniknąć jego uszkodzenia przez zamki błyskawiczne bądź rzepy, które zawiera inna nasza odzież. Po wypraniu produkt należy położyć płasko na ręczniku i delikatnie naciskając go dłońmi, wycisnąć nadmiar wody. Niezależnie od tego, jaki sposób prania wybierzemy, to rękawy na obrzęk limfatyczny należy suszyć stopniowo, z dala od źródła ciepła. Nie wolno ich wirować, suszyć w suszarce, ani prasować.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 4

Bądź pierwszym, który oceni wpis

Zobacz także
Aktualności

Czy pielęgniarki i lekarze są gotowi na nowe uprawnienia pielęgniarek?

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Wiele tematów wzbudza żywą wymianę opinii wśród pielęgniarek i położnych. Tak też właśnie było z postem zamieszczony na naszym Facebooku,…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Wyniki kolejnego egzaminu specjalizacyjnego.

1 min czytania
Szkolenie specjalizacyjne dla pielęgniarek Od 2006 roku ponad 3 tys. pielęgniarek uzyskało kwalifikacje potrzebne do udzielania określonych świadczeń zdrowotnych wchodzących w zakres…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMOrzecznictwo sądowePielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – sąd: postawa pracodawcy wobec pielęgniarek była naganna.

10 min czytania
Sąd: pracodawca z pielęgniarkami postępował nagannie… Poniżej publikujemy fragmenty orzeczenia Sądu Okręgowego z lutego 2024 roku, który rozpatrywał odwołanie od wyroku Sądu…
Komentarze
×
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny