Izba pielęgniarek robi to tak doskonale i tak idealne, że brakuje słów.

2 min czytania
Aktualności
Izba pielęgniarek robi to tak doskonale i tak idealne, że brakuje słów.

Izba pielęgniarek ocenia własną działalność

Obecnie w okręgowych izbach pielęgniarek i położnych odbywają się wybory na nową kadencję. Podczas zjazdów okręgowych ustępujące władze izby dokonują podsumowań swojej działalności.

Jedna z przewodniczących powiedziała:

Podczas kończącej się kadencji Izbie udało się sporo dokonać. W czasie siódmej kadencji pracy samorządu, mimo że wyzwania związane z pandemią paraliżowały nasze życie, odnotowaliśmy wiele sukcesów.

„Doczekaliśmy się znacznego, realnego wzrostu wynagrodzeń, uzyskaliśmy określone normy zatrudnienia dla znacznej części świadczeń, zwiększyliśmy zakres samodzielności zawodowej, poprzez możliwość wypisywania recept, ordynacji leków, kierowania na badania diagnostyczne, realizacji samodzielnych porad pielęgniarskich w specjalistycznej opiece ambulatoryjnej, kwalifikacji wykonywania szczepień ochronnych”.

Władze naczelnej izby pielęgniarek chwalą okręgową izbę

W okręgowym zjeździe izby pielęgniarek wziął udział pan Sebastian Irzykowski, wiceprezes naczelnej izby.

Do zebranych delegatów powiedział:

„Chciałem podziękować, za to, że reprezentujecie samorząd tutaj w Elblągu i robicie to w sposób tak doskonały i tak idealny, że brakuje mi czasami słów, aby opisać to, co tutaj się dzieje. Serce polskiego pielęgniarstwa bije tutaj, na tej sali. Wszystkim wydawało się, że kolejne lata, które przyniosły ze sobą tyle trudności, spowoduje, że samorząd się rozpadnie. Nie, samorząd się wzmocnił. Ta kadencja, jedna z najtrudniejszych w historii całego samorządu, to pokazała”.

źródło: info.elblag.pl

Podczas okręgowego zjazdu głos zabrał wicewojewoda warmińsko-mazurski.

Samorząd pielęgniarek wręcza pielęgniarkom odznaczenia

Na stronie internetowej Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu zamieszczono poniższy komunikat.

W dniu dzisiejszym odbył się w Elblągu XXIX Okręgowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych podczas którego był wybierany skład nowych władz.

Podczas Zjazdu uhonorowano Panie Pielęgniarki naszego Szpitala.

Srebrne odznaczenia „ZASŁUŻONY dla SAMORZĄDU PIELĘGNIAREK i POŁOŻNYCH” otrzymały Regina Zimnoch i Magdalena Budziszewska, natomiast brązowe odznaczenia „ZASŁUŻONY dla SAMORZĄDU PIELĘGNIAREK i POŁOŻNYCH” Panie Helena Dziekańska i Grażyna Choińska.

Składamy serdeczne gratulacje dla nagrodzonych pielęgniarek.

Nowo wybranej Przewodniczącej Pielęgniarek i Położnych Pani Magdalenie Budziszewskiej, życzymy wszelkiej pomyślności i wytrwałości w sprawowaniu tak odpowiedzialnej funkcji.

źródło: szpitalspecjalistyczny.elblag.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.6 / 5. Ilość głosów: 16

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7796 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Sąd: braki kadrowe nie mogą obarczać personelu pielęgniarskiego.

3 min czytania
Sąd – pielęgniarka kierowała się dobrem pacjentów W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych przytaczamy fragment z uzasadnienia wyroku Sądu Okręgowego…
Aktualności

Ile czasu jest ważna e recepta? I jak sprawdzić jej ważność?

3 min czytania
Każda recepta – bez względu na to, w jakiej formie została wystawiona, posiada określony termin ważności. Po jego upływie wykupienie leków może…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. W 3 lata milion PLN.

1 min czytania
Wynagrodzenia działaczy w izbach pielęgniarskich Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych wielokrotnie podnosiła kwestię zarobków działaczy izby pielęgniarskiej. Horrendalnie wysokie wynagrodzenia były z jednej…
Komentarze
×
Aktualności

Pielęgniarka zawsze będzie pielęgniarką.