Pielęgniarka zawsze będzie pielęgniarką.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka zawsze będzie pielęgniarką.

Pielęgniarki o swojej pracy

Wiele pielęgniarek uważa, że pielęgniarstwo to powołanie i nie każdy odnajdzie się w tym zawodzie. Trzeba bardzo dużo empatii i życzliwości, aby pracować z drugim człowiekiem – uważają pielęgniarki. Poniżej dwie opinie pielęgniarek, o pracy w zawodzie, które zgadzają się z powyższym stwierdzeniem.

  • Pielęgniarstwo wyssałam z mlekiem matki. Od zawsze chciałam nią zostać. Jestem pielęgniarką od prawie 39 lat. Zawsze w szpitalu zawsze przy łóżku pacjenta. Nie każdy czuje i ma to coś w sobie, by lubić tę pracę. I tak być powinno, ja na przykład nie cierpię prac biurowych, są osoby, które to kochają. Pozdrawiam wszystkie starsze i te Młode chętne do naszego zawodu kobiety!
  • Zawód pielęgniarki jest powołaniem, tak jak lekarza czy nauczyciela. Trzeba kochać ludzi i ciągle podnosić swoje kwalifikacje, by dobrze wykonywać tę pracę. Praca trudna, wymagająca cierpliwości, empatii, siły. Podziwiam nas wszystkich i mam wielki szacunek.

Pielęgniarka o praktykach dawniej i dziś

Pielęgniarka o swoich praktykach zawodowych po ukończeniu LM oraz licencjacie.

Skończyłam LM i pamiętam w nim naukę i przygotowania do pracy w zawodzie. Praktyki w szpitalach czy przychodniach naprawdę uczyły zawodu. W nowej rzeczywistości kończyłam licencjat ( w każdym zawodzie jest uznawany poza pielęgniarstwem, dlaczego jest uznany za wykształcenie średnie nie rozumiem, no trudno) miałam wtedy praktyki i obserwowałam obecnie jak są prowadzone, różnica jest zasadnicza. Stare pielęgniarki z doświadczeniem były bardziej zdyscyplinowane niż młodzież. Samo wykształcenie w pielęgniarstwie to część sukcesu. A z tym wykształceniem też bym nie przesadzała. Zawsze był przerost formy nad treścią. Pielęgniarka musi być równoprawnym członkiem zespołu terapeutycznego, ale zawsze będzie pielęgniarką. Jak ktoś się tego wstydzi to zawsze może zmienić zawód.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3.9 / 5. Ilość głosów: 22

Bądź pierwszym, który oceni wpis

425 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Na co mogą liczyć pielęgniarki od izb, przechodząc na emeryturę.

3 min czytania
Podziękowanie dla pielęgniarek emerytek W niedziele 28 maja 2023 r. na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zapytaliśmy użytkowników Portalu, czy pielęgniarki…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory, mimo zakazu od pielęgniarki wstał z łóżka. Zażądał odszkodowania.

4 min czytania
Szpital musi zapewnić pacjentom bezpieczeństwo Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych często poruszamy tematykę związaną z praktyką zawodową w kontekście orzecznictwa sądowego. Warto…
Komentarze