Pielęgniarka zawsze będzie pielęgniarką.

1 min czytania
Aktualności
Pielęgniarka zawsze będzie pielęgniarką.

Pielęgniarki o swojej pracy

Wiele pielęgniarek uważa, że pielęgniarstwo to powołanie i nie każdy odnajdzie się w tym zawodzie. Trzeba bardzo dużo empatii i życzliwości, aby pracować z drugim człowiekiem – uważają pielęgniarki. Poniżej dwie opinie pielęgniarek, o pracy w zawodzie, które zgadzają się z powyższym stwierdzeniem.

  • Pielęgniarstwo wyssałam z mlekiem matki. Od zawsze chciałam nią zostać. Jestem pielęgniarką od prawie 39 lat. Zawsze w szpitalu zawsze przy łóżku pacjenta. Nie każdy czuje i ma to coś w sobie, by lubić tę pracę. I tak być powinno, ja na przykład nie cierpię prac biurowych, są osoby, które to kochają. Pozdrawiam wszystkie starsze i te Młode chętne do naszego zawodu kobiety!
  • Zawód pielęgniarki jest powołaniem, tak jak lekarza czy nauczyciela. Trzeba kochać ludzi i ciągle podnosić swoje kwalifikacje, by dobrze wykonywać tę pracę. Praca trudna, wymagająca cierpliwości, empatii, siły. Podziwiam nas wszystkich i mam wielki szacunek.

Pielęgniarka o praktykach dawniej i dziś

Pielęgniarka o swoich praktykach zawodowych po ukończeniu LM oraz licencjacie.

Skończyłam LM i pamiętam w nim naukę i przygotowania do pracy w zawodzie. Praktyki w szpitalach czy przychodniach naprawdę uczyły zawodu. W nowej rzeczywistości kończyłam licencjat ( w każdym zawodzie jest uznawany poza pielęgniarstwem, dlaczego jest uznany za wykształcenie średnie nie rozumiem, no trudno) miałam wtedy praktyki i obserwowałam obecnie jak są prowadzone, różnica jest zasadnicza. Stare pielęgniarki z doświadczeniem były bardziej zdyscyplinowane niż młodzież. Samo wykształcenie w pielęgniarstwie to część sukcesu. A z tym wykształceniem też bym nie przesadzała. Zawsze był przerost formy nad treścią. Pielęgniarka musi być równoprawnym członkiem zespołu terapeutycznego, ale zawsze będzie pielęgniarką. Jak ktoś się tego wstydzi to zawsze może zmienić zawód.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 23

Bądź pierwszym, który oceni wpis

580 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Pacjent ocenił pracę pielęgniarek. Zarzuty przedstawił w sądzie.

2 min czytania
Pacjentka w sądzie: wzywane pielęgniarki nie przychodziły. Opiekował się mną mąż. W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2023 roku, które…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Pielęgniarki - propozycja wynagrodzeń zasadniczych od 1 stycznia 2026 złożona przez resort zdrowia.

2 min czytania
Propozycja ministerstwa zdrowia w zakresie siatki płac personelu pielęgniarskiego od 1 stycznia 2026 roku… W kilku poprzednich artykułach redakcyjnych Ogólnopolski Portal Pielęgniarek…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory zarzucał pielęgniarce, że leżał w moczu. Co na to sąd?

1 min czytania
Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz W jednym z uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku, które…
Komentarze