Awantura – pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Aktualności
Awantura – pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek

Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej izby pielęgniarek i położnych. Pierwszym wiceprezesem.

Natomiast za totalne nieporozumienie uznawałem i nadal uznaję, że ta osoba jest zatrudniona na stanowisku wiceprezesa naczelnej rady pielęgniarek i położnych w Warszawie.

Jak to jest możliwe, że ta osoba reprezentuje środowisko pielęgniarskie i jednocześnie jest funkcjonariuszem PiS, które jest odpowiedzialne za sytuację w ochronie zdrowia. Rządzi bowiem od 6 lat. Oczywiście zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności za ten stan, także Platformy Obywatelskiej, która „przez długich 8 lat…”. I poprzednich rządów.

Kiedy widziałem jak na zdjęciach ta osoba reprezentuje pielęgniarki i położne w negocjacjach z ministrem zdrowia, to się zastanawiałem jak to jest możliwe. Czy można być trochę w ciąży?

Mowa tutaj o panu Sebastianie Irzykowskim. Często słucham wypowiedzi tego pana. Wydaje się sympatycznym człowiekiem. Ma sporo racji w swoich wypowiedziach. Natomiast wiele z nich wzbudza zdziwienie i jest wypadkową sytuacji, w którą sam się wpakował. Dla dobra sprawy, powinien z chwilą wygrania wyborów z ramienia PiS, zrezygnować z pełnionych funkcji w izbach pielęgniarskich. Nie byłoby dzisiejszych kłopotów…

PiS przeciera oczy ze zdumienia i wypomina zarobki pielęgniarzowi

Powyższa sytuacja, stania okrakiem – pomiędzy interesami zawodowymi pielęgniarek i położnych, a byciem prominentnym działaczem PiS – musiała kiedyś nabrać dynamiki.

Dzisiaj PiS jest zdegustowane ostatnim „wybrykiem” pana Sebastiana Irzykowskiego, który brał udział w manifestacji zawodów medycznych w dniu 11 września 2021 roku.

Sprawę nabiera szerokiego echa w mediach. W bytow.pl, w artykule z dnia 18 września 2021 roku, przytoczono jedną z opinii w przedmiotowej sprawie:

„To człowiek, który startował do Sejmiku z pierwszego miejsca na liście PiS. Dostał się tam dzięki wsparciu świętej pamięci poseł Jolanty Szczypińskiej. Zaskarbił sobie jej przychylność, chociaż wcześniej był związany z Platformą Obywatelską. Dostał szansę. Reprezentuje ten rząd, a jednocześnie pojechał protestować w sprawie podwyżek dla pracowników służby zdrowia. To tym bardziej absurdalne, że jego oświadczenie majątkowe jest przecież jawne, a wynika z niego jednoznacznie, że zarabia rocznie prawie 300 tys. zł. Jeśli tak wygląda bieda w służbie zdrowia, to z pewnością pan Irzykowski nie jest idealnym partnerem do takiego protestu – informuje członek Prawa i Sprawiedliwości z okręgu słupskiego”.

W świat idzie informacja: pielęgniarz zarobił prawie 300 tys. PLN

Z powyższą sytuacją będzie się musiał zmierzyć sam pan Irzykowski. To jego problem i PiS. To ich podwórko i zabawki.

Niestety kwestia zarobków, poruszona w kontekście przedmiotowej sprawy zaszkodzi w ogóle pielęgniarkom i położnym. Jest na młyn hejtowi, który przetacza się przez Internet wobec pracowników ochrony zdrowia.

Z oświadczenia majątkowego wynika, że dochód jaki osiągnął pan Irzykowski to prawie 300 tys. PLN.

I tutaj mamy już problem z podwórka środowiska pielęgniarskiego. Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych wielokrotnie podnosiła kwestię zarobków działaczy izby pielęgniarskiej. Horrendalnie wysokie wynagrodzenia były z jednej strony szokiem dla pielęgniarek i położnych, z drugiej spotkały się z totalną krytyką.

Na dochód jaki osiągnął pan Irzykowski składa się:

  • Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych – 122 229 PLN,
  • Okręgowa Izba Pielęgniarek w Słupsku – umowa o pracę: 56 257 oraz umowa cywilnoprawna – 28 850 PLN.
  • Dodatkowo dochód z pracy w szpitalu to 47 802 PLN oraz dieta radnego wojewódzkiego – 24 479 PLN.

Warto podkreślić, z powyższego wynika, że w samej izbie pielęgniarskiej dochód wyniósł ponad 207 000 PLN. Strach pomyśleć, ile środków finansowych, ze ściąganych przez izbę do pielęgniarek i położnych składek członkowskich jest przeznaczonych na wynagrodzenia izbowych działaczy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.2 / 5. Ilość głosów: 227

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7695 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Zarobki pielęgniarek - czy siatka płac jest bezwzględnie obowiązująca?

4 min czytania
Poseł pyta ministra zdrowia o siatkę płac pielęgniarek i położnych Interpelacja do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych…
Aktualności

5 najlepszych kremów do twarzy na trądzik – ranking 2023

6 min czytania
Krem do twarzy to kosmetyk, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację. Wybór tego rodzaju preparatu nie jest jednak łatwym zadaniem i…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Związek pielęgniarek – 2 tys. PLN różnicy jest kompromisem.

4 min czytania
Związek pielęgniarek wyjaśnia cel ustawy autorstwa OZZPiP w sprawie siatki płac pielęgniarek Na konferencji prasowej w dniu 21 marca 2023 roku zorganizowanej…
Komentarze
×
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. 10 godzin tygodniowo.