Awantura – pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

3 min czytania
Aktualności
Awantura – pielęgniarz zarobił ponad dwieście tysięcy.

Prominentny działacz PiS wiceprezesem izby pielęgniarek

Od lat zastanawiało mnie jak to jest możliwe, że działacz PiS jest jednocześnie we władzach okręgowej izby pielęgniarek i położnych. Pierwszym wiceprezesem.

Natomiast za totalne nieporozumienie uznawałem i nadal uznaję, że ta osoba jest zatrudniona na stanowisku wiceprezesa naczelnej rady pielęgniarek i położnych w Warszawie.

Jak to jest możliwe, że ta osoba reprezentuje środowisko pielęgniarskie i jednocześnie jest funkcjonariuszem PiS, które jest odpowiedzialne za sytuację w ochronie zdrowia. Rządzi bowiem od 6 lat. Oczywiście zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności za ten stan, także Platformy Obywatelskiej, która „przez długich 8 lat…”. I poprzednich rządów.

Kiedy widziałem jak na zdjęciach ta osoba reprezentuje pielęgniarki i położne w negocjacjach z ministrem zdrowia, to się zastanawiałem jak to jest możliwe. Czy można być trochę w ciąży?

Mowa tutaj o panu Sebastianie Irzykowskim. Często słucham wypowiedzi tego pana. Wydaje się sympatycznym człowiekiem. Ma sporo racji w swoich wypowiedziach. Natomiast wiele z nich wzbudza zdziwienie i jest wypadkową sytuacji, w którą sam się wpakował. Dla dobra sprawy, powinien z chwilą wygrania wyborów z ramienia PiS, zrezygnować z pełnionych funkcji w izbach pielęgniarskich. Nie byłoby dzisiejszych kłopotów…

PiS przeciera oczy ze zdumienia i wypomina zarobki pielęgniarzowi

Powyższa sytuacja, stania okrakiem – pomiędzy interesami zawodowymi pielęgniarek i położnych, a byciem prominentnym działaczem PiS – musiała kiedyś nabrać dynamiki.

Dzisiaj PiS jest zdegustowane ostatnim „wybrykiem” pana Sebastiana Irzykowskiego, który brał udział w manifestacji zawodów medycznych w dniu 11 września 2021 roku.

Sprawę nabiera szerokiego echa w mediach. W bytow.pl, w artykule z dnia 18 września 2021 roku, przytoczono jedną z opinii w przedmiotowej sprawie:

„To człowiek, który startował do Sejmiku z pierwszego miejsca na liście PiS. Dostał się tam dzięki wsparciu świętej pamięci poseł Jolanty Szczypińskiej. Zaskarbił sobie jej przychylność, chociaż wcześniej był związany z Platformą Obywatelską. Dostał szansę. Reprezentuje ten rząd, a jednocześnie pojechał protestować w sprawie podwyżek dla pracowników służby zdrowia. To tym bardziej absurdalne, że jego oświadczenie majątkowe jest przecież jawne, a wynika z niego jednoznacznie, że zarabia rocznie prawie 300 tys. zł. Jeśli tak wygląda bieda w służbie zdrowia, to z pewnością pan Irzykowski nie jest idealnym partnerem do takiego protestu – informuje członek Prawa i Sprawiedliwości z okręgu słupskiego”.

W świat idzie informacja: pielęgniarz zarobił prawie 300 tys. PLN

Z powyższą sytuacją będzie się musiał zmierzyć sam pan Irzykowski. To jego problem i PiS. To ich podwórko i zabawki.

Niestety kwestia zarobków, poruszona w kontekście przedmiotowej sprawy zaszkodzi w ogóle pielęgniarkom i położnym. Jest na młyn hejtowi, który przetacza się przez Internet wobec pracowników ochrony zdrowia.

Z oświadczenia majątkowego wynika, że dochód jaki osiągnął pan Irzykowski to prawie 300 tys. PLN.

I tutaj mamy już problem z podwórka środowiska pielęgniarskiego. Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych wielokrotnie podnosiła kwestię zarobków działaczy izby pielęgniarskiej. Horrendalnie wysokie wynagrodzenia były z jednej strony szokiem dla pielęgniarek i położnych, z drugiej spotkały się z totalną krytyką.

Na dochód jaki osiągnął pan Irzykowski składa się:

  • Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych – 122 229 PLN,
  • Okręgowa Izba Pielęgniarek w Słupsku – umowa o pracę: 56 257 oraz umowa cywilnoprawna – 28 850 PLN.
  • Dodatkowo dochód z pracy w szpitalu to 47 802 PLN oraz dieta radnego wojewódzkiego – 24 479 PLN.

Warto podkreślić, z powyższego wynika, że w samej izbie pielęgniarskiej dochód wyniósł ponad 207 000 PLN. Strach pomyśleć, ile środków finansowych, ze ściąganych przez izbę do pielęgniarek i położnych składek członkowskich jest przeznaczonych na wynagrodzenia izbowych działaczy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 226

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7392 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych.

1 min czytania
Produkty dla pielęgniarek i położnych W Sklepie Pielęgniarek i Położnych dostępne są przede wszystkim produkty dedykowane pielęgniarkom i położnym. Początkowo w asortymencie…
Aktualności

Od kiedy urlop dla poratowania zdrowia pielęgniarki?

3 min czytania
Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla pielęgniarek i położnych Sprawa urlopu zdrowotnego dla pielęgniarek i położnych to kwestia, która jest często poruszana przez użytkowników…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.

3,5 tys. pielęgniarek i położnych uzyskało tytuł specjalisty.

2 min czytania
Pielęgniarki – państwowy egzamin specjalizacyjny Portal Pielęgniarek i Położnych na bieżąco przekazuje informacje na temat wyników egzaminów specjalizacyjnych z różnych dziedzin pielęgniarstwa….
Komentarze
×
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – to jest nasze żądanie.