Pielęgniarki i położne zdawały egzamin specjalizacyjny. Ile uzyskały punktów?

2 min czytania
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych
Pielęgniarki i położne zdawały egzamin specjalizacyjny. Ile uzyskały punktów?

Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych

10 marca wystartowała wiosenna sesja egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych. Na stronie internetowej Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych udostępnione są terminy 17 egzaminów z różnych dziedzin pielęgniarstwa. W tej sesji, do egzaminów ma przystąpić ponad 2,8 tys. pielęgniarek i położnych.

W dzisiejszym artykule przedstawimy wyniki egzaminów pielęgniarek i położnych z poniższych dziedzin pielęgniarstwa:

  • Pielęgniarstwo onkologiczne
  • Pielęgniarstwo ginekologiczno-położnicze
  • Ochrona zdrowia pracujących
  • Pielęgniarstwo neonatologiczne
  • Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych

Warto zaznaczyć, że od jesiennej sesji egzaminacyjnej w 2024 r., CKPPiP prezentuje również statystyki dotyczące zdawalności w poszczególnych ośrodkach szkoleniowych. Takie informacje również będziemy przekazywać.

Egzamin państwowy pielęgniarek

Pielęgniarstwo onkologiczne:

Celem kształcenia jest nabycie specjalistycznej wiedzy, umiejętności, kompetencji społecznych do opieki pielęgniarskiej nad pacjentem z chorobą nowotworową i jego rodziną, w różnym wieku i na różnym etapie rozwoju choroby nowotworowej.

Do testu przystąpiło 17 pielęgniarek i wszystkie z nich zostały specjalistkami w tej dziedzinie. Najlepiej spisali się kursanci z ośrodków szkoleniowych: Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Słupsku i Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi (średnia punktów na egzaminie to 137).

Pielęgniarstwo ginekologiczno-położnicze:

Celem jest przygotowanie położnej do sprawowania kompleksowej, ciągłej specjalistycznej opieki ginekologiczno-położniczej nad kobietą i jej rodziną w różnych okresach życia.

171 położnych (czyli 100%) uzyskało wynik pozytywny. Najwyższą średnią punktów (132) z egzaminu uzyskali kursanci z Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łodzi.

Ochrona zdrowia pracujących:

Celem kształcenia jest zyskanie przez pielęgniarkę specjalistycznej wiedzy i umiejętności w dziedzinie ochrony zdrowia pracujących umożliwiających samodzielną realizację zadań w opiece nad pracującymi oraz współdziałanie z pracodawcami, pracownikami i innymi profesjonalistami realizującymi działania w ochronie zdrowia pracujących.

Do egzaminu przystąpiło 26 osób i wszystkie z nich uzyskały wynik pozytywny. Najwyższą średnią punktów (135,18) z egzaminu uzyskali kursanci z ośrodka VITAL-MED sp. z o.o. w Przeworsku.

Pielęgniarstwo neonatologiczne:

Kurs pozwala na przygotowanie pielęgniarki, położnej do podejmowania działań promujących zdrowie, profilaktycznych, opiekuńczych, diagnostycznych, terapeutycznych w zakresie kompleksowej, zindywidualizowanej opieki nad noworodkiem zdrowym, chorym i wymagającym intensywnego nadzoru oraz jego rodziną.

Do testu przystąpiło 126 pielęgniarek i położnych i 124 z nich uzyskało tytuł specjalisty w tej dziedzinie. Najlepiej spisali się kursanci z Agencjui Usług Oświatowych OMNIBUS sp. z o. o. w Kłodzku (średnia punktów: 122).

Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych:

Szkolenie przygotowuje położne do profesjonalnego i samodzielnego sprawowania opieki nad kobietą i jej rodziną w zdrowiu i z współistniejącymi problemami zdrowotnymi.

22 położne (czyli 95,45%) uzyskało wynik pozytywny. Najwyższą średnią punktów (121,36) z egzaminu uzyskali kursanci z ośrodka Akademia Zdrowia, Izabela Łajs w Justynowie.

Nowym specjalistkom gratulujemy uzyskania tytułu specjalisty w dziedzinach pielęgniarstwa.

źródło: ckppip.edu.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

762 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze