Izba pielęgniarek będzie kontrolować punkty edukacyjne poprzez platformę.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki - punkty edukacyjneSzkolenia pielęgniarek i położnych
Izba pielęgniarek będzie kontrolować punkty edukacyjne poprzez platformę.

System, którym będzie administrować izba będzie przygotowany do obsługi punktów edukacyjnych

W ramach realizacji projektu, Wsparcie kształcenia pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych w Polsce, poza kursami stacjonarnymi, zostanie także uruchomiona platforma szkoleniowa (on-line), oferująca kursy doszkalające, w celu upowszechnienia metody e-learningu w kształceniu ustawicznym pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych.

Platforma powstanie na bazie istniejącego Systemu Obsługi Samorządu Pielęgniarek i Położnych. Obecnie Konto Pielęgniarki i Położnej w systemie umożliwia wgląd pielęgniarki i pielęgniarza w jej i jego dane zawarte w CRPiP oraz w informacje dotyczące składek członkowskich, wyborów samorządowych, a także zmianę danych teleadresowych. 

System jest także przygotowany do obsługi punktów edukacyjnych. Brakuje wciąż modułu szkoleniowego do istniejącego systemu, co pozwoliłoby na połączenie wielu funkcji niezbędnych z punktu widzenia pielęgniarki, pielęgniarza, położnej i położnego do rozwoju zawodowego.

Utworzona w ramach projektu platforma szkoleniowa, wraz z kursami, stanowić będzie rezultat twardy. Po zakończeniu projektu platforma będzie służyć kadrom pielęgniarskim i położniczym w doskonaleniu zawodowym. Platforma będzie utrzymywana (po zakończeniu realizacji projektu) przez NIPIP.

Użytkownicy platformy będą mogli korzystać ze wszystkich funkcjonalności w jednym systemie bez konieczności logowania do różnych systemów, ponadto materiały edukacyjne, szkolenia, webinary będą łatwo dostępne dla wszystkich osób posiadających Prawo Wykonywania Zawodu
Pielęgniarki lub Położnej.

Przygotowanie platformy szkoleniowej zajmie od 12 do 18 miesięcy realizacji projektu. Platforma szkoleniowa zostanie stworzona na zlecenie przez wybraną w drodze konkurencyjności firmę zewnętrzną. Osobnym zleceniem będzie opracowanie programów szkoleń przez ekspertów w danej dziedzinie medycznej oraz produkcja materiałów do szkoleń w formie on-line na platformie szkoleniowej. Wybór wykonawców zostanie przeprowadzony zgodnie z zasadą konkurencyjności.

źródło: mz.gov.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 1.6 / 5. Ilość głosów: 8

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarek. Wynagrodzenie: 8 800–11 000 zł brutto / mies.

1 min czytania
Pracodawca zapewnia o możliwości elastycznego czasu pracy pielęgniarki, pod warunkiem dopasowania grafików z pozostałym personelem pielęgniarskim. Niewielki podmiot, starający się dbać zarówno…
Komentarze