200-procentowe nagrodzenia dla jakich pielęgniarek?

1 min czytania
200% dla pielęgniarekAktualności
200-procentowe nagrodzenia dla jakich pielęgniarek?


Z sejmu – Dla jakich pielęgniarek wyższe wynagrodzenia

Posiedzenie plenarne sejmu w dniu 22 października 2020 roku. 

Poseł Marek Sowa:

Pani Marszałek! Panie Ministrze! Wysoka Izbo!
Wśród kluczowych poprawek odrzuconych przez polityków Prawa i Sprawiedliwości jest poprawka zapewniająca gwarancję ustawową 200-procentowego wynagrodzenia dla wszystkich pracowników medycznych – lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych – zatrudnionych na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. Niestety, poprawka ta nie zyskała w nocy akceptacji ze strony rządu i polityków PiS-u, co więcej, pan minister miał wątpliwości, czy w szpitalach powiatowych, w szpitalach pierwszego poziomu ten dodatek w ogóle powinien być wypłacany. Dzisiaj jest on wypłacany na podstawie polecenia
ministra. Ale, szanowni państwo, los pracowników służby zdrowia nie może zależeć od jednego podpisu ministra. Musimy mieć gwarancje ustawowe. Dlatego wierzę, że godziny, które minęły od zakończenia pracy komisji, pozwoliły (Dzwonek) politykom PiS-u
na to, aby jednak przekonać się i poprzeć naszą poprawkę. (Oklaski)

źródło: stenogram z posiedzenia

Wybrał: Mariusz Mielcarek, pielegniarki.info.pl 


 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8755 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Specjalne rabaty dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Profesjonalna i stylowa odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych Praca medyków to nieustanne wyzwania i ogromne zaangażowanie, a więc warto zadbać o…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – Sąd stwierdził: niedopuszczalne było niezakręcenie kranika centralki i jego wymiana po dobie. Odszkodowanie – 150 tys. PLN.

5 min czytania
Praktyka pielęgniarek – biegły: płyn przesiękowy (wysiękowy?) na skórze w miejscu wkłucia, w bezpośredniej styczności z zewnętrzną powierzchnią cewnika naczyniowego był pożywką…
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki – sąd o skutkach otwartego wkłucia centralnego z kranikiem trójdrożnym. Chora straciła 200-300 ml krwi.

3 min czytania
Po niepożądanym zdarzeniu przez niewymieniony kranik trójdzielny pielęgniarki nadal podawały płyny, leki, mieszanki żywieniowe. Sąd Okręgowy w uzasadnieniu do wyroku zauważył: (…)…
Komentarze