(1) Wiceminister zdrowia czytał co podpisywał? Kabaret! Pielęgniarka jest uprawniona ….

2 min czytania
Aktualności
(1) Wiceminister zdrowia czytał co podpisywał? Kabaret! Pielęgniarka jest uprawniona ….

 

29 lipca 2015 roku – NOWE REGULACJE! Minister zdrowia opublikował wykaz świadczeń, "DO KTÓRYCH JEST UPRAWNIONA" pielęgniarka lub położna po odbyciu specjalizacji lub kursu kwalifikacyjnego. Czytano ponad 6 500 razy, ponad 70 KOMENTARZY! 

 

Wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski podpisał uroczyście nowe programy szkoleń specjalizacyjnych oraz kwalifikacyjnych. 

Każdy z tych programów zawiera uprawnienia osób, które odbyły powyższe formy szkolenia.

 

Powstał z tego faktu niezły kabaret …

 

Otóż wiceminister zdrowia podpisał dokument, w którym zawarł wykaz świadczeń zdrowotnych, do których jest uprawniona pielęgniarka i położna, po ukończeniu np. specjalizacji lub kursu kwalifikacyjnego. 

Do tej pory świadczenia zdrowotne, do których jest uprawniony ubezpieczony regulowały tzw. rozporządzenia koszykowe.

Teraz się okazuje, że wiceminister zdrowia określił do jakich świadczeń jest uprawniona … pielęgniarka, warunkując to ukończenie specjalizacji lub kursu kwalifikacyjnego. 

Jakie to świadczenia? Np. 

– Wykonanie odbarczenia odmy prężnej, przy użyciu gotowego zestawu, w stanie nagłego

zagrożenia zdrowotnego.

– Zmiana opatrunku na ranie pooperacyjnej. 

– Opatrywanie ran.

– Stosowanie kompresjoterapii, itd.

 

Rozumiem, że wiceminister zdrowia może w ten sposób (nadając uprawnienia do świadczeń zdrowotnych) chciał osłodzić pielęgniarkom i położnym zaproponowane przez siebie tzw. podwyżki średnio 1 zł netto na godzinę od września br.? 

Jak brzmi zatem dokładnie przedmiotowy zapis zawarty w programie nauczanie każdej specjalizacji i kursu kwalifikacyjnego?

Cytuję:

 

WYKAZ ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH, DO KTÓRYCH JEST UPRAWNIONA PIELĘGNIARKA PO UKOŃCZENIU SZKOLENIA SPECJALIZACYJNEGO W DZIEDZINIE PIELĘGNIARSTWA ANESTEZJOLOGICZNEGO I INTENSYWNEJ OPIEKI

WYKAZ ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH, DO KTÓRYCH JEST UPRAWNIONA PIELĘGNIARKA PO UKOŃCZENIU SPECJALIZACJI W DZIEDZINIE PIELĘGNIARSTWA CHIRURGICZNEGO 

 

Panie wiceministrze? Czy pan czytał co podpisywał?

Ale, żarty na bok!

 

Czy nie chodziło panie wiceministrze o:

WYKAZ ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH, DO KTÓRYCH WYKONYWANIA JEST UPRAWNIONA PIELĘGNIARKA PO UKOŃCZENIU SZKOLENIA SPECJALIZACYJNEGO W DZIEDZINIE PIELĘGNIARSTWA ANESTEZJOLOGICZNEGO I INTENSYWNEJ OPIEKI?

WYKAZ ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH, DO KTÓRYCH WYKONYWANIA JEST UPRAWNIONA PIELĘGNIARKA PO UKOŃCZENIU KURSU KWALIFIKACYJNEGO W DZIEDZINIE PIELĘGNIARSTWA CHIRURGICZNEGO? 

 

Panie wiceministrze, co teraz z tym zrobimy?

Mariusz Mielcarek  

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8110 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki o noszeniu biżuterii na stanowisku pracy.

2 min czytania
Czy pielęgniarka obejmująca dyżur powinna ściągać biżuterię? W dzisiejszym artykule poruszymy temat noszenia biżuterii przez pielęgniarki i położne. Od zawsze jest to…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki – minister zdrowia o dysproporcjach płacowych pomiędzy grupami.

2 min czytania
Minister zdrowia wyraziła pogląd na temat obecnego zróżnicowania wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek… W dniu wczorajszym w sejmie odbyło się pierwsze posiedzenie podkomisji nadzwyczajnej…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka - pisałam pracę magisterską na nockach. Dzięki temu koleżanki mogły spać...

2 min czytania
Przemęczyłam się i dziś dostając wypłatę wiem, że było warto, bo zaczynałam z pensją równą salowej… W miniony weekend na Ogólnopolskim Portalu…
Komentarze