13 maja – pielęgniarki spotkały się z ministrem.

1 min czytania
Aktualności
13 maja – pielęgniarki spotkały się z ministrem.


Związek pielęgniarek informuje

KOMUNIKAT
Z NADZWYCZAJNEGO POSIEDZENIA ZARZĄDU KRAJOWEGO
OGÓLNOPOLSKIEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH
Z UDZIAŁEM MINISTRA ZDROWIA

W dniu 13 maja 2021 r. odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Krajowego OZZPiP, którego głównym tematem było ustalenie harmonogramu dalszych działań związanych z prowadzeniem sporów zbiorowych i akcji protestacyjnych na poziomie lokalnym i krajowym. O godz. 14:00 do posiedzenia Zarządu dołączyli: Minister Zdrowia Adam Niedzielski i Wiceminister Maciej Miłkowski.

Ministrowie wykazali się zaskakującym niezrozumieniem sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych i w swoich wystąpieniach twierdzili, że oczekują od Związku rezygnacji z dotychczas zgłoszonych postulatów i stanowisk związanych z poprawą warunków pracy i płacy pielęgniarek i położnych. Wywołało to oburzenie i dezaprobatę strony związkowej.

Jako największy w Polsce związek zawodowy zrzeszający pielęgniarki i położne mamy świadomość, że sytuacja kadrowa naszego środowiska jest dramatyczna, co stało się jeszcze bardziej widoczne w czasie pandemii, gdy nasza grupa zawodowa poniosła największe ofiary. Dlatego nie zrezygnujemy z naszych działań na rzecz ratowania zawodów pielęgniarki i położnej.

W tej sytuacji Zarząd Związku postawił ultimatum Ministrowi Zdrowia na przedstawienie ostatecznych rozwiązań – strony spotkają się w poniedziałek 17 maja 2021 r. o godz. 15:00 w siedzibie Ministerstwa Zdrowia. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych traktuje to spotkanie jako spotkanie ostatniej szansy.

W związku z powyższym obrady nadzwyczajnego posiedzenia Zarządu Krajowego OZZPiP zostały zawieszone do wtorku 18 maja 2021 r.

Za Zarząd
Krystyna Ptok
Przewodnicząca OZZPiP

 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8987 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki milczały. Tego doświadczyłam.

6 min czytania
Internety o pielęgniarkach Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 21 lipca 2021 roku, opublikowaliśmy tweeta, który dotyczył kwestii zakresu informacji…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka – MZ o zembalowym, w tym na kontraktach.

3 min czytania
Dodatek zembali dla pielęgniarek – spotkanie z dyrektorem departamentu ministerstwa zdrowia W dniu 15 lipca 2021 roku odbyło się spotkanie. Przedstawiciele władz…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

MZ o pielęgniarkach: zwiększyliśmy atrakcyjność zawodu.

4 min czytania
Sejmowa komisja zdrowia o pielęgniarkach Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 24 czerwca 2021 roku. W sprawie informacji minister rodziny i polityki…
Komentarze