(3) Władze związku pip! Przestańcie kierować postulaty płacowe do wojewodów, marszałków, starostów, burmistrzów, dyrektorów szpitali. To bicie piany.

1 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnychWładze związku pip! Kiedy pokażecieże "macie jaja"?
(3) Władze związku pip! Przestańcie kierować postulaty płacowe do wojewodów, marszałków, starostów, burmistrzów, dyrektorów szpitali. To bicie piany.

 

Zobacz także:

(1) Władze związku pip! Przestańcie opowiadać na czepkowych konferencjach, że w Polsce zabraknie pielęgniarek.

(2) Władze związku pip! Przestańcie opowiadać na czepkowych konferencjach, że polskie pielęgniarki wyjeżdżają za granicę. To nie wasza sprawa. Nie od tego jesteście!

 

 

 

 

(3) Władze izby pip!

Kiedy wreszcie pokażecie, że "macie jaja"?

 

Władze związku pip. Przestańcie kierować postulaty płacowe do wojewodów, marszałków, starostów, burmistrzów, dyrektorów szpitali. To bicie piany. 

To tak samo, jakbyście negocjowały zmianę rozkładu jazdy pociągów, kierując postulaty do dróżnika obsługującego szlaban kolejowy na przejeździe w miejscowości Bezradność.pl 

Ministerstwo zdrowia przez lata stało na stanowisku, że nie ma kompetencji w zakresie ingerencji w sprawy płac pielęgniarek i położnych w poszczególnych szpitalach.

Teraz prezentując projekt rozporządzenia w sprawie tzw. podwyżek, pokazało, że jednak może mieć wpływ. Droga jest otwarta … na poziomie systemowym. Nie gminy, powiatu, województwa. Na poziomie ogólnokrajowym! 

Wniosek: poziom ogólnokrajowy! A wy podobno jesteście związkiem pip ogólnokrajowym. No to do dzieła!

Na razie udało się wam "wywalczyć" 1 zł netto podwyżki dla pielęgniarek i położnych w szpitalach. Dla reszty pielęgniarek i położnych od września nic nie wywalczyliście. 

Władze izby pip! Kiedy wreszcie pokażecie, że "macie jaja"?

Mariusz Mielcarek

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7912 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Lekarz przeprosił pielęgniarki. Oświadczenie.

1 min czytania
Prezes zarządu prywatnego podmiotu leczniczego przeprasza pielęgniarki, które poczuły się urażone treścią i formą komunikatu W dniu wczorajszym redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Związek pielęgniarek za brakiem wyrównania zaległości finansowych wobec pielęgniarek.

4 min czytania
Przewodnicząca zakładowej organizacji pielęgniarek pisze na forum internetowym szpitala W artykule pt. Związek pielęgniarek podpisał porozumienie, przedstawiliśmy informację w zakresie zawartego porozumienia…
AktualnościPaństwowy egzamin pielęgniarek i położnych.Szkolenia pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki- wyniki egzaminów specjalizacyjnych w 5 dziedzinach pielęgniarstwa.

2 min czytania
Sesja jesienna egzaminów pielęgniarek i położnych 19 września ruszyła jesienna sesja egzaminów państwowych pielęgniarek i położnych. Przed osobami przystępującymi do sprawdzianów wiedzy…
Komentarze