300 pielęgniarek podpisało petycję.

3 min czytania
AktualnościNowa siatka płac
300 pielęgniarek podpisało petycję.

Pielęgniarki podpisują petycję w sprawie dymisji

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych jest inicjatorem zbierania podpisów pod petycją w sprawie podania się do dymisji przewodniczącej pani Krystyny Ptok oraz zarządu krajowego związku pielęgniarek.

Podpis pod petycją mogą składać nie tylko same pielęgniarki i położne.

Petycja jest krzykiem rozpaczy dyskryminowanych pielęgniarek, które w nowej siatce płac widzą dalszą pauperyzację zawodu pielęgniarki i położnej. To sprzeciw wobec braku skutecznych działań związku, w obronie godności zawodowej pielęgniarki i położnej. To zwrócenie uwagi na haniebną degradację naszych zawodów – pielęgniarki i położnej – wobec innych zawodów medycznych. To także brak akceptacji siatki płac, która dzieli pielęgniarki i położne na grupy, w sposób nie mający odzwierciedlenia w realiach wykonywania praktyki zawodowej pielęgniarki i położnej. To brak akceptacji dla horrendalnych różnic w wynagrodzeniach osób posiadających te same kompetencje zawodowe – zakres uprawnień i obowiązków.

Gdzie i w jaki sposób podpisać petycję

Szczegółowe informacje przedstawiamy na poniższej grafice.

Podpisz petycję.

Pielęgniarki strasznie upokorzone, znieważone

Poniżej publikujemy kolejne komentarze zamieszczone przez osoby, które podpisały powyższą petycję, w trakcie pierwszych 4 dni od ogłoszenia petycji. 

Pani Ptok nie reprezentuje opinii większości pielęgniarek.

Chcę sprawiedliwości w płacach.

Nie zgadzam się z nową siatką płac pielęgniarki po liceum medycznym strasznie upokorzone, znieważone.

Nie zgadzam się z siatką płac, która upokorzyła pielęgniarki po LM, nie biorąc pod uwagę doświadczenia, jest nie sprawiedliwa za taką samą pracę otrzymujemy niższe wynagrodzenie, bo uczyłyśmy się w czasach w których były licea a nie studia pielęgniarskie.

Nie zgadzam się z obecna siatka plac. Uczyć się już nie mogłam, za duży wysiłek, wolę więcej poświęcić mojej pracy. Jestem po raku G3. Miałam tylko roczna przerwę na chorowanie. Chciałam wrócić bo kocham swoją pracę mam ukończone studium i specjalizację operacyjna. Poświęcam całą siebie i swoją energię . I takie podziękowanie mnie spotkało około 800 różnicy w wynagrodzeniu, trzy lata przed emerytura. Te wszystkie paniedecydentki pokończyły studia, ale przypuszczam że ani razu nie pochyliły się nad pacjentem. Życzę im aby chociaż przez tydzień były tak zmęczone jak ja po 12 godzinnym dyżurze. Pękniętej śledziony, krwawiącego płuca, niedrożności tak na cito. Nie ma miary, żeby określić nasze zmęczenie fizyczne i psychiczne.

Pielęgniarka: koleżanka za takie same zadania otrzymuje zapłatę różniącą się nawet o 1700 PLN

Podpisuję petycję ponieważ, nowa siatka płac dla pielęgniarek i położnych jest haniebną i poniżająca. Brak szacunku do tych osób, które na jednym dyżurze, w tym samym czasie pracy wykonują, te same obowiązki , ponoszą taką samą odpowiedzialność zawodową za wykonywane zadania i są brutalnie spacyfikowane świadomością, że ja i koleżanka za takie same zadania otrzymujemy zapłatę różniącą się nawet 1700 zł miesięcznie, za taki sam wymiar czasu pracy zgodnie z prawem pracy, ale niezgodnie z równym traktowaniem za takie same obowiązki, nawet zakresy obowiązków o tym świadczą, które różnicują Imię i Nazwisko i stanowisko zatrudnienia , a reszta kopiuj/wklej: wyszczególnione prawa i obowiązki pielęgniarki lub położnej czy to specjalistki czy to magisterki czy to starszej pielęgniarki. Różnica jest w gaży za tą samą pracę.

Dyskryminowaniu w wynagrodzeniu pielęgniarek i położnych STOP!

Podpisuję bo zgadzam się, moje doświadczenie jest niedocenione.

Cała grupa pielęgniarek i położnych została skłócona. Wszystkie ciężko pracujemy wykonujemy tą samą pracę wymagającą olbrzymiej wiedzy i doświadczenia , odpowiedzialność też jest taka sama. My pielęgniarki po LM i SM uczymy nasze młodsze koleżanki dzielimy się wiedzą i umiejętnościami. Bez nas nikt ich tego nie nauczy.

Jestem właśnie taką pielęgniarką po LM z prawie 30- letnim stażem. Czuję się jak moje koleżanki- skrzywdzona, pominięta, zbagatelizowana i WIECZNIE niedoceniana.

Zachowano oryginalną treść komentarzy.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.3 / 5. Ilość głosów: 352

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7238 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Senat: Pielęgniarka zarabia 10 tys.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek w senacie Posiedzenie senatu w dniu 25 listopada 2021 roku. Senator Krzysztof Mróz: (…) Pani senator Beata Małecka-Libera w…
AktualnościNowa siatka płac

Protest pielęgniarek z licencjatem.

3 min czytania
Minister zdrowia poinformował na konferencji prasowej w dniu 5 listopada 2021 roku, że w wyniku porozumienia zawartego na forum Zespołu Trójstronnego, że…
Aktualności

Co musisz wiedzieć, chcąc zacząć pracę w służbie zdrowia?

3 min czytania
Empatia, troskliwość i chęć niesienia pomocy to jedne z najważniejszych cech wielu osób, które chcą zacząć pracę w branży medycznej. Lekarz rodzinny,…
Komentarze