5 pielęgniarek reanimowało pacjenta. Ile z nich zostało zakażonych?

1 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
5 pielęgniarek reanimowało pacjenta. Ile z nich zostało zakażonych?


Rekordowe liczby zakażonych 

Niedawno przegladkoninski.pl opublikował niepokojące dane dotyczące konińskiego szpitala. Jak podaje portal, odnotowywane są rekordowe liczby pacjentów dodatnich na oddziale zakaźnym czy zarażonych pracowników szpitala.

19 na 20 pacjentów zakażonych!

Wg. wiadomości pozyskanych od naczelnej pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, na 20 hospitalizowanych na oddziale zakaźnym pacjentów, u 19 potwierdzono Covid-19. To rekordowe dane, których nie było szpitalu od dawna.

Pielęgniarki zarażone przez reanimowanego pacjenta

Jak dodaje Maria Wróbel, zostały potwierdzone zakażenia u pięciu pielęgniarek z oddziału wewnętrznego. Pracownice zaraziły się prawdopodobnie od chorego pacjenta, przy którego reanimacji uczestniczyły. Ponadto, kwarantannę przechodzi w sumie 14 pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonymi pacjentami i pielęgniarkami.

Lekarze na kwarantannie po kontakcie z zakażoną pielęgniarką

Kolejna niepokojąca sytuacja panuje na oddziale laryngologicznym oraz jednej z poradni specjalistycznej. Tam trzech lekarzy przebywa na kwarantannie, po "kontakcie z dodatnią” pielęgniarką.

Brakuje personelu medycznego?

W związku z tymi wydarzeniami, oddział wewnętrzny na razie nie przyjmuje pacjentów, natomiast oddział laryngologiczny funkcjonuje z tylko jednym lekarzem. Możemy jedynie spekulować jak rozwinie się sytuacja, jeśli pojawi się więcej przypadków zakażeń wśród personelu.

źródło: przegladkoninski.pl

Wiktoria Wrembel, pielegniarki.info.pl


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8218 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarka: pielęgniarstwo zboczyło z drogi opieki nad chorym.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Jakiś czas temu zamieściliśmy na naszym fanpage na Facebooku zamieściliśmy poniższy post. Wywołał on duże poruszenie oraz dyskusję. Poniżej przedstawiamy…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki w PZU - gabinet zabiegowy i punkt pobrań.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Do łódzkiego zespołu PZU Zdrowie poszukiwana jest pielęgniarka/ pielęgniarz. Proponowana forma zatrudnienia: Umowa o pracęWynagrodzenie: od 7 200 zł brutto/mies….
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pielęgniarki - cztery wyroki sądowe.

3 min czytania
Wyroki sądowe dotyczące praktyki zawodowej pielęgniarek i położnych W bieżącym numerze Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych prezentujemy cztery wyroki sądowe dotyczące praktyki…
Komentarze