5 pielęgniarek reanimowało pacjenta. Ile z nich zostało zakażonych?

1 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
5 pielęgniarek reanimowało pacjenta. Ile z nich zostało zakażonych?


Rekordowe liczby zakażonych 

Niedawno przegladkoninski.pl opublikował niepokojące dane dotyczące konińskiego szpitala. Jak podaje portal, odnotowywane są rekordowe liczby pacjentów dodatnich na oddziale zakaźnym czy zarażonych pracowników szpitala.

19 na 20 pacjentów zakażonych!

Wg. wiadomości pozyskanych od naczelnej pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, na 20 hospitalizowanych na oddziale zakaźnym pacjentów, u 19 potwierdzono Covid-19. To rekordowe dane, których nie było szpitalu od dawna.

Pielęgniarki zarażone przez reanimowanego pacjenta

Jak dodaje Maria Wróbel, zostały potwierdzone zakażenia u pięciu pielęgniarek z oddziału wewnętrznego. Pracownice zaraziły się prawdopodobnie od chorego pacjenta, przy którego reanimacji uczestniczyły. Ponadto, kwarantannę przechodzi w sumie 14 pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonymi pacjentami i pielęgniarkami.

Lekarze na kwarantannie po kontakcie z zakażoną pielęgniarką

Kolejna niepokojąca sytuacja panuje na oddziale laryngologicznym oraz jednej z poradni specjalistycznej. Tam trzech lekarzy przebywa na kwarantannie, po "kontakcie z dodatnią” pielęgniarką.

Brakuje personelu medycznego?

W związku z tymi wydarzeniami, oddział wewnętrzny na razie nie przyjmuje pacjentów, natomiast oddział laryngologiczny funkcjonuje z tylko jednym lekarzem. Możemy jedynie spekulować jak rozwinie się sytuacja, jeśli pojawi się więcej przypadków zakażeń wśród personelu.

źródło: przegladkoninski.pl

Wiktoria Wrembel, pielegniarki.info.pl


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7709 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Kilka ofert pracy dla pielęgniarek.

2 min czytania
Praca dla pielęgniarek w szpitalach Przeglądy ofert pracy, jakie prezentujemy na Portalu są dla pielęgniarek i położnych źródłem informacji. Zbiór kilku ofert,…
AktualnościOdzież medycznaSklep Pielęgniarek i Położnych

Eleganckie żakiety medyczne dla pielęgniarek i położnych.

1 min czytania
Nowości w Sklepie Pielęgniarek i Położnych Niedawno w Sklepie Pielęgniarek i Położnych pojawił się nowy model pięknego fartuszka/tuniki, który ma dłuższy krój…
AktualnościNowa siatka płac

Pielęgniarki – od 1 lipca sześć poziomów uprawnień zawodowych w siatce płac.

4 min czytania
Kwalifikacje zawodowe posiadane przez daną pielęgniarkę czynnikiem determinującym wysokość wynagrodzenia W dzisiejszym artykule redakcyjnym Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych poinformujemy użytkowników pielegniarki.info.pl…
Komentarze