5 pielęgniarek reanimowało pacjenta. Ile z nich zostało zakażonych?

1 min czytania
AktualnościZakażone pielęgniarki
5 pielęgniarek reanimowało pacjenta. Ile z nich zostało zakażonych?


Rekordowe liczby zakażonych 

Niedawno przegladkoninski.pl opublikował niepokojące dane dotyczące konińskiego szpitala. Jak podaje portal, odnotowywane są rekordowe liczby pacjentów dodatnich na oddziale zakaźnym czy zarażonych pracowników szpitala.

19 na 20 pacjentów zakażonych!

Wg. wiadomości pozyskanych od naczelnej pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, na 20 hospitalizowanych na oddziale zakaźnym pacjentów, u 19 potwierdzono Covid-19. To rekordowe dane, których nie było szpitalu od dawna.

Pielęgniarki zarażone przez reanimowanego pacjenta

Jak dodaje Maria Wróbel, zostały potwierdzone zakażenia u pięciu pielęgniarek z oddziału wewnętrznego. Pracownice zaraziły się prawdopodobnie od chorego pacjenta, przy którego reanimacji uczestniczyły. Ponadto, kwarantannę przechodzi w sumie 14 pracowników, którzy mieli kontakt z zakażonymi pacjentami i pielęgniarkami.

Lekarze na kwarantannie po kontakcie z zakażoną pielęgniarką

Kolejna niepokojąca sytuacja panuje na oddziale laryngologicznym oraz jednej z poradni specjalistycznej. Tam trzech lekarzy przebywa na kwarantannie, po "kontakcie z dodatnią” pielęgniarką.

Brakuje personelu medycznego?

W związku z tymi wydarzeniami, oddział wewnętrzny na razie nie przyjmuje pacjentów, natomiast oddział laryngologiczny funkcjonuje z tylko jednym lekarzem. Możemy jedynie spekulować jak rozwinie się sytuacja, jeśli pojawi się więcej przypadków zakażeń wśród personelu.

źródło: przegladkoninski.pl

Wiktoria Wrembel, pielegniarki.info.pl


Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8988 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka – nazywają nas: stare, grube, wredne pielęgniary.

2 min czytania
Pielęgniarka – zmieniłam się nie do poznania Publikujemy wypowiedź jednej z pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Jestem…
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarki milczały. Tego doświadczyłam.

6 min czytania
Internety o pielęgniarkach Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych w dniu 21 lipca 2021 roku, opublikowaliśmy tweeta, który dotyczył kwestii zakresu informacji…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka – MZ o zembalowym, w tym na kontraktach.

3 min czytania
Dodatek zembali dla pielęgniarek – spotkanie z dyrektorem departamentu ministerstwa zdrowia W dniu 15 lipca 2021 roku odbyło się spotkanie. Przedstawiciele władz…
Komentarze