5 tys. pielęgniarek wyraziło swoją opinię w ważnej sprawie.

2 min czytania
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych
5 tys. pielęgniarek wyraziło swoją opinię w ważnej sprawie.

Marcowe wydanie Gazety Pielęgniarek i Położnych

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych każdego miesiąca trafia do ponad 500 szpitali w całej Polsce. Piszemy o aktualnej sytuacji prawnej, komentujemy zmiany w przepisach dotyczących zawodu pielęgniarki i położnej, a także informujemy o bieżących sprawach istotnych w zawodzie pielęgniarskim.

Wczoraj ukazał się marcowy numer Gazety, w którym poruszamy między innymi sprawę wyroku w sprawie dyskryminacji pielęgniarek. Poniżej sygnalizujemy wybrane tematy bieżącego wydania Gazety Pielęgniarek i Położnych.

Tematy marcowego wydania Gazety Pielęgniarek

68% pielęgniarek i położnych nie popiera ustawy pani Krystyny Ptok – W dniach od 21 lutego do 6 marca 2024 roku redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zamieszczała artykuły dotyczące prac sejmowych nad ustawą o wynagrodzeniach personelu pielęgniarskiego w podmiotach leczniczych. W powyższych artykułach zamieszczaliśmy sondę z pytaniem: Czy popierasz projekt siatki płac autorstwa pani Krystyny Ptok, który jest obecnie rozpatrywany przez nadzwyczajną podkomisję sejmową? W sondzie oddano ponad 5 tysięcy głosów.

Zarobki wszystkim po równo, jeśli wykonują jednakową pracę – Warto uświadomić pielęgniarkom „płaskoziemcom”, że wynagradzanie „wszystkim po równo” jest chronionym przez prawo… prawem każdego pracownika. Zapisanym w Kodeksie pracy. Chronionym przez tysiące orzeczeń sądowych, które zapadają w polskim oraz europejskim systemie sądowym. Prawem, które chroni godność pracownika. Prawem, które – z punktu widzenia pracownika – jest „oczywistą oczywistością”. Jest gwarantem sprawiedliwego wynagradzania. To prawo zostało opisane w jednej frazie: jednakowa płaca za jednakową pracę.

Zaskakujący wyrok w sprawie dyskryminacji i apelacja pielęgniarek – Sąd w Olsztynie orzeczenie odrzucające roszczenia pielęgniarek uwiarygodnił tezą, że pielęgniarki z grupy 2 robią coś „lepiej”. Konia z rzędem temu, kto w miarę wiarygodnie umotywuje „lepszość pracy” osób z grupy 2. Ze względu na znaczenie przedmiotowego wyroku publikujemy go w całości, mając świadomość, że warto wiedzieć, jak się bronić przed absurdalnymi zarzutami wobec pielęgniarek pozywających pracodawców o nierówne traktowanie w zatrudnieniu. Skarżące szpital pielęgniarki oczywiście złożyły apelację.

Klub specki.pl dla pielęgniarek – Klub Specki.pl to pierwsza w Polsce społeczność, która oferuje szereg korzyści nie tylko związanych z zawodem pielęgniarki i położnej, ale także takich, które są niezbędne w naszym życiu codziennym. Zobacz korzyści z przystąpienia do Klubu Specki.pl.

Działaczka Solidarności o płacach pielęgniarek – Jak to możliwe, że działaczka Solidarności w opisanej sytuacji przychodzi i mieni się ekspertem, który doradza sejmowej podkomisji? Przecież gdyby nie decyzje Zespołu Trójstronnego, które pani Ochman firmowała własną osobą, to nie trzeba by powoływać podkomisji!

Dalsza część artykułu pod sondą…

Z jakiego źródła najczęściej korzystasz w celu uzyskania aktualnych informacji w zakresie wynagrodzeń pielęgniarek i położnych?

Dalsza część artykułu…

Powiedziane w Sejmie: lekarz zarabia 60 zł/godz. – Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Lekarzy powiedziała w Sejmie: „Proszę sobie nie myśleć, że my chcemy zarobić dużo pieniędzy, (…) proszę Państwa, my nie chcemy zarabiać, my chcemy leczyć pacjentów”. Następnie zawnioskowała o 3 średnie krajowe dla lekarzy…

Zamów papierową prenumeratę Gazety do domu, klikając TUTAJ.

Natomiast zainteresowane osoby informujemy także o wydaniu elektronicznym Gazety Pielęgniarek, które jest dostępne w Sklepie Pielęgniarek i Położnych. W cenie 9,99 zł (za jedno wydanie) można otrzymać na skrzynkę pocztową wydanie elektroniczne Gazety (także poprzednich numerów).

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.8 / 5. Ilość głosów: 32

Bądź pierwszym, który oceni wpis

1036 artykułów

O autorze

Redaktor, specjalista social media. Koordynator dystrybucji Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz wyszukiwarki szkoleń w ramach kształcenia podyplomowego. Doradca klienta Sklepu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOrzecznictwo sądowePraktyka zawodowa

Pacjent zarzucał pielęgniarce, iż nie został przebrany, kiedy bezwiednie oddał mocz.

2 min czytania
Z uzasadnienia wyroku sądowego w sprawie oceny sposobu wykonywania praktyki zawodowej przez pielęgniarki… W jednym uzasadnień do wyroków sądów w 2022 roku…
Aktualności

Pielęgniarki: "proszę nie robić z nas pośmiewiska".

1 min czytania
Wypowiedź przewodniczącej Związku Pielęgniarek Związek pielęgniarek OZZPiP wniósł swój projekt ustawy o wynagrodzeniach pielęgniarek z zamiarem, że wejdzie w życie z dniem…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

MZ – ponad 9 tys. złotych wyniesie wynagrodzenie zasadnicze pielęgniarek z grupy 5 i 6. Od kiedy?

2 min czytania
Wiceminister zdrowia Marek Kos o zarobkach pielęgniarek i położnych po 1 lipca 2026 roku… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych publikuje przebieg…
Komentarze
×
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Związek pielęgniarek szuka poparcia na arenie międzynarodowej.