Anglia szuka pielęgniarek „na gwałt”, także spoza Europy. Australii, Indii i Filipin. Rocznie przybywa ich około tysiąca.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Anglii.
Anglia szuka pielęgniarek „na gwałt”, także spoza Europy. Australii, Indii i Filipin. Rocznie przybywa ich około tysiąca.

Coraz więcej pielęgniarek z krajów spoza Europy

.

Rada NMC podała do wiadomości, że łagodzi przepisy dla pielęgniarek przybywających spoza Unii, objęte dotychczas programem Overseas Nurses Programme (ONP). Chodzi o łatanie wielkich niedoborów pielęgniarek. Wielu pracodawców szuka „na gwałt” pielęgniarek z zagranicy (szczególnie po opublikowaniu w zeszłym roku słynnego raportu dotyczącego skandalu w szpitalu Mid Staffordshire, kiedy znaczna liczba pacjentów zmarła na skutek rażąco niskiego poziomu zatrudnienia personelu pielęgniarskiego). 

W miejsce dotychczasowego testu językowego i obowiązkowej praktyki, trwającej od 3 do 12 miesięcy, pielęgniarki spoza Europy od października będą przechodzić tylko jednorazowy egzamin, częściowo w formie testu wielokrotnego wyboru. Jak zapewnia Jackie Smith z NMC, testy te są “rygorystyczne” i odpowiadają “międzynarodowym standardom”.

BBC podaje liczbę pielęgniarek i położnych zarejestrowanych w NMC, które ukończyły swoją edukację poza Europą: to 67 tysięcy osób. Ostatnio przybywa ich rocznie około tysiąca – głównie z Australii, Indii i Filipin.

Opracowanie na podstawie: Daily Mail, The Telegraph, MirrorBBCNMC.

.

.

Michał Lewicki

International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Facebook – Polish Nursing and Midwifery Portal

Zobacz więcej informacji w aktualnościach Pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7270 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Stres i niepokój, jak sobie pomóc? Czy leki na uspokojenie rozwiążą problem?

3 min czytania
Stres towarzyszy nam każdego dnia, w pracy, w szkole, w domu. Na niektórych działa mobilizująco i daje siłę oraz motywację do działania,…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Wyższe pensje pielęgniarek albo zamykamy oddział.

4 min czytania
Posiedzenie senackiej komisji zdrowia w dniu 9 września 2021 roku. Senator: Mamy pozwolić odejść tym pielęgniarkom? Panie Ministrze, pora na to, żeby…
AktualnościOferty pracy

Dodatkowa praca dla pielęgniarki. 50 godzin miesięcznie.

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Dzisiaj na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych prezentujemy ofertę pracy dla pielęgniarki POZ w Warszawie. Pracodawca informuje, że…
Komentarze