Bardzo dobrze, że Pan uświadamia nam kto "będzie mógł" skorzystać z tych urlopów szkoleniowych!

1 min czytania
AktualnościUrlop szkoleniowy pielęgniarek i położnych.
Bardzo dobrze, że Pan uświadamia nam kto "będzie mógł" skorzystać z tych urlopów szkoleniowych!


Drugi odcinek pielęgniarskiego vloga
Prędzej wybydują w Warszawie dwie wieże, niż pielęgniarka będzie mogła realnie skorzystać z 6-dniowego, płatnego urlopu szkoleniowego…

Komentarz na pielegniarki.info.pl do powyższego odcinka videobloga:

Bardzo dobrze, że Pan uświadamia nam kto "będzie mógł" skorzystać z tych urlopów szkoleniowych! Czyli w praktyce, to najczęściej skorzystać będą mogły pielęgniarki pracujące w uczelniach wyższych, bo to ta grupa prowadzi badania naukowe, jeździ na konferencje najczęściej, bo jest to wpisane w pracę naukowo-badawczą. Pielęgniarki pracujące tzw. "przy łóżku chorego" nadal będą mogły w wolnym swoim czasie i najczęściej za własne pieniądze robić kursy, specjalizację.

Czyli niewiele się zmienia dla nas na dobre. Może by w ogóle zmienić zasadność specjalizacji i robić je w formie tzw. rezydentury, jak lekarze. Albo nie róbmy specjalizacji żadnych, bo skoro to ma polegać najczęściej na wydawaniu pieniędzy zarobionych BARDZO CIĘŻKĄ pracą i we własnym wolnym czasie, to może lepiej wydać te pieniądze na: teatr, kino z dziećmi, czy wakacje.

Ostatecznie ceną za ukończoną specjalizację jest 100 czasem 200 zł miesięcznie więcej. Lekarz ze specjalizacją na pewno by nie przyjął czegoś takiego. Nasza grupa zawodowa niestety "rzuci się na te ochłapy", po to, by zdać sobie sprawę, że nie jemy czekolady, tylko wyrób czekoladopodobny.

zachowano oryginalną pisownię


Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7273 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNormy zatrudnienia

Głos pielęgniarek o normach zatrudnienia.

2 min czytania
Trwa walka o przywrócenie czegoś, co nigdy nie weszło w życie… Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z dnia 5 października 2021 r….
AktualnościNowa siatka płac

Współczynniki pracy pielęgniarek– jest ważny kompromis.

4 min czytania
Obowiązująca tabela wynagrodzeń pielęgniarek i położnych jest niesprawiedliwa i dyskryminująca w zakresie podziału na grupy W dniu wczorajszym na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek…
AktualnościOferty pracy

Dodatkowa praca dla pielęgniarki. 82 godziny miesięcznie.

1 min czytania
Oferta pracy dodatkowej dla pielęgniarek Miejsce pracy: Chełm. Zakres obowiązków: Obsługa PEG, zmiana opatrunków przy PEG-u, odsysanie, zakładanie cewnika zewnętrznego. Rodzaj umowy:…
Komentarze