Bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Cieszę się ,że istnieje ten portal, że można zwrócic się z pytaniami i poruszać różne problemy, z którymi borykamy się na co dzień w naszym zawodzie.

1 min czytania
Aktualności

Bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytanie. Cieszę się ,że istnieje ten portal, że można zwrócic się z pytaniami i poruszać różne problemy, z którymi borykamy się na co dzień w naszym zawodzie. Często trudno poradzic sobie z przeciwnościami,  z którymi sie spotykamy  czy to w zwiąkach zawodowych czy szacownych naszych izbach. Niestety nie ma jedności w naszej licznej grupie pielęgniarek, a wręcz zawiść, działanie na własna szkodę i dbanie tylko o własne tyłki siędzące na nierzadko ciepłych stołeczkach, które z resztą nikomu nie są dożywotnio  przyklejonie. SUKCESÓW W  PRACY DLA CAŁEJ REDAKCJII! 

Odpowiedź redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Myślę, że w izbach i związkach jest wielu ludzi działajacych w 'słusznej sprawie’. Tylko są oni w mniejszości. Byłem członkiem Naczelnej Rady PiP i po kilku posiedzeniach Rady doszedłem do wniosku, że to 'trzepanie piany’. I więcej tam nie pojechałem. Wiem jedno, bez reformy struktur organizacyjnych samorządu nic sie nie zmieni w zakresie efektywności działania na rzecz naszego środowiska zawodowego. Pierwsza istotna propozycja: osoba pełniąca funkcję z wyboru w izbach powinna mieć kontakt z rzeczywistością poprzez…dyżury na odcinku w oddziale szpitalnym. Te osoby to nie mogą być 'ONI’. Muszą być 'MY’.

Dziękuję za życzenia sukcesów. Sukces pojmuję jako możliwość wykonywania tego co sie lubi i przynosi satysfakcję. I taki sukces osiagnęłem. I proszę o wybaczenie zadających pytania. Zwłoka w udzielaniu odpowiedzi wynika z faktu, że Portal i Gazetę Pielęgniarek i Położnych prowadzę jednoosobowo. Ale to się zmienia. Portal współtworzą zadajacy pytania, osoby umieszczające komentarze pod artykułami oraz posty na forum. Pielegniarz z Poznania Wojtek Kapała będzie odpowiadał merytorycznie za czasopismo internetowe ’ Nowoczesne Pielęgniarstwo i Położnictwo’, które będzie wydawane od stycznia 2007 roku. Pracuję tak jak wielu z nas na …..nie jednym etacie. A odpowiedź musi być na poziomie. Wynika to z faktu, że pytający zasługuje na szacunek i podejście jak do koleżnki lub kolegi 'z odcinka’. Przecież jest jednym z Nas.

Pozdrawiam

Mariusz Mielcarek

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7690 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Ponad 1000 pielęgniarek zaprotestowało.

2 min czytania
Pielęgniarki przeciwne zapisom ustawy opracowanej przez związek pielęgniarek 20 marca 2023 roku to 9 dzień zbierania podpisów pod petycją do pani Krystyny…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Od 4 988 PLN. Liczne bonusy.

2 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarki Miejsce pracy: Czerwony Bór Zakres obowiązków: Świadczenie opieki medycznej osadzonym w Zakładzie Karnym. Rodzaj umowy: Mianowanie Warunki świadczenia…
AktualnościNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Informator dla pielęgniarek - Jak uzyskać odszkodowanie za nierówne traktowanie w zatrudnieniu.

1 min czytania
Odszkodowania dla pielęgniarek za nierówne traktowanie w zatrudnieniu Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych w związku z bardzo dużym zainteresowaniem w sprawie…
Komentarze