Będzie nabór wiosenny na dofinansowane studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych. MZ przeznacza na ten cel prawie trzy miliony złotych. Dopłata studenta może maksymalnie wynieść 300 zł.

1 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostoweStudia pomostoweStudia pomostowe - fikcyjne praktyki
Będzie nabór wiosenny na dofinansowane studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych. MZ przeznacza na ten cel prawie trzy miliony złotych. Dopłata studenta może maksymalnie wynieść 300 zł.

.MZ w dniu 12 grudnia ogłosiło przetarg dla uczelni medycznych, które zamierzają przeprowadzić nabór wiosenny na studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych. MZ dofinansuje jedno miejsce na studiach kwotą 2 540 zł. Natomiast kwota dopłaty przez studenta nie może wynieść więcej niż 300 zł. Z powyższego wynika, że uczelnie nie mogą ustanowić wysokości czesnego więcej niż kwota 2 840 zł. Jeśli ustalą czesne na ponad 2 840 zł to odpadną z postępowania przetargowego. Natomiast jeśli wysokość czesnego ustalą poniżej  2 540 zł to studenci nie zapłacą z własnej kieszeni ani jednej złotówki. Tak jak to bywało w latach poprzednich.

Warto podkreślić, że do przetargu na dofinansowane studia pomostowe na nabór wiosenny 2012 mogą przystąpić uczelnie, które nie wykorzystały limitu przyjęć na rok akademicki 2011/2012 ustalonego rozporządzeniem ministra zdrowia. Informacje w przedmiotowej sprawie będziemy na portalu zamieszczać na bieżąco.

Mariusz Mielcarek

.

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8222 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki zszokowane - 43,2 tys. złotych miesięcznie. Rocznie pół miliona. To zarobek w izbach pielęgniarek.

1 min czytania
Gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych od lat zwraca uwagę na gigantyczne wynagrodzenia w izbach pielęgniarek. Niestety…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Związek pielęgniarek – zaproponowane przez MZ wzrost wskaźników traktujemy jako punkt wyjścia…

2 min czytania
Związek pielęgniarek zawiódł pielęgniarki W bieżącym wydaniu Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych publikujemy fragment listu Krystyny Ptok do Premiera RP. W liście…
AktualnościOdszkodowania dla pielęgniarek LM

Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzeci rok nierównego traktowania w zatrudnieniu.

2 min czytania
Strata finansowa pielęgniarek z grupy 6 za trzy lata nierównego traktowania w zatrudnieniu względem pielęgniarek z grupy 2… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek…
Komentarze