Będzie nabór wiosenny na dofinansowane studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych. MZ przeznacza na ten cel prawie trzy miliony złotych. Dopłata studenta może maksymalnie wynieść 300 zł.

1 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostoweStudia pomostoweStudia pomostowe - fikcyjne praktyki
Będzie nabór wiosenny na dofinansowane studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych. MZ przeznacza na ten cel prawie trzy miliony złotych. Dopłata studenta może maksymalnie wynieść 300 zł.

.MZ w dniu 12 grudnia ogłosiło przetarg dla uczelni medycznych, które zamierzają przeprowadzić nabór wiosenny na studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych. MZ dofinansuje jedno miejsce na studiach kwotą 2 540 zł. Natomiast kwota dopłaty przez studenta nie może wynieść więcej niż 300 zł. Z powyższego wynika, że uczelnie nie mogą ustanowić wysokości czesnego więcej niż kwota 2 840 zł. Jeśli ustalą czesne na ponad 2 840 zł to odpadną z postępowania przetargowego. Natomiast jeśli wysokość czesnego ustalą poniżej  2 540 zł to studenci nie zapłacą z własnej kieszeni ani jednej złotówki. Tak jak to bywało w latach poprzednich.

Warto podkreślić, że do przetargu na dofinansowane studia pomostowe na nabór wiosenny 2012 mogą przystąpić uczelnie, które nie wykorzystały limitu przyjęć na rok akademicki 2011/2012 ustalonego rozporządzeniem ministra zdrowia. Informacje w przedmiotowej sprawie będziemy na portalu zamieszczać na bieżąco.

Mariusz Mielcarek

.

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7238 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Pielęgniarki nie wykonujcie tych zleceń.

3 min czytania
Pielęgniarka wykonuje zlecenia lekarza. Tylko lekarza… Poniżej publikujemy fragmenty artykułu z dnia 26 listopada 2021 roku, który zamieszczono na portalu plonskwsieci.pl. Jako…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Senat: Pielęgniarka zarabia 10 tys.

3 min czytania
O wynagrodzeniach pielęgniarek w senacie Posiedzenie senatu w dniu 25 listopada 2021 roku. Senator Krzysztof Mróz: (…) Pani senator Beata Małecka-Libera w…
AktualnościNowa siatka płac

Protest pielęgniarek z licencjatem.

3 min czytania
Minister zdrowia poinformował na konferencji prasowej w dniu 5 listopada 2021 roku, że w wyniku porozumienia zawartego na forum Zespołu Trójstronnego, że…
Komentarze