Będzie nabór wiosenny na dofinansowane studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych. MZ przeznacza na ten cel prawie trzy miliony złotych. Dopłata studenta może maksymalnie wynieść 300 zł.

1 min czytania
AktualnościDofinansowane studia pomostoweStudia pomostoweStudia pomostowe - fikcyjne praktyki
Będzie nabór wiosenny na dofinansowane studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych. MZ przeznacza na ten cel prawie trzy miliony złotych. Dopłata studenta może maksymalnie wynieść 300 zł.

.MZ w dniu 12 grudnia ogłosiło przetarg dla uczelni medycznych, które zamierzają przeprowadzić nabór wiosenny na studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych. MZ dofinansuje jedno miejsce na studiach kwotą 2 540 zł. Natomiast kwota dopłaty przez studenta nie może wynieść więcej niż 300 zł. Z powyższego wynika, że uczelnie nie mogą ustanowić wysokości czesnego więcej niż kwota 2 840 zł. Jeśli ustalą czesne na ponad 2 840 zł to odpadną z postępowania przetargowego. Natomiast jeśli wysokość czesnego ustalą poniżej  2 540 zł to studenci nie zapłacą z własnej kieszeni ani jednej złotówki. Tak jak to bywało w latach poprzednich.

Warto podkreślić, że do przetargu na dofinansowane studia pomostowe na nabór wiosenny 2012 mogą przystąpić uczelnie, które nie wykorzystały limitu przyjęć na rok akademicki 2011/2012 ustalonego rozporządzeniem ministra zdrowia. Informacje w przedmiotowej sprawie będziemy na portalu zamieszczać na bieżąco.

Mariusz Mielcarek

.

 

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7700 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny

2 min czytania
Blizny to bardzo nieestetyczne defekty kosmetyczne, których czasami bardzo trudno się pozbyć. Powstają na skutek urazów mechanicznych bądź oparzenia skóry. Niosą ze…
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki na obozie harcerskim. Zobacz terminy i zakres obowiązków.

1 min czytania
Dodatkowa praca dla pielęgniarki Wkrótce wkroczymy w okres wakacyjny, a w związku z tym w wyszukiwarce ofert pracy coraz częściej możemy zauważyć…
Komentarze