BEZPŁATNE SZKOLENIA. W przyszłym roku 3,5 tys. pielęgniarek będzie mogło odbyć kursy kwalifikacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego. Ponadto zorganizowane zostaną kursy doskonalące dla dyspozytorów medycznych, których zdecydowaną większość stanowią pielęgniarki. 1 KOMENTARZ.

1 min czytania
AktualnościPielęgniarstwo ratunkowe

 

W 2010 roku  rozpoczną się bezpłatne szkolenia dla pielęgniarek wykonujących zadania w systemie ratownictwa medycznego. W każdym  województwie ma zostać wyłoniony w drodze postępowania przetargowego jeden organizator kursów kwalifikacyjnych w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego. Szkoleniami ma zostać objęte 3,5 tys. pielęgniarek. Ponadto bezpłatnymi szkoleniami mają zostać objęci dyspozytorzy medyczni. Prawie 2 tys. osób wykonujących zadania dyspozytora medycznego będzie mogło odbyć kurs doskonalący.

Chcesz otrzymywać bieżące informację o naborach na szkolenia dla pielęgniarek i położnych w zakresie ratownictwa medycznego? Zapisz się do listy mailingowej. A otrzymywać będziesz co poniedziałek informację o aktualnych naborach na szkolenia specjalizacyjne, kursy kwalifikacyjne oraz kursy specjalistyczne. Zapisz się tutaj.

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

Pielęgniarko! Wykonując zawód w zespole ratownictwa medycznego musisz dostosować swoje kwalifikacje do wymogów ustawy o państwowym ratownictwie medycznym. Już dziś zainteresuj się problemem.

Uprawnienia pielęgniarki systemu

Więcej aktualności w dziale pielęgniarka systemu

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7701 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izba pielęgniarek robi to tak doskonale i tak idealne, że brakuje słów.

2 min czytania
Izba pielęgniarek ocenia własną działalność Obecnie w okręgowych izbach pielęgniarek i położnych odbywają się wybory na nową kadencję. Podczas zjazdów okręgowych ustępujące…
Aktualności

Skuteczne sposoby na blizny

2 min czytania
Blizny to bardzo nieestetyczne defekty kosmetyczne, których czasami bardzo trudno się pozbyć. Powstają na skutek urazów mechanicznych bądź oparzenia skóry. Niosą ze…
Aktualności

Pielęgniarka zaobserwowała na kardiomonitorze liczne zakłócenia. To był początek tragedii.

2 min czytania
Dramat w jednym ze szpitali Portal igryfino.pl zamieścił w dniu 26 marca 2023 roku poniższą informację. Zdarzenie miało miejsce 23 marca 2023…
Komentarze