"Biały Szczyt" – to se pogadali. Zobacz komentarz redakcyjny Portalu Pielęgniarek i Położnych.

2 min czytania
AktualnościKomentarz redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych
 
"Biały Szczyt" nie przyniósł żadnych korzystnych rozwiązań dla naszej korporacji zawodowej. Należałem do tych optymistów, którzy mieli nadzieję na poważne potraktowanie przez rząd słusznych roszczeń płacowych grupy zawodowej zrzeszającej ponad dwieście tysięcy pracowników.
 
Jeszcze kilka tygodni temu minister zdrowia przed kamerami telewizyjnymi z dumą ogłaszała, że rząd znalazł miliardy złotych na zabezpieczenie roszczeń płacowych grupy zawodowej lekarzy.
 
Co z tego, że Premier stoi na stanowisku, że podwyżki dla pielęgniarek i położnych są uzasadnione, skoro usłyszeliśmy słowa o: ciepliwości, odpowiedzialności? Takich argumentów nie kierowano do lekarzy, którym przyznano podwyżki w tysiącach złotych. Te argumenty usłyszały pielęgniarki i położne, którym zaproponowano podwyżki np. 1% lub 100 zł brutto.
 
Po raz pierwszy w publicznej ochronie zdrowia znaczący wzrost płac objął tylko JEDNĄ GRUPĘ ZAWODOWĄ.
 
 
Determinacja jest tak znaczna, że obecnie całe zespoły pielęgniarek i położnych biorą urlopy na żądanie oraz zapowiadają składanie wypowiedzeń. Znamienny jest fakt, że te działania są oddolną inicjatywą poszczególnych grup pracowników i nie są inspirowane przez związki zawodowe. Takie działania będą nadal koontynuowane!
 
Wobec powyższego brak konstruktywnych propozycji dla naszego środowiska zawodowego ze strony rządu może spowodować, że sytuacja wymknie się z pod kontroli, a odpowiedzialność za skutki takiego stanu rzeczy spadnie na pracodawców oraz rząd.
 
                                                    
                                                     Redaktor Naczelny
                                                     Gazety i Portalu
                                                     Pielęgniarek i Położnych
 
 
                                                    
                                                     Mariusz Mielcarek
 
 
 
 
Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8113 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościGazeta Pielęgniarek i Położnych

Pielęgniarki - czy pracodawcy łamią prawo odprowadzając składki na izby?

3 min czytania
Pracodawca nie ma prawa przekazywać informacji imiennej Poniższy fragment artykułu pochodzi z lutowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych. Zachęcamy do zapoznania…
Aktualności

Jakie cechy powinny mieć spodnie ratownicze?

2 min czytania
Szukasz spodni ratowniczych, które spełnią wymagania Twoje oraz Twojego zawodu? Podświadomie wiesz, że odpowiedni kolor i oznakowanie to za mało – spodnie…
AktualnościNie dla ustawy OZZPiPNowa siatka płacOdszkodowania dla pielęgniarek LMPielęgniarki z mgr pozywają szpitaleWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki: sąd wskazuje na oryginalny sposób działania OZZPiP.

3 min czytania
Ustalenia sądu w sprawie oryginalnego sposobu działania związku pielęgniarek…  W artykule pt. Pielęgniarka oddziałowa w sądzie: praca pielęgniarek innych niż z grupy…
Komentarze