Brytyjskie studentki pielęgniarstwa chcą pracować za granicą …

1 min czytania
AktualnościPielęgniarki w Anglii.
Brytyjskie studentki pielęgniarstwa chcą pracować za granicą …

…….

Brytyjskie studentki pielęgniarstwa chcą pracować za granicą …

.

„Tocząca się nagonka rządu na płace w NHS (Narodowej Służbie Zdrowia) sprawia, że większość studentów pielęgniarstwa czuje się niedoceniona jeszcze przez uzyskaniem kwalifikacji, co stwarza ryzyko odpływu absolwentów poszukujących sprawiedliwszego wynagrodzenia poza NHS” – pisze na swej stronie internetowej związek zawodowy pielęgniarek Royal College of Nursing (RCN).

Organizacja podaje wyniki ankiety przeprowadzonej po ogłoszeniu decyzji rządu o pozostaniu przy obecnie obowiązującym systemie płac pielęgniarek.

Z badania wynika, że 64% ankietowanych studentów rozważa pracę w zawodzie za granicą, dla 53% decyzja rządu była impulsem do „ponownego zastanowienia się” nad planami kariery w NHS, a 90% czuje się niedocenione.

Szef RCN, Peter Carter stwierdził: „Sondaż pokazuje przygnębiające i niepokojące efekty obecnego ataku na wynagrodzenia pielęgniarek. Odmawiając podwyżki związanej z rosnącymi kosztami utrzymania, rząd sam sobie sporządza rózgę”. Dodał też, że „w czasie, gdy bardziej niż kiedykolwiek potrzeba pielęgniarek, a szpitale borykają się z rekrutacjami, pielęgniarki przyszłości są zmuszane do zastanawiania się, czy mogą sobie pozwolić na pracę w NHS”.

Zobacz komentarze na facebooku

Opracowanie na podstawie: Royal College of Nursing (7.10.2014).

Michał Lewicki

International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Facebook – Polish Nursing and Midwifery Portal

Zobacz więcej informacji w aktualnościach Pielęgniarki w Anglii

.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7239 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Takie pielęgniarki powinny być eliminowane.

2 min czytania
Pielęgniarki zamieszane w przestępczy proceder Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji – na terenie województw śląskiego, lubelskiego i pomorskiego – zatrzymali 14…
AktualnościNowa siatka płac

MZ – podział pielęgniarek na grupy nie jest siatką płac.

3 min czytania
Wynagrodzenie pielęgniarek określone w ustawie nie jest siatką płac W dzisiejszym niedzielnym artykule Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych pragnę się podzielić z…
AktualnościPielęgniarki w pandemii

Przestępczy proceder pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarki przestępcami Media od kilku tygodni informują o sprawie pielęgniarek z Kalisza, które zhańbiły zawód pielęgniarki – zawód zaufania publicznego. Trzy pielęgniarki…
Komentarze