Ciąg dalszy demontowania tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych…

1 min czytania
AktualnościTzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych

 

 

Minister Zdrowia gościem służby zdrowia NSZZ "Solidarność"

 

22 lutego br w warszawskiej siedzibie NSZZ „Solidarność” odbyło się spotkanie struktur związkowych służby zdrowia – Rady Krajowej Sekcji Służby Zdrowia, Sekretariatu Ochrony Zdrowia oraz Konwentu Przewodniczących.

W spotkaniu uczestniczył minister zdrowia Konstanty Radziwiłł wraz z delegacją.

Obecni byli m.in. wiceminister zdrowia Piotr Warczyński oraz zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Grzegorz Chudzik.

Głównymi tematami spotkania były sprawy związane ze wzrostem wynagrodzeń pracowników służby zdrowia – nie objętych podwyżkami wynikającymi z tzw rozporządzenia Zembali.

Zebrani poinformowali ministra o niepokojach w szpitalach, podziale środowiska i oczekiwaniu konkretnych działań resortu.

Pytano również o likwidację NFZ, pakiet onkologiczny, powrót Państwowej Inspekcji Sanitarnej w struktury i podległość Ministra Zdrowia, a także finansowanie ratownictwa medycznego oraz opieki medycznej w DPS-ach.

Minister podkreślił znaczenie prac, które rozpoczną się już 29 lutego w Zespole Trójstronnym. Przypomnijmy że głównym tematem ma być przygotowanie i wdrożenie rozwiązań płacowych, które obejmą całe środowisko medyczne.

Minister Radziwiłł omawiając propozycje przyznał, że przychylałby się do rozwiązania ustawowego.

W trakcie spotkania zadano ministrowi kilkadziesiąt pytań – co do intencji nie było rozbieżności. Niestety, co do terminów ich realizacji zabrakło konkretów.

 

źródło: www.solidarnosc.org.pl – 22.02.2016 r.

 

Zobacz także:

 

 

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek w praktyce. Dyrektor przyznał je w wysokości 231,95 zł. Natomiast odebrał pielęgniarkom regulaminową premię, którą podzielił na resztę personelu.

 

Wiceminister zdrowia, któremu podlega Departament Pielęgniarek i Położnych: tzw. podwyżki dla pielęgniarek "będą kontynuowane w 2016 r., na dotychczasowych zasadach, do czasu…"

 

Kto zarabia najmniej? GUS podał wysokość zarobków pracowników zaliczonych do grupy "specjaliści": architekci, geodeci, projektanci, nauczyciele, programiści, bibliotekoznawcy, archiwiści, muzealnicy, lekarze, specjaliści z dziedziny prawa oraz pielęgniarki i położne.

 

 

Zobacz także artykuły z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

 

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8991 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościKomentarze pielęgniarek i położnych

Pielęgniarki o upuście na stacjach paliw.

5 min czytania
Upust cenowy dla pielęgniarek na stacjach paliw Ogólnopolski Portal Pielęgniarek i Położnych w sobotę 31 lipca 2021 roku, poinformował czytelników portalu o…
Aktualności

Izba pielęgniarek – tańsze zabiegi pielęgnacyjne.

1 min czytania
Izba pielęgniarek współpracuje ze studiem kosmetycznym Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu, informuje na swojej stronie internetowej, o podjęciu współpracy ze…
Aktualności

Niższe ceny paliw dla pielęgniarek.

2 min czytania
Izba pielęgniarek współpracuje z firmą LOTOS Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu, odpowiadając na ofertę firmy LOTOS włączyła się do programu…
Komentarze