Czasopismo "Nowoczesne Pielęgniarstwo i Położnictwo" postanowiło pójść krok do przodu i przyjrzeć się wyobrażeniom o przyszłości pielęgniarstwa polskiego. Zobacz opinie na temat pielęgniarstwa w przyszłości.

1 min czytania
Aktualności

Początek nowego roku skłania zawsze do refleksji, podsumowań, nowych planów i szukania odpowiedzi na pytania: Jak będzie? Co nas spotka? Jacy będziemy?
Nasze czasopismo postanowiło pójść krok do przodu i przyjrzeć się wyobrażeniom o przyszłości pielęgniarstwa polskiego. Mgr Danuta Cieśla, mgr Monika Tomaszewska i mgr Jolanta Czerniak, reprezentujące Fundację Rozwoju Pielęgniarstwa Polskiego, podzieliły się swoimi wyobrażeniami na temat pielęgniarstwa w przyszłości. Ciekawe lecz momentami przerażające choć jednocześnie realistyczne wizje skłaniają do refleksji – dokąd zmierza bądź zmierzać ono nie/powinno.
Zaprezentowane artykuły niech będą zachętą i zaproszeniem dla wszystkich studentów pielęgniarstwa i położnictwa do podzielenia się swoimi przemyśleniami i wzięcia udziału w konkursie pt. "20 lat później – moje wyobrażenia o wypełnianiu ról pielęgniarki/położnej w przyszłości". Najlepsze prace zostaną wydrukowane w kolejnym numerze czasopisma a ich autorzy uhonorowani nagrodami ufundowanymi przez Fundację Rozwoju Pielęgniarstwa Polskiego.
I na zakończenie, jak mawiał Horacy – dla człowiek nie ma nic niemożliwego, tak więc bądźcie spostrzegawczy, empatyczni, uparci, niech przepełnia was krytycyzm, łagodność i mądrość, inspirujcie, motywujcie i uświadamiajcie swych podopiecznych jak wielkie potencjały prozdrowotne, może nieodkryte, może nie wykorzystane w odpowiedni sposób, drzemią w każdym człowieku.

Redaktor Naczelny Czasopisma „Nowoczesne Pielęgniarstwo i Położnictwo”
dr n. hum., mgr pielęgniarstwa Małgorzata Lesińska-Sawicka

Zobacz także:

Czasopismo Internetowe Pielęgniarek i Położnych „Nowoczesne Pielęgniarstwo i Położnictwo”

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7794 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościSzkolenia pielęgniarek i położnych

Ponad 3 tys. pielęgniarek zapisało się na ten kurs specjalistyczny.

5 min czytania
Kurs specjalistyczny dla pielęgniarek Według danych podawanych przez Centrum kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Warszawie kurs specjalistyczny, który jest przedmiotem poniższego…
AktualnościWynagrodzenia pielęgniarek

Na co mogą liczyć pielęgniarki od izb, przechodząc na emeryturę.

3 min czytania
Podziękowanie dla pielęgniarek emerytek W niedziele 28 maja 2023 r. na fanpage’u Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych zapytaliśmy użytkowników Portalu, czy pielęgniarki…
AktualnościMiesięcznik branżowy Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i PołożnychOrzecznictwo sądowe

Chory, mimo zakazu od pielęgniarki wstał z łóżka. Zażądał odszkodowania.

4 min czytania
Szpital musi zapewnić pacjentom bezpieczeństwo Na Ogólnopolskim Portalu Pielęgniarek i Położnych często poruszamy tematykę związaną z praktyką zawodową w kontekście orzecznictwa sądowego. Warto…
Komentarze