Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?

2 min czytania
AktualnościOdzież medyczna
Czy pielęgniarka może czuć się komfortowo w odzieży medycznej?


Jaki powinien być strój pielęgniarki i położnej?

Nie od dziś wiadomo, że ubiór może odzwierciedlić charakter, styl, czy też podejście do życia danej osoby, dlatego coraz częściej przywiązujemy większą wagę do tego,  w co się ubieramy. Każdy chce się dobrze czuć w swoi stroju, niezależnie od okoliczności, czy też miejsca, w którym przebywa.

Zmiany w ubiorze można również zaobserwować wśród pielęgniarek i położnych na szpitalnych oddziałach, czy przychodniach. Kiedyś wszyscy pracownicy danego oddziału musieli być ubrani jednakowo, dziś jest całkowita dowolność. Pielęgniarki zdecydowanie stawiają na kolorową odzież medyczną, w różnorodne wzory i kroje. Jaki zatem powinien być strój pielęgniarki i położnej do pracy?

NAJWAŻNIEJSZA WYGODA

Odzież medyczna dla pielęgniarek i położnych musi być wygodna, nie powinna być zbyt obcisła, ani za luźna. Opięty strój będzie krępował i ograniczał ruchy, z kolei zbyt luźny może przeszkadzać i utrudniać pracę z pacjentem. Strój ma przede wszystkim pomagać i ułatwiać pracę.

Bluza medyczna ze zdjęcia posiada elastyczne ściągacze w bokach i na rękawach, które dają wysoki komfort noszenia. Dodatkowo, tym materiałem został obszyty dekolt bluzy, aby był on przyjemny dla wrażliwej skóry szyi. Bluza została zaprojektowana w taki sposób, aby wizualnie wyszczuplała sylwetkę.

PRZEDE WSZYSTKIM FUNKCJONALALNOŚĆ

Kolejną ważną cechą odzieży medycznej jest funkcjonalność. Ubiór pielęgniarek i położnych powinien być dopasowany do sylwetki w taki sposób, żeby nie powodował otarć. Musi być również wykonany z odpowiedniej jakości materiałów, aby się w nim nie przegrzewać.

Prezentowana bluza wykonana jest z przewiewnych materiałów, posiada kieszenie, które zdecydowanie ułatwiają pracę (dwie dolne oraz jedna górna). Zaletą tego modelu są także rozporki po bokach, powodujące większą swobodę ruchów.

TRWAŁOŚĆ NIEZBĘDNA

Trwałość, to następna z cech dobrej odzieży medycznej. Strój pielęgniarski musi być odporny na czynniki niekorzystne, środki dezynfekujące, czy częste prania.

Przedstawione na zdjęciu spodnie są wykonane z wysokiej jakości materiałów, nie gniotących się i odpornych na częste prania.

ESTETYKA TO PODSTAWA

Strój pielęgniarek i położnych powinien charakteryzować się estetycznością. Kobiety wyposażone w taki strój medyczny, będą cieszyć się atrakcyjnym wyglądem oraz komfortem podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

Prezentowane na zdjęciach sukienki są proste, schludne, mają wizualnie wyszczuplić sylwetkę oraz dawać wysoki komfort podczas noszenia.

Mimo przepisów BHP oraz wymagań szpitali, pielęgniarki mogą poczuć się kobiece w odzieży medycznej.

Wszystkie prezentowane modele odzieży medycznej dla pielęgniarek i położnych są dostępne w Sklepie Pielęgniarek i Położnych, dlatego jeśli chcesz, aby Twój strój był wygodny, funkcjonalny i trwały – zapraszamy na www.sklep.pielegniarki.info.pl. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Zobacz także: 

Pielęgniarki: kontrole na oddziałach będą liczyć pielęgniarki i łóżka.

Czy pielęgniarki muszą dorabiać w kilku miejscach?

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 3 / 5. Ilość głosów: 2

Bądź pierwszym, który oceni wpis

7447 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościNowa siatka płac

Podwyżki dla pielęgniarek – jak w Neo-Nówce – najwyżka podwyżka obniżki.

1 min czytania
Pielęgniarki o podwyżkach Dzień dobry, Nie mogę wyjść z szoku… Podwyżki okazały się obniżką. Po zabraniu jednego dodatku w POZ. Zamiast podwyżki,…
AktualnościNowa siatka płac

Izba pielęgniarek – najbardziej niezadowolone są pielęgniarki z tej grupy.

2 min czytania
Kwalifikacje pielęgniarek a interpretacja siatki płac Poniżej publikujemy fragment wypowiedzi wiceprezesa naczelnej izby pip dla portalu prawo.pl, z dnia 11 sierpnia 2022…
AktualnościNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarka z kursem kwalifikacyjnym niczym nie ustępuje pielęgniarce z tytułami.

3 min czytania
Kwalifikacje zawodowe pielęgniarki z kursem kwalifikacyjnym Teraz w całej okazałości pielęgniarki i położne ponoszą konsekwencje absurdalnej siatki płac obowiązującej w podmiotach leczniczych….
Komentarze