Czy pielęgniarki doświadczają w pracy przemocy?

1 min czytania
Aktualności
Czy pielęgniarki doświadczają w pracy przemocy?

Ankieta dla pielęgniarek i pielęgniarzy

Drodzy Państwo,

mam na imię Patrycja, jestem absolwentką Zdrowia Publicznego oraz Pielęgniarstwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Rozpoczynam autorski projekt “Pielęgniarka w zdrowiu” skupiający się na zdrowiu i komforcie psychicznym pielęgniarek, sposobach radzenia sobie ze stresem czy komunikacją z pacjentem. Obecnie prowadzę badania na temat przemocy doświadczanej przez pielęgniarki/pielęgniarzy w miejscu pracy.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc poprzez wypełnienie kwestionariusza ankiety. Udział w badaniu trwa 2 minuty i jest anonimowy. Wyniki ankiety posłużą jedynie do celów badawczych.

Bardzo dziękuję za pomoc i udział w badaniu.
Pozdrawiam i życzę Państwu wszystkiego dobrego.
Patrycja K.
“Pielęgniarka w zdrowiu”

Urlop zdrowotny dla pielęgniarek

Przeczytaj także artykuł o dolegliwościach zdrowotnych, z jakimi zmagają się pielęgniarki i położne, przez wykonywane obowiązki zawodowe. Poniżej wypowiedź jednej z pielęgniarek.

Po wielu latach pracy gdzie jest się świadkiem cierpienia, bólu, śmierci osób w różnym wieku, rozpaczy rodziny następuje kumulacja negatywnych uczuć, które gromadzą się w człowieku. We wszystkich protestach podnoszona jest kwestia płac ( oczywiście słuszna) a zapomina się o tym żeby pielęgniarka miała możliwość skorzystania z porady psychologa (nie czekać w przysłowiowej kolejce NFZ) lub wolnego czasu na podratowanie zdrowia psychicznego lub fizycznego. Nie musi to być 1 rok.

Więcej w tej sprawie w artykule: Pielęgniarki potrzebują urlopu zdrowotnego.

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 4.4 / 5. Ilość głosów: 8

Bądź pierwszym, który oceni wpis

368 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościPielęgniarki z mgr pozywają szpitale

Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko w poszukiwaniu świadomości o płacach pielęgniarek.

2 min czytania
Pielęgniarka Józefa Szczurek-Żelazko autorką skandalicznych zapisów siatki płac pielęgniarek i położnych Najpierw ta pani coś wymyśliła, potem autorytatywnie wprowadziła w życie. Była…
Aktualności

Pielęgniarki pracujące za granicą o 24-godzinnych dyżurach.

2 min czytania
Pielęgniarki o pracy dobowej za granicą Praca pielęgniarek w systemie 24-godzinnym ma swoich zwolenników oraz rzesze osób, które zwracają uwagę na bezpieczeństwo…
Aktualności

Wiedza pielęgniarek na temat lewokomorowej niewydolności serca.

1 min czytania
Badania ankietowe wśród pielęgniarek i położnych Do redakcji pielegniarki.info.pl bardzo często zgłaszają się studenci pielęgniarstwa i położnictwa z prośbą o publikację kwestionariuszy…
Komentarze
×
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarstwo - noworodek spadł podczas obcinania pępowiny.