Czy pielęgniarki i lekarze są gotowi na nowe uprawnienia pielęgniarek?

2 min czytania
Aktualności
Czy pielęgniarki i lekarze są gotowi na nowe uprawnienia pielęgniarek?

Komentarze pielęgniarek

Wiele tematów wzbudza żywą wymianę opinii wśród pielęgniarek i położnych. Tak też właśnie było z postem zamieszczony na naszym Facebooku, który został przedstawiony na podglądzie. Pojawiło się tam wiele komentarzy. Kilka z nich w oryginalnym brzmieniu publikujemy poniżej.

  • Same pielęgniarki nie są gotowe!. Wolą pracować w POZ za marne grosze niż samodzielnie otworzyć własną praktykę. Chociaż posiadają umiejętności, kompetencje i wykształcenie. To o czym tu mowa. Pozdrawiam serdecznie wszystkie pielęgniarki i położne na samodzielnych praktykach.
  • Zastanawiam się czy nie spowoduje to zmniejszenia chętnych do studiowania pielęgniarstwa. Wysokie wymagania i długi czas kształcenia przy niskim prestiżu zawodu i niestabilnych zarobkach (i wielu innych negatywach) zasilą masowo otwierane wydziały lekarskie.
  • System może być gotowy, gotowe nie jest przede wszystkim społeczeństwo, które nie uznaje zawodu pielęgniarki jako kompetentnego i samodzielnego.
  • Pielęgniarki nie są gotowe, siatka płac i nagłe odkrycie przez znaczną część środowiska, że ustawa o zawodzie plg i położnej zobowiązuje do ciągłego podnoszenia kwalifikacji już wywołała nie małe poruszenie.
  • Tu jest potrzebna zmiana podejścia, otwarta głowa i chęci wśród nas samych. Jeśli zakończy się ten cyrk a plg docenią możliwości i to że mamy możliwości zwiększenia prestiżu zawodu to i społeczeństwo w to uwierzy.
  • Zgadzam się, ostatnio czytałam jak jakaś pielęgniarka napisała na grupce pod postem o apn, że ona nie chce, żeby pielęgniarka ją leczyła, tylko woli lekarza. I jej sprawa, ale to tylko odzwierciedla jaką pielęgniarką jest i jakimi pielęgniarkami się otacza, czyli raczej takim niezainteresowanym rozwijaniem się i nauką, tylko takimi zlecenio -klepaczami i nie ma zaufania do własnych koleżanek po fachu.
  • Jestem za wprowadzeniem tego systemu. Gotowi nie są pacjenci, bo w ich ocenie myjemy, karmimy i przebieramy pampersy.
  • Obawiam się tylko pielęgniarek studiujących w czasach obecnych na prywatnych uczelniach, gdzie daleko im do wiedzy i jeszcze dalej do praktyki 40+ i zero doświadczenia i brakiem jakiejkolwiek refleksji. Po 5 latach mgr ze specka. I będą mogli podejmować samodzielne decyzję. Zdecydowanie powinna być ostra weryfikacja.

źródło: pielegniarki.info.pl

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 2.5 / 5. Ilość głosów: 13

Bądź pierwszym, który oceni wpis

592 artykułów

O autorze

Sekretarz redakcji, redaktor, specjalista ds. marketingu, reklamy i promocji. Koordynator wydawnictwa Ogólnopolskiej Gazety oraz Portalu Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościOferty pracy

Praca dla pielęgniarki. Pracodawca zapewnia "konkurencyjne i atrakcyjne wynagrodzenie pakietowe".

1 min czytania
Oferta pracy dla pielęgniarek Nowatorska Klinika Medycyny Estetycznej premium, działającą w dziedzinie transplantacji włosów i trychologii, medycyny estetycznej, a także kosmetologii, chirurgii…
AktualnościGazeta Pielęgniarek i PołożnychNowa siatka płacWynagrodzenia pielęgniarek

Pielęgniarki - wynagrodzenie zasadnicze od 1 stycznia 2025 r.

1 min czytania
Wynagrodzenia pielęgniarek – propozycja ministerstwa W poniższym artykule, który pochodzi z lipcowego wydania Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych zajmiemy się tematem związanym…
Aktualności

Pielęgniarki liczą czas do emerytury.

2 min czytania
Komentarze pielęgniarek Poniżej zamieszczamy kilka wybranych komentarzy zamieszczonych na profilu na Facebooku pod cytatem jednej z pielęgniarek. Pielęgniarka: Liczę już lata do…
Komentarze