Czytaj co napisały pielęgniarki na zwolnieniach do dyrektora: "Przepraszamy Pana, że z powodu choroby i złego stanu zdrowia skorzystaliśmy z Naszego prawa do zwolnienia lekarskiego. Był to Nasz błąd, gdyż rzeczywiście, tak jak było to w zwyczaju należało przyjść do pracy i mimo złego stanu zdrowia i zagrożenia epidemiologicznego pracować, by zapewnić pracę i dobre wynagrodzenie Panu i lekarzom".

2 min czytania
AktualnościPielęgniarki na zwolnieniach

 


PIELĘGNIARKI NA ZWOLNIENIACH

Lublin, dnia 24 czerwca 2018 r.

„Szanowny Panie Dyrektorze!
Przepraszamy Pana, że z powodu choroby i złego stanu zdrowia skorzystaliśmy z Naszego prawa do zwolnienia lekarskiego. Był to Nasz błąd, gdyż rzeczywiście, tak jak było to w zwyczaju należało przyjść do pracy i mimo złego stanu zdrowia i zagrożenia epidemiologicznego pracować, by zapewnić pracę i dobre wynagrodzenie Panu i lekarzom.

Jesteśmy również wdzięczne, że tak mało zarabiamy, a Pan ciągle chce Nam dać podwyżki z
własnych środków, a my ich Panu odmawiamy. Z wielką satysfakcją przyjmujemy, że podwyżki dla lekarzy są przyznawane tak często i tak cicho, by nie naruszać naszego zdrowia psychicznego. 

Raduje Nas mobbing ze strony Pani Naczelnej Pielęgniarki, która doprowadziła pierwszy raz w
historii szpitala do tak dobrej jego sytuacji. Uważamy, że jest najlepszą Naczelną, jaką Pan wybrał na to stanowisko. Sposób zarządzania personelem pielęgniarskim, jej metody miłego
proponowania pielęgniarkom nowych zasad ich pracy są zgodne z wszelkimi zasadami współżycia społecznego.

Jako pielęgniarki, pielęgniarze i położne ubrane w ubrania robocze i obuwie, zakupione przez szpital i obdarowane cudownym smakiem wody podczas upałów, dziękujemy za pojedyncze dyżury, podczas których jesteśmy w stanie sprawdzić wytrzymałość naszych kręgosłupów i zweryfikować umiejętność teleportacji między kilkoma oddziałami. Nasze rodziny radują się faktem, iż nasze urlopy są chętnie udzielane i nie mamy zaległych urlopów z dwóch lat.

Cieszy nas także możliwość wykonywania czynności za inny personel, co daje Nam w przyszłości umiejętność pracy na takich stanowiskach, jak goniec, sanitariusz czy noszowy, a nawet po części lekarz, gdyż wykonujemy za niego szereg czynności.

Pielęgniarki, pielęgniarze i położne pracujące w SPSK nr 1 w Lublinie”


25 czerwca 2018 roku

Informacja prasowa od pielęgniarek na zwolnieniach… Dyżury 24-godzinne pielęgniarek oddziałowych… Rzecznik szpitala: „Pacjentom przebywającym w naszym szpitalu opieka pielęgniarska jest zapewniona”.

Pielęgniarki na zwolnieniach… Dzisiejsza Rzeczpospolita: Protest pielęgniarek może dotknąć całego kraju…

"Od lipca lekarz po studiach na pierwszym roku rezydentury w specjalizacji nie uznawanej za priorytetową zarobi 4 tys. zł brutto miesięcznie. To więcej, niż dyrektorzy szpitali przeznaczają na wynagrodzenie doświadczonej pielęgniarki ze specjalizacją. I to uwzględniając wszystkie składki – mówi Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych (OZZPiP)".

Zobacz cały artykuł w dzisiejszej Rzeczpospolita:

Protest pielęgniarek może dotknąć całego kraju…

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8988 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
AktualnościDodatki

Pielęgniarki – warto iść na L4 lub być w ciąży.

2 min czytania
Dodatki dla pielęgniarek i położnych podnoszą podstawę zasiłków chorobowych i emerytur oraz średniej za urlop wypoczynkowy Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych…
Aktualności

Pielęgniarki – co się dzieje z naszym zawodem.

2 min czytania
Pielęgniarka licencjat i specjalista – nadal pracuję przy łóżku chorego Publikujemy wypowiedzi pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych….
AktualnościPraktyka zawodowa

Pielęgniarka – nazywają nas: stare, grube, wredne pielęgniary.

2 min czytania
Pielęgniarka – zmieniłam się nie do poznania Publikujemy wypowiedź jednej z pielęgniarek pod postem na fanpage Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych. Jestem…
Komentarze