Departament Pielęgniarek – "przyszłe pielęgniarki lubią wyzwania". Żart?

1 min czytania
Aktualności


DEPARTAMENT PIELĘGNIAREK – "PRZYSZŁE PIELĘGNIARKI

LUBIĄ WYZWANIA". ŻART?

rynekzdrowia.pl

Jak podkreśla Grety Kanownik, dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych Ministerstwa Zdrowia, pielęgniarek już przybywa w systemie, natomiast nadal rośnie średnia wieku pielęgniarek. To efekt luki pokoleniowej w tej grupie zawodowej.

Przyznaje natomiast, że nadal wiele absolwentek i absolwentów kończących studia pielęgniarskie rozważa czy pracować w polskim systemie ochrony zdrowia, czy wyjechać za granicę, lub podjąć pracę w innym zawodzie.

– Okazuje się, iż motywacją do podjęcia pracy w szpitalu czy w poradni jest przede wszystkim fakt, że ci młodzi ludzie lubią wyzwania – mówi Greta Kanownik, przywołując wyniki badań realizowanych wśród studentów pielęgniarstwa.

Jak dodaje, badania pokazały też, że przyszli młodzi absolwenci studiów pielęgniarskich bardzo cenią sobie samodzielność zawodową, która wynika z kompetencji przyznanych pielęgniarkom.

Według Kanownik, środowisko pielęgniarskie, które walczyło o wyższe wynagrodzenia, podkreśla zatem także inne kwestie istotne przy wyborze tego zawodu. – Pielęgniarki są dzisiaj dobrze wykształcone i chcą być postrzegane jako profesjonaliści w swoim zawodzie – zaznacza dyrektor departamentu, podkreślając dużą rolę pielęgniarki w zespole terapeutycznym.

Zobacz wideo z rozmową z dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych Ministerstwa Zdrowia

źródło: rynekzdrowia.pl

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8991 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Izba pielęgniarek – tańsze zabiegi pielęgnacyjne.

1 min czytania
Izba pielęgniarek współpracuje ze studiem kosmetycznym Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu, informuje na swojej stronie internetowej, o podjęciu współpracy ze…
Aktualności

Niższe ceny paliw dla pielęgniarek.

2 min czytania
Izba pielęgniarek współpracuje z firmą LOTOS Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Elblągu, odpowiadając na ofertę firmy LOTOS włączyła się do programu…
Aktualności

Pielęgniarka - bezpłatna konferencja on-line.

1 min czytania
2–3 września 2021 roku on-line Informujemy, że XIV Krakowskie Dni Dializoterapii, tak zawsze cieszące się wielką popularnością, będą miały formę wir­tu­alną. Zapraszamy…
Komentarze