Dla każdego prowadzącego stronę internetową ważne jest w jaki sposób odbierana jest jego działalność. W tym zakresie znaczącym wskaźnikiem jest liczba odwiedzin strony przez internautów oraz liczba unikalnych użytkowników.

7 min czytania
Aktualności

Obecnie Portal Pielęgniarek i Położnych w niektóre dni odwiedzany jest ponad osiemset razy dziennie. Liczba unikalnych użytkowników wynosła średnio w maju 483 dziennie. W poszczególne dni odwiedza nas ponad 600 unikalnych użytkowników.

Wszystkim odwiedzającym NASZ PORTAL serdecznie dziękuję

Mariusz Mielcarek

 


Trochę historii…

1 lipiec 2006

Minął pierwszy miesiąc działalności Portalu Pielęgniarek i Położnych. Od dnia startu Portalu, czyli 1 czerwca odnotowaliśmy 1625 wejść na stronę.

W czerwcu przygotowaliśmy 95 informacji w aktualnościach. Internauci umieścili do nich 49 komentarzy. Na forum zarejestrowało się 31 użytkowników, w tym kilka osób wykonujących zawód pielęgniarki za granicą. Skorzystajcie z ich wiedzy i doświadczenia. Odwiedzający forum umieścili 48 postów.

1 sierpień 2006

Na forum zarejestrowało się 50 użytkowników, w tym  osoby wykonujące zawód pielęgniarki za granicą – Szawjcaria, Austria. Skorzystajcie z ich wiedzy i doświadczenia. Odwiedzający forum umieścili 86 postów oraz kilkadziesiąt komentarzy pod informacjami w aktualnościach. Wszystkim odwiedzającym Portal redakcja bardzo dziękuje.

1 wrzesień 2006

W miesiącu czerwcu liczba wejść wyniosła 1625 czyli średnio dziennie 54,17 wejść. W następnym miesiącu odnotowaliśmy ponad 100% wzrost tego wskaźnika. Wejść 3380, czyli dziennie średnio 109,04. Trzeci miesiąc działania to prawie ponad 300% więcej wejść niż w pierwszym miesiącu i 30% wzrost w stosunku do miesiąca drugiego. W sierpniu otwierano nasz portal 4616 razy, czyli średnio 149 razy dziennie.

Wnioski:

Zwiększa się zainteresowanie Portalem Pielęgniarek i Położnych. Jednak jak na grupę zawodową liczącą ponad 270 tysięcy osób dzienna liczba odwiedzin serwisu nie jest imponująca. Składa się na to wiele czynników…

Po pierwsze: Niewiele osób z naszego środowiska zawodowego ma informację o istnieniu Portalu.

Po drugie: Wydaje się, że mało pielęgniarek ma dostęp do internetu. Sytuację ratuje coraz częstsza możliwość korzystania z dostepu do sieci …..na oddziałach szpitalnych. Przyjmując, że z każdego szpitala w Polsce weszła by na Portal dziennie jedna pielęgniarka lub położna to dałoby to ponad siedemset wejść dziennie, czyli ponad 21 tysięcy miesięcznie. Wobec tego obecne wyniki ogladalności osiągnięte przez Portal nie są zadawalające.

Po trzecie: Na oglądalność Portalu ma także zapewne wpływ specyfika ….naszego srodowiska zawodowego i wynkające z tego faktu ujemne konsekwencje. Rozmawiając z wieloma osobami w zagadnieniu dotyczacym sensu prowadzenia takiego portalu, ostatnio otrzymałem odpowiedź z Warszawy " Pewnie łatwo mi pisac, że warto….nie wiem, bo szczerze mówiac to dziadowskie środowisko".

Po czwarte: Wprowadzenie Gazety Pielęgniarek i Położnych było dobrym posunięciem w zakresie dotarcia z informacją o Portalu do większego grona osób. Pierwszy numer w nakładzie 5000 sztuk rozprowadzono w poznańskich szpitalach oraz w 16 ościennych powiatach. Może drugi numer należałoby rozprowadzić w innym mieście np. w Warszawie?

Po piate: Prowadzenie takiego zakresu zadań związanego przez jedną osobę na dłuższą metę jest nie możliwe!!! Jestem pielęgniarzem pracującym na całym etacie w szpitalnym oddziale intensywnej opieki medycznej oraz wyrabiam drugi etat godzinami w karetce zespołu ratowniczego. Często wychodzę z domu do pracy na kilkadziesiąt godzin (mało kto tego nie robi w naszej branży) i nie mam  możliwości uaktualniania Portalu. Wyjście… internet bezprzewodowy….pieniądze no właśnie.

Po szóste: Portal powinien osiągnąć oglądalność ponad tysiąca wejść dziennie. W jakim czasie to osiągnę to trudno określić. Fachowcy z branży internetowej szłusząc o tysiącu wejść dziennie mówili: "tysiąc dziennie to niemożliwe" i zapewne pukali się w czoło. Taki serwis i dla takiej grupy odbiorców nie osiągnie takich wskażników!

Po siódme: Na końcu miesiąca sierpnia oglądalność Portalu wynosiła około 270 wejść dziennie. Może cel zostanie osiągnięty?

Po….. Ile można pisać o tym samym, to sie robi nudne!!! O FORUM na Portalu napiszę ….kiedyś tam. Czas ucieka, a wiadomości nowych w aktualnościach nie widać.

I jeszcze jedno – opnie o Gazecie Pielęgniarek i Położnych, że "jest ona monotematyczna i z pogranicza brukowca", a o Portalu – ble ble!!!!!! – wpływają na mnie bardzo mobilizująco!

Pa Pa Pa

Mariusz Mielcarek

1 październik 2006

Portal odwiedzano w miesiacu:

czerwcu  – 1625 razy 

lipcu  – 3380 razy

sierpniu  – 4616 razy

wrześniu  – 7354 razy.

Mam nadzieję, że obecnie uzyskana oglądalność Portalu Pielęgniarek i Położnych na poziomie 245 wejść dziennie przybliża nas do oglądalności Portalu na poziomie ponad 1000 wejść dziennie. Wydaliśmy dwa numery Gazety Pielęgniarki i Położnej w nakładzie 5000 egzemplarzy każdy. W razie zainteresowania papierową wersją Gazety wystarczy wysłać zamówienie na adres: [email protected] Koszt gazety i jej wysyłki bezpłatny. Od stycznia 2007 roku Portal będzie wydawcą nowego internetowego czasopisma „Nowoczesne Pielęgniarstwo i Położnictwo”.

Prośba: Dotychczas redakcja Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych jest jednoosobowa. Proszę o wsparcie poprzez umieszczanie komentarzy pod artykułami, zamieszczanie postów na forum, na którym zarejestrowało się 121 uczestników, którzy zamieścili ponad 200 postów. Jeżeli posiadacie interesujące informacje dotyczące naszej grupy zawodowej zostańcie korespondentami Gazety i Portalu. Wasze informacje zostaną zamieszczone w dziale aktualności. Gdyby redakcja Niezależnego Portalu i Gazety składała się z kilku osób ich rozwój byłby szybszy.

Pozdrawiam

Mariusz Mielcarek

1 listopad 2006

Od czerwca br. Portal Pielęgniarek i Położnych odnotował ponad 27 tys. wejść. Wszystkim odwiedzajacym Portal dziękujemy!

Dynamika rozwoju Portalu Pielęgniarek i Położnych na podstawie liczby uczestników

1 grudzień 2006

Mamy satysfakcję, że Portal po pół roku istnienia ma wyższe statystyki odwiedzin, niż strona Naczelnej Rady PiP. Szkoda, że na forum jest mało wpisów. Obecnie Portal dziennie odnotowuje ponad 500 wejść.
 

Statystyki wejść na Portal Pielęgniarek i Położnych

Statystyki wejść strony internetowej Naczelnej Rady PiP 

2 stycznia 2007

Nowy rok jest okazją do podsumowań. Jaki był rok 2006 dla Gazety i Portalu Pielęgniarek i Położnych, który zaczał funkcjonować w czerwcu ubiegłego roku?

Tematem nr 1 na Portalu Pielęgniarek i Położnych w 2006 roku były podwyżki wynagrodzeń. Informator Portalu Pielęgniarek i Położnych – Podwyżki 2006 – Przewodnik po ustawie o podwyżkach w ochronie zdrowia otwierano ponad 3,5 tys. razy. Tematem nr 2 była pielęgniarka w ratownictwie. Ten temat wzbudzał najwięcej emocji i był najczęsciej komentowanym. Tematem nr 3 było uznawanie kwalifikacji w krajach UE i Polsce. Kolejnymi sprawami, które wzbudzały  zainteresowanie to: umowy cywilnoprawne w zoz – samozatrudnienie oraz studia pomostowe za darmo z Funduszu ZPORR, a także absolwenci bez prawa wykonywania zawodu. Sporym zainteresowaniem cieszył się dział listy i pytania do redakcji.

Obecnie miesięcznie Portal odwiedza ponad 5000 użytkowników. Dziennie Portal odwiedzany jest blisko czterysta razy.

W 2006 roku wydano trzy numery bezpłatnej Gazety Pielęgniarki i Położnej. Każdy w nakładzie 5000 egzemplarzy.  Odwiedzający Portal mogą zamówić Gazetę. Koszt przesyłki ponosi redakcja.

W styczniu br. ukaże sie pierwszy numer czasopisma internetowego – Nowoczesne Pielęgniarstwo i Położnictwo.

Zapraszam do zgłaszania uwag dotyczących funkcjonowania Portalu oraz Gazety.

Wszystkim odwiedzającym Portal i czytelnikom Gazety Pielęgniarki i Położnej składam życzenia DOBREGO 2007 roku.

Mariusz Mielcarek

2 luty 2007

Po ośmiu miesiącach funkcjonowania Portalu Pielęgniarek i Położnych odnotowujemy dziennie ponad sześćset wejść. W styczniu odwiedzono nas ponad 16 tys. razy.

Dynamika rozwoju Portalu Pielęgniarek i Położnych ze względu na liczbę wejść oraz liczbę unikalnych użytkowników.

2 marzec 2007

Osoby odwiedzające Portal Pielęgniarek i Położnych współredagują Portal poprzez dodawanie własnych komentarzy pod poszczególnymi artykułami oraz umieszczanie postów na forum.

 

Zobacz artykuły najczęściej komentowane.

Zobacz artykuły i informatory najczęściej odwiedzane.

Wejdź na forum. 

 


Zapraszamy do lektury wydawnictw Portalu:

Gazety Pielęgniarek i Położnych

Nowoczesne Pielęgniarstwo i Położnictwo

 


Zobacz najczęściej odwiedzane informacje w aktualnościach według poszczególnych zagadnień:

Podwyżki wynagrodzeń

Umowy cywilnoprawne w zoz – samozatrudnienie

Uznawanie kwalifikacji w krajach UE i Polsce

Nadciąga katastrofa – brak pielęgniarek

Pielęgniarka w ratownictwie

Studia – wysokość czesnego

Studia pomostowe za darmo z Funduszu ZPORR

Absolwenci bez prawa wykonywania zawodu

Przerwa w wykonywaniu zawodu

NFZ – kontrakty 2007/2008

Praca za granicą

Listy i pytania do redakcji

 


 

Zobacz najczęściej komentowane informacje w aktualnościach według poszczególnych zagadnień:

Podwyżki wynagrodzeń

Umowy cywilnoprawne w zoz

Nadciąga katastrofa – brak pielęgniarek

Pielęgniarka w ratownictwie

Studia – wysokość czesnego

Studia pomostowe za darmo z Funduszu ZPORR

Absolwenci bez prawa wykonywania zawodu

Uznawanie kwalifikacji w krajach UE i Polsce

Praca za granicą

Listy i pytania do redakcji

3 maj 2007

Portal Pielęgniarek i Położnych działa rok. Zobacz jaka jest odwiedzalność Portalu. Pamiętaj! FAKTY. KOMENTARZE. CODZIENNIE – PORTAL PIELĄGNIAREK I POŁOŻNYCH!!! Bądź osobą dobrze poinformowaną.

Mam nadzieję, że obecnie średnia uzyskana oglądalność Portalu Pielęgniarek i Położnych na poziomie 500 wejść dziennie przybliża nas do oglądalności Portalu na poziomie ponad 1000 wejść dziennie. W poszczególne dni Portal odnotowuje dziennie ponad 700 wejść.

W tym roku oglądalność przedstawia się następująco:

Styczeń – 16365 wejść – średnio 527 wejść

Luty – 14398 wejść – średnio 514 wejść

Marzec – 16326 wejść – średnio 527 wejść

Kwiecień – 15223 wejść – średnio 507 wejść

W tym roku, w ciągu pierwszych czterech miesiący odwiedzano Portal Pielęgniarek i Położnych ponad 62 tysiące razy.

Według programu http://www.google.com/analytics/ Portal średnio odwiedzany jest dziennie przez ponad czterystu unikalnych użytkowników. Liczone są pojedyńcze wejścia poszczególnych użytkowników. Jeśli dany użytkownik wchodzi na Portal 10 razy dziennie to jest liczony jako jeden unikalny użytkownik. W poszczególne dni odwiedza Portal ponad 550 unikalnych użytkowników.

Zapraszam do zgłaszania uwag dotyczących funkcjonowania Portalu,  oraz wydawnictw Portalu: Gazety Pielęgniarek i Położnych oraz internetowego kwartalnika Nowoczesne Pielęgniarstwo i Położnictwo.

Pozdrawiam

Mariusz Mielcarek

 

 

Komentarze

Oceń artykuł

Średnia ocen: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Bądź pierwszym, który oceni wpis

8303 artykułów

O autorze

Czynny zawodowo specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii. Były członek Okręgowej i Naczelnej Izby oraz delegat na Zjazd Krajowy samorządu zawodowego. Założyciel Ogólnopolskiego Portalu oraz Gazety Pielęgniarek i Położnych.
Artykuły
Zobacz także
Aktualności

Letnie przeziębienia spowodowane klimatyzacją? Mamy na to sposoby

2 min czytania
Letnie przeziębienia wywołane klimatyzacją? Zobacz jak sobie radzić. Klimatyzacja w biurach, domach i samochodach przynosi ulgę w upalne dni, ale może również…
AktualnościOrzecznictwo sądowe

Pielęgniarki – Sąd Apelacyjny uznał, że do upadku pacjentki doszło na skutek niewłaściwego, zawinionego zachowania pielęgniarek.

5 min czytania
Sąd Apelacyjny ocenił postępowanie pielęgniarek… Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przytacza fragmenty uzasadnienia wyroku Sądu Apelacyjnego z 2023 roku. (…) Sąd…
AktualnościPielęgniarki z Ukrainy

Pielęgniarki z Ukrainy będą musiały znać język polski. Od kiedy?

3 min czytania
Ministerstwo zdrowia o wymogach dla pielęgniarek z Ukrainy w zakresie znajomości języka polskiego… Komunikat Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych w sprawie prawa…
Komentarze